Než vystydne káva

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit zpět do minulosti, ale pouze na chvilku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně nazvané Funiculi Funicula, mají místo, které vám to umožní. Ale jen za těchto zvláštních podmínek: Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoli, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí. Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. A co vy? Stáli byste o návrat do minulosti i za takových podmínek? Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení. Příběh první: Milenci – příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát Příběh druhý: Manželé – příběh muže ztrácejícího paměť a jeho ošetřovatelky Příběh třetí: Sestry – příběh dívky, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo Příběh čtvrtý: Matka a dcera – příběh těhotné ženy, která v této kavárně pracuje...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403542/big_nez-vystydne-kava-APv-403542.png 3.9641

Funiculi funicula 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

Kniha Než vystydne káva

keselylenka

Jestli některá kniha opravdu nevyužila potenciál skvělého nápadu pak je to tahle. Myšlenka výborná, ale realita slabá. Postavy mi nepřirostly k srdci a celkově příběh byl velmi předvídatelný. Dám šanci druhému dílu a uvidíme.

Listy

Milá oddychová knížka. Bohužel mě si nezískala. Celkově mi vadilo přílišné opakování pravidel pro cestování časem.
Také slova jako taková se opakovala tak často, až jsem si nebyla jistá, zda nečtu omylem stejnou pasáž znovu. Je otázkou, zda nepovedenou stylistiku má na svědomí překlad, či samotný autor.
Přitom celkové téma vypadalo velice slibně....
Bohužel tuto knihu mohu doporučit jen pro opravdu výrazně oddychové čtení bez očekávání.

Vendulis

Kniha měla zajímavý námět. Cestovaní časem, kdy v minulosti můžete zůstat jen tak dlouho, dokud Vám nevystydne šálek kávy. Ale za mě tomu něco chybělo...měla jsem problém se s příběhy sžít. Spíše mě bavila druhá polovina a hlavně poslední povídka.

Manifest blech

Moc příjemně mne to překvapilo. Jen začátek byl trochu křivolaký. Tolik jsem nečekala. Spoustu emocí přes čtyři příběhy a na konci jsem si dokonce poplakala. Takže určitě moc doporučuju, krásná oddechovka.

Doomiiniikaa

Tuto knihu jsem začala číst bez jakéhokoliv očekávání a teda .. opravdu příjemně mě překvapila. Přečtou jsem ji měla za večer a všechny příběhy byly v tak malém počtu stránek přesvědčivé a výstižné.

Jediné mínus měla kniha v tom, že při každém příběhu opakovali pravidla cestování a předešlé příběhy, což mi přišlo zbytečné.

anibeni

Krásná kniha. Nenápadná, příjemná, originální. Nic jsem od ní nečekala a dala mi velmi příjemně strávené knižní chvilky..

Teruberu

Dočetla jsem jen kvůli výzvě. Děj byl zajímavý, ale podání a neustálé opakování toho samého. Na závěr jsem si přečetla, že je autor scénárista a hned mi to bylo jasnější, proč takový divný styl.

KnihomolNiki

Krásné, oddechové čtení. Ideální na cestování nebo jen tak ke kávě. Za mě 85% :-)