Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dnes jsem dočetla. To byla Kniha. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Tolik emocí.. Vše do sebe zapadalo a konec.. Váhala jsem, zda knihu číst - válka, holokaust.. Ale i vzhledem ke komentářům zde jsem si knihu koupila a četla, je to velice silná kniha, je tam toho tolik. Četla jsem i o tom, co mi vyprávěla babička - o 2. světové válce, o době před ní, o době po ní, tak jsem si vzpomínky na vyprávění oživila. Tuto knihu by si mělo přečíst hodně lidí, aby věděli...

Více v recenzi:

12.09.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knížka se četla dobře, ale Hana je prostě výborná a hned v závěsu za ní se mi líbila Slepá mapa od autorky. Řekla bych, že zde je autorka sama sobě velkou konkurentkou. Zde mi bylo z hlavního hrdiny (a často nejen z něho) docela smutno. Takové trpké.

26.02.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásně napsané, smutné. Ale i citlivé a soucitné. Tragický i dojemný příběh. O knize jsem věděla už dlouho, ale odkládala jsem její přečtení, měla jsem obavy z toho, že vypravěčka je Smrt, z toho, že je to příběh z 2. světové války.. Dnes jsem knihu dočetla a určitě nelituji.

19.07.2020 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Výborná kniha od mojí velmi oblíbené české autorky (aktuálně asi nejoblíbenější). Čtu od ní všechny knihy, takže na tuto jsem čekala a těšila se. A zklamaná jsem tedy rozhodně nebyla. Knížka se mi moc líbila, hezky se četla, líbilo se mi i umístění děje na jižní Moravu do krásné přírody, téma ornitologie a mokřadů bylo také skvělé, v neposlední řadě fajn Josef Bergman, prostě líbilo se mi vše. Určitě doporučuji.

25.05.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc pěkná kniha. Takové pohlazení na duši. Přemýšlivá, vtipná, příjemná a slušná. Jako autor, myslím. Třeba Zeleninová zahrádka byla skvělá, jak už je tu v komentářích psáno, ale - prostě všechny. Kniha se mi moc líbila, doporučuji.

26.03.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho jsem tuto knihu odkládala - a nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tedy je velice depresivní - a ač poprvé vydaná v r. 1949, tak spousta z toho je aktuální i dnes. A současné kamery, chytré televize, chytré mobily, internet, kde se dá vše možné dohledat a dohledat, co člověk hledal.. Je to opravdu kniha depresivní.. Co vše se v ní děje, hrozné. A nemusí se to dít jen v té knize. Prostě hrozné.. Knize dávám 5 hvězdiček. A doporučuji.

01.12.2016 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha. Líbí se mi, když se odvíjejí osudy lidí na pozadí skutečných událostí. Zde jsem se dozvěděla i hodně z historie a vše je tak krásně napsáno. Napsáno krásným jazykem. Výborná, lidská, zajímavá.

25.05.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje druhá kniha od autorky. První byla Heřmánkové údolí, která se mi líbila moc, stala se z ní moje srdcovka. Od této knihy jsem čekala hodně a zklamaná jsem tedy nebyla. První část - příběh Edity mě bavil o něco méně, ale jak se stala hlavní postavou Irma, nemohla jsem se odtrhnout. V knize je moc hezky vykresleno, jak se někteří lidé jeví jiným a jsou dost opační. Celkově výborná kniha.

19.11.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Příjemná humoristická knížka. Laskavý humor. Film jsem viděla už několikrát, ke knížce jsem se dostala až teď. Jsem ráda. Pohlazení na duši. :)
Mám tu s ilustracemi Michala Hrdého, líbí se mi.

"Knihy jsou krásná věc. Ale víte, co to váží?"

08.07.2016 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dnes jsem dočetla. Druhý díl je výborný. Loni jsem četla první díl - i ten se mi moc líbil. Těším se na třetí. Tyto knihy musím mít ve své knihovně. Člověk se toho dozví hodně z historie. Oceňuji, že si s tím paní Lednická dává opravdu takovou práci. Osudy lidí jsou tedy hodně smutné. V doslovu knihy je moc hezké poselství.

