Za pět let

Kde se vidíte za pět let? Když je ambiciózní newyorské právničce Dannie Cohanové položena tato otázka při nejdůležitějším pohovoru její kariéry, má Dannie připravenou pečlivou odpověď. Později - poté, co při pohovoru excelovala a přijala od svého přítele nabídku k sňatku, jde Dannie spát s vědomím, že je na správné cestě k dosažení svého pětiletého plánu. Ale když se probudí, je najednou v jiném bytě, s jiným prstenem na prstu a vedle úplně jiného muže. V televizních zprávách postřehne datum - je to stejná noc - 15. prosince - ale 2025, za pět let v budoucnosti. Po velmi intenzivní a šokující hodině se Dannie probudí znovu, na pokraji půlnoci, zpět v roce 2020. Nemůže strávit to, co se stalo. Určitě to bylo mnohem víc než jen sen, ale Dannie není typ člověka věřícího ve vidiny. Ten nesmysl může být okouzlující pouze pro svobodomyslné typy jako je její celoživotní nejlepší kamarádka Bella. Dannie je odhodlána tento zvláštní zážitek ignorovat a rozhodne se na něj nemyslet. Ale jen do té doby, než uplyne čtyři a půl roku a Dannie se náhodou setká se stejným mužem ze své dávné vidiny.... Za pět let je nezapomenutelným příběhem nejen o lásce, ale hlavně o síle loajality, přátelství a nepředvídatelné cesty osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439789/big_za-pet-let-tEz-439789.jpg 3.7542

Vydáno: , Ikar (ČR)

In Five Years, 2020

Kniha Za pět let

Anetice15

Knížka nebyla špatná. Neřekla bych přímo oddechová, protože se hlavně v druhé části knihy opírá o těžké téma, ale celkově bych ji hodnotila na 3 hvězdičky. Chvílemi mi už vadila ta zarputilá snaha hlavní hrdinky se držet dál od "muže ze snu", i když je v podstatě ze začátku nic nespojovalo. Nicméně druhá polovina knihy mě překvapila a navnadila, jak to vlastně nakonec skončí, protože nikdy nemusí být vše tak, jak na první pohled vypadá a zdá se zřejmé.

AngeliS

Ano, fajn. Ale já plačka jsem neuronil ani slzu. A pak, přišly mi tam určité nudné pasáže. Ale dobře se to četlo. :) Oddechovka. I když to má být silné téma, mě to vůbec nezasáhlo.

eva3992

Hlavní hrdinka Dannie je mladá úspěšná právnička, která má ráda vše naplánované. Její přítel David ji požádal o ruku. V jejich zásnubní den se však Dannie zdá zvláštní sen, kdy se vidí za pět let v jiném bytě a s jiným mužem. O tomto snu neřekne ani své největší kamarádce Belle, která se zná s mužem z jejího snu. Osud jim však nadělí nelehké okamžiky a obě kamarádky budou muset držet při sobě.

Čekala jsem romantiku, dostala jsem ji. Je to jednohubka, kterou přečtete za jeden večer. Ze začátku se mi to až tak moc nelíbilo, přišlo mi to takové moc „americké“. Ale jakmile jsem se dostala do druhé poloviny, nemohla jsem knihu odložit a hltala jsem každé slovo.

Poslední část jsem pak četla v slzách, autorka ve mně dokázala vyvolat pocit, jako bych v příběhu byla společně s Dannie a Bellou.

Kniha je o lásce, o tom, jak je pro koho důležitá kariéra, ale hlavně, je o přátelství. Držet při sobě i v těch nejhorších chvílích. Je to romantika s vážným tématem. Po vlažném začátku už jen chcete víc a víc a kdyby byla kniha delší o pár stránek, vůbec by mi to nevadilo.

MamaKnihomolka

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už od té doby, co vyšla. Anotace mě moc zaujala a já se těšila, Jam příběh autorka pojala. Samozřejmě k tomu řekla své o velmi povedená obálka, která člověka vyloženě láká.
•••
Ovšem, příběh mě velmi překvapil. A nevím jestli pozitivně nebo negativně, protože se mi prostě zdál neslaný nemastný.
Hlavní hrdinka Dannie, kromě toho, že je workoholička, mě ničím nezaujala a nedokázala jsem nějak s příběhem souznít.
•••
I přesto, že jsem čekala úplně jiný příběh, mě sled událostí v knize překvapil. Nečekala jsem jakým směrem se bude příběh vyvíjet.

Doporučuji těm, kteří si chtějí oddechnout u nenáročné četby.

lucakuca

Tak to byla hodně zajímavá kniha. Hlavní hrdinka má záblesk z budoucnosti (za 5 let) a snaží se, aby to bylo jinak.
Ronila jsem slzy :-( Četla do hlubokého rána. Konec zvláštní a překvapí - záblesk může být vytrhnutý z kontextu....

Přečti_si
30.12.2022

Velice příjemná oddechovka s nádhernou obálkou! Byť byla zápletka jasná už velice brzo, kniha se dobře četla, atmosféra New Yorku byla zajímavá, postavy taky. Trošinku mě rozčiloval workoholismus hlavní hrdinky, ale chápu, že to k práci právničky v jejím postavení patří a je spíše můj problém, že osobně nejsem ochotná věnovat větší množství času než je nutné cizímu byznysu a nejsem tedy schopná to pochopit. Čekala jsem, že budu plakat, ale nakonec jsem to ustála. :D

kalinkacz
27.12.2022

Za pět je kniha, kterou jsme mohli vidět svého času na instagramu všude. Co si budem, ta obálka je top. Mě osobně zaujal super námět. Kniha se skvěle četla, měla spád a nebyla to jen obyčejná červená knihovna... Zároveň si ale myslím, že by příběhu, vzhledem k tomu, jaká všechna témata jsou v něm zahrnuta, prospělo, kdyby byl delší. Jo a s hlavní hrdinkou bych si v reálu rozhodně nesedla. Za mě tedy milá, originální a odpočinková záležitost, která sice není ničím náročným, ale o to více u ní čtenář vypne a zapomene na své starosti.

martina.culik
19.12.2022

Je pravda, že tuhle otázku ze srdce nesnáším. "Kde se vidíš za 5 let?" "Co já vím!"

Přiznávám, že mě na knize spíše než anotace zaujal její obal. Kniha je zajímavě pojatá, jen nevím, jestli modle autorky tedy nemá cenu s osudem bojovat, nebo jestli si osud vytváříme sami. Hrdinka zahlédne svou budoucnost za pět let a mermomocí se snaží jí vyhnout, protože má přeci jasně daný plán. Stejně ale všechno směřuje přesně k tomu okamžiku, který zahlédla.

Bylo to zajímavé, i jsem si poplakala, ale konec mi přišel takový nějak moc hlubokomyslný oproti celému dosavadnímu příběhu a trochu jsem se tam ztratila. Proto dávám trochu nižší hodnocení.