Knihomol_ka Knihomol_ka komentáře u knih

Hra temné čarodějky – Bitva začíná Hra temné čarodějky – Bitva začíná Natalija Matolinec

Na této knize mě nejvíce upoutala ta obálka a to je asi vše.

Pojďme si upřímně říct jak to vidím. Od samotného začátku jsem se nemohla začíst.
Postavy mi nebyly ani sympatické a netušila jsem, která tam bije. Netuším jestli je to překladem, ale ty věci nedávaly smysl.
Strašně těžce se to četlo a i ty jejich jména mi dělaly problém.

V příběhu je taky docela dost postav což mi opět neudělalo radost a ztrácela jsem se v tom.

Pro mě bohužel neoriginální příběh. Do dalšího dílu rozhodně nepůjdu.

Tímto nechci nikomu říkat, že příběh nestojí za přečtení. Jak vždy říkám: sto lidí, sto chutí. Udělejte si vlastní názor a obrázek na knihu.

03.08.2023 2 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Pro mě zatím nejkrásnější a nejroztomilejší komiks, jaký jsem kdy četla.

Někdy je super zkusit něco nového. Tenhle komiks byl super odreagování od všeho. Přesně něco takového jsem teď potřebovala.

Příběh Bena přesně ukazuje realitu pro mladé lidi, kteří zrovna dokončí studium. Ben si hledá práci ve svém oboru, ale bohužel nikde ho nechtějí zaměstnat, jelikož nemá zkušenosti, ale kde má právě sehnat ty zkušenosti, když čerstvě dostudoval?

Nakonec se Benovi naskytne příležitost pracovat jako výpomoc v jedné restauraci. Shodou okolností tam narazí na fešáka jménem Liam, který ho očaruje. Celý jejich tým je super, ale nejlepší je hlavní ochutnávač - prasátko Watson.

Příběh je vtipný a krásně se čte. Líbí se mi prostředí kuchyně a vaření. Na konci máme dokonce slavný Benův recept !

Škoda, že to byla taková jednohubka uvítala bych to klidně delší, ale jinak za mě paráda ! Ilustrace byly moc povedený

Opět pokud máte rádi LGBT téma a chcete zkusit něco nového, tak přesně tohle je to správné po čem stojí za to šáhnout

29.07.2023 4 z 5

Všechno, co jsem zapomněla Všechno, co jsem zapomněla Adéla Chrástecká

Jsem velký milovník poezie a jsem ráda, že mě autorka kontaktovala a já měla možnost si ji přečíst. Je krásné číst poezii od našich českých spisovatelů.

Básně byly krásné. Některé delší a některé kratší. Více převažovaly ty delší. Já mám raději kratší, ale i tak to stalo za to.

Uvnitř jsou krásné a jednoduché ilustrace. Já to vždy strašně oceňuji a užívám si to.

Každý den jsem přečetla pár stran. Jinak bych to slupla jak malinu, ale chtěla jsem si to užít.

Autorka má vážně talent a doufám, že napíše něco dalšího !!!

Moc děkuji autorce, že mi dala možnost si ji přečíst. Bylo to opět krásné odreagování a u takových veršů se člověk vždy i zamyslí.

25.07.2023 4 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

Volné pokračování, které se teď zaměřuje na dalšího bratra.

Tenhle díl mě mile překvapil a splnil naprosto mé očekávání.

Lucas se mi svým humorem a osobností líbil už v prvním díle a těšila jsem se až ho poznám více, takže jsem byla úplně nadšená, když jsem zjistila, že další díl bude o něm.

Valentina je taková princeznička, která vás odrovná svou povahou i humorem. (V dobrém slova smyslu)

Jejich osobnosti dohromady krásně zapadly, a jejich chemie byla naprosto boží. Co stránku jsem se u toho smála. V příběhu mě některé věci i šokovaly a nečekala jsem je.

Druhý díl se mi líbil tedy více. Přišlo mi, že postavy se více poznávaly, a i když tady bylo míň spicy scén vůbec mi to nevadilo. Vynahradila mi to ta akce co se tam děla.

Na konci příběhu jsem už měla slzy v očích a modlila jsem se, aby vše dobře dopadlo.

