kalinkacz kalinkacz komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Zahraniční senzace je konečně u nás... Na tuto knihu jsem byla nesmírně zvědavá, miliony pochvalných recenzí a nádherná obálka... Recenze se v průměru pohybují okolo 4* a 5*, což je poměrné nevídané... Kniha mě mile překvapila... Příběh byl originální, emotivní a závěrem díky detektivní lince i napínavý... Hlavní hrdinka není typickou hlavní hrdinkou - je svá, silná a svérázná... Celou dobu jsem jí fandila a přála si, aby ji ostatní lépe poznali... Pokud máte rádi jedinečné příběhy, které vás dojmou, tak tuto knihu rozhodně zkuste...

02.11.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Delphine je má hodně oblíbená autorka a na Vděk jsem se opravdu těšila.. Po Poutech jsem měla vysoká očekávání, která byla ve výsledky překonána... Vděk je již má čtvrtá přečtená kniha od autorky a zase to bylo skvělé... Tato kniha by se dala považovat skoro za novelu, ale je tak upřímná a silná... Význam vděčnosti a poděkování je v této knize zpracován tak, jako ještě nikde jinde... Na konci jsem byla upřímně dojatá a vím, že se k této knize ještě mnohokrát vrátím...

28.09.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak tato kniha by měla být jednoduše povinná pro úplně všechny! Že ne? Mám pro to dobré důvody..... Kniha je snad tím nejzvláštnějším, nejemotivnějším, nejdojemnějším, nejnapínavějším a nejneuvěřitelným románem vůbec... Ať už jde o originalitu pana Zusaka při výběru vypravěče v podobě smrti, promyšlených charakteristik postav, přes dojemné scény a takto bych mohla pokračovat donekonečna.... Tím nejúchvatnějším jsou ale bezesporu citáty na začátcích kapitol, které stojí za neustálé zamyšlení.... Je to jednoduše nejúžasnější kniha, kterou jsem ve svém životě četla... Ukáže nám, jak moc si máme vážit toho, co máme, ikdyž si myslíme, že to nestačí a taktéž, jak neuvěřitelně rychle můžeme o všechno přijít... Tuto knihu by každý měl mít ve své knihovně a každý den se zamýšlet nad jejím obsahem a nikdy nestárnoucím poselstvím...

24.02.2016 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Než vystydne káva je první díl série o kouzelné kavárně, která umožňuje cestovat v čase. Má to svá přísná pravidla a v knize sledujete první 4 příběhy lidí, kteří se rozhodnou z různých důvodů cestovat v čase…
Já si tuhle sérii zamilovala. Je skvěle napsaná, příběhy jsou silné a dojemné.
V dalších knihách série se nachází pak další příběhy…
No prostě boží!

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Tato kniha je pro mě speciální... Měla jsem možnost si ji přečíst hned dvakrát před její samotným vydáním a smekám... Autorce se podařilo napsat něco jiného, něco nezapomenutelného... Hlavní hrdinka Liv je v knize vyobrazena tak, že opravdu každý čtenář se s ní alespoň v jedné věci ztotožní a bude jí přát jen to nejlepší, ale ne vše lze v životě ovlivnit... Opravdu silný, skvěle napsaný příběh, který zasáhne čtenáře... Já jsem nadšená!

27.11.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pokud milujete knihy Colleen Hoover, tak tohle je pro vás povinnost, to je jasné... Ale pokud máte radši její knihy pro straší, tak tohle je to pravé pro vás... Vlastně je to příběh obyčejného vztahu, který je jako každý jiný, ale přesto vám autorka dokáže, že obyčejný není a nejste obyčejní ani vy... Smekám... Tato kniha je plná naděje, bezmoci a síly vztahu.... Probudí ve vás tolik emocí, že tomu skoro ani nebudete moci věřit... Já na čtení této knihy nikdy nezapomenu, četla jsem ji už dvakrát a určitě se k ní ještě mockrát vrátím... Tohle je prostě román s velkým R!

24.11.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina - kniha, která mi byla mnoho let doporučována a taky jedna z nejvíce kontroverzních knih, jakou jsem kdy přečetla.
Už dlouho jsem totiž po dočtení nebyla tak rozpolcená.
Ale pěkně postupně...
Trhlinu mi doporučovalo hned několik mých přátel jako knihu, u které se strašně moc báli a nemohli v noci spát. Já se hororových příběhů bojím, ale řekla jsem si, že potřebuju zjistit, co na Trhlině všichni mají.
A jako takhle, nebála jsem se, k mému velkému překvapení ne. Byla jsem ale napnutá a potřebovala pořád číst dál? ANO!
Nikdy jsem v životě nečetla knihu, u které jsem si nebyla jistá, čemu věřit. Ono tajemné místo existuje, sama jsem si o záhadných zmizení při čtení googlila. Ale po dočtení jsem vážně zůstala rozpolcená, stalo se to? Nestalo? Něco z toho? A to mě pak lehce děsilo, takže možná jsem se přece jen bála.
Kniha se mi obtížně hodnotí, bylo to originální, pro někoho šílené, ale rozhodně čtivé a neodložitelné.
Od autora jsem četla knihu Na smrt, to je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Určitě od něj zkusím přečíst i něco dalšího, jsem prostě zvědavá!

