Papírová labuť

kniha od:

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4.1 523

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

The Paper Swan , 2015


více info...

Komentáře (167)

Komentáře 167 Recenze 11

Micandy
Micandy
31.10.2023 4 z 5

Tohle bylo pro mě překvapení. Kniha je čtivá a rozdělena na dvě dějové linky.Mě víc bavila současnost, ale bez minulosti bychom se nedozvěděli podstatné věci. Zajímavá kniha, co všechno jsou schopni lidi provest druhému, pote i odpustit.

EdaBolat
EdaBolat
27.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Čtení této knihy bylo rozhodně velmi zajímavé. Během etap příběhu jsem se dostala přes několik emočních fází: vztek - zaujetí - zalíbení - dojetí.

Na začátku příběhu jsem naprosto nesnášela Damiana a jeho chladnokrevné chování, které hraničilo až ponižováním a výsměchem vůči Skye. Naprosto jsem se ztotožňovala s tím, jak ho i ona sama v této etapě proklínala a přála mu to nejhorší... ale pak se postupně začíná odhalovat minulost a vše začíná dávat úplně jiné obrysy tomu všemu kolem. A s její probouzející láskou k němu, se začalo probouzet i mé zaujetí příběhem a i když jsem na začátku nevěřila tomu, že by se mi nakonec mohli líbit, stalo se tak a já byla s každou další etapou víc a víc pohlcená příběhem. A ta chemie tam prostě byla, ne že ne!

Jo, sice bych pár výhrad měla, ale zároveň nad tím asi dokážu přivřít oči, protože jako celek to do sebe krásně zapadne - až na ten malíček, kdy mi to vzhledem k tomu všemu dobrému z minulosti a chování v budoucnosti přišlo prostě nepatřičné. A chyběla mi tam přímá omluva přesně za tohle. Na druhou stranu, kopanec do koulí to aspoň trochu vykompenzoval. XD Občas se některé věci vrací v nečekané podobě.

Nakonec to byl vážně skvělý příběh, i když jsem to po tom začátku ani nečekala.


Leído
Leído
10.08.2023 5 z 5

Knížku jsem si koupila před časem, asi na základě komentáře některé z uživatelek, které sleduji pro podobný apetit. Ale v knihovničce zůstávala netknutá, protože ani obálka, ani anotace mě nepřipravila na to, co přijde. Byla to přesně moje krevní skupina. Temná romance, která byla opravdu temná. Obě postavy byly vykresleny přesvědčivě, jejich jednání mi dávalo smysl. I když jsem jim na ostrově přála happyend, věděla jsem, že to tak jednoduché být nemůže. Líbilo se mi, že příběh se uskutečnil v dlouhé časové rovině, protože byl tak komplikovaný, že potřeboval uzrát. Obě postavy se během času hodně změnily. Na konci byly úplně jinými lidmi než na začátku, ale to nejdůležitější přetrvalo. Drama na závěr mi nepřišlo zbytečné. Damian dostal příležitost podívat se svému starému já do očí a definitivně si uvědomit svoje chyby a jejich následky. Nebyl ani z daleka dokonalý a o to jsem ho měla radši. Sky byla na svůj věk překvapivě moudrá, i přes zamilovanost se rozhodovala správně. Pro mě měl příběh všechno, co by měl mít. Všechny části knihy jsem si užila. Tato kniha mi rozhodně nesplyne s jinými.

warca
warca
01.07.2023 2 z 5

Kniha mě bavila asi tak 50 stránek.
Nechápu, jak takové špatně napsané splácanině dokáže někdo dát víc než 3 hvězdy. Je to přitažené za vlasy a psáno takovým způsobem, že se chování postav a celému ději zkrátka nedá věřit a jen se ušklíbám. Asi jsem na takovou knihu "přezrálá". Varování na obalu je také trochu nadsazené, protože popisy jsou sepsané nepřesvědčivě. A mimo kousku v prvních 100 stranách jsem se absolutně nezačetla.