Teď už jen čekat na další díl a těšit se na dalšího bratra! Takhle série je vážně povedená

19.07.2023 5 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Vůbec jsem netušila do čeho se to pouštím, ale nakonec to byla parádní jízda s našimi novými jezdci apokalypsy.

Do knihy jsem se pustila na základě krásného hodnocení, ale co si budeme, obálka mě nalákala stejně nejvíce.

Příběh se četl v podstatě sám. Večer jsem začala číst a ráno jsem hned dočetla. Bylo to pro mě návykový, a i když to mělo málo stránek tak tam bylo vše co jsme potřebovali vědět. Také si autorka na konci příběhu pro nás připravila bonusovou kapitolu, která se dala zdarma stáhnout, takže více Marca

Hlavní postavy Marco a Brook jsou pro sebe jako stvoření. Od začátku mezi nimi panuje pěkný chtíč. V příběhu najdete jak dobrý a povedený humor, tak krásné pikantní scény.

Všichni čtyři jezdci jsou úžasní a díky konci jsme měli možnost si přečíst začátek knihy o Lucasovi, na kterého se ohromně těším.

Styl psaní mi sedl. Samozřejmě mám k tomu menší výtky. Dala bych více prostoru hlavním postavám se více poznat osobně, ale samotný příběh a náznak mafie byl super.

17.07.2023 5 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Autorka mě nepřestává překvapovat. Miluji její styl psaní.

Tenhle příběh má vše co potřebujete. Je temný a hříšný.

Příběh byl čtivý a já se od něho nemohla odtrhnout. Od samého začátku jsem přemýšlela, proč ji donutil si ji vzít? Tolik teorií

Hlavní postavy jsem si oblíbila. Sparrow byla úžasná a nic nikomu nedala zadarmo. Líbil se mi její bojovný duch. Za to Troy byl pořádný oříšek a nedokázala jsem se v něm vyznat. Byl temný a tajemný a pěkně drsný.

Příběh byl zajímavý, ale ke konci mi to přišlo už krapet zdlouhavý.

Co se týče pikantních scén, tak si rozhodně nestěžuji. Příběh se mi tedy moc líbil a byla jsem opravdu spokojená.

15.07.2023 4 z 5

Pauza Pauza Kylie Scott

Pokračování série Larsen Bros.
Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně nemám tušení, který díl se mi líbil víc.

Asi to vyjde nastejno. V tomto díle mám raději Leifa a v předešlém Clem. Za mě by byli oni dva ideální pár

Jinak Leif je úžasný ! Miluji jeho osobnost a příběh se četl krásně. Líbí se mi jak je osud svedl dohromady. Sice za nepříjemné situace, ale přeci jen. Jejich kamarádství bylo super a líbilo se mi jak to přerostlo v něco víc.

Za mě teda míň spicy scén, ale nevadilo mi to.

Celkově styl autorky mi sedl a určitě jsem od ní nečetlo něco naposledy

14.07.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Tento příběh mě opravdu zaujal svou anotací. Nic podobného jsem ještě nečetla.

Zajímalo by mě jaká byla Clem před tím vším. Je těžké si udělat o její osobnosti obrázek, jelikož ji popisovali jen dvě osoby. (Sestra a ex přítel).

Rozhodně se mi více líbila novější Clem.

Příběh se četl jedna báseň a byla to taková jednohubka, kterou jsem stihla přečíst za jedno odpoledne. Hlavní postavy jsou velmi sympatické a o spicy scény není nouze.

Musím vyzdvihnout bratry Larsenovi.
Jinak jsem měla typ, kdo za tím asi stojí, ale netrefila jsem. Na konci jsem pěkně koukala.

Krásný příběh! A já jdu na další díl

13.07.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Já upřímně nemám slov na tenhle příběh, který je opravdu napsaný úžasně!! Klobouk dolů, protože jsem tohle od slovenské autorky vůbec nečekala.

Prostředí mafie a celkově tyhle příběhy miluji, ale je těžký číst něco opravdu nového co vás nadchne z tohoto prostředí. Tohle autorka splnila na plné čáře.

Příběh se vyvíjel tak jak jsem čekala a rozhodne mě nezklamal. Četl se jedna báseň a slupla jsem ho jak malinu. Opravdu škoda, že kniha má tak málo stran. Klidně bych ocenila i víc.