25.02.2024

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Kniha, kterou posypal hvězdný prach jsem si zatoužila přečíst po všech těch kladných recenzích...
Pak jsem si přečetla anotaci a bylo mi jasné, že tento příběh potřebuje každý knihomol. Od autorky už jsem četla před 5 lety její předchozí knihy Sen letící želvy, tato novinka je za mě ale na úplně jiné úrovni.
Tohle je tak originální příběh...
Ve zkratce - Jedinečný Feel Good román od českého autora.
19. století, 2 majitelé nakladatelství a jedna sázka o prodávanější rukopis.
Prostě knihomolský příběh se vším všudy, nechybí zajímavé postavy, super prostředí a kouzelné knižní příběhy.
Pokud hledáte fajn čtení pro každého milovníka knih, tak Kniha, kterou posypal hvězdný prach je prostě parádní!

11.12.2023 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Alan Rickman pro mě byl, je a vždy bude hereckou ikonou. Lásku nebeskou mohu vidět 30krát do roka a budu ji milovat... No a Severus Snape je mou nejoblíbenějších HP postavou... Je tedy jasné, že Deníky pro mě byly jednou z nejočekávanějších knih roku!
Přijde mi, že čtenáři této knihy se dělí do dvou skupin. První je ta, která knihu dočetla s přemáháním, nečetla se jim dobře, postrádala podle nich čtivost a ve výsledku byla jednoduše zklamaná. Druhou skupinu (kam patřím díky bohu i já) tvoří čtenáři, kteří si užili každou větu a s každou stranou jim byl Alan Rickman bližší.
Jelikož se jedná o deníky, tak je třeba jít do čtení s tím, že to nebude napínavé, ani čtivé. Deník si člověk píše přeci hlavně pro sebe a nepočítá s tím, že jej bude číst masa lidí.
Já si čtení knihy užila neskutečně, brala jsem to jako jedinečnou možnost nahlédnout do soukromí herce, kterého miluju. Ano, některé postavy a místa jsem neznala, ale poznámky pod čarou mi bohatě stačily.
Miluju jak Alan Rickman hodnotil filmy i předávání Oscarů a taky to, jak miloval své blízké a přátele. Dojal mě už prolog Emmy Thompson a k slzám mě dohnal epilog Alanovy ženy Rimy.
Takže za mě? Neskutečný čtenářský zážitek, na který jen tak nezapomenu.

30.05.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kdykoli vyjde nová kniha od Petry Soukupové, utíkám do knihkupectví, si ji koupit. A nikdy nelituju! Nikdo není sám je podle mého názoru asi největší autorčina depka, která je navíc asi mou novou nejoblíbenější autorčinou knihou.
Jako vždy je tu příběh jedné obyčejné rodiny, která řeší nelehké situace, které většina z nás moc dobře zná - péče o seniora, ztráta blízké osoby, první láska atp. Všechny postavy se tváří jako ty "zlé", jenže vy se s nimi dokážete tak ztotožnit, víte, že to, jak se v určitou chvíli zachovali, nebylo ideální, ale chápete je a víte, že byste se třeba zachovali podobně.
Tento příběh mě opravdu rozsekal, všechny ty problémy se tak stupňovaly, děsilo mě to... Navíc ta část s 3 pejsky, no kdo četl, ten chápe...
Doporučuji a děkuji autorce za tento místo nepříjemný, ale neskutečně reálný čtenářský zážitek.

28.12.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Myší díra byla milým překvapením.
Příběh několika odlišných lidí, kteří bydlí ve stejném domě a každý z nich se aktuálně s něčím v životě vyrovnává… Pak ale přijde něco, díky čemu se jejich osudy protnou…
Kniha se skvěle četla a moc mě bavily postavy, které byly skvěle popsány a působily neuvěřitelně reálně. Autorka se nebála ani těžších témat, které zvládla na jedničku a příběh se mě dotknul.
Jediná výtka - mohlo to být delší.

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Bílá voda od Kateřiny Tučkové je bezpochyby jednou z největších literárních událostí tohoto roku u nás.
Sama jsem se na knihu těšila, jelikož jsem od autorky četla 3 její předchozí knihy. Po dočtení této novinky ale musím říct, že u mě stále vedou Žítkovské bohyně.
Bílá voda je skutečně veledílo, čítá bezmála 700 stran a vychází ze skutečných událostí.
Čtení to bylo nesmírně zajímavé a také dost náročné, jelikož příběh není nijak akční a navíc je doplněn o místy dost dlouhé dokumenty z archívů…
Takže ano, kniha je to skvělá, jen od ní rozhodně nečekejte to, co jste dostali v jiných autorčiných knihách.

