Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Jarmark obnažených duší Jarmark obnažených duší Iva Tajovská

Knížku jsem si koupila na základě anotace. Vůbec jsem nelitovala, ale naopak, knížka je ještě lepší, než jsem čekala. Moc se mi líbí forma, jakou je psaná. Hrdina první kapitoly se setká s někým, který je zase hrdinou další kapitoly a tak je to až do konce. Postavy jsou skvěle psychologicky prokreslené, propracované, s porozuměním a je popsán náhled každého hrdiny na danou situaci. Líbila se mi tato forma, jakou je kniha psaná, ale nejen to. Člověk vidí, jak někdo o něčem smýšlí, na základě čeho jedná a proč nějak jedná, v další kapitole zase je propracováno, to je jak jedná, smýšlí atd. vedlejší hrdina z předchozí kapitoly. Je vidět, že autorka knihy Iva Tajovská dobře rozumí lidem a chápe různé motivy k jednání a zde vše krásně popisuje. Jsem ráda, že jsem si knížku koupila a určitě ji mohu doporučit - asi hlavně ženám a asi taky hlavně těm, které zajímá více pohledů na jednu situaci, které rády čtou knihy, kde je psychologicky propracováno jednání a myšlení hrdinů a hrdinek knihy.

09.09.2015 5 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Mám ráda knížky od Simony Monyové. V knížce se člověk v některých situacích "najde". Knížka ze života. Knížka od ženy pro ženy. Knížka je zajímavá a čtivá. Opravdu knížka o manželkách - současných, bývalých i budoucích. Knížka třeba i tom, že není vše tak krásné a skvělé, jak se to může okolí zdát a jevit. Taky o tom, že vnějšímu pozorovateli se může zdát, jak se ona manželka má krásně, jak se třeba dobře vdala a ona to zase třeba tak necítí a proč. Dobře psychologicky propracované. Také je zajímavé číst o pocitech bývalých manželek, nejdříve třeba z této situace nešťastných a pak jsou třeba rády, že to tak dopadlo. Mají pak třeba novou lásku, s kterou jsou šťastné - a která je zase třeba pak opustí - a nebo neopustí. Prostě je to o tom, že nic není černé ani bílé a každá žena - manželka - i nemanželka - má svoje starosti, ať to tak vypadá nebo ne.

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Příběh je podle skutečné události, což dost rozhodlo o tom, že jsem si knihu koupila. Je to otřesné téma, ale mělo by se o tom psát. Knížka se čte velmi lehce, je psaná stručně, zajímavě, samo téma je zajímavé, ale docela hrozné. Události jsou popisovány dost otevřeně, řekla bych i syrově, ale tak tomu bylo, nic není přikrášlené ani nadbytečné.

Bar u strakaté krávy Bar u strakaté krávy Hans-Georg Noack

Moc hezký dívčí román. Jeho čtení mě v dívčím věku moc bavilo.

Padu se nedá Padu se nedá Miep Diekmann

Jako dítěti se mi tato knížka moc líbila.

Annejet má problémy Annejet má problémy Miep Diekmann

Měla jsem radost, když vyšet třetí díl o Annejet. Také je to hezká knížka, ale první a druhý díl se mi líbil o dost víc.

09.09.2015 4 z 5

Annejet to tak nenechá Annejet to tak nenechá Miep Diekmann

Byla jsem v dívčích letech nadšená, když jsem měla i druhý díl - další knížku o Annejet a dalších. Moc hezká, dobře se četla. Je to něco víc, než "jen" dívčí román.

Annejet zasahuje Annejet zasahuje Miep Diekmann

Také moje nejoblíbenější hrdinka dívčích let. Rozhodně to není povrchní knížka a moc hezky se četla.