klaraj093 klaraj093 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Páni, dokážu říct asi jenom wow.. To bylo fakt dobré čtení. Mám z knihy hodně zvláštní pocity, úplně mě pohltila!
Nemohla jsem přestat a musela vědět co se bude dít dál.. Když jsem pak druhou polovinu četla na horské chatě, měla jsem chvilkami docela nahnáno...Skvělé!

12.10.2019 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Nemám co bych vytkla.. Jak bych taky mohla.. Pan Werich byl a je dodnes mistrem pohádek a za tím si stojím.. I ve svých skoro 30 ho skoro denně poslouchám před spaním.. Konečně jsem se dostala i k přečtení a jsem samozřejmě nadšena..

12.07.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tyjo, mě snad žádná kniha nikdy nedonutila mít slzy na kraji a téhle se to povedlo..Myslím že jí řadím na první místo od Paris.. Fakt skvěle napsané a příběh neskutečně děsivý..

02.11.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ani nevím jak přesně vyjádřit tuto knihu. Rozhodně to nebylo to, co jsem běžně četla s tématem druhé sv..
Tohle bylo tak něžné a dojemné a čekala jsem trochu hezčí konec, mrzelo mě to..
Aby byla válečná kniha taková, jsem do teď nezažila.. Kapitoly ubíhaly velmi rychle a i přes velký počet stran, jsem ji přečetla v součtu za chvilku..

24.03.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nemám slov.. Dlouho se mi nestalo, abych z jedné kapitoly cítila šílený smutek a z druhé totální štěstí a radost.. Kniha je skvěle napsaná a příběh úžasný..

21.10.2020 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Moc hezký a silný příběh.. Takové ve mě zanechala pocity..

22.10.2020 5 z 5

Jak jsem se čtení Tolkiena bála, tak mě velmi mile překvapil. Bylo to úžasné pohodové čtení. Viděla jsem film x krát, kniha je skvělá. A musím říct, že mě mrzí že tak krátká. Brzo se pustím do čtení LOTRa.

27.11.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Přečetla jsem knihu za jeden den. Tohle se mi na knihách od Colleen líbí. Že to člověk slupne za chvilku, ale odnese si skvělý pocit. Příběh je opravdu moc dojemný. Běžně romantiku nečtu, ale její knihy mám ráda.. Jsou plné emocí a nutí vás číst a číst..

17.07.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ani jsem nečekala že mě bude kniha takhle bavit, je velice čtivá a nápad opravdu super. Takové malé pozastavení se nad tím naším životem.

30.06.2023 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nádherný příběh.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

To je skvělé! Miluju tu dobu.. Příběh je fantastický..

22.10.2020 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Jedním slovem nádhera..

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha mě naprosto pohltila.. Strašně mě bavila, styl psaní mi sedl a příběh měl zápletku.. Velice se těším na filmovou verzi.. Sama jsem si na konci čtení říkala, že by mi filmové pojetí vůbec nevadilo.. Příběh byl velmi zajímavý, fantazie zapracovala, takže jsem na konci byla velice spokojena.

10.03.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Po shlédnutí filmu jsem se rozhodla přečíst si knihu a rozhodně nejsem zklamaná. Těším se na další Olsenova díla.

26.05.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Menší spoiler na konci... Ještě jsem knihu ani nedočetla.Ale mám z ní tak skvělé pocity, že jí prostě musím ohodnotit. Dlouho jsem neměla u čtení knihy husí kůži a této se to povedlo..
Knihy s touto tématikou čtu často, ale tenhle pohled Franky, němky.. Je něco úplně jiného a je to fantastický.. Kniha napsaná výborně, čte se skoro sama, děj ubíhá a vy chcete vědět jak to celé dopadne.. Téma knihy je samozřejmě velmi smutné, ale je to součást naší historie a je potřeba tyto knihy číst.. A já za tento nový pohled děkuji! A myslím že ačkoliv byl konec knihy už rychlejší, než začátek, tak měl krásný spád a konec, který se k příběhu nádherně hodil.. V tomhle příběhu, je totiž dobrého konce třeba.. Dávám 5 hvězd..

19.09.2019 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Dlouho se mi nestalo, aby mě kniha bavila na každé straně. Je to velmi zajímavý a čtivý příběh. Jsem docela vybíravá a mám ráda knihy, které mě baví hned zpočátku a tahle mě nezklamala!

29.06.2018 5 z 5

Kniha je moc hezky napsaná. Přečtete ji prakticky za chvilku. Má krátké kapitoly a Tom to sepsal opravdu krásně. Nahlédneme do zákulisí Harryho a hlavně Tomova života, kdy to vždy nebývalo lehké.

19.07.2023 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Ok, ofiko jsem se zamilovala do detektivek od Christie..Knihu jsem přečetla za necelé dva dny.Je to takové jemně pomalé, ale až do konce nevíte kdo je vrah. A to mě děsně baví, to napětí a přemýšlení kdo to sakra byl. Určitě budu pokračovat touhle sérii, když budu mít náladu na klidnou detektivku.

16.07.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Mám ráda od Kinga i jeho nehororová díla a tohle se řadí mezi top v této kategorii a mezi nejlepší co jsem letos zatím četla! Ten konec byl prostě tak top!
Dlouho se mi nestalo abych byla nedočkavá kdy budu zase číst a vědět jak to dopadne.

18.06.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velice silný příběh.. A zároveň je to šílený hnus.. Kde ta doba byla už tenkrát..