Fimfárum

Fimfárum je sbírka pohádek Jana Wericha, obsahující například pohádky Rozum a štěstí, Lakomá Barka, Fimfárum, Jak vyhynuli obři na Šumavě atd. Kniha je určena nejen pro děti, protože i dospělí v ní najdou jakési Werichovo moudro a jeho osobitý styl humoru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/6121/fimfarum-6pi-6121.jpg 4.61207
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (119)

Přidat komentář
Marbo
02. dubna

Laskavý humor nejen pro děti.

Jessybelle
22. března

U nás je to bohužel 50 na 50. Některé pohádky děti nesmírně bavily, jiné zas nesmírně nudily... Pan Werich je úžasný spisovatel, kterým si umí pohrát se slovy a češtinou vůbec a ta moudra...možná až to přečteme za pár let znovu, to děti ocení jinak...

malazluta
02. března

Vždycky mě nepřestane fascinovat, co všechno dokáže Werich do svých příběhů a pohádek schovat....

ellyem
26. února

Knížka mi několik dní ležela na stole a vůbec jsem neměla chuť ji číst. Dnes jsem se ale odhodlala. Četla jsem jen dvě pohádky, Lakomou Barku a Fimfárum. První zmiňovaná se mi líbila daleko více, ale celkově musím říct, že jsou obě pohádky moc hezky napsané. Škoda, že nemám víc času na to, abych knihu přečetla celou. Tak třeba jednou :)

Wojta777
11. ledna

Fakt super knížka. Očekával jsem nudu, protože to byla povinná četba, ale byla fantastická. Skvělé pohádky pro každou generaci. Vřele doporučuji.

teakristof
05. ledna

Moje snad nejoblíbenější pohádky! Vtipné, poučné a trochu morbidní :)

Kryštofka
30.12.2017

Xakru chytré počteníčko.

slunicko1958
29.12.2017

Moudré pohádky, které si rádi přečtou i dospělí. A nádherná čeština. Pan Werich se s ní doslova mazlí.

Aati
19.12.2017

Pan Werich byl neobyčejně moudrý člověk a jeho každá myšlenka je perlou. Tuto svou vlastnost vložil i do krásných pohádek pro děti, které v sobě nesou poučení. Werichův milý a humorný styl zaujme čtenáře jakéhokoliv věku. Fimfárum je láskou na první pohled, ke které se vždy ráda vracím.

hammond
07.12.2017

Keď už kvôli čitateľskej výzve po dlhých rokoch siahnuť po knihe rozprávok, tak Werichové Fimfárum je rozhodne správna voľba. Väčšina z nich má v sebe naozaj veľa originality a vtipu.

*Čitateľská výzva 2017 - kniha pohádek

Gustik5
10.11.2017

Pan Werich byla skutečně nesmírná osobnost naší kultury. Fimfárum je kniha pohádek, které jsou však i něčím víc. Je v nich vložena životní moudrost a vtip, čímž tak pobaví nejen malé děti. Neoddělitelně patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Nikdy nezapomenu na cesty autem, trávené posloucháním vypravěče, který měl opravdu co sdělit.

rozvera
08.11.2017

K této knížce, původně určené dětem, se vracím vždy po přečtení nějaké knihy, která mne rozrušila a potřebuji si spravit náladu moudrostí, člověčenstvím a milým humorem pana Wericha. Myslím, že tyto pohádky, psané krásnou češtinou, jsou určené pro všechny věkové kategorie, každý čtenář si v nich najde to své.

Svilka
29.10.2017

Pěkné pohádky plné moudrosti a ponaučení. Myslím si ale, že zaujmou spíše dospělého než dětského čtenáře. Pro mě byla nejkrásnější pohádka "Až opadá listí z dubu".

noemus
21.10.2017

Tahle kniha, není jen kniha, je to prostě základ kultury, je to něco co by každý měl znát. Werich byl mistr herec, mistr klaun a jak je vidět i mistr vypravěč.

Adelaide777
15.10.2017

Skvělá kniha pana Wericha, plná vtipných příběhů. Knihu jsem četla hned několikrát, takže znám všechny příběhy skoro nazpaměť.

frantisek8863
06.10.2017

Werichem skvěle napsaný inteligentní humor vsazený do pohádek. Jako dospělí si nacházím v této knize věci a úrovně, které my unikali jako dítěti, nebo jsem si je díky nevědomosti nedával do souvislostí. Opět nadčasový humor a jazyk, který potěší. Animované pohádky doplněné hlasem Wericha mají ještě větší sílu ve vyprávění příběhu. Třeba Lakomá Barka je skvělá.

