Než vystydne káva

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit zpět do minulosti, ale pouze na chvilku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně nazvané Funiculi Funicula, mají místo, které vám to umožní. Ale jen za těchto zvláštních podmínek: Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoli, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí. Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. A co vy? Stáli byste o návrat do minulosti i za takových podmínek? Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení. Příběh první: Milenci – příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát Příběh druhý: Manželé – příběh muže ztrácejícího paměť a jeho ošetřovatelky Příběh třetí: Sestry – příběh dívky, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo Příběh čtvrtý: Matka a dcera – příběh těhotné ženy, která v této kavárně pracuje...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403542/nez-vystydne-kava-Vau-403542.png 3.9453

Funiculi funicula 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

Kniha Než vystydne káva

lidunka1

Mě kniha nezaujala. A heště jsem měla problém s japonskými jmény.

NienorNíniel

Krásná a moc moc dojemná knížka. Většinu knihy jsem proplakala. Rozhodně ji moc doporučuji, bylo to tak nádherné. Myslím, že se k ni ještě mockrát vrátím.

bublifut

Začátek byl fajn, postupně to upadalo. Myslím, že z toho téma se dalo "vytěžit" víc.

Ahmose

Autor nám postupne vyrozpráva príbeh štyroch návštevníkov kaviarne, ktorý sa rozhodnú využiť jej magickú službu. Rozpovie nám príbeh o žene, ktorá nechala svojho snúbenca odísť na opačný koniec sveta. Príbeh manželov, z ktorých jeden ma Alzheimerovu chorobu. Ďalej sestier, ktoré k sebe našli cestu, keď bolo príliš neskoro a na koniec najťažší, no najkrajší príbeh ženy, ktorá stojí pred obrovskou životnou dilemou.
Autorov štýl nie je dokonalý. Je cítiť, že je to jeho prvotina, ale nezaprie v sebe dušu dramatika. Odporúčam čítať tak, že si predstavite, že sa to celé odohráva na javisku v divadle. Aj keď sú príbehy postáv smutné, zanechajú vo vás príjemný, hrejivý pocit. Myslim, že pre fanúšikov magického realizmu, japonskej literatúry a kávy, je toto povinná jazda.

martineden

To bylo hezký! Úplně jsem cítila tu vůni kávy, viděla to osazenstvo. Někdy jsou ty pomalu plynoucí příběhy prostě to nejlepší.

Pengi

Milé čtení, až na opakování známých faktů několikrát dokola.

Jenny46

Krásná emoční kniha četla se s lehkostí, uklidňující a ještě zahřeje moji duši ♥️
Jak se zastavit v dnešní nelehké době - i když nezměníme minulost, můžeme se z ní ponaučit a změnit sebe a vlastní postoj ( pozitivní myšlenky). Tajemnost příběhů, atmosféra, krásné citaty to všechno v knize najdete, určitě doporučuji 5*

zimolka

Není to tak úplně můj šálek kávy,ale jako odpolední odreagování od detektivek dobrý.Knihu jsem si půjčila na doporučení v knihovně ,uvařila si kávu a pustila se do čtení