Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/big_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 4.69048
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Hobbit, or There and Back Again, 1937


více info...
Nahrávám...

Komentáře (914)

Kniha Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Knihomol170
16. ledna

(+ SPOILER) Bilbo má nerad dobrodružství. Gandalf s trpaslíky ho změní. S trpaslíky zaživa nečekaná dobrodružství jako: tři zlobři, skřetí hora, kde najde prsten neviditelnosti, vrrci se skřet, skalní orli, medďed, velcí pavouci, jizda na sudu, jezerní město, drak šmak, bitva 5 armád. Bilbo se vrací domu jako úplně jiný hobbit.
Kniha i filmové zpracování se mi líbilo.

Martina291086
13. ledna

Za mě trochu slabší než Pán prstenů, ale jistě si i ona našla plným právem miliony věrných čtenářů. Opět poutavé čtení a do nejmenších detailů vypracované... Mistrovské dílo.


anonymní.Ilja
30.12.2021

Tuto knihu bych nazval pohádkou pro celou rodinu. Dokonalá knížka pro večerní společné čtení, která obsahuje vše, co by člověk od dobrodružného příběhu mohl chtít. Víc snad není nutné říct nic, než: na film se nedívejte, protože je to absolutní ztráta času.

LittleK
24.12.2021

JRR má osobitý styl vyprávění. Knižní Hobit je rozhodně uvěřitelnější než ten filmový (s tím se ale musí počítat, když je třeba zaujmout americké obecenstvo, které chce akci a klišé). Je to spíše taková pohádka, ale velmi příjemné čtení. Ilustrace se mi také moc líbily a pěkně doplňovaly děj.

BrooksWasHere
22.12.2021

Fantastická kniha, bolo mi ľúto ju dočítať...

jan0223
20.12.2021

Svět Tolkiena je geniální, Hobit je taková předmluva k LoTR. Tuhle knihu jsem si pořídil jako takový sběratelský kousek kvůli obrázkům J. Šalamouna. Co se týče příběhu tak člověk musí trochu překousnout ten težkopádný začátek a nechat se vtáhnout do děje, který se postupně čtenáři otvírá. Jako kluk jsem ji přečetl jako poslední z celé série LoTR a líbila se mi nejvíce. Některé pasáže jsem pochopil ať po letech a někdy jsem si musel celé stránky přečíst několikrát aby jsem vše pochopil, ale nelituji toho a stejně jsem celou knihu přečetl několikrát, hodněkrát. Ne pro každého je to ten pravý šálek čaje, ale ti kdo tomuto kouzlu podlehli je to neuvěřitelný ponor do světa hobitů, trpaslíků, elfů, zlobrů, skřetů,.... A rád se nechávám vtáhnout do tohoto světa a prožívat jejich příběhy.

Kniho_holka
18.12.2021

Nevěřím v Boha, ale pokud existuje, tak určitě píše jako Tolkien. Fantasy knihy většinou neposlouchám ani nečtu, ale světu J. R. R. Tolkiena zkrátka nelze odolat. Na práci zakladatele fantasy bych mohla pět ódy do nekonečna, tak raději přejdeme na hodnocení audioknihy. Jak už bylo řečeno, samotný příběh si zaslouží milion hvězdiček, interpretace pana Vladimíra Kudly byla podle mě moc povedená. A hudební předěly mezi jednotlivými kapitolami neměly chybu. Hobit je audiokniha, kterou jsi užijí malí i velcí a zamilují si ji i ti největší odpůrci fantasy.

clouds
13.12.2021

Hobit byl napsán jako vypravění pro tři Tolkienovy syny, takže se dá chápat, kde se bere to krásné pohádkové ladění příběhu i velmi akční a dobrodružný děj. Mě jako dospělému se velmi líbí vývoj hlavní postavy Bilbo Pytlíka. Je to na začátku absolutní nehrdina, který je k dobrodružství násilně přinucen a je všem spíš na obtíž. Teprve ve chvíli, kdy sám bojuje o život, se něco v něm změní a Bilbo získává pocit zodpovědnosti za své přátele a podniká velmi odvážné kroky k jejich záchraně. Tím také naplňuje Gandalfovy předpovědi, což čaroději dává trochu punc moudrého věštce. Je to skvělý vstup do trilogie Pán Prstenu, ale je to méně filosofické, jednoduší, ale dobrodružnost a kouzla tam nechybí. Čte se to krásně. Cílovou skupinou u Hobita jsou ale děti, kdežto u Pána prstenu dospělí. Proto by se knihy neměly srovnávat. Za mě pět hvězd, výborně napsaný příběh.

1 ...