Za pět let

Za pět let https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439789/bmid_za-pet-let-tEz-439789.jpg 4 644 199

Kde se vidíte za pět let? Když je ambiciózní newyorské právničce Dannie Cohanové položena tato otázka při nejdůležitějším pohovoru její kariéry, má Dannie připravenou pečlivou odpověď. Později - poté, co při pohovoru excelovala a přijala od svého přítele nabídku k sňatku, jde Dannie spát s vědomím, že je na správné cestě k dosažení svého pětiletého plánu. Ale když se probudí, je najednou v jiném bytě, s jiným prstenem na prstu a vedle úplně jiného muže. V televizních zprávách postřehne datum - je to stejná noc - 15. prosince - ale 2025, za pět let v budoucnosti. Po velmi intenzivní a šokující hodině se Dannie probudí znovu, na pokraji půlnoci, zpět v roce 2020. Nemůže strávit to, co se stalo. Určitě to bylo mnohem víc než jen sen, ale Dannie není typ člověka věřícího ve vidiny. Ten nesmysl může být okouzlující pouze pro svobodomyslné typy jako je její celoživotní nejlepší kamarádka Bella. Dannie je odhodlána tento zvláštní zážitek ignorovat a rozhodne se na něj nemyslet. Ale jen do té doby, než uplyne čtyři a půl roku a Dannie se náhodou setká se stejným mužem ze své dávné vidiny.... Za pět let je nezapomenutelným příběhem nejen o lásce, ale hlavně o síle loajality, přátelství a nepředvídatelné cesty osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In Five Years , 2020

fajka
10.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, kolik dám hvězdiček, a pak jsem došla závěru, že dám tři. A to z tohoto důvodu.
Občas mě štvala hlavní postava. A nepochopila jsem, co se to na konci stalo. Nechápu, jak mohl být Aaron na jednu stranu zasnoubený s Bellou a na druhou chtít Dannie. To mi nejde do hlavy.
A po pohřbu Belly se dají hned do kupy?

Ale abych nebyla pořád jenom negativní, tak musím říct, že tam byly i věci, které se mi líbily. Například vztah mezi Dannie a Bellou byl hezký. Byl upřímný a opravdový. Zakončení bylo smutné a bylo mi líto, že to tak dopadlo.

Jinak nápad celé zápletky byl zajímavý. A co musím opravdu pochválit, tak to je obálka. Tuto knihu jsem začala číst hlavně kvůli ní. :)
Shrnula bych to tím, že jsem si knihu celkem užila, ale nebude mít místo v mé knihovničce.

Aichah
08.02.2022 2 z 5

Za mě docela zklamání. Čekala jsem od knihy něco úplně jiného. Hrdinka mi byla nesympatická a nějak bych od workoholické právničky nečekala, že se bude užírat 4 roky jedním snem/předtuchou/cokoliv to bylo. Jediné plus bych dala asi za obálku, ta je krásná.

_Knihomolka_
06.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Knížku jsem si vybrala hlavně kvůli nádherné obálce a nadějné anotaci na skvělý a nezapomenutelný příběh. Když jsem jí začínala číst, myslela jsem si, že to bude jednoduše takový pohodový a odpočinkový román, což slibně vypadalo do takové sté strany. Ale pak to autorka rázem obrátila tak, že jsme se nestačila divit. Je to sice výjimečný a krásný příběh, na který jen tak nezapomenu, ale něco mi tam přesto nešlo do hlavy- přišlo mi dost nespravedlivý, vůči Belle, že se hned po její smrti dal Aron dohromady s Dannie. To bylo, jako kdyby předtím Bellu moc nemiloval a jenom čekal na nějakou záminku, aby mohl být s jinou...
A nakonec by mě taky zajímalo, co mě čeká za pět let ;).

tittanie
02.02.2022

Knihu jsem chtěla číst už loni, ale podle recenzí jsem si říkala, že na ni nebudu mít čas. Letos jsem ji našla volnou v knihovně, tak jsem si ji půjčila. Četla se sama. Takže mě trochu zaráží tak nízké hodnocení. Četla jsem větší kraviny s vyšším hodnocením.... Kniha u mě nevyvolala žádné emoce. Ale jako čtení na cestu je to fajn kniha.

Eva285
29.01.2022 3 z 5

Knížka se dobře četla, jen jsem od toho čekala víc. Konec mě zklamal, ne proto, že bych očekávala happyend, ale celkově. Na knížce je nejhezčí obálka, ostatní knížky od autorky mě po přečtení téhle ani nelákají.

