Fimfárum

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fimfárum je sbírka pohádek Jana Wericha, obsahující například pohádky Rozum a štěstí, Lakomá Barka, Fimfárum, Jak vyhynuli obři na Šumavě atd. Kniha je určena nejen pro děti, protože i dospělí v ní najdou jakési Werichovo moudro a jeho osobitý styl humoru.

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6121/fimfarum-6pi-6121.jpg 4.61466
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (170)

Kniha Fimfárum

Přidat komentář
janina66
28. srpna

Velice moudré pohádky, vyprávěné nenásilnou a chytrou formou. Opravdu zdařilé a poučné.

Atlantis
16. července

Do Jana Wericha jsem musel jako čtenář i divák dospět. V mládí mi připadaly jeho projevy nabubřelé a přechytralé. A bylo to právě Fimfárum, které změnilo můj pohled na tohoto autora. Pohádky jsou vtipné, inteligentní a velice často mají takový zvláštní nádech, jakýsi mix moderny a klasického pohádkového vyprávění, který z nich dělá opravdu unikátní a jedinečné čtení. Jsem rád, že mi tato kniha prošla pod rukama.


Tahoanah
04. července

Klasika od klasika!

m_martina
04. června

K této knize nemám co dodat, čte se sama a je v naší rodině oblíbená už celá dlouhá léta.

Cajda
25. května

No jo, tak klasika pana Wericha - děkujeme Vám, mistře! S láskou Lucie.

pydla
18. května

Máte rádi Jana Wericha a jeho moudrý humor? Máte rádi pohádky? Pak nemůžete minout knihu pohádek Fimfárum. Krásné pohádky okořeněné Werichovým humorem se Vám jistě budou líbit při čtení dětem. Lakomá Barka, Tři veteráni, Paleček, Až opadá listí z dubu čí Fimfárum a mnoho dalších je zárukou, že se pobavíte. Kniha je doplněna krásnými kresbami Jiřího Trnky. Co víc si přát?

lyrra
04. května

Skvělý jazyk. Tak báječná čeština a stylistika, to je něco unikátního. Ostatně jako i ostatní Werichovy knihy. Úplně bych ji nezařadila k dětským pohádkám, syna zatím nebaví, ale chápu, já se do ní také zamilovala až později.

A ano, když ji čtu nahlas, napodobuji frázování a hlas pana Wericha. Samozřejmě neúspěšně, přesto z toho mám až dětinskou radost:)

Mygli
28. dubna

Nádherný jazyk

1 ...

Doporučujeme

Trampoty brouka Pytlíka
Trampoty brouka Pytlíka
Ferda Mravenec
Ferda Mravenec
iPohádka
iPohádka
Kubula a Kuba Kubikula
Kubula a Kuba Kubikula