04.07.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná, emotivní kniha. I smutná. Válka - to byla hrozná doba. A ještě dívka, která přišla o zrak. V knize je více osudů a nabízí toho hodně k zamyšlení.

30.04.2020 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Moc hezká kniha. Líbilo se mi, že příběh byl zasazen do doby, kdy vznikaly tzv. Koňské knihovny, tím jsem se i o nich dozvěděla. Mám ráda knížky, kde není "jen" příběh, ale dozvím se i něco pro mě nového (případně mi "opráší" nebo rozšíří, co už jsem znala).

17.06.2023 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Moje první kniha od autora a líbila se mi. Čtivé zpracování kauzy lehkých topných olejů. Hlavní postava Marek Vráz je sympatický a zatím se mi nestalo, že by mě nějaká beletristická (ani jiná) kniha motivovala k zájmu o mixování banánu s jahodami apod., ale nyní jsem o tom tedy začala uvažovat. Od autora si chci ještě něco přečíst.

15.04.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc hezká knížka. M. Klevisová je moje oblíbená autorka a opět jsem z její knížky nadšená. Není to typická detektivka, což ale nevadí, možná je to spíš dobře. Krásně popsaná atmosféra Jelení Hory, prokreslené postavy, osudy, deník, příroda.. Rozhodně i k zamyšlení. Moc hezky se mi knížka četla. Prostě skvělá. Dočetla jsem ji dnes, v den, kdy začíná podzim a museli jsme se rozloučit s létem. Loučím se nerada. A hodně nerada jsem se loučila i s postavami v knížce, přírodou..

22.09.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Kniha se mi moc líbila. Od autorky jsem už přečetla dost knížek, líbily se mi všechny a tuto řadím k těm nejlepším. Krásné prostředí, popisy postav, moc pěkně napsaná detektivka a jsem z ní opravdu nadšená. Prostě výborná.

16.09.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Toto je jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství a mám ji moc ráda dodnes. Četla jsem ji moc ráda a líbilo se mi, že jsou v ní příběhy dětí, které se skutečně mohly a mohou stát, že to nejsou nějaké fantazie. Knížka je psaná moc hezky. Je vhodná pro začínající čtenáře, má větší písmenka. Je vhodná jak pro dívky, tak pro kluky. Doporučuji, aby si ji přečetly všechny děti - a nemusí to být jen začínající čtenáři, mohou být i větší. Nádherná, skvostná knížka, kterou opravdu mohu jen a jen doporučit. Neměla by chybět v žádné dětské knihovně - a je to knížka, kterou si člověk většinou ponechá i v dospělosti a pak ji zase mohou číst jeho děti, moje dcera si ji taky přečetla a moc se jí líbila. Naprosto skvělá knížka, mám pro ni jen samou chválu

09.09.2015 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knížku jsem četla, když jsem byla mladá, takže před hodně lety. Moc se mi líbila a patřila pro mě tehdy k takovým TOP sci-fi knížkám.

04.01.2023

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Poslední detektivka, kterou jsem od M. Klevisové neměla přečtenou. I když je 2. v pořadí s J. Bergmanem. A opět se mi líbila. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je vrah.

16.06.2022 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poprvé jsem se s básní setkala na základní škole a tehdy mě bavily určité části. Dnes jsem si báseň přečetla znovu, je 1. máj.. Klasika.

01.05.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se mi moc líbila, je to moje druhá kniha od autorky, četla jsem její knihu Hana, ta mě naprosto uchvátila, tak jsem přečetla i Slepou mapu, taky se mi líbila moc. Čtivá kniha, moc mě bavila, navíc se člověk dozví hodně z historie (některou už pamatuji :)) ), jak se dříve žilo mi hodně vyprávěla babička, tak jsem se i tak vrátila. Mně se kniha moc líbila a autorka píše opravdu skvěle. Určitě doporučuji.

21.02.2018 5 z 5