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Wow! Edice Tvář tedy umí překvapit!
Edici Tvář nakladatelství Vyšehrad mám ráda již od jejího vzniku - objevila jsem díky ní nové autory a zamilovala si její grafické zpracování...
Nyní jsem však přečetla dle mého názoru doposud nejlepší knihu této edice - Zahradu mrtvých duší!
Tato kniha je prostě vynikající v tolika směrech… To, jak zpracovává nevyrovnané rodinné vztahy, nedořešenou minulost, psychické problémy, pocity, emoce…
Příběh nejde spolu s postavami neprožívat... U čtení jsem ani nedýchala, místy mi bylo úzko a přála jsem všem hrdinům alespoň tu špetku štěstí…
Kniha se věnuje citlivých tématům a díky úžasným ilustracím je čtenářský zážitek ještě silnější!
Věřím, že vám o této knize budu vyprávět na konci roku, až budu mluvit o tom nej, co jsem letos přečetla!
Na tuto knihu jen tak nezapomenu! Není to sice žádná akční jízda a nějaké to tajemství třeba odhadnete, ale to jak prožijete celý ten příběh, to je něco nepopsatelného…

25.06.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Wohooo CoHo prostě umí překvapit! Celou dobu, co tuto autorku zbožňují jsem hlásala, že ať napíše cokoli, tak si to přečtu... A je to tu! Autorka napsala svůj první psychothriller a není co mu vytknout... Miluju thrillery, které jsou napínavé, nečekané a svižné... To vše tato novinka splňuje... Otevřené kapitoly, neustálé napětí a očekávání čtenáře je přesně to, co na žánru miluju a autorka se projevila jako opravdová expertka na psychothrillery... To jsem opravdu žasla... Takže ano, tohle chcete číst, tečka.

17.07.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčka je nejslavnější knihou mé milované Jodi... Díky této knize si získala obdiv a srdce svých čtenářů... Já si autorku oblíbila díky jiným knihám - Velké maličkosti či Je to i můj život... Její příběhy mají vždy něco navíc, něco silného a nezapomenutelného... Vypravěčka byla skvělá, to bezpochyby... Jen je knih s tématikou druhé světová války poměrně hodně a já po této sáhla až poté, co jsem přečetla s daným tématem desítky jiných knih... Nejspíš z toho důvodu mě kniha nezasáhla tolik, jak jsem očekávala... Ano, nejspíš kdybych knihu četla dříve, tak jsem nadšená o něco málo víc, ale i tak jsem moc ráda, že jsem si příběh konečně přečetla... Jodi umí!

13.05.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Přečtení této knihy jsem opravdu dlouho odkládala, protože byla očekávání šíleně vysoká a díky neskutečně vysokým hodnocením v recenzích.. Potom se ale chystalo vydání druhého dílu a konečně jsem se k přečtení dostala.. A musím říct, že jo, jo, jo! Všechny recenze říkaly pravdu a tahle kniha byla jednoduše skvělá... Líbila se mi od první do poslední strany a nemůžu se dočkat dalšího dílu, nějak věřím, že bude stejně super!

24.06.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak za mě byla tahle kniha fakt skvělá! Bavila mě každá strana a hltala jsem každé slovo... Přečetla jsem ji za jedno dopoledne a celý ten konec jsem absolutně neodhadla... Ať píše autorka tímto stylem dál, rozhodně si přečtu cokoli dalšího, co vytvoří... Mám ráda, když má psychothriller pod 300 stran a tenhle tomu odpovídá... Prostě hrozně moc doporučuji!

24.06.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Naprostá scifi exploze, která rozproudí vaši fantazii i smysly! Kniha, která i přes svou formu je psána tak zajímavě a originálně, že vás do sebe vcucne a vyplivne v úplně jiném stavu, než v jakém jste byli na začátku... Za mě obrovské doporučení a jednoduše jedna z nejlepších knih letošního podzimu!

15.11.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Andy Weir je zpět!
Troufám si říct, že jsem nebyla sama, kdo se Spasitele po Artemis bál… Přeci jen Marťan je jen jeden a vyrovnat se mu není lehké. Spasitel tomu ale je sakra blízko!
Opět tu máme parádního a vtipného hlavního hrdinu, bomba námět a super zápletky.
Celkově mě tahle novinka i přes svou délku opravdu bavila a čtení jsem si užila.
Marťan u mě stále vede, ale Spasitel je těsně za ním!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Letos jsem dohnala svůj obrovský rest - přečetla jsem Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové.
Bylo to opět silné a emotivní čtení… Postavy mi přirostly k srdci a přála jsem jim alespoň kapku štěstí v té hrůze, kterou zažívaly.
Autorka píše skvěle! Pořád u mě vedou sice Žitkovské bohyně, ale její tvorbu má prostě smysl sledovat a číst.