Tamařino souhvězdí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život devatenáctileté Liv se ani trochu neubírá směrem, kterým by si přála. Přijímačky na vysněnou fotografickou školu nevyšly, místo toho studuje práva, přivydělává si jako servírka v kavárně a těžko hledá společnou řeč s rodiči. A pochybuje. O sobě, o tom, co cítí, o své budoucnosti. Jedinou spřízněnou duší je její nejlepší kamarádka Johana, sarkastická mladá novinářka, která má navzdory drsné fasádě sama problémů až dost. Všechno se ale začne obracet vzhůru nohama, když v kavárně potká o několik let starší Tamaru. Tamara ji fascinuje a zároveň děsí – její tajemnost i náhlý příval citů, který k ní Liv začne chovat. Tehdy ještě netuší, jak moc měsíce strávené po Tamařině boku ovlivní zbytek jejího života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/414869/tamarino-souhvezdi-NTn-414869.jpg 4.111
Žánr
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Tamařino souhvězdí

Přidat komentář
VulpesVulpes
10. prosince

Za mě je to super příběh, který se skvěle čte. A to ani nepatřím k LGBT komunitě :-)

S.dubna
10. prosinceodpad!

Nedočteno. Nebavilo. Kdo dneska nenapíše roman s lgbt tématikou snad ani není spisovatel. Pro pubertální slečny, ale asi dobrý.

Zerozdroj
09. prosince

Kniha celkem ze života. Dějově spíše průměrná. Černooká se mi od spisovatelky líbila mnohem více. Byla propracovanější a měla mnohem větší hloubku a sílu.

Babouš
08. prosince

Knih s LGBT tematikou pořád potřebujeme hodně, když tak sleduju některé výroky na adresu párů stejného pohlaví... A to, že takové knihy vznikají i v Česku, mi dává naději, že to s naší společností vypadá dobře. Ale i bez té dějové linie s Liv a Tamarou je ta kniha pořád výjimečná, protože čtenáři připomíná, že sny jsou od toho, aby je člověk měnil ve skutečnost. A už to taky padlo, ale stejně to zopakuju - Anna Musilová prostě píše nádherně!

Karolína2425
08. prosince

Tahle kniha byla boží. Je to hořkosladký lgbt román, který není nijak přeslazený jako třeba u Becky Albertalli, a každý si v něm něco najde. Není jen o lásce. Je o životní cestě.

Lenny.Wolf
04. prosince

Silný příběh, ke kterému se určitě jednou vrátím. Autorka píše krásným jazykem a nejednou jsem se u knihy zasnila. Skoro je mi líto, že jsem to přečetla tak rychle...

kalinkacz
27. listopadu

Tato kniha je pro mě speciální... Měla jsem možnost si ji přečíst hned dvakrát před její samotným vydáním a smekám... Autorce se podařilo napsat něco jiného, něco nezapomenutelného... Hlavní hrdinka Liv je v knize vyobrazena tak, že opravdu každý čtenář se s ní alespoň v jedné věci ztotožní a bude jí přát jen to nejlepší, ale ne vše lze v životě ovlivnit... Opravdu silný, skvěle napsaný příběh, který zasáhne čtenáře... Já jsem nadšená!