Knihom_olka_ Knihom_olka_ komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Na tuhle knihu jsem se chystala opravdu dlouho, a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala.
Tohle byla naprostá bomba.
Všechno na příběhu Hanny a Garretta mě bavilo. Hanna byla perfektní hlavní hrdinka a Garrett až na malé drobnosti zase hrdina. Romantická linka se skvěle postupně vyvíjela a celému příběhu tak dodávala napětí.
Ani mě nenapadá nic, co by mi na příběhu nějak extrémně vadilo. Bylo to čtivé, reálné a chvílemi vtipné. Nejlepší byl sarkasmus a dobírání mezi hlavními postavami. A chemie mezi nimi byla skoro hmatatelná. A to ani nemluvím o konci, který se naprosto povedl. Vážně mi tato kniha přirostla k srdci víc, než bych čekala.
Miluji všechny postavy a nemůžu se dočkat dalších dílů.

19.07.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ani nevím, jak začít... U knihy jsem se smála i brečela. Ničila mě, ale zároveň naplňovala. Autorka píše opravdu neodolatelně, šlo vidět, že kniha je velice osobní, a proto taky tak jedinečná. Myslím, že po dočtení se nad ní musel pozastavit snad každý, jen aby si uspořádal myšlenky a změnil pohled na spoustu věcí. Knihu jsem přečetla na jeden nádech a vlastně nevím, co k ní říct, jen abych to neskazila, protože nelze slovy vyjádřit, jak se u ní člověk cítí. Zkrátka byla dokonalá.

19.04.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tahle autorka mě opravdu zabíjí s každou knihou, ale neumím si už představit život bez ní.
Opět tady byl velice silný příběh. A jak se kapitoly střídaly mezi minulostí a přítomností, tak se taky střídaly mé emoce. Prvně jsem se smála, a potom zase brečela. A tak to bylo až do samého konce.
Nedokážu si ani představit, že tento příběh není pravdivý, protože jak by to jenom mohlo být smyšlené, když mi to zlomilo srdce?
Neumím ani popsat, jak moc jsem se do Grahama zamilovala. Myslím, že každý si zaslouží někoho jako je on.
A přestože mě někdy chování hlavní hrdinky dovádělo k šílenství, věděla jsem, že je to přesně tak, jak to má být.
Líbil se mi zkrátka začátek, prostředek i konec.
Kniha byla neuvěřitelně čtivá a nesla v sobě spoustu skvělých myšlenek.

„Může vůbec bůh věřit ve mě?“ Graham

Prostě jsem Colleen zase věřila a ona mě ani na moment nezklamala. Jenom mi zlomila srdce...
Neměnila bych ani slovo. Zkrátka dechberoucí.

17.04.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Jelikož jsem milovníkem Colleen, tak mě tahle kniha taky neminula.
Přestože jsem si myslela, že ji budu číst minimálně pár dní, tak mě překvapilo, když jsem šla spát až v jednu ráno, protože jsem ji nutně musela dočíst. Myslím, že to byl můj první Thriller, a víte jak se to říká, že někdy už první los vyhrává. A tak jsem to měla i já.
Autorka mě tedy díky své skvělé knize přivedla ke Thrillerům.
A teď k samotné knize. Měla jsem scény, u kterých jsem se popadala za břicho, a potom scény, ze kterých mi lezl mráz po mrázech. Musím říct, že autorka umí navodit atmosféru.
Zamilovala jsem si opravdu všechny postavy. Nebyl tam nikdo, koho bych nesnášela. Hlavní hrdinka byla NORMÁLNÍ a to už se neděje tak často, navíc měla dobré hlášky.
Takže za sebe knihu rozhodně doporučuji, ale nemůžu říct nic bližšího, protože každou drobností bych mohla něco prozradit.
A to bych opravdu nechtěla.
Jako každá kniha od Colleen si získala mé srdce.

