Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Služební a pracovní plemena psů Služební a pracovní plemena psů Karel Štěpánský

Tuto knížku jsem si také koupila sama - z kapesného - jako dítě. Moc jsem si přála psa - taky jakéhokoliv, tak jsem si kupovala knížky, co tehdy o psech vyšly (a odebírala časopis " Pes - přítel člověka"). Prvního psa jsem měla až v 17 letech, kdy jsem mámu konečně přemluvila - či přesvědčila - i s poukazem na to, že budu brzy dospělá a brzy budu mít maturitu atd. Od té doby mám už psy pořád, jen s pauzami, když nějaký odejde (což je moc smutné), než přijde další. Moje malá - osmiměsíční fenka maltézáčka by teď asi koukala, že toto jsem snad kvůli ní číst nemusela. :))

14.06.2016 4 z 5

Hup a Hop na moři Hup a Hop na moři Jiří Kafka

Jako dítě jsem měla moc ráda opičáky Hupa a Hopa. A knížka Hup a Hop na moři se mi moc líbila.

12.06.2016 5 z 5

Narozeniny Narozeniny Magda Szabó

Tuto knížku jsem dostala k 10. narozeninám. Dívčí romány jsem četla moc ráda, takže skvělý dárek k narozeninám a dobrý nápad vzhledem k názvu. Knížku jsem dostala tedy krátce před nimi, neb jsem byla objednaná na menší operaci s plánovaným pobytem v nemocnici po ní - tedy i v době mých narozenin. V nemocnici jsem se do čtení pustila, jak jen to šlo z mého hlediska po operaci. Když přišla sestřička a viděla, že už čtu, vyhubovala mi, že mám odpočívat a číst ještě ne, tak jsem knížku musela ještě odložit. Těšila jsem se, až mi bude lépe a zároveň budu moci číst. Na obojí došlo. Takže s touto knížkou mám zážitky nejen čtenářské. A líbila se mi. A moc se mi líbilo, když nás s knížkou pustili z nemocnice domů.

12.06.2016 4 z 5

Četla jsem před hodně lety, když jsem byla mladá. Tehdy se mi kniha dost líbila, proto dávám 4 hvězdičky. Určitě nelituji, že jsem ji četla, naopak, v mládí jsem četla různé žánry- všechny možné - i z důvodu, abych se s nimi seznámila. V současnosti a znovu už tuto knihu číst nebudu. Nebo nemám to v úmyslu - nikdy neříkej nikdy.

06.06.2016 4 z 5

Zahrada pro inteligentní lenochy Zahrada pro inteligentní lenochy Karl Ploberger

Výborná knížka. Když jsem zakládala zahrádku - úplně od začátku, byla mým věrným pomocníkem. Mám více knih o zahradě, ale tato je prostě skvělá. Anotace u knihy je dost výstižná. V knize je hodně výborných rad jak mít pěknou zahradu, ale při práci na ní ušetřit čas i peníze. Zároveň ale mít i zahradu krásnou a moci si ji i pěkně užívat, nejen na ní pracovat. O zahradu se starám samozřejmě stále, tato knížka je užitečná a výborná nejen při zakládání zahrádky, Mohu doporučit.

22.05.2016 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Moc pěkná knížka mého dětství - mládí. Četla jsem tehdy hodně dívčích románů - a ty od Stanislava Rudolfa jsem četla hodně ráda. Viděla jsem vícekrát i film a také se mi líbil.

22.05.2016 5 z 5

Balady Balady Jiří Wolker

Dobře se čtou a jsou hodně k zamyšlení. Zaujaly mě všechny, hodně "Balada o nenarozeném dítěti", hodně smutná, začíná tak pěkně.. "Balada z nemocnice" - to mě až mrazilo. Již vícekrát tu zmíněná "Balada o námořníku" - z té si dovolím citovat:

"Kdo hvězdu ztratils ve světě, - sám jiným hvězdou buď!"

18.05.2016 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Knížka je hezká, ale i smutná. Zanechala ve mně hodně pocitů. Je psána laskavě, mile, ale tolik smutných událostí, které podle této knížky nemá člověk skoro možnost ovlivnit.. Nelituji, že jsem se k ní dostala, doporučila mi ji nedávno kamarádka. Pěkné, zajímavé, o andělích. Tato knížka - asi bude pro někoho nádherná, tedy ona nádherná je, ale určitě dost záleží na čtenáři - kdo ji čte a taky v jaké se třeba nachází životní situaci. Někomu může dát hodně naděje. Určitě je dobře, že je..

02.05.2016 4 z 5

Byliny v prevenci Byliny v prevenci Josef A. Zentrich

Praktická příručka o bylinkách. Anotace zde ji vystihuje.