Děj nebyl úplně originální, ale přeci jen oceňuji autorku jaké postavy nám poskytla.
Nero a Elisa byly dohromady skvělá dvojka. Užívala jsem si jak po sobě jdou. Chemie byla úžasná mezi nimi.

Příběh byl opravdu velice vtipný a dost jsem se u něho nasmála. Nejlepší byla scéna Nera a pračky ! to jsem umírala opravdu smíchy.

Konec knihy a vlastně i zápletka mě překvapila.

Tenhle skvělý román Vám určitě doporučuji a věřte mi nebudete litovat. Pokud milujete mafii a humor, tak je to to pravé pro vás.

08.07.2023 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Téhle knize jsem dala převážně vysoké hodnocení, protože mě dostala konečně ze čtecí krize. I tak si myslím, že příběh byl super.

Styl autorky mi krásně sedl a zamilovala jsem se do humoru, který nám autorka dává. Co se týče hlavních postav, tak se mi líbily jak jsou vyobrazené.

Za tímto příběhem nehledejte nic extra a náročného. Je to pěkně oddechové čtení, kde není nic originálního. Příběh se zaměřuje na dohodnutý sňatek za určitým účelem. Takových příběhů je spousta, ale i tak mě to stále baví. Tento příběh nebyl výjimkou.

Líbilo se mi, že se hlavní postavy znaly už od dětství, ale až po čase si k sobě našli cestu.

Další plus je, že na to hned neskočí a jejich vztah se vyvíjí pomalu a postupně.

Konec mi přišel rychlý a předvídatelný, také krapet přeslazený, ale víte co? Vůbec mi to nevadilo. Užila jsem si to. Autorky styl psaní se mi opravdu líbí a určitě si od ní opět něco pěkného přečtu.

03.07.2023 5 z 5

Zvrácený Zvrácený Jodi Ellen Malpas

Máme tu další volné pokračování série Tajemný hříšník. První díl byl za mě vážně úžasný a líbil se mi daleko více. Tento díl mě asi trochu zklamal. Četl se mi poměrně hůře.

Námět na příběh je opět zajímavý a líbil se mi, jen bohužel to bylo možná krapet a zbytečně zdlouhavý ? Začátek mě až tak nenadchnul, jelikož se hlavní postavy seznamují a sdílí společně svůj smutek.

Co se týče hlavních postav, tak byly fajn. James se mi líbil. Co se týče peprných scén, tak to bylo úplně jiný a divočejší jako v prvním díle. Pokud si na to potrpíte, tak tady toho najdete docela dost a bude se vám to líbit.

Konec klasicky strašně rychlý a nedořešený tak snad v dalším díle ?

Jinak já mám styl autorky ráda. Pokud se vám líbil Podmanivý, tak určitě běžte i do Zvráceného.

Zvrácený je opravdu, že zvrácený a speciálními choutkami.

19.06.2023 3 z 5

Pomíjivost Pomíjivost Tereza Barvíková Marková

Děkuji autorce, že mě oslovila, abych si její knihu přečetla.

Tyhle krátké knihy mám ráda, hlavně v době čtecí krize, protože se čtou sami a rychle a vždy mě přivedou zase do čtení.

Na první pohled mě zaujala obálka.
Je jednoduchá, ale opravdu krásná.

Anotace zněla opravdu slibně a dokonce uvnitř najdete krásné a opět jednoduché ilustrace, které dodávají příběhu kouzlo.

Co se týče samotného příběhu bylo to krásné a dojemné. I slza mi ukápla. Postavy jsou tady opravdu krásně vykreslené a sympatické.

U knihy mi opravdu vyhovovalo, že je krátká a není zbytečně zdlouhavá. Pěkně jsem si u toho odpočinula. Nic složitého ani náročného.

Konec byl velmi silný a šokující.

Autorka umí opravdu krásně psát a já si knihu opravdu užila. Tímto jí děkuji za poskytnutí knihy ještě jednou.

18.06.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Konečně přišel čas na nový příběh od Colleen.

Na knihy od CoHo musím mít vždy náladu, protože mě emočně vždy zničí. Nevím jak to autorka dělá, ale vždy mě rozebere na milion Malíček střípků. Její knihy miluji a ještě se mi nestalo, že by mě nějaký z nich nebavil ba dokonce, že bych u žádného jejího příběhu nebrečela.