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

Tahle knížka mě velice překvapila svou zápletkou a především teda koncem! Strašně dobře se četla, zápletka byla více než originální a člověk si sám dává otázku, kde se sakra vidím za pět let? A nakonec zjistí, že všechno může (a z principu to tak vždycky je) být úplně jinak. To však neznamená, že by nad tím člověk neměl přemýšlet, jen by měl žít více v přítomnosti než v představách své budoucnosti...

le21nka
22.01.2022 4 z 5

Silný a smutný příběh. Velmi čtivé.

AryaQueen
22.01.2022 3 z 5

V domnění, že sahám po knížce přetékající romantikou jsem tedy narazila. Knížka má velmi smutný příběh.
Jak už tu bylo jednou zmíněno, též mě štvalo neustálé značkování toho, v jaké restauraci jedí, jaké značky mají na sobě apod. Ale jinak stránky docela ubíhaly...což bylo dáno spíše tím, že chce člověk rychle vědět jak to dopadne než spisovatelským uměním autorky.

Sablu
03.01.2022 5 z 5

Mám ráda knihy s romantickou zápletkou, které nekončí předvídatelným koncem. Tato kniha se mi moc líbila, byla zajímavá, smutná, krásná a četla se jedním dechem.

martineden
31.12.2021 4 z 5

Sladkobolný příběh z atraktivního prostředí New Yorku. Čekala jsem něco úplně jiného, ale velmi mě kniha zasáhla.

MiskaMa
28.12.2021 4 z 5

Knížka mě oslovila docela poutavou anotací a nádhernou obálkou. Nápad je to určitě parádní, přesto si myslím, že se z toho příběhu dalo vytřískat ještě trochu víc.

I tak ale knížku hodnotím vcelku kladně, konec byl dojemný.

Vlašule
22.11.2021 5 z 5

Musím říct, že se mi to líbilo, po přečtení recenzí, až nečekaně. Jako ano, jsou tam věci nelogické, k neuvěření i na zaťukání na čelo (vážně pozná značku šatů na každým člověku od pohledu..?). Slza mi teda taky neukápla. Ale celkově mám dobrý pocit. čte se to samo, spisovatelka je velmi talentovaná a určitě zkusím i jinou její knihu.
Hlavně teda koho nepřekvapí jak žije za pět let, když se zeptáte v těch cca 28? No já kdybych věděla...!!! Tak teda taky nevěřím, ale pravda, asi udělám víc, aby to tak nedopadlo...Stojí to za zamyšlení a kniha za přečtení.

Voltík
18.11.2021 3 z 5

Asi jako většinu lidí i mě k přečtení nalákala překrásná obálka a anotace, která vyhlížela zajímavě. Bohužel musím knihu hodnotit spíš průměrně. Příběh i nápad se mi líbil, ale co mi nesedlo byl styl autorky. Z celého toho nápadu se dalo získat mnohem víc. Působilo to celé povrchně a chyběla tomu hloubka, kterou by si tento příběh zasloužil. A navíc to věčné značkování úplně všeho mi začalo brzo lézt na nervy. Ale musím říct, že konec to u mě trochu zachránil a líbilo se mi, jak do sebe vše zapadlo. I přes všechny mé výhrady jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Ifuška
08.11.2021 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo jako klasická slaďárna, trochu mě nudila, chtěla jsem pomalu odložit, ale co se stalo posléze... To bych nečekala, možná bych byla radši i za tu slaďárnu . Svým způsobem krásná knížka, i když vzhledem k tématu, se těžko dá nazvat jako krásná, ale vy, co jste ji četli, mi určitě rozumíte....

Luna5000
28.10.2021 4 z 5

Kniha mě oslovila svou překrásnou obálkou a anotací. Musím uznat, že jsem čekala něco jiného, ale tím nechci říct, že by mě kniha zklamala, to určitě ne. Kniha je napsaná zajímavě až trochu jinak než ostatní knihy řekla bych (ale nevím přesně jak). Příběh byl dobrý, ale nechtěla bych aby se mi tohle stalo, upřímně několikrát mě situace s Bellou rozbečela, což se mi u knížek často nestává, že by mě dokázali rozbrečet. Byla jsem z toho taková.... divná, smutná, bylo mi jich líto. Děj mě překvapoval, to jak se některé věci stali, tak tak bych to nečekala. U této knížky bych nemohla říct, že jsem dokázala předpovídat jak to bude. Tady je úžasný příklad na tom, že i když si plánujete život až do posledního detailu, tak se všechno může během chvíle zcela změnit a stejně Vás život zavane tam kde máte být. A také, užívejte si každou chvíli života, protože nikdy nevíte co se může stát. Ještě jednou musím zmínit tu obálku, je naprosto báječná, jedna z nejkrásnějších obálek které jsem kdy viděla. Klobouk dolů té, která jí navrhla.