16.12.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se mi více líbil tento díl, nebo ten předchozí. Nakonec jsem se rozhodla pro ten předchozí, přesto to bylo jen o fous.
Tenhle díl v sobě stejně jako ten minulý nesl hlubší pointu. Logana jsem si oblíbila už v minulém díle, proto jsem se na něj těšila a on taky nezklamal. A Grace, přestože to nebyla Hanna, tak jsem jí taky postupem času přišla na chuť.
Jejich příběh byl zase romantický a vtipný.
Jediné, co mi přišlo trochu zvláštní, přesto ne nereálné bylo, jak rychle se Logan změnil z „chci vojet všechno, co se hýbe" na „chci vážný vztah a lásku na celý život". Přesto věřím, že se správnou osobou se i tohle může stát. Děsí mě, že se ze mě pomalu stává možná i romantik .
Romantickou linku jsem si tedy užila a celý jejich příběh i zakončení také.
Takže kromě Loganovi změny si nemám na co stěžovat. Kniha byla čtivá a já se zase nemůžu dočkat dalšího dílu.
PS: To bude určitě Deanem...

19.07.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Musím říct, že už jsem dlouho nečetla takhle dobrý příběh, který mi bude ještě pěkně dlouho ležet v hlavě.
Kniha se mi četla hrozně rychle, nejen kvůli formátu, ale i děje. Kniha je neskutečně originální, a trochu mě až děsí, jak něco takového někdo mohl vymyslet. A i přes znechucení u některých částí, jsem byla spíše fascinována.
A ten konec? Měla jsem tři infarkty za sebou a k tomu slzy na krajíčku.
Zkrátka to považuji za skvělé psychologické dílo, po jehož přečtení už nebudete stejní.

04.12.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Když jsem se zamilovala do knihy Námi to končí, musela jsem si od téhle autorky přečíst další knihu...
Rozhodně to bylo skvělá volba. Je pravda, že tahle kniha je o hodně jiná, a přestože není úplně osobní, tak se do ní zkrátka musíte zamilovat. Do Milese a Tate jsem se úplně zbláznila. Miluju jejich osobnosti a příběh. Musím říct, že pro mě byly nejspíš nejzáživnější scény z Milesovi minulosti, ale jinak mě celý příběh pohltil.
Přestože jsem se do této knihy zamilovala, pořád mi o trošku víc přirostlo k srdci Námi to končí...
Tohle nebyla má první "Colenovka" a určitě ani poslední.
Vřele doporučuji.

03.09.2021 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Dávám 2,5
Tohle mi ale tak nesedlo.
Na tuhle knihu jsem se hrozně těšila, a měla jsem velká očekávání. Myslela jsem, bůhví jak nebude příběh propojený s mytologií, a kolik se tam toho stane, ale opak byl pravdou.
Hlavní děj byl tak nesmyslný, až to ani komentovat nemůžu.
Hádes byl zkrátka idiot. Autorka z něj udělala chlapa, který má hroznou potřebu si hrát na nedostupného hrozně důležitého badboye. Hrůza.
Persefona by rovnou mohla být prostitutka, vzhledem k tomu, jak se mu tam neustále podbízela.
Jejich vztah vůbec nedával smysl, a jestli budu nucena se zmiňovat o tom pokoji, tak se asi pozvracím.
Jediné, co můžu vyzdvihnout byla čtivost, jinak vážně nevím. Prostě trochu o ničem. Kdybych od toho nic nečekala, nejspíš bych nebyla tak zklamaná.

19.11.2022 2 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tak tohle byla absolutní bomba.
Na téhle knížce mě bavilo snad úplně všechno. Zamilovala jsem si tu atmosféru a hrozně se do toho vžila.
A hlavní hrdina? Ten by byl absolutně dokonalý manžel, takže mi proswím řekněte, kde ho mám koupit?
Sabrina byla taky skvělá, občas sice moc tvrdohlavá, ale jinak jsem ji rozuměla.
Konec se mi moc líbil, i když jsem se tak musela smířit i s koncem série.
Zkrátka to bylo vážně skvělý.

