Fimfárum

Fimfárum je sbírka pohádek Jana Wericha, obsahující například pohádky Rozum a štěstí, Lakomá Barka, Fimfárum, Jak vyhynuli obři na Šumavě atd. Kniha je určena nejen pro děti, protože i dospělí v ní najdou jakési Werichovo moudro a jeho osobitý styl humoru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/6121/fimfarum-6pi-6121.jpg 4.61257
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

1amu

Nemá význam se moc rozepisovat, vše podstatné již zde bylo řečeno , Ale ? Jedno málo ale: máme hodně herců . Máme je rádi a těšíme se vždy na setkání s nimi, tedy tam, kde je to možné (třeba ve filmech pro pamětníky) , ale kolik nich bylo takových, kteří napsali povídání pro děti. Tedy myslím takové, které je pohodové a dá se dětem číst. Není jich mnoho, ale Jan Werich u nás vysoce přečnívá. Mé děti - t.č. již značně odrostlé, Fimfárum milovaly . Zejména Palečka a Monte Castigliáno .

1.Agness

Pan Werich překvapil. Různorodé pohádky pro velmi různorodé čtenáře. Upřímně, určité brutální části jsem opravdu nečekala, ale kouzlo a vtip mají všechny pohádky.

p.pavlina

Parádní ukázka toho, jak je čeština krásná. Je to kniha mého dětství a ráda se k ní vracím.

xvasek

Je to knížka povídek / pohádek, které spolu nijak nesouvisí. Některé by si zasloužily pět a půl hvězdy, protože jsou naprosto geniální, některé jsou bohužel i na dvě. Taky cílový věk u každé je velmi jiný. Zvláštní, jak se tak různá kvalita mohla dostat do jedné knížky.

Celkově mi přijde zajímavé, že Werich nesoudí, která postava je dobrá a která špatná a nechává zcela na čtenáři, aby si je ohodnotil. Například když žena nechá muži vytrhnout myslím čtyři zdravé zuby - je to ještě snesitený kanadský žertík, nebo už je to za hranou?

Každopádně určitě stojí za přečtení.

Péťa1950

Lék na duši, chvála češtiny. Knížka ve které vždy najdu něco, co jsem při prvním čtení nepostřehla.

Gabux

Skvost české literatury :)

Marbo

Laskavý humor nejen pro děti.

Jessybelle

U nás je to bohužel 50 na 50. Některé pohádky děti nesmírně bavily, jiné zas nesmírně nudily... Pan Werich je úžasný spisovatel, kterým si umí pohrát se slovy a češtinou vůbec a ta moudra...možná až to přečteme za pár let znovu, to děti ocení jinak...

malazluta

Nikdy mě nepřestane fascinovat, co všechno dokáže Werich do svých příběhů a pohádek schovat....

ellyem

Knížka mi několik dní ležela na stole a vůbec jsem neměla chuť ji číst. Dnes jsem se ale odhodlala. Četla jsem jen dvě pohádky, Lakomou Barku a Fimfárum. První zmiňovaná se mi líbila daleko více, ale celkově musím říct, že jsou obě pohádky moc hezky napsané. Škoda, že nemám víc času na to, abych knihu přečetla celou. Tak třeba jednou :)

Wojta777

Fakt super knížka. Očekával jsem nudu, protože to byla povinná četba, ale byla fantastická. Skvělé pohádky pro každou generaci. Vřele doporučuji.

teakristof

Moje snad nejoblíbenější pohádky! Vtipné, poučné a trochu morbidní :)

Kryštofka
30.12.2017

Xakru chytré počteníčko.

slunicko1958
29.12.2017

Moudré pohádky, které si rádi přečtou i dospělí. A nádherná čeština. Pan Werich se s ní doslova mazlí.

Aati
19.12.2017

Pan Werich byl neobyčejně moudrý člověk a jeho každá myšlenka je perlou. Tuto svou vlastnost vložil i do krásných pohádek pro děti, které v sobě nesou poučení. Werichův milý a humorný styl zaujme čtenáře jakéhokoliv věku. Fimfárum je láskou na první pohled, ke které se vždy ráda vracím.

hammond
07.12.2017

Keď už kvôli čitateľskej výzve po dlhých rokoch siahnuť po knihe rozprávok, tak Werichové Fimfárum je rozhodne správna voľba. Väčšina z nich má v sebe naozaj veľa originality a vtipu.