Samwise1KB
Samwise1KB
01.07.2023

Nejsem sice slabší povaha ale usoudil jsem, že asi nebudu vyzrálý.

Knižnípauza
Knižnípauza
29.03.2023 4 z 5

Tahle kniha se mi trefila do nálady a já jí diky tomu zhltla jedním dechem.

V knize se několikrát vrátíme do minulosti hlavních hrdinů , díky které pak pochopíme jejich jednání.
Hlavně tedy chování Damiana (proč unesl zrovna Skye).
Hlavní hrdinku Skye jsem si hned oblíbila a dost jí fandila. Bojovala o svou svobodu chytře a to se mi moc líbilo.

Bohužel ale musím říct, že ke konci ztratila kniha dech a zbytečně se táhla.
Navíc, pár kapitol před koncem je jedna akce , která podle mého názoru je zcela zbytečná. Jakože fakt zbytečná... ale to je opravdu jen můj názor ;)
Doporučuji čtenářům , kteří mají rádi hlavně oddechovky s trochou napětí :)

Miliamka
Miliamka
13.02.2023 4 z 5

Sama úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Začátek byl skvělý (četla jsem v letadle a ani jsem si nevšimla, že jsme vzlítli), bohužel v druhé části kniha ztratila dech a připadalo mi to spíš jen jako mechanické popisování toho, co se děje. Třetí část už byla zase lepší. Celkově takové hodně na houpačce - chvilku dobrý, chvilku špatný. Nicméně knize se nedá upřít, že nenávisti, násilí ale i odpuštění a lásky je v ní hodně a donutí vás se zamyslet.

Lindulinek
Lindulinek
22.12.2022 3 z 5

Kniha se četla hezky, ale obsahově za mě nuda. Spoustu stran jsem jen přeletěla očima. Absurdní situace a neuvěřitelné "náhody " dělaly knihu trochu komickou.

NakresAde
NakresAde
06.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Zaujala mě anotace, kniha byla ve výprodeji za pár korun, takže i kdyby to bylo špatné, tak jsem neměla, co ztratit. Ale to, co jsem dostala, byl velký opak špatného. To byla jízda od začátku až do konce. 400 stran jsem zhltla za víkend, nemohla jsem se odtrhnout a potřebovala jsem vědět, co bude dál.

Postavy Skye a Estebana/Damiana byly tak perfektně napsané. Tento příběh lásky nebyl procházka růžovou zahradou, právě naopak temnými stíny, ale to tomu dodávalo tu sílu.
I když byly v knize drsné momenty, fandila jsem oběma v každé etapě a chápala jednání toho druhého. To, čím si prošli, se nedalo jen tak smazat, oba se potřebovali vykoupit ze své části viny, odpustit si navzájem i sami sobě. A jejich chemie mě naprosto dostala.

I ostatní postavy měly v knize své místo, ať už byly kladné nebo záporné, tak dokonale doplňovaly příběh jako dílky skládačky.

Za sebe tuto knihu můžu rozhodně DOPORUČIT!!!

Lavina
Lavina
27.09.2022 4 z 5

Dlouho jsem odkládála přečtení této knihy neboť zde byla docela kritizována. Ale já přečetla za 2 dny a nemohla se odtrhnout. Příběh byl ze začátku dost drsný, ale vše nakonec dáválo smysl..v této knize zjistíte co co znamená pomsta. kniha se mi líbila sice byla temná, ale s dobrým koncem...

mich_krat
mich_krat
11.09.2022 2 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě kniha opravdu nadchla, první polovinu jsem zhltla bez pauzy. Líbilo se mi rozdělení na části, kdy spisovatelka podrobně představila pohledy obou postav, hlavně se kniha opravdu hezky četla. Ovšem pak přišel jistý zlom, hlavní hrdinka, děj i jistá rozhodnutí mi najednou lezla místy na nervy. Některé části mi navíc opravdu vrtaly hlavou (useknutý malíček a osud jediné památky na její matku?!) a na základě toho jsem již nedokázala uvěřit, že se nejedná opravdu jen o Stockholm syndrome, ale o lásku. Závěr se už pak opravdu zbytečně táhl a poslední kapkou bylo ukvapené vypořádání se se záporákem, který stejně rychle, jako se kvuli pomstě objevil, tak stejně rychle zas zmizel díky ohromné náhodě. No, škoda toho vyústění, kniha vypadala opravdu velmi nadějně.

