Fimfárum

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fimfárum je sbírka pohádek Jana Wericha, obsahující například pohádky Rozum a štěstí, Lakomá Barka, Fimfárum, Jak vyhynuli obři na Šumavě atd. Kniha je určena nejen pro děti, protože i dospělí v ní najdou jakési Werichovo moudro a jeho osobitý styl humoru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/6121/fimfarum-6pi-6121.jpg 4.61330
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (137)

Kniha Fimfárum

Přidat komentář
PhoebePollard
včera

Jedinečný Werichovský humor a originální pohádky zaručují skvělý zážitek při čtení, i při sledování filmu. Možná spíš pro dospělé, ale já tohle milovala už jako dítě.

Dada077
30. dubna

Zopár dobrých rozprávok interpretovaných starým jedinečným komikom. Potešili moje srdce, pookrial mi pri nich rozum. Pretože túto knihu mi do ucha čítal sám autor, najmä v autobuse som mala problém udržať vážnu tvár. Taký Čochtan vypravuje, alebo Až opadá listí z dubu, ale aj Tri sestry a jeden prsteň... :)

Jirinamac
28. února

Je to krásná knížka, ale víc pro dospělé, než pro děti. Mám ráda moudra pana Wericha.

AliStejsy
18. února

Některé pohádky mne bavily víc, některé míň, ale celkově pěkná kniha

Blancheerka
14. února

Krásně a s nadhledem, Werichovi vlastním, je tato knížka krásnou odpočinkovou četbou, podle mě spíš pro starší děti i dospěláky. Potěšila mě povídka O líném království, kde všichni byli líní i umřít, kterou znám z dětství z jiné knížky.

HenryOsmý
06. února

Svérázná, originální Werichova čeština a jeho neotřelý vypravěčský talent dodaly této zvláštní knize nevšední půvab. Jsou to pohádky spíš pro dospělé nebo spíš pro děti? To je otázka. Možná tak i tak, některé příběhy už chtějí dospělejšího čtenáře. Ale kupříkladu mě Fimfárum uchvátilo už někdy v deseti letech.

CleoXandra
06. ledna

Werichovy poťouchle vtipné pohádky, z jejichž pohádkovosti zatraceně svěže čiší životní realita, jsem četla několikrát. A nikdy nezklamaly. Navíc ta čeština … nádhera! Líbí se mi i filmové zpracování, hlavně ta první várka.

Hani77
04. ledna

Tyto pohádky jsem měla moc ráda, měli jsme je i na LP desce. Ještě dnes si je ráda přečtu. Moje děti bohužel už nezaujaly.