19.11.2022 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Do téhle série jsem se zamilovala až po uši. Nemůžu si prostě pomoc. Ty postavy, svět, humor a problémy... Opravdu to stojí za to.
Jelikož Deana jsem si zamilovala už v předchozích dílech, nemohla jsem se dočkat, až si přečtu jeho příběh. A nemohla jsem být šťastnější, když jsem zjistila, že jeho "pravou" bude Allie.
Ta chemie mezi nimi byla až hmatatelná a já si užila každou stránku.
Dean byl vtipný a měl lehce oplzlý humor, přesně jak to mám ráda, a Allie se zase nedala a šla si za svým.
Opravdu nevím, co bych měla vytýkat...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu...

02.08.2022 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Nikdo mi nevymluví, že je tento díl o hodně lepší než první. Tohle jsem si extrémně užívala. Opravdu od první strany.
Hned ze začátku mě dojala Mountonova minulost. A Keira? Skvělá, svéhlavá a nebezpečná.
Jejich vztah se nádherně vyvíjí. Líbilo se mi, že kromě úžasných žhavých scén se jejich vztah posunul i na emocionální úroveň. Opravdu tam bylo mnoho úžasných částí, přestože je kniha krátká.
A ten konec?
Nemůžu se dočkat až do ruky vezmu další díl.

14.03.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

4,5 ⭐
Tohle byla má druhá kniha od této autorky a překvapivě byla lepší než ta předchozí (Záhada domu Marwiců). Jestli jsem si myslela, že jsou její knihy čtivé předtím, tak opravdu nevím, co bych měla říct teď. Děj jsem absolutně hltala a nemohla jsem se ho nabažit. V jednom kuse mi běhal mráz po zádech. Začínám mít pocit, že každá její kniha je úplně jiná, jiný vzhled, jiná osoba, celkově jiný strach. Zatímco u Marwicků to byl takový ten klasický strach, jako když se koukáte na horor, tady to bylo jiné, více promyšlené, jako by i váš strach měl vlastní plány. Moc se mi líbila zápletka a celkové rozluštění. A přestože tento dům byl přátelský, jeho obyvatele ne.
Takže rozhodně se hned pouštím do dalšího dílu, jelikož nemůžu odolat.
PS: Už nikdy nechci vidět houpací křeslo.

18.01.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Čekala jsem něco úplně jiného. A nemohla jsem být více překvapená.
Uznávám je chvílemi byla kniha nudná a začátek byl pomalejší, přesto se mě hlavní příběh dotknul.
Moc se mi líbilo, jak autorka donutí čtenáře soustředit se na něco jiného než je pointou, protože to překvapení za to stojí.
Příběh byl moc krásný, přestože jsem doufala, že v něm bude více zakomponovaná myšlenka paralelních světů.
Příběh mě dojal a konec byl pozitivně nečekaný.
4,5/5

03.05.2023 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Tak tohle mi úplně nesedlo.
Čekala jsem thriller plný napětí, dramat a různých odhalení, ale nic z toho jsem nedostala.
Velice mě zaujala obálka knihy, i to že to měl být slibovaný thriller, přesto se to podle mého názoru thrilleru nepodobalo ani v tom nejmenším.
Většinou, když hodnotím knihy nebývám zase tak přísná, pro většinu autorů dokážu mít pochopení, ale tohle byla skoro až tragédie.
Kdybych řekla, že mi postavy nesedli nebyla by to ani z půlky pravda. Tak hrozné postavy jsem snad ještě nezažila. Možná na jedné nebo dvou z nich bych našla nějaká pozitiva, přesto negativa u většiny postav velice převažovala. Ze začátku jsem si ještě myslela, že je to tak záměrně, ale až postupem času mi došlo, že je to jen špatně napsané.
Do čtení jsem se neskutečně nutila, jelikož příběh nebyl absolutně napínavý, nýbrž nudný a zdlouhavý. Autorka měla v plánu nás nejspíš během knihy celou dobu napínat, bohužel povedlo se jí mě akorát tak unudit. Vybrala si skvělé prostředí, z kterého mohla vytvořit skvělé místo pro zápletku.
Opravdu mohu vyzdvihnout jen velmi nečekaný konec, kterému dávám alespoň trochu slušné hodnocení. Bohužel je to opravdu asi to jediné co mohu vyzdvihnout. Přišlo mi absolutně zbytečné, jak autorka napsala vesměs celou knihu jen o zbytečné minulosti postav, která byla ještě absolutně nezáživná.
Když jsem teď tuto recenzi napsala dokonce zvažuji, že by si tato kniha ještě zasloužila méně hvězdiček přesto to tak nechám díky skvělému konci který ale v podstatě se zbytkem knihy skoro nějak nesouvisel.
Bohužel nemůžu doporučit. Možná tak pro ty, co se chtějí unudit k smrti.