JustWomen
JustWomen
09.09.2022 2 z 5

Do strany 70 to bylo docela dobré a čtivé a poutavé, ale pak ty laciné porno scény vše pokazily. Ono méně je někdy více a náznaky více sexy než detailní laciné popisy. A ty nelogické a odporující si reakce únosce tomu daly korunu. Dočetla jsem, ale musela jsem hodně přeskakovat. Tak to byla střela vedle, škoda.

Silvisek
Silvisek
06.09.2022 5 z 5

Zacatek byl jako fakt napinavy a cekala jsem co z toho bude. Jako musis rict, ze neuveritelny pribeh ktery se mi moc libil! Nedokazala jsem prestat cist. Stale jsem chtela vedet jak to dopadne.

kalinka99
kalinka99
31.08.2022 2 z 5

Nadchla mě anotace a že téma není pro slabší povahy? No, to nevím. Začátek byl napínavý, ale potom mě to přišlo, že je to v podstatě jako podobné knihy na téma červená knihovna.

Daniela
Daniela
21.08.2022 5 z 5

Super kniha, nečekala jsem něco takového, skoro jako skutečný příběh.

lenka7679
lenka7679
04.08.2022 4 z 5

Knihu jsem koupila v akci doslova za babku. Už jsem takhle pár knih nakoupila a skoro u všech jsem byla překvapená. Takže i tady jsem měla vysoká očekávání a ta se mi splnila. Ze začátku jsem přemýšlela, zda ji vůbec budu číst, jelikož ve mně probouzel právězačátek dost negativní emoce a nedokázala jsem si představit, jak by z něčeho takového mohlo vůbec něco co se podobá romantice vzniknout. A ono ejhle, překvapení.
Ráda bych řekla, že zápletka byla originální, ale ona nebyla, jen její uchopení bylo o dost brutálnější, což bylo svým způsobem osvěžující a jiné.
Nakonec bych i řekla, že se daly pochopit Damianovy pohnutky.
Čím se kniha blížila konci, tím byla snad lepší a lepší. Za mě je to na skvělé čtyřhvězdové ocenění a doporučuji.

anna7852
anna7852
02.08.2022 5 z 5

Wauu tak tohle bylo úžasné,drsné prostě dokonale.
První kniha od této autorky a jsem nadšená

Inka8
Inka8
09.07.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla jak se říká jedním dechem . Moc se mi líbila . J zajímavé , jak nevinný vpád děvčátka do místnosti , kde neměla vůbec být zahýbá dějem .

Hajna417
Hajna417
03.07.2022 5 z 5

Obvykle čtu takovou tu klasickou červenou knihovnu, občas sáhnu po větší erotice, ale většinou mají příběhy stejnou dějovou linku a hodně předvídatelný konec i samotnou zápletku. Knihu Papírová labuť jsem si koupila v rámci nějaké akce a vybrala jen na základě vysokého procenta hodnocení, moc jsem nekoukala na anotaci, z obalu se toho taky moc nedozvíme, takže když jsem se pustila do čtení, byla jsem ze začátku hodně zaskočená. Nečekejte krvavý horor ani detektivku, ale po sérii od M. Casten byla tohle sakra velká změna. Kniha je určitě čtivě napsaná, děj se točí kolem mafiánských kartelů v Mexiku. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a zhltla ji za dva dny. Pokud nemáte rádi prolínání minulosti a současnosti, budete asi patřit k těm, které kniha nenadchne. Jednotlivé kapitoly jsou jako puzzle a postupně Vám odkrývají tajemství z minulosti. Zrada, nenávist a kruté činy drogových dealerů jsou vyváženy láskou hlavních hrdinů, kteří k sobě našli ztracenou cestu.

rampapa
rampapa
01.07.2022 2 z 5

Tak tohle mě tada zklamalo. Čekala jsem víc . Ale přečetla jsem to.