Placi
30.09.2017

Na loutkovém Fimfáru Jana Wericha jsem vyrůstal. Kniha se snad ani nedá hodnotit jinak než pěti hvězdami. Příběhy jsou neobyčejně krásné a opravdu krásně vyprávěné. Fimfárum je klenot české literatury nejen pro děti.

hroneczek
25.09.2017

Jako dítě mě tato kniha bavila a zasmála jsem, jako dospělou mě uchvacuje , jak Werich dokáže popsat různé situace a lidské charaktery - odlehčeným, ale zároveň trefným způsobem.

ivulka15
04.09.2017

V dětství mne pohádky pana Wericha nějak obešly. Ale to vůbec nevadí,myslím že jako dospělák jsem si je užila mnohem víc.

Briv
30.08.2017

Tak Fimfárum si na mě počkalo až do mé dospělosti. Doporučil mi ji totiž můj manžel a já jsem ve finále moc ráda, že mi to tak dlouho trvalo, než jsem ji objevila.
Protože o to víc jsem si mohla užít doslova mistrnou četbu v které je tolik skryto a přitom je to moc milé a pohladí to po duši.
V tomhle je pan Werich mistr. Smekám klobouk...

Atanone
19.08.2017

..A dobře že jsem si počkala. Některé pohádky jsem pochopitelně znala,třeba Lakomá Barka,nebo Tři veteráni,to se nedá minout. Ale jako malé by mi určitě unikla ta krásná meziřádková moudra pana Wericha. Jeho styl a řeč jsou tak typické,že ač nemám audio-knihu,nebylo jí třeba – já ho nejen slyšela,ale i viděla.
Třeba- „Podívala se na něj zhluboka. Táhle“...no není to nádhera?

Zorka
10.08.2017

Ten chlap je bůh. Má šmrnc a um. Já čtu ho dnes a chci číst zas :-).

Jan Werich je nezapomenutelný herec i spisovatel.

Magriva
26.06.2017

Když jsem zvažovala, kterou pohádku si vybrat do výzvy, říkala jsem si, že to musí být něco inteligentního, vtipného, stylisticky brilantního. A jelikož knihy jako Lichožrouti, Macourkovy Pohádky apod. už jsem četla, padla volba na Fimfárum a to obsahuje vše výše zmíněné. Vřele doporučuju.

Kerberos
25.06.2017

Krásná inteligentně napsaná kniha nejen pro děti.

Tea98
04.06.2017

Krásné pohádky, útlá kniha.

MorriconeTheGod
17.04.2017

Napsat dobrou pohádku je kumšt, a tyto dobré jsou - navíc originální, nápadité, vtipné, s jasnými příběhy, skvěle vypointované a tak dále. Dokonce i film (minimálně první) se povedl.

Heisenberg
02.04.2017

Nejlepší česká pohádková kniha jakou jsem četl. Jan Werich je opravdový génius.

IVANA0123
23.03.2017

Dát do čtenářské výzvy knihu pohádek byl skvělý nápad a my jsme si Fimfárum se synem před spaním užili díky panu Werichovi nadmíru. Nevím jestli i dítě dokáže v pohádkách zachytit každé spisovatelovo moudro - kterých je v nich nepřeberně, ale jisté je, že se pohádky líbili oběma. A vyhrála samozřejmě Lakomá Barka, kterou miluju nejvíc namluvenou přímo panem Werichem. Pro mě je to srdeční záležitost a připomínka dětství - mně ji na gramofonu pouštěla moje maminka.

mistrikova
19.03.2017

Pohádková kniha mouder pro dospělé čtenáře plná metafor a psaná velmi čtivě. Ukazuje nám široké spektrum lidských vlastností, hodné, zlé, naivní, hloupé i vychytralé. Vztahy mezi mužem a ženou, chudákem i boháčem. Každý si v něm najde ponaučení. Díky Werichově stylu vyprávění i humoru a nadsázce, které mi tolik připomíná jeho slavné filmové role, bude vždycky patřit tato milá kniha do mé knihovny.

dadako
14.02.2017

Krásná knížka plná mouder. Nekrásnější byla "Až opadá listí z dubu".