19.07.2022 1 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Upřímně moc nechápu, proč je tato kniha tak populární. Rozhodně se mi líbila, ale nebylo to pro mě nic speciálního.
Co mi opravdu nesedlo, byla hlavní hrdinka. Byla tak natvrdlá, až mě to fyzicky bolelo. A její sebevědomí? O tom jejím "sebeurážení" se nebudu radši ani zmiňovat.
Na to, jak je kniha dlouhá, mi tak chyběla zápletka, když jsem se nad tím po přečtení zamýšlela, došlo mi, že je to tak trochu o ničem. I ten epilog mohl být delší.
Co bych chtěla vyzdvihnout je humor a erotická scéna, která byla za mě povedená.
Do Adama jsem se hned zamilovala, a bylo to tak po celou dobu knihy, teda kromě té poslední bonusové kapitoly. To mi prostě připadal jako psychopat, který je nějakou holkou, kterou vůbec nezná, posedlý už roky?! Jeho myšlenky, jak ji chce "chránit' a "držet v bezpečí" na mě rozhodně křičely .
Takže za mě to byl takový průměr, u kterého jsem si odpočinula, ale rozhodně jsem četla spoustu lepších knih.

13.03.2023 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tahle kniha je opravdu krásná a dojemná, ale pro mě zatím asi od Coolleen nejslabší. Asi mi tentokrát chyběl nějaký vztah k hlavním postavám. Přišlo mi to hrozně neosobní. Tak nějak mi u těch postav chyběli nějaké blízké informace, zvyky... něco, co by postavy tvořilo výjimečné.
Jinak se mi celý příběh líbil. Byl originální, hlavní zápletku jsem nečekala, a navíc kniha byla hrozně dojemná. Teda až na to, že celý příběh byl pro mě dost nereálný. Konec mě zase zničil, ostatně jako vždycky. Zkrátka se mi až na malé detaily moc líbila, jen to nesplnilo ta očekávání, která už u Colleen mám.

18.06.2022 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tato kniha pro mě byla opravdu milým překvapením. Nejenže jsem v knize našla to, co jsem očekávala, ale taky mnohem víc. Příběh hlavních hrdinů byl naplněn láskou, zradou, odpuštěním i bolestí. Protože někdy láska nestačí, a jindy zase ano.
Děj jako takový jsem si opravdu užila. Stránky mi mizely pod prsty až už byl najednou konec, a já si říkala, kdy se to sakra stalo? Bylo to opravdu krásné a dojemné. Skye i Damiana jsem si absolutně zamilovala, a dokázala jsem přijmout i jejich chyby, které máme nakonec všichni.
Takže výjimečně bych tuhle knihu neoznačila za oddechovku, protože tohle byl román plný emocí, který pojednává o tom, jak těžké je někoho ztratit, a jak těžké je odpouštět. Opravdu jsem se zamilovala.

02.01.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tuhle knihu jsem si musela přečíst, protože kolem ní byl jednu dobu hrozný povyk. Anotace mi přišla docela vtipná, a tak bylo rozhodnuto.
Musím říct, že jsem od ní čekala něco víc. A přestože tam byl často používaný sarkasmus, ve kterém se vyžívám, tak to nestačilo. Kniha byla čtivá, ale přeci jen to autorka lehce přehnala. Myslím, že nikdo nemůže být tak nešikovný, aby každých pět minut upadl...
Ale pokud hledáte oddechovku s nenáročným dějem, tak jste ji právě našli. Upozornění: Pokud nemáte rádi sarkasmus, tak to radši nečtěte.

11.08.2021 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Tato autorka mě nikdy nezklame, jako vždy skvělá oddychovka.

17.05.2021 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Moc fajn oddechovka, kterou si přečtete večer místo filmu.

17.04.2021 4 z 5