Ano i tady jsem si hezky pobrečela. Bylo to smutný a krásný a mělo to zase všechno. Tenhle příběh byl zase jiný a originální. Nechápu kde na to autorka pořád chodí.

Hlavní postavy byly úžasné. Chvíli mi teda trvalo si oblíbit Kenny za to vše, ale nakonec jsem sní soucítila.

Byl to opravdu krásný a smutný příběh. Pokud jste fanoušci CoHo tak můžu jenom doporučit.

15.06.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Na tiktoku jsem viděla všude edity na nový film Culpa Mia. Po dokoukání filmu jsem byla nadšená. Díky Zuzce jsem zjistila, že je to podle knižního příběhu! Takže jsem se hned musela pustit do knihy, abych posoudila jaká je kniha. Já osobně více tentokrát preferuji film než knihu, ale kniha byla super. Po dlouhý době jsem vážně ocenila takový román.

Příběh hlavní postavy byl smutný, ale byla jsem spokojená s chováním hlavní hrdinky. Na to čím si prošla, byla velmi silná a nebojácná, a proto jsem si ji hned oblíbila. Zakázána láska, kdy se zamiluje do svého nevlastního bratra mě bavila. Ano je to obrané, ale já to mám ráda i přes to vše. Milovala jsem jak se navzájem vytáčeli. Ke konci mě zklamalo chování Nikolase, kdy byl až moc přeslazený ale i tak se mi to opravdu líbilo a já si to užila. Jsem upřímně zvědavá co nám další díl přinese.

11.06.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Znáte ten pocit, když se zamilujete do knižní série a víte, že čtete poslední díl a už žádný další nebude ? Že příběh končí, a vy nejste připraveni se sním rozloučit ? Ten pocit, když víte, že už nebudete dále čekat na další díl

Když jsem dočetla poslední stránku, tak se něco ve mně zlomilo a brečela jsem. Nejsem připravená, že tenhle úžasný příběh končí.

Ranhojička je pro mě srdcovka. Autorka nám dala úžasný postavy, který jsou sympatický, silný a mají charisma. První díl je můj nejoblíbenější. Autorka nám dává originální prostředí z věznice Zalindov.

Druhý díl byl klidnější, ale za to konec byl jeden velký šok. A třetí díl byl pro mě jedna velká emoční jízda. Bylo těžký vidět s čím se musí Kiva vypořádat. Nemá to jednoduchý

Konec příběhu byl na mě moc rychlý. To co jsme se tam vše dozvěděli a co se vše odehrálo byl extrém. Autorka je úžasná a talentovaná. Jsem nakonec ráda jak vše dopadlo. Sice mě jedna věc mrzí, ale co už. Kiva je silná vždy budou mít pro mě v srdíčku speciální místo (Kiva,Jaren,Caldon,Tipp)

Za poskytnutí knihy moc děkuji @albatrosmedia ! Tímto mi udělali ohromnou radost.

10.06.2023 5 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

O této knize jsem neměla ani páru, což je opravdu velká škoda, takže tímto děkuji autorce, že mě oslovila a já se tak dozvěděla o této úžasné knize.

Na začátek chci vyzdvihnout krásu obálky, ale hlavně musím pochválit ilustrace uvnitř knihy. Ilustrace knize dodávaly krásnou atmosféru. Úžasný nápad!

Líbí se mi jak autorka krásně popisuje postavy i prostředí, kde se zrovna nacházíme. Styl autorky mi krásně sedl a příběh byl plný krve a války. Takže nemusíte mít strach, tady se rozhodně nebudete nudit.

Máme tady i detektivní zápletku. Sice se dá konec předvídat, ale i tak jsem si to čtení plné užila. Další krásná fantasy kniha z pera české autorky. Klobouk dolů a rozhodně doporučuji!

A romantické linky se tu taky opravdu dočkáte ! Kniha má krásné hodnocení a já se pod toto ráda podepíši.

Na závěr děkuji autorce, že mi knihu poskytla.

