Jessica007

Odlévání do ztraceného voskuOdlévání do ztraceného voskuJan Skácel

A já jsem přečtla knížku od Skácela,
jinak jsem byla pilná jako včela.
Však nikdo neví, jak to je.
Že práce stojí, čas utíká...
Nemohu stihnout oboje.

Nádherná knížka, krásné verše.. Citovat bych tu mohla všechny. A tak jsem svoje city, pocity a skutečnost napsala zde ve vlastní básničce.
Skácelova poezie je mi blízká, navíc jsem zjistila, že se narodil ve stejný den jako já (jen tedy v jiném roce).

28. listopadu

UspávankyUspávankyJan Skácel

Krásné a milé verše - uspávanky - pro děti. A nejen pro ně...

27. listopadu

Svatební cesta do JiljíSvatební cesta do JiljíMiroslav Skála

Více se mi líbil film než kniha. Myslím, že hlavní protagonisté filmu tedy literární předlohu dost pozvedli. Film mě tedy přivedl ke knize, je to taková oddechová četba.

25. listopadu

Oznamuje se vraždaOznamuje se vraždaAgatha Christie

Opět výborná detektivka, skvělá slečna Marplová. Líbí se mi i to, kam je děj situován. Vraha jsem samozřejmě neodhalila. Naprosto chápu, že Agatha Christie byla oblíbená spisovatelka mojí babičky. Ta mě k ní přivedla - a už je to hodně dávno.

22. listopadu

Doktorka z domu TrubačůDoktorka z domu TrubačůIlona Borská

Krásná kniha. Paní doktorky si velmi vážím. Doporučuji.

09. listopadu

ToušekToušekMarie Tippmannová

Knížku Toušek koupila moje babička pro moji maminku. Líbila se jí. Pak jsem ji dostala já - a líbila se mi moc. První větu si dodnes pamatuji: "Jmenoval se Matouš, ale říkali mu Toušek." Hned v úvodu objasněn název. Četla jsem tuto knížku víckrát, hodně se mi líbila. Dokonce mě ovlivnila natolik, že jsem si připravila pro syna jméno Matouš. Mám tedy dceru. Ale tu knížku mám doma v knihovně dodnes.

09. listopadu

Malý atlas mého srdceMalý atlas mého srdceFrantišek Nepil

Moc milá, příjemná knížka. Zajímavé myšlenky, postřehy, laskavý humor.

Kdo šije u Podolské?Kdo šije u Podolské?Lucie Hlavinková

Kniha mě bavila, dozvěděla jsem se něco o Haně Podolské, o jejím synovi Viktorovi, více o 50. letech. Jsou zde i osudy dalších, smyšlených postav, zasazené do kontextu doby. Líbí se mi i obálka knihy.

Vlak z PaddingtonuVlak z PaddingtonuAgatha Christie

Výborná detektivka od mojí oblíbené autorky. Mám ráda všechny její knihy a tato se mi líbila opravdu moc. Paní Marplová je výborná, vraha jsem na rozdíl od ní neodhalila, líbilo se mi i prostředí a detektivka je i zábavná. Skvělé.

Báječný krámek s čokoládouBáječný krámek s čokoládouJenny Colgan

Romantická knížka s vůní čokolády.. :) Láska, Paříž, chutě, vůně, přátelství.. Líbilo se mi to. Knížka ale není "přeslazená", je i smutná..

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Napínavá a čtivá knížka. Myslela jsem si, že vím, kdo je vrah - vlastně hned od začátku, pak mě zase napadl někdo jiný.. A další.. Jeden z nich.. Pachatel byl někdo, koho jsem netipovala.

Vařila myšička kašičkuVařila myšička kašičkuZdenka Talpová

Hodně říkanek pro nejmenší děti s hezkými obrázky. Dost jich znám z mého dětství (a to už je tedy dost dávno). Říkanky jsou řazeny abecedně podle názvu.

Děti poznávají - AutaDěti poznávají - AutaPavlína Šamalíková

Dost podrobné a názorné leporelo pro nejmenší kluky. Koupila jsem pro malého vnoučka kamarádky.

Kdo bydlí v lese?Kdo bydlí v lese?Zuzana Pospíšilová

Leporelo s krásnými obrázky a hezkými básničkami ve formě hádanky. Hádá se zvířátko, které je na obrázku. Koupila jsem pro malého vnoučka kamarádky.

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Moc hezká knížka. M. Klevisová je moje oblíbená autorka a opět jsem z její knížky nadšená. Není to typická detektivka, což ale nevadí, možná je to spíš dobře. Krásně popsaná atmosféra Jelení Hory, prokreslené postavy, osudy, deník, příroda.. Rozhodně i k zamyšlení. Moc hezky se mi knížka četla. Prostě skvělá. Dočetla jsem ji dnes, v den, kdy začíná podzim a museli jsme se rozloučit s létem. Loučím se nerada. A hodně nerada jsem se loučila i s postavami v knížce, přírodou..