01.05.2016 5 z 5

Kramerová versus Kramer Kramerová versus Kramer Avery Corman

Mám 1. vydání, které u nás vyšlo - tedy z r. 1980. Jak u nás knížka vyšla, hned jsem si ji koupila. Viděla jsem i film a moc se mi líbil. Knížka se mi také moc líbila. Když jsem ji četla poprvé, byla jsem svobodná a bezdětná - i vzhledem k věku to tak bylo určitě správně :). Ovšem téma se mě týkalo z pohledu dítěte. Knížku jsem si přečetla moc ráda. Teď už jsem hodně dospělá, knížka pro mě neztratila svoje kouzlo, jen je to vše takové docela smutné. Knížku určitě doporučuji a ode mě má pět hvězdiček.

24.04.2016 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, jemné, něžné básně... Srdeční záležitost... Ano, nejen vzpomínka na maminku, ale i na celý domov...
Jako -náctletá jsem knížku vnímala jinak, než nyní. Tehdy se mi také líbila, ale byla pro mě jiná.
Nyní jsem z ní dojatá.. A dost mě zasáhla.

Poslední sloka básně "Píseň":
Vtom bouchl někdo dveřmi
a všechno je totam.

16.04.2016 5 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Četla jsem v dětství. Měla jsem radost, že mám a přečtu si knížku od K. Maye, ale zrovna tato mě moc nebavila.

16.04.2016 3 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Moje první knížka od autorky. Dnes jsem ji dočetla. Moc hezký název, dost mě nalákal. Hezká obálka, mám vydání z roku 2010. Očekávání bylo dost velké. Když jsem začala číst, tak jsem byla trochu překvapená. Hodně krátké, stručné, ale to mi nevadilo. Některé povídky opravdu pěkné, jiné se mi líbily o něco méně. Trochu mi vadily vulgarismy. Ovšem po počátečních trochu rozpacích jsem byla moc ráda, že jsem knížku číst začala, četla se dobře - a prostě mě to nakonec vše dost bavilo. Mám v úmyslu si od autorky přečíst i jiné knížky. U těchto povídek mi trochu u některých vadily konce - otevřené - nebo takové utnuté. Nakonec ale knihu hodnotím pěti hvězdičkami, protože mě prostě zaujala a dobře se mi četla a ten název a už se vlastně vracím na začátek komentáře... :)

14.04.2016 5 z 5

Atlas plemen koček Atlas plemen koček Jan Vařejčko

Mám moc ráda psy - už od dětství a samozřejmě jsem už tehdy měla Atlas plemen psů. Jak vyšel Atlas plemen koček, koupila jsem si ho, abych se toho dost dověděla o různých plemenech koček. Knížka tento účel splnila, jsou v ní fotky a popisy plemen koček i další informace. Knížku jsem měla v knihovně hodně let, ale už jsem ji poslala dál. Všem milovníkům koček doporučuji.

02.04.2016 4 z 5

Koukol v pšenici Koukol v pšenici Vlasta Javořická

Dnes jsem dočetla. Krásná kniha od mojí oblíbené spisovatelky. Sedm povídek, krásné lidské příběhy. Psáno krásným jazykem - jako ostatně vše od paní Javořické. Která povídka se mi líbila nejvíce, též nevím, všechny jsou moc pěkné. Kdybych musela jednu povídku vynechat, tak by to byla ta první: Koukol v pšenici", hodně smutná. Celkově se mi líbila nejméně. Jak jsem přečetla tu, tak se mi četlo "jedna báseň".

31.03.2016 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Četla jsem už dávno, měla jsem vydání z r. 1981, klasika sci-fi, líbila se mi.

26.03.2016 5 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Knihu jsem četla už hodně dávno - cca před čtvrtstoletím. A líbila se mi. Líbila se mi víc než jiné knihy Vladimíra Párala. Určitě zajímavá, bavila mě.

22.03.2016 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Přečetla jsem zatím čtyři knížky od S. Monyové, tato se mi z nich líbila nejméně. Je až moc plná negativních emocí. Nelíbí se mi ani obálka - ani obrázkem - ani kombinací barev, ale k té knížce docela dost sedí. Stejně by ale mohla být nějak méně dramatičtější. I ta knížka. Ze života knížka je, to ano.

13.03.2016 3 z 5

Nádherná oblaka Nádherná oblaka Françoise Sagan (p)

Právě jsem dočetla.. Anotace knihy je docela výstižná. Kniha se mi více líbila na začátku.. Kladně hodnotím obálku. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, je to moje první kniha od F. Saganové.

12.03.2016 4 z 5

Marta věří na zázrak Marta věří na zázrak Zdeňka Bezděková

Četla jsem v dívčím věku jako jeden z mnoha dívčích románů. Knížka se mi dost líbila, bylo to ale nejdřív takové smutnější, s Martou jsem to vše prožívala, ale nakonec vše dobře dopadlo, tak jsem měla radost také. :) Prostě - zázraky se dějí.

11.03.2016 4 z 5