10.06.2023 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Máme tu už čtvrtý díl téhle série. Upřímně jsem celkem v rozpacích. Tahle série začala docela slibně, ale čím více je dílů, tak tím více mě to přestává už bavit. Začátek příběhu je docela dost pomalý a vleče se. Jediná záchrana tu je pohled z Casteelovi strany. Ten mě bavil celou dobu až do konce. Takže tady má autorka plusové body. Pro mě osobně se to rozjelo až okolo 500 strany. Kde jsme se konečně něco zase dozvěděli, ale kde máme jistotu, že to tak doopravdy je? Jak známe autorku ráda si hraje. Teorií mám více, ale uvidíme teprve, která bude ta správná a jestli vůbec.

Hodně se tu už objevuje politika a válčení. Pro mě je to už celkem zdlouhavý a u některých částí jsem se dost nudila. Byly i časti, které mě opravdu zase překvapily. Co se týče romantické linky u Poppy a Casteela, tak už je to až moc přeslazené. Chybí mi ty časy, kdy se oni dva hašteřili. Co se týče Kierana a Reavera, tak to miluji a snad jediní oni dva to zachraňovali. A taky jsme se tady dočkaly jedné peprné scény, na kterou si myslím, že čeká většina z nás. Konec byl takový nudnější. Myslím si, že to už mohlo takhle skončit a nemusela autorka zase něco vymyslet.

Za mě tedy nejslabší díl.

04.06.2023 3 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Takhle kniha je přirovnána ke stmívání, jelikož jsem knihu nečetla a viděla jen filmy, tak nemůžu úplně posoudit, ale i přesto si myslím, že tomu tak úplně není. Přeci jen tenhle příběh je zcela úplně jiný, protože se nám zde vyskytují bytosti všeho druhu. Objevují se zde krvežíznivý upíři, čarodějky a dokonce i draci.

Začátek příběhu byl pro mě velmi těžký, protože jsem se nemohla začíst do příběhu a měla jsem pocit, že čtu příběh určený pro mladší čtenáře. Ten pocit stále mám a myslím si, že tuhle knihu ocení hlavně mladší čtenáři, kteří milují upíry a slaďáky. V půlce příběhu se to konečně rozjede a dostáváme odpovědi. Příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý a žádná pořádná akce na kterou jsem čekala.

Chyběl mi tu strašně humor. Grace a její vtipy byly faaaakt strašný Taky by bylo fajn více nám popsat okolí školy a jak to na ní vlastně chodí. Hlavní postavy a jejich parta kamarádů mi byli sympatičtí. Konec byl konečně dobrý a zajímavý a na závěr jsme dostaly kapitoly z pohledu Jaxona což já vždy oceňuji.

Já si omylem vyspoilerovala co nás čeká v dalších dílech a na to se opravdu těším, protože to má být víc zajímavý. Pokud máte tedy rádi upíry, drama a nebo chcete nějakou slaďárnu, tak vás to určitě bude bavit.

01.06.2023 3 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Po velmi dlouhý době jsem se konečně dostala zpět k vlkodlakům, které já tak miluji. Upřímně už jsem přehlcena knihami o vílách nebo upírech. Tohle bylo pro mě zase něco nového.

Krásně jsem se do příběhu začetla a užívala jsem si upřímně každou stránku. Hlavní postavy mi byly sympatické a to udělá hodně. Co se týče příběhu, tak byl trochu slabší, ale spíše se tady seznamujeme s postavami a dějem. Akce na konci byla konečně to po čem jsem toužila a doufám, že v dalším díle se dočkáme více takových zvratů.

Jsem zvědavá jak to celé dopadne a co se bude dít v dalších dílech. Jen doufám, že se u nás přeloží další díl co nejdříve.

30.05.2023 4 z 5

Obsidián Obsidián Jennifer L. Armentrout

Takhle série si myslím je pro mladší čtenáře, to ale neznamená, že by mě to nebavilo, ale byly chvíle, kdy jsem vážně musela protlačit oči nad určitými situacemi. Ke knize jsem se dostala čirou náhodou. Autorku této knihy mám ráda a je to pro mě zase něco nového. O mimozemšťanech jsem zatím ještě nečetla a bylo to zajímavý, ale své chyby to rozhodně mělo. Autorka se za tu dobu posunula neuvěřitelně daleko. Hlavní postavy mi zatím nejsou nějak sympatické, tak uvidím jestli se to třeba druhým dílem zlepší. Děj byl dobrý, ale nic z čeho bych si rozhodně sedla na zadek.

24.05.2023 3 z 5