*Čitateľská výzva 2017 - kniha pohádek

Gustik5
10.11.2017

Pan Werich byla skutečně nesmírná osobnost naší kultury. Fimfárum je kniha pohádek, které jsou však i něčím víc. Je v nich vložena životní moudrost a vtip, čímž tak pobaví nejen malé děti. Neoddělitelně patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Nikdy nezapomenu na cesty autem, trávené posloucháním vypravěče, který měl opravdu co sdělit.

rozvera
08.11.2017

K této knížce, původně určené dětem, se vracím vždy po přečtení nějaké knihy, která mne rozrušila a potřebuji si spravit náladu moudrostí, člověčenstvím a milým humorem pana Wericha. Myslím, že tyto pohádky, psané krásnou češtinou, jsou určené pro všechny věkové kategorie, každý čtenář si v nich najde to své.

Svilka
29.10.2017

Pěkné pohádky plné moudrosti a ponaučení. Myslím si ale, že zaujmou spíše dospělého než dětského čtenáře. Pro mě byla nejkrásnější pohádka "Až opadá listí z dubu".

noemus
21.10.2017

Tahle kniha, není jen kniha, je to prostě základ kultury, je to něco co by každý měl znát. Werich byl mistr herec, mistr klaun a jak je vidět i mistr vypravěč.

Adelaide777
15.10.2017

Skvělá kniha pana Wericha, plná vtipných příběhů. Knihu jsem četla hned několikrát, takže znám všechny příběhy skoro nazpaměť.

frantisek8863
06.10.2017

Werichem skvěle napsaný inteligentní humor vsazený do pohádek. Jako dospělí si nacházím v této knize věci a úrovně, které my unikali jako dítěti, nebo jsem si je díky nevědomosti nedával do souvislostí. Opět nadčasový humor a jazyk, který potěší. Animované pohádky doplněné hlasem Wericha mají ještě větší sílu ve vyprávění příběhu. Třeba Lakomá Barka je skvělá.

Placi
30.09.2017

Na loutkovém Fimfáru Jana Wericha jsem vyrůstal. Kniha se snad ani nedá hodnotit jinak než pěti hvězdami. Příběhy jsou neobyčejně krásné a opravdu krásně vyprávěné. Fimfárum je klenot české literatury nejen pro děti.

hroneczek
25.09.2017

Jako dítě mě tato kniha bavila a zasmála jsem, jako dospělou mě uchvacuje , jak Werich dokáže popsat různé situace a lidské charaktery - odlehčeným, ale zároveň trefným způsobem.

ivulka15
04.09.2017

V dětství mne pohádky pana Wericha nějak obešly. Ale to vůbec nevadí,myslím že jako dospělák jsem si je užila mnohem víc.

Briv
30.08.2017

Tak Fimfárum si na mě počkalo až do mé dospělosti. Doporučil mi ji totiž můj manžel a já jsem ve finále moc ráda, že mi to tak dlouho trvalo, než jsem ji objevila.
Protože o to víc jsem si mohla užít doslova mistrnou četbu v které je tolik skryto a přitom je to moc milé a pohladí to po duši.
V tomhle je pan Werich mistr. Smekám klobouk...

Atanone
19.08.2017

..A dobře že jsem si počkala. Některé pohádky jsem pochopitelně znala,třeba Lakomá Barka,nebo Tři veteráni,to se nedá minout. Ale jako malé by mi určitě unikla ta krásná meziřádková moudra pana Wericha. Jeho styl a řeč jsou tak typické,že ač nemám audio-knihu,nebylo jí třeba – já ho nejen slyšela,ale i viděla.
Třeba- „Podívala se na něj zhluboka. Táhle“...no není to nádhera?

Zorka
10.08.2017

Ten chlap je bůh. Má šmrnc a um. Já čtu ho dnes a chci číst zas :-).

Jan Werich je nezapomenutelný herec i spisovatel.

Magriva
26.06.2017

Když jsem zvažovala, kterou pohádku si vybrat do výzvy, říkala jsem si, že to musí být něco inteligentního, vtipného, stylisticky brilantního. A jelikož knihy jako Lichožrouti, Macourkovy Pohádky apod. už jsem četla, padla volba na Fimfárum a to obsahuje vše výše zmíněné. Vřele doporučuju.

Kerberos
25.06.2017

Krásná inteligentně napsaná kniha nejen pro děti.

Kniha v žebříčku

97. nejlépe hodnocená kniha