Prohlédni si tu zemiProhlédni si tu zemiVáclav Cílek

Jak je tu již v komentářích uvedeno, kniha je pohlazením po duši. Je psána laskavě, poeticky a zároveň je v ní dost poznatků a zajímavostí. Rozhodně láká se na některá místa podívat.

FámaFámaLesley Kara

Co všechno může spustit fáma.. Knížka mě bavila, nutila k dalšímu čtení, hlavně asi od poslední třetiny jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Různá překvapení.. No - a poslední věta.. Dobrá prvotina, přečtěte si.

Do nepohody připravenDo nepohody připravenMiroslav Plzák

Četla jsem, když jsem byla mladá, více se mi líbila K lásce připraven, navíc tehdy pro mě byla i aktuálnější, ale tuto jsem si taky přečetla. Forma rozhovoru byla dobrá.

K lásce připravenK lásce připravenMiroslav Plzák

Četla jsem, když jsem byla hodně mladá a líbila se mi.

Louis de Funès: Četník a milovník růžíLouis de Funès: Četník a milovník růžíJean- Marc Loubier

Louis de Funés je již od mého dětství a mládí mým oblíbeným hercem. Kniha se mi hodně líbila a pěkně se četla, dozvěděla jsem se něco nového, oživila si ledacos, co jsem věděla a vzhledem k tomu, že jsem chodila na filmy s L. de Funésem, když je u nás dávala kina premiérově a v televizi je pak sledovala černobílé.. Prostě vzhledem k tomu, že moje obliba tohoto herce a jeho filmů, u kterých jsem se vždy hodně nasmála a dívám se na ně i v současnosti, tak mi dost jmen a popisů natáčení filmů apod. bylo určitě bližší, než třeba u nějakého jiného herce. Tuto knihu jsem si koupila domů do knihovny a jsem moc ráda.

Rozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouRozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouMartin Řezníček

Pana Řezníčka si vážím. Kniha je napsaná kultivovaným jazykem, jsou v ní zážitky z natáčení i různé informace a názory.

Panský důmPanský důmAnne Jacobs

Krásné letní čtení (nejen na léto - samozřejmě). Kniha se mi hodně líbila, pěkně jsem si u ní odpočinula a závěr se mi líbil.

Just Kids – Jsou to jen dětiJust Kids – Jsou to jen dětiPatti Smith

Moc hezká vzpomínková kniha. Čtivě napsaná a zajímavá.

Vražda na fařeVražda na fařeAgatha Christie

Výborná detektivka, tentokrát se slečnou Marplovou, zde se s ní setkáváme poprvé. Slečnu Marplovou mám ráda, samozřejmě i H. Poirota a autorka je moje oblíbená. Navíc to byla nejoblíbenější autorka detektivek mojí babičky (r. 1906), tak mě to tak příjemně vrací v časech.

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

O knize jsem věděla už dlouho, hodně se o ní mluvilo a psalo. Ale její čtení jsem odkládala - hlavně kvůli tomu cestování v čase. Ale teď jsem si ji přečetla a hodně se mi líbila. Cestování v čase tam mělo svůj smysl a to dobrodružství a hlavně romantika, sympatické hlavní postavy... A moc jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Dnes jsem dočetla. Druhý díl je výborný. Loni jsem četla první díl - i ten se mi moc líbil. Těším se na třetí. Tyto knihy musím mít ve své knihovně. Člověk se toho dozví hodně z historie. Oceňuji, že si s tím paní Lednická dává opravdu takovou práci. Osudy lidí jsou tedy hodně smutné. V doslovu knihy je moc hezké poselství.

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Zajímavá kniha. Rozhodně právem získala cenu Magnesia Litera. Hodně mě zaujal poslední příběh - i v souvislosti s pořizováním a vlastnictvím knih.

Bohyně: Tajné životy Marilyn MonroeBohyně: Tajné životy Marilyn MonroeAnthony Summers

Povedený životopis, moc hezky a zajímavě napsaný.

Kavárnička v KábuluKavárnička v KábuluDeborah Rodriguez

Pěkná knížka do horkých dnů. O životě žen v Afghánistánu, ženy to tam rozhodně nemají jednoduché. A konec jsem uvítala.

Jarmareční písně ČeskotuzemskéJarmareční písně ČeskotuzemskéJiří Žáček

Jiří Žáček je můj oblíbený spisovatel. I proto jsem si přečetla tuto knížku. A líbila se mi. V knížce jsou i vtipné a vtipně tepající (satira tepe) ilustrace, které se doplňují s autorovými básněmi - jarmarečními písněmi.