KáťaM.
28.10.2021 4 z 5

Na knížku mě tehdy nalákaly skvělé recenze a také krásná obálka. Moc se mi líbilo, jak hlavní postava, právnička Dannie, měla svůj život zorganizovaný, skvělý byl i kontrast s její kamarádkou, která k životu přistupovala mnohem volněji. Byl to moc hezký, částmi i dojemný příběh (i když pro mě asi ne tolik, jak autorka zamýšlela, tolik se mi do srdce asi nevryl), knížka určitě stojí za přečtení, dnes bych dala přednost psanému textu, hlas Jany Strykové mi bohužel příliš nesedí. Je to nevšední příběh, nesmíte ale od knížky čekat nic přelomového.

SmisekIvuska
25.10.2021 2 z 5

Knížka má nádhernou obálku. A i podle popisu jsem se na čtení těšila. Bohužel těšení vystřídalo zklamání, kdy autorka mohla dát do příběhu víc. Nápad fajn, ale celé to nějak pokulhávalo.

bacouch
20.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla na doporučení, normálně bych jí asi v knihovně přešla. Nicméně recenze byla velmi kladná, tak jsem si říkala, že si můžu přečíst někdy něco "hezkého", když jinak čtu krváky a thrillery. Knížka má velmi hezkou obálku a je poměrně útlá. TAké je psána jednoduchým jazykem. Ovšem, co se děje týče, ten mne příliš nenadchnul. Spíše než vědět, co si dává hlavní hrdinka k snídani, obědu, večeři, čím to zapíjí a proč si dneska nedá raději svůj oblíbený bagel, bych se ráda dozvěděla něco o samotných postavách, jejich motivacích, emocích apod. Takhle jsem se dozvěděla, že hlavní hrdinka je holka, co má ráda věci pod kontrolou, ale už netuším, co s ní udělá, když to najednou pod kontrolou nemá. Co s ní udělá, když se rozejde po 5 letech s přítelem? Nic? Aha...A pak tam bylo spousta nelogičností - opravdu nevadí v právnické prestižní firmě, když tam x měsíců pauzíruju? Opravdu existují v takovémto konkurenčním a dravém prostředí šéfové, kteří mne za mizerný pracovní výkon odmění tím, že ze mě udělají společníka? Really? Jinak vztah s kámoškou byl jediný uvěřitelný. Všechno ostatní bylo plytké a klouzalo po povrchu. Sorry.

Lovana
06.10.2021 3 z 5

Na adresu této knihy jsem od začátku slýchala různé názory - od nadšených až po zklamané a byla jsem zvědavá, kam se přikloním se svým názorem já. Obálku má tato kniha opravdu nádhernou a o to více jsem se na knihu těšila. A musím, ač nerada, přiznat, že v případě této knihy se řadím k těm, kteří na tuto knihu nešetří kritikou... Bohužel mě kniha nedostala, přesto, že nápad to mělo velmi zajímavý a bylo tam vloženo i náročnější téma, ale bohužel potenciál tato kniha nenaplnila... Neoblíbila jsem si tam snad žádnou postavu a hlavní hrdinka mi byla vyloženě protivná... Jedno z mála pozitiv u této knihy vidím v tom, že je tak krátká a mě se i dobře a rychle četla, ale to bylo bohužel vše... K žádné postavě jsem si nevytvořila žádný vztah a tak mě je jich problémy a radosti nechávaly naprosto lhostejnou... A konec mi přišel taky hodně zvláštní a takový nemastný neslaný...

Hodnocení 2,5*/5*

miiiiiinka
05.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Koupila jsem si knihu po přečtení anotace, očekávala jsem jednoduchý, romantický příběh, možná i místy vtipný, se zajímavým a napínavým prvkem - nahlédnutí do budoucnosti.
To, že kniha toto očekávání naprosto nenaplnila, je věc jedna.
Kniha je psaná stroze. Nejen, že jsem si k hlavní hrdince nemohla najít cestu, nesoucítila jsem s ní, ale ani jsem jí nic nevěřila - probudí se 5 let v budoucnosti, a první co, jde si nanést krém na obličej?
Další věc byl její vztah ke kamarádce - občas jsem si říkala, že je až moc blízký, naopak k příteli jakoby byla ledově chladná, necítila k němu vůbec nic. Ani později s Gregem jsem si nevšimla žádné chemie.
A nakonec, ten zajímavý prvek, nahlédnutí do budoucnosti, jakoby byl pro celý příběh naprosto nadbytečný, neměl vlastně na vývoj příběhu téměř žádný vliv.

americké romány

Rebecca Serle