Než vystydne káva přehled

Než vystydne káva
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403542/bmid_nez-vystydne-kava-APv-403542.png 4 898 898

Funiculi funicula série

1. díl >

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit zpět do minulosti, ale pouze na chvilku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně nazvané Funiculi Funicula, mají místo, které vám to umožní. Ale jen za těchto zvláštních podmínek: Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoli, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí. Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. A co vy? Stáli byste o návrat do minulosti i za takových podmínek? Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení. Příběh první: Milenci – příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát Příběh druhý: Manželé – příběh muže ztrácejícího paměť a jeho ošetřovatelky Příběh třetí: Sestry – příběh dívky, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo Příběh čtvrtý: Matka a dcera – příběh těhotné ženy, která v této kavárně pracuje... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni) , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Než vystydne káva. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (248)

Katte192
06.06.2024 2 z 5

Vlastně hezká myšlenka - budoucnost ani minulost se nezmění... ale lidé ano. Nějak jsem se neuměla začíst. Neskutečně se mi pletly postavy... vždy mám problém se jmény, které začínají na podobná písmena a jsou podobná... no. Další knížky asi číst nebudu a tohle byla taková četba do metra cestou do práce a z práce.

terryaknihy
30.04.2024 4 z 5

Kavárna, ve které se nachází kouzelné místo, ze kterého může kdokoliv cestovat do minulosti či budoucnosti. Má to však velmi přísná pravidla a pokud jsou porušena, následky jsou velmi vážné… V knížce máme čtyři různé příběhy, kdy se každý z jiného důvodu rozhodne pomocí kavárny podívat do minulosti/budoucnosti. Za mě byl nejtěžší asi ten poslední, kdy jsem měla na krajíčku, ale každý příběh měl své kouzlo. Jediné, co mě mrzelo bylo to, že se tam často spousta věcí opakovala. Přišlo mi to zbytečné, až rušivé. Jinak to bylo hezké čtení na dva večery a já se podívám i na další díly určitě :).


EmmaEmma
14.04.2024 3 z 5

Milá knížka, která do naší kultury vrací onu Erbenem zapovězenou štědrovečerní otázku - máme znát svou budoucnost? Trosku technicky těžkopádné martýrium kolem křesílka v jedné malé japonské kavárničce nám pohyb časem umožní sledovat. Vznikají tak dojemné situace vysvětlující dlouho zastřené okamžiky ze života milenců, manželů, ale i smutné tajemství jednoho mateřství.
Snad výběr těchto motivů mě neustále mylně utvrzoval v myšlence, že autorkou těchto křehkých příběhů musí bÿt žena.
Příběhy pro evropského čtenáře bych hodně proškrtala, obsahují podle mě mnoho slov, vedlejších motivů a jmen epizodních postav, dohromady tak vzniklo zbytečné hodně zamotané čtenářské klubíčko

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (8. týden)

21.02.2021


Knižní novinky (15. týden)

07.04.2019


Citáty z knihy (1)

„Všechno nejde vždycky tak, jak si člověk přeje.


Kniha Než vystydne káva v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených1 180x
ve Čtenářské výzvě439x
v Doporučených60x
v Knihotéce333x
v Chystám se číst576x
v Chci si koupit129x
v dalších seznamech13x