Mermaida
Mermaida
13.06.2022 3 z 5

Tahle kniha na své přečtení u mě v knihovně čekala od března r.2018 a když jsem po ní nyní sáhla, že si ji konečně přečtu, vůbec jsem nečetla anotaci, takže jsem vůbec nevěděla do čeho jdu, kromě toho, že mě kdysi něčím oslovila. No, zřejmě tu nebudu jediná, která od knihy čekala něco úplně jiného, ale "zaškatulkuji" se mezi ty, kterým se nakonec tenhle bizarní a zvrácený příběh únosu a "lásky, která neumírá" nakonec líbil. Bylo to - drsné, nečekané a místy se mi až tajil dech. V jednu chvíli jsem z toho, jaký směr kniha nabrala, byla zklamaná, ale v druhé chvíli si mě příběh získal něčím jiným, dalším, novým. Zřejmě svojí jinakostí. Podtrženo a sečteno = lepší průměr.

Danago
Danago
23.05.2022 3 z 5

Opravdu zvláštní kniha, místy brutální z toho červená knihovna. Něco takového spojit by mě opravdu nenapadlo. Na mě tu je dost erotiky, zároveň pomsty a brutality a romantiky. Těžko pochopitelné spojení, podle mě až dost drsné.

Ulrika
Ulrika
15.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Zpočátku to vypadalo opravdu na krvák, tak bych trochu vytkla autorce, že román potom sklouznul k až moc červené knihovně. Naštěstí ke konci to autorka vylepšila. Takže dávám 4 hvězdy.

Inka063
Inka063
28.04.2022 1 z 5

Bože, to je ubohost! Od autorky bestsellerů The New York Times. Tak to si už budu dávat bacha. A ty hlášky na zadní straně obálky: "Právě jsem dočetla jednu z nejkrásnějších knih..." "...ohromující umělecké dílo.." Tak teď si nejsem jista, zda jsme četli totéž?
Trapná romantika, kdy nejdřív ona jo, on ne, pak oba jo, pak on jo a ona ne... A nakonec, světe div se, oba jo! Hurá, setřeme slzu dojetí a šťastni knihu odkládáme, abychom se k ní ve chvíli nejtěžší znovu vrátili.
Katastrofa. Autorka bestsellerů své nepodařené dílko pro jistotu naprala spoustou pornografických scének a detailních popisků, asi v domnění, že se zvýší prodejnost? Nevím. Žádný puritán nejsem, ale musí to mít nějakou platnost. Nesmí jít o prvoplánovité podávání informací, jak to má Sky s Damianem ráda.
Ještě že jsem pořídila ve značné slevě za 29,- Kč. Už to mě mělo odradit. Nerada to dělám, je mi líto lesů a práce všech, kdo se podílejí na vydání, ale toto je velký adept na pouť do kontejneru.

Sebík0903
Sebík0903
27.03.2022 4 z 5

Když jsem četla anotaci, čekala jsem něco jak milostný trojúhelník a takový běžný děj....Po přečtení první části knihy má reakce byla ve stylu: "Co to kur-!!!!" Říkala jsem si, tak jestli z těchto dvou hlavních hrdinů něco vznikne, tak mě zajímá, co to konkrétně bude a jak se k tomu autorka chce dopracovat....Pak jsem si přečetla druhou část a hned na to třetí, čtvrtou a pátou...stránky mi ubíhaly pod rukama a já se nedokázala odtrhnout. Skvěle vymyšlený děj, postavy, hlášky...Bylo to super, opravdu. Ne vždy se dostanete k takovémuto příběhu, takže když už se to stane a budete tuto knihu držet pevně v rukou, popadněte první stránku a dejte se okamžitě do čtení. Strhne vás to.

Kalima206
Kalima206
10.03.2022 4 z 5

Roman plny lasky, necekanych zvratu a mozna jemne taky pohadka, ale na druhou stranu, proc ne?

Zacatek knihy me hodne bavil, pak tam bylo na me az prilis romantiky, ale konec to zase zlepsil.

Kazdopadne sem sahla po knize skrz jeji krasnou obalku a nelituji.
Kniha urcite stoji za precteni, za me fajn oddechovka :)

Fidibus
Fidibus
18.02.2022 5 z 5

(SPOILER) "Bože můj, ochraňuj moji duši. A dohlédni na tátu. A na MaMaLu a Estebana."
Tahle modlitba jí zachránila život a přitom jí ho zkomplikovala, protože ji zasáhla minulost a láska, která stojí proti milovanému otci. Příběh Damiána je smutný a jeho boj o lásku, dceru a normální život vás zaujme. Já už dlouho nic tak působivého nečetla. A i když to romanticky končí, nechybí drama na závěr. Nic není nikdy jisté.
"Zastřel mě, Damiane. A až to uděláš, Zastřel i sebe. Protože já tam vyběhla kvůli tobě..."
"V tomhle pokoji je malá holčička, která se mě naprosto získala. Už podruhé." (akorát ho předtím kopla do...)

Janulkaxxx
Janulkaxxx
09.02.2022 3 z 5

Hezky pribeh, tak trochu jako pohadka o pysne princezne. Musela jsem hodne preskakovat, jelikoz v knize bylo hodne nudnych pasazi.

Evule114
Evule114
01.02.2022 4 z 5

Musím přiznat, že nejsem z knížky tak nadšená jako ostatní čtenářky. Příběh byl moc krásný a romantický to naprosto souhlasím, ale na zadek jsem si z toho nesedla, protože mi zde hrozně vadily přechody z minulosti do přítomnosti a pohled Sky a Damiena. Kdyby byli aspoň oba psaní ve stejné formě, ale to je můj problém. Jinak by příběh nešel napsat. Kdyby nebylo tohoto, tak si knihu určitě více užiju. Jinak mohu jedině doporučit. Je moc napínavá a pokud chcete mafiánské prostředí, tak je to ideální na škaredé odpoledne.

0197
0197
27.01.2022 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Jako vůbec. Jsem nadšená. Nechápu, jak jsem nemohla na knihu narazit dříve. Díky bohu za instagram. Kdybych, ji tam nezahlídla, těžko říci, jestli by se ke mně dostala. Vyhledávám temné romance, bohužel jich přeložených příliš není. O to větší mám radost, že jsem objevila tento poklad. Rozhodně jsem nečetla knihu naposledy. Anotace toho moc neprozradí. Vlastně skoro nic. A sama si nejsem jistá co napsat, abych nedej bože nenapsala něco, co by obsahovalo spoiler.

Začátek je brutální. Ještě jsem nečetla knihu, která by začala hned tak z ostra. Přiznávám se, občas jsem ani nedýchala. Říkala jsem si, o co mu jde, kdo to je, co za tím bude. Nemohla jsem přestat číst. To prostě nešlo.
Příběh je rozdělen do několika částí. Nejvíce se mi líbila ta část, kdy byli na ostrově a poslední část. Máme tu pohledy obou hrdinů - tedy jak Sky, tak i Damiana. Postupně se nám všechno rozkrývá, a jen tajíte dech a říkáte se, jak tohle dopadne. Konec byl pro mě milým překvapením v tom, že nebyl rychle utnutý, naopak byl trochu roztahaný. Ovšem to mě nevadilo.

Opravdu nevím, co více napsat a zároveň něco neprozradit, každopádně pokud máte rádi silné příběhy, příběhy, které ve vás vyvolají celou škálu emocí, příběhy plné zrady, pomsty, násilí, mafie, syrové lásky, vášně, bolesti, krutosti, vykoupení, ztráty a odpuštění, tak tento příběh je pro vás. Věřím, že nebudete zklamaní.