Než vystydne káva

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit zpět do minulosti, ale pouze na chvilku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně nazvané Funiculi Funicula, mají místo, které vám to umožní. Ale jen za těchto zvláštních podmínek: Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoli, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí. Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. A co vy? Stáli byste o návrat do minulosti i za takových podmínek? Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení. Příběh první: Milenci – příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát Příběh druhý: Manželé – příběh muže ztrácejícího paměť a jeho ošetřovatelky Příběh třetí: Sestry – příběh dívky, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo Příběh čtvrtý: Matka a dcera – příběh těhotné ženy, která v této kavárně pracuje...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403542/nez-vystydne-kava-Vau-403542.png 3.9391

Funiculi funicula 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

Kniha Než vystydne káva

a2jana

Tahle knížka nebyla špatná, ale nečetla si mi úplně lehce, hodně se mi pletly postavy. Zbytečně se opakující popisy. Zajímavý námět, ale lehce tísnivá atmosféra z toho všeho, i když to poselství nakonec je hezké a vlastně i dojemné. Do druhého dílu ale asi nepůjdu

Nyangumi

Neustálé opakování předem řečeného. Nejen pravidel cestování v čase, které jsou v úvodu a pro jistotu ještě v každém příběhu zvlášť, ale i stejné popisy místnosti a postav.
Nemyslím si, že by měl autor čtenáře za blbce, spíš měl strach, aby pochopil podstatu a souvislosti příběhu, v případě, že si přečte jen jednu povídku souboru. Ale byla to otrava. Jména, s těma jsem měla problém. Například v jedné povídce jsou 4 ženské od K, některé taky jmenuje jen příjmením a pak zas jménem, takže zmatek. Proč taky do puntíku popisovat, co má která postava na sobě včetně obutí? Koho zajímá, jestli rukávy byly polodlouhé a blůza měla zrovna limetkovou barvu? Mě teda fakt ne. Nevím, ale působí to rušivě. Autor hraje čtenáři na city, snaží se z něj vymáčknout slzu, nejvíc to bylo znát v poslední povídce. Přijde mi, že japonští umělci si v tomhle obzvlášť libují. Přesto má tahle kniha pozitivní poselství: změň úhel pohledu a změníš cokoli.

Kajatopol21

děj byl na můj vkus až moc pomalu plynoucí

ddkk
28.12.2020

Děkuji svým oblíbeným za tip na tuhle útlou knížku. Čtyři kapitoly a čtyři příběhy, navzájem se prolínající. Kratičká možnost setkání se v minulosti s někým, na kom záleží - s milencem, manželem, sestrou, dcerou. Přitom se nedá nic z toho, co se už stalo, změnit ani napravit. A přesto to stojí za to - vyslovit něco, co nebylo vysloveno včas, přečíst si dopis, na který nikdy nedošlo...

Příběhy, nad kterými jsem se musela zamyslet. Doporučuji.

Lethania
26.12.2020

Zajímavý a originální nápad, který jistě stojí za přečtení. Jednotlivé kapitoly byly samy o sobě něčím výjimečné - nejvíc se mi však líbil poslední příběh o Matce a dceři. Kniha je napsaná jednoduše, nečekejte zde nějaká květnatá souvětí. Přečteno jedním dechem, ale za mě slabí průměr.

Sixao
17.12.2020

Má smysl využít možnost a vrátit se do minulosti, i když se dle pravidla v přítomnosti nic nezmění? V životě většiny z nás určitě došlo k momentu, kterého jsme s odstupem času litovali a chtěli vrátit čas a udělat to znovu a jinak. Tady se o to několik osob pokusilo v kouzelné kavárně za dodržení řady pravidel a s limitem než jim vystydla káva. Po návratu se nezměnilo nic až na jednu zásadní věc u cestovatele v čase a to změny myšlení a pohledu na celou věc. Tohle hlavní poselství knihy mi připomnělo psychologickou metodu, za jejíž pomocí se lze zpětně vyrovnat s dřívějším zážitkem, který máme problém mnohdy i po letech přijmout a strávit. Minulost nezměníte ale změnou svého přístupu vás to přestane trápit. Z této strany je kniha výborná. Styl psaní a často se opakující pasáže můj dojem snižují.
A bohužel jsem nepochopila, kdo byla ona tajemná dívka v bílých šatech. Doufala jsem, že se to na konci knihy dozvím. Nebo mi něco uniklo?

keri.H
16.12.2020

Kavárna a cesty časem, pěkná kombinace. Jednotlivé příběhy byly trochu slabší, ale celkově to dávalo krásný dojem. Příjemně odpočinková kniha. :)

Kamčučák
13.12.2020

Kniha se mi líbila a pěkně se četla. Akorát mi vadilo, jak se stále opakovaly některé pasáže jako např. pravidla vrácení se do minulosti. Už to mnohdy bylo opravdu otravné a pasáž jsem přeskočila. Ale rozhodně doporučuji k zamyšlení a na oddych.

japonská literatura cestování časem kavárny zfilmováno

Tošikazu Kawaguči
japonská, 1971