Za pět let

Za pět let https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439789/bmid_za-pet-let-tEz-439789.jpg 4 644 199

Kde se vidíte za pět let? Když je ambiciózní newyorské právničce Dannie Cohanové položena tato otázka při nejdůležitějším pohovoru její kariéry, má Dannie připravenou pečlivou odpověď. Později - poté, co při pohovoru excelovala a přijala od svého přítele nabídku k sňatku, jde Dannie spát s vědomím, že je na správné cestě k dosažení svého pětiletého plánu. Ale když se probudí, je najednou v jiném bytě, s jiným prstenem na prstu a vedle úplně jiného muže. V televizních zprávách postřehne datum - je to stejná noc - 15. prosince - ale 2025, za pět let v budoucnosti. Po velmi intenzivní a šokující hodině se Dannie probudí znovu, na pokraji půlnoci, zpět v roce 2020. Nemůže strávit to, co se stalo. Určitě to bylo mnohem víc než jen sen, ale Dannie není typ člověka věřícího ve vidiny. Ten nesmysl může být okouzlující pouze pro svobodomyslné typy jako je její celoživotní nejlepší kamarádka Bella. Dannie je odhodlána tento zvláštní zážitek ignorovat a rozhodne se na něj nemyslet. Ale jen do té doby, než uplyne čtyři a půl roku a Dannie se náhodou setká se stejným mužem ze své dávné vidiny.... Za pět let je nezapomenutelným příběhem nejen o lásce, ale hlavně o síle loajality, přátelství a nepředvídatelné cesty osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In Five Years , 2020

xxbarbarelaxx
27.07.2022 5 z 5

Mě se tato kniha líbila, bylo to hezky napsané. Líbilo se mi přátelství mezi Dannie a Bellou. Slza mi na konci ukápla. Kniha byla o opravdových lidských hodnotách.

jaroiva
24.07.2022 3 z 5

Typicky americké klišé. Ale i tak by se mi to dost líbilo, nebýt toho otravného rušivého product placementu. To bylo místy už na mě moc. Za debilní reklamy jednu hvězdu umazávám.

lenkaBajza
19.07.2022 3 z 5

Knize se nedá upřít svižnost, čtivost a vcelku zajímavé téma. Nutí nás zamyslet se nad pravými lidskými hodnotami: přátelstvím, láskou, honbou za karierou, nalajnovaným životem i životem jako takovým. Jako prázdninová četba je kniha skvělá.
Bohužel to ale nebyla kniha, kterou by cloumala mými emocemi, u které bych si řekla "wow, to bylo něco". Proto hodnotím "pouze" průměrnými třemi hvězdami, i když řadím knihu lehce nad průměr:))
Doporučuji

mariva
09.07.2022 4 z 5

Anotace není až tak zavádějící, jen život je složitější než očekáváme. Takže i když se za 5 let stane to, co bylo předmětem snu, vše je úplně jinak. Pěkný příběh, smutný, ale dobře se čte.

michaela5515
27.06.2022 3 z 5

Také jsem se nechala nachytat anotací. Trochu mě to zklamalo, ale zároveň to byl ve finále silný příběh. Tak silné přátelství, slabé partnerství. Normálně bych po takové knize nejspíš nesáhla. Ale nelituju toho.

Toňula
14.06.2022

Kniha byla trochu jiná, než jsem čekala, ale přesto mě nezklamala. Jen mě přesvědčila v tom, že člověk nikdy neví, jak se bude jeho život ubírat a je to tak dobře. Život je jedinečný a každá událost v něm nás nějakým způsobem ovlivní. Hezká kniha o síle přátelství a lásky.

hlavajda93
10.06.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha o síle přátelství a touze žít život podle plánu. Podle anotace jsem čekala trochu něco jiného a nakonec se z toho vyklubal velmi silný příběh, který mě vzal za srdce.

Gracinka
28.05.2022 3 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného. Příběh byl neuspořádaný, jako by ho psalo dítě na základce. Moc se mi líbil vztah Dannie a Belly.

Monačte
17.05.2022 3 z 5

Ach ty zavádějící anotace! Podle zdejších komentářů nejsem jediná, kdo se nechal nachytat anotací a obálkou na romantiku s příměsí fantastična a dostal něco zcela jiného. Nakonec to ale tak špatné nedorozumění nebylo, protože příběh byl zajímavý, nevšední a myšlenka, že někdy ta největší životní láska nemusí být milostný vztah, ale přátelství, je ve své podstatě moc krásná. Ale pak přichází ta "ALE." Vlastně jedno velké a zásadní "ALE" – hlavní hrdinka je děsná kráva! Fakt, to se jinak říct nedá. Chytrolínka, co si myslí, že jedině ona spasí celý svět. Už dlouho jsem nepotkala v knížkách tak nesympatickou hlavní postavu a možná o to radši jsem měla všechny ty vedlejší - její kamarádku, jejího partnera i partnera její kamarádky.

Renike
14.05.2022 5 z 5

Mě se ta knížka moc líbila, dojemná a smutná. Od půlky knihy, když se stal zvrat, jsem se už nemohla odtrhnout. Konec takový otevřený jsem nečekala. Škoda, ze není pokračování. Obálka knihy je skutečně nádherná.

zuzana2599
06.05.2022 4 z 5

Za pět let je knížka s překrásnou obálkou. Nalákala i mého syna a já ji dostala jako dárek. Za pět let...co může být za pět ? Co se může stát ? Jak se náš život může za pět let změnit ?
Nenáročný příběh newyorské právničky Daniely a její kamarádky Belly se lehce a dobře četl, a vlastně jsem ani nečekala, že bude až tak dojemný i smutný. Je to příběh, který mě přivedl k zamyšlení nad životem, osudem a připomenul mi, že je třeba vážit si každého prožitého dne. Za pět let totiž může být všechno jinak. Za pět let...

Nika151
05.05.2022 4 z 5

Příběh o velkém kamarádství, nejedná se o román o milencích, o lásce to ovšem ano. Nicméně jiné než jsem čekala. Hlavní hrdinka mi byla něčím protivná. Navíc jsem měla pocit, že čtu a něco mi uniká, čtu a nevím význam, vlastně spousty řádků byly pro mě nudný. Ale dočetla jsem do konce a je to dojemné.

Mikako
17.04.2022 2 z 5

Mělo to být asi dojemné, ale ke mě to nějak nedošlo.
Anotace je hodně zavádějící a jsem si jistá, že kdybych věděla o čem kniha bude, tak bych po ní nesáhla.
Každopádně vím, že na knihu za měsíc zapomenu.

Š.Ala
16.04.2022 4 z 5

Zajímavé...
Možná bych si přečetla i pokračování.

Arkagas
31.03.2022 3 z 5

V anotaci je zmíněné téměř vše, takže ke knize mohu dodat jen to, že je to lehké, nenáročné čtení, které má sice pár zvratů, ale žádný waw efekt se nekoná. Klasický romantický román, kde si hlavní postavy musí uvědomit svůj vlastní život a co od něj chtějí, a k tomu samozřejmě vede těžká a klikatá cesta. V tomto případě ještě spojena s nemocí nejlepší kamarádky.
Ale kdo má rád romantické příběhy na pozadí velkých tragédií, tomu se knížka určitě líbit bude. Za mě je to takový trošku lepší nadprůměr, ale že by mi nějak přirostla k srdci se říct úplně nedá :)

Moje hodnocení: 7/10

janasim
21.03.2022 4 z 5

Přestože mi postava Dannie moc nesedla, neboť mi někdy připadala příliš urputná, příběh se mi lìbil. Celou dobu jsem čekala, co z toho vyleze, jak to všechno souvisí. Závěr mě nijak nezklamal, nejednalo se o červenou knihovnu.

Malinali
11.03.2022 5 z 5

Lehce romantický, smutný a zároveň i příběh k zamyšlení nad životem a láskou jako takovou.

klara.franta
25.02.2022 4 z 5

Od knihy jsem neměla žádné velké očekávaní, ale zvrat uprostřed děje mě velmi překvapil, zajímalo mě pak, jak to celé dopadne a jestli se sen stane skutečností. Příběh byl chytlavý, četlo se mi dobře. Knihu jsem měla z knihovny půjčenou, ale ta papírová obálka je tak nádherná, že jen kvůli ní bych chtěla knihu v knihovničce :)

tereza8418
19.02.2022 5 z 5

Odpocinkova kniha,ktera se velice dobre cte a donuti vas se zamyslet a vcitit se do pribehu. Bavila me vic,nez jsem cekala a za dve odpoledne precteno.

Loire
11.02.2022 5 z 5

Na knihu jsem náhodou narazila v knihkupectví a jelikož mám ráda Jojo Moyesovou (která knihu doporučila), tak jsem si knihu koupila a těšila se, jaký to bude mít děj.
Můžu říct, že kniha nebyla vůbec napsaná nějak špatně, byla napsaná dobře a dobře se i četla, ale úplně mě překvapil závěr knížky. Na začátku kdy se ji zdá o snu, který se pak stane skutečností za 5 let jsem po jejím přečtení do té doby "Za pět let" byla úplně překvapená jaký to nakonec mělo konec. Celou dobu jsem si myslela, že to skončí tak a tak a nakonec to skončilo úplně jinak.
Za mě skvělá knížka a doporučuji přečíst, čte se dobře a odpočinkově.

americké romány

Rebecca Serle