Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Jak píší... Odhalená tajemství rukopisů slavných Jak píší... Odhalená tajemství rukopisů slavných Gloria Hargreaves

Grafologie je zajímavá a knížka Jak píší... Odhalená tajemství rukopisů slavných je také moc zajímavá a přínosná. Mám ji, četla jsem ji, vracím se k ní a hodnotím ji pěti hvězdičkami.

09.03.2016 5 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Moc pěkná knížka. Dost jsem se u ní nasmála. Zároveň je mi blízké téma, v životě jsem se už několikrát stěhovala, vylepšovala bydlení (což je spíše slabé slovo), takže téma pro mě, rozhodně si člověk uvědomí, že v tom není sám - nebo spíše sama. Knížka mě nejen bavila, ale dost mi i pomohla. Poprvé jsem ji četla po posledním stěhování (a doufám, že už opravdu posledním, určitě nemám další v úmyslu), kdy jsem se přestěhovala z jednoho města do jiného a knížku jsem si půjčila ve zdejší knihovně. Vzhledem k následnému vylepšování bydlení - a to z gruntu - mi knížka opravdu přišla moc vhod. Po přečtení jsem ji vrátila do knihovny a koupila si ji do té svojí domácí knihovničky.

06.03.2016 5 z 5

Tygřík Vaska Tygřík Vaska Olga Vasiljevna Perovskaja

V dětství jsem hodně ráda četla knihy o zvířatech, měla jsem a četla jsem i tuto, líbila se mi a moc se mi líbily i ilustrace.

04.03.2016 5 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Knihu jsem četla jako dítě, měla jsem vydání z roku 1972 - čtvercový formát. Knížka se mi moc líbila, navíc je s krásnými obrázky Ondřeje Sekory. Když byla dcera malá, knížku jsem jí předčítala a obrázky se jí líbily také.

18.02.2016 5 z 5

Deštník z Piccadilly Deštník z Piccadilly Jaroslav Seifert

Právě jsem dočetla. Moc krásné básně... Je vidět, že básník tyto básně psal již ve vyšším věku, jsou krásné, plné vzpomínek a vzpomínání, vnímání přítomnosti a radosti z běžných, ale krásných věcí i zážitků. Básně v člověku rozechvějí struny...
Jen toto cituji:
"Však vzpomínky, které pěkné nebyly,
a ty, které jsou bez lásky,
ponechám ležet u cesty
napospas kondorům."

18.02.2016 5 z 5

Moudrost věků - lexikon latinských výroků, přísloví a rčení Moudrost věků - lexikon latinských výroků, přísloví a rčení Eva Kuťáková

Výborná kniha. Koupila jsem si ji, hned jak u nás vyšla v 1. vydání. Mám ráda citáty, přísloví, moudrá rčení. Ke knize se vracím dodnes.

11.02.2016 5 z 5

Feng shui doma Feng shui doma Gina Lazenby

Moc pěkná kniha o feng-šuej, přehledná, dobré rady a velké množství pěkných inspirativních fotografií. Navíc kniha obsahuje fotografie přírody s citáty a příslovími.

26.01.2016 5 z 5

Anička z I. A Anička z I. A Jan Ryska

Další z oblíbených knížek mého dětství, nebo přesněji jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství. Moc se mi líbila. Nejdřív mi ji předčítala babička, pak jsem si ji četla sama. Pro budoucí žákyni 1. třídy a pak holčičku, co tedy chodila do I. C skvělá knížka. Hodně jsem s Aničkou její příběhy prožívala.

24.01.2016 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Moc milá kniha s krásnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Tuto knížku jsem měla v dětském věku moc ráda a mám ji ráda dodnes. Když byla dcera malá, knížku jsem jí předčítala a také se jí moc líbila. Takovýchto milých knížek pro děti by mělo být v dnešní době víc. A možná nejen pro ně...

15.01.2016

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Moc krásná knížka s ještě krásnějšími ilustracemi. V dětství mi ji předčítala babička i máma, pak jsem si ji četla sama. Rozhodně doporučuji pro všechny děti. Prostě Josef Lada..

04.01.2016

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Knihu jsem četla před hodně lety, hodně mě zaujala, dobře se četla, dodnes ji mám v knihovně. Za mě pět hvězdiček.

31.12.2015 5 z 5

Následujte své srdce Následujte své srdce Andrew Matthews

Výborná kniha od mého oblíbeného autora. Spousta skvělých myšlenek a rad, je psaná velice čtivě, doprovázená autorovými ilustracemi