Papírová labuť

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/big_papirova-labut-caF-344974.jpg 4.1443

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan, 2015

Kniha Papírová labuť

Ulrika

(+ SPOILER) Zpočátku to vypadalo opravdu na krvák, tak bych trochu vytkla autorce, že román potom sklouznul k až moc červené knihovně. Naštěstí ke konci to autorka vylepšila. Takže dávám 4 hvězdy.

Inka063

Bože, to je ubohost! Od autorky bestsellerů The New York Times. Tak to si už budu dávat bacha. A ty hlášky na zadní straně obálky: "Právě jsem dočetla jednu z nejkrásnějších knih..." "...ohromující umělecké dílo.." Tak teď si nejsem jista, zda jsme četli totéž?
Trapná romantika, kdy nejdřív ona jo, on ne, pak oba jo, pak on jo a ona ne... A nakonec, světe div se, oba jo! Hurá, setřeme slzu dojetí a šťastni knihu odkládáme, abychom se k ní ve chvíli nejtěžší znovu vrátili.
Katastrofa. Autorka bestsellerů své nepodařené dílko pro jistotu naprala spoustou pornografických scének a detailních popisků, asi v domnění, že se zvýší prodejnost? Nevím. Žádný puritán nejsem, ale musí to mít nějakou platnost. Nesmí jít o prvoplánovité podávání informací, jak to má Sky s Damianem ráda.
Ještě že jsem pořídila ve značné slevě za 29,- Kč. Už to mě mělo odradit. Nerada to dělám, je mi líto lesů a práce všech, kdo se podílejí na vydání, ale toto je velký adept na pouť do kontejneru.

Sebík0903

Když jsem četla anotaci, čekala jsem něco jak milostný trojúhelník a takový běžný děj....Po přečtení první části knihy má reakce byla ve stylu: "Co to kur-!!!!" Říkala jsem si, tak jestli z těchto dvou hlavních hrdinů něco vznikne, tak mě zajímá, co to konkrétně bude a jak se k tomu autorka chce dopracovat....Pak jsem si přečetla druhou část a hned na to třetí, čtvrtou a pátou...stránky mi ubíhaly pod rukama a já se nedokázala odtrhnout. Skvěle vymyšlený děj, postavy, hlášky...Bylo to super, opravdu. Ne vždy se dostanete k takovémuto příběhu, takže když už se to stane a budete tuto knihu držet pevně v rukou, popadněte první stránku a dejte se okamžitě do čtení. Strhne vás to.

Kalima206

Roman plny lasky, necekanych zvratu a mozna jemne taky pohadka, ale na druhou stranu, proc ne?

Zacatek knihy me hodne bavil, pak tam bylo na me az prilis romantiky, ale konec to zase zlepsil.

Kazdopadne sem sahla po knize skrz jeji krasnou obalku a nelituji.
Kniha urcite stoji za precteni, za me fajn oddechovka :)

Fidibus

(+ SPOILER) "Bože můj, ochraňuj moji duši. A dohlédni na tátu. A na MaMaLu a Estebana."
Tahle modlitba jí zachránila život a přitom jí ho zkomplikovala, protože ji zasáhla minulost a láska, která stojí proti milovanému otci. Příběh Damiána je smutný a jeho boj o lásku, dceru a normální život vás zaujme. Já už dlouho nic tak působivého nečetla. A i když to romanticky končí, nechybí drama na závěr. Nic není nikdy jisté.
"Zastřel mě, Damiane. A až to uděláš, Zastřel i sebe. Protože já tam vyběhla kvůli tobě..."
"V tomhle pokoji je malá holčička, která se mě naprosto získala. Už podruhé." (akorát ho předtím kopla do...)

Janulkaxxx

Hezky pribeh, tak trochu jako pohadka o pysne princezne. Musela jsem hodne preskakovat, jelikoz v knize bylo hodne nudnych pasazi.

Evule114

Musím přiznat, že nejsem z knížky tak nadšená jako ostatní čtenářky. Příběh byl moc krásný a romantický to naprosto souhlasím, ale na zadek jsem si z toho nesedla, protože mi zde hrozně vadily přechody z minulosti do přítomnosti a pohled Sky a Damiena. Kdyby byli aspoň oba psaní ve stejné formě, ale to je můj problém. Jinak by příběh nešel napsat. Kdyby nebylo tohoto, tak si knihu určitě více užiju. Jinak mohu jedině doporučit. Je moc napínavá a pokud chcete mafiánské prostředí, tak je to ideální na škaredé odpoledne.

Tak tohle jsem nečekala. Jako vůbec. Jsem nadšená. Nechápu, jak jsem nemohla na knihu narazit dříve. Díky bohu za instagram. Kdybych, ji tam nezahlídla, těžko říci, jestli by se ke mně dostala. Vyhledávám temné romance, bohužel jich přeložených moc není. O to větší mám radost, že jsem objevila tento poklad. Rozhodně jsem nečetla knihu naposledy. Anotace toho moc neprozradí. Vlastně skoro nic. A sama si nejsem jistá co napsat, abych nedej bože nenapsala něco, co by obsahovalo spoiler.

Začátek je brutální. Ještě jsem nečetla knihu, která by začala hned tak z ostra. Přiznávám se, občas jsem ani nedýchala. Říkala jsem si, o co mu jde, kdo to je, co za tím bude. Nemohla jsem přestat číst. To prostě nešlo.
Příběh je rozdělen do několika částí. Nejvíce se mi líbila ta část, kdy byli na ostrově a poslední část. Máme tu pohledy obou hrdinů - tedy jak Sky, tak i Damiana. Postupně se nám všechno rozkrývá, a jen tajíte dech a říkáte se, jak tohle dopadne. Konec byl pro mě milým překvapením v tom, že nebyl rychle utnutý, naopak byl trochu roztahaný. Ovšem to mě nevadilo.

Opravdu nevím, co více napsat a zároveň toho moc neprozradit, každopádně pokud máte rádi silné příběhy, příběhy, které ve vás vyvolají celou škálu emocí, příběhy plné zrady, pomsty, násilí, mafie, syrové lásky, vášně, bolesti, krutosti, vykoupení, ztráty a odpuštění, tak tento příběh je pro vás. Věřím, že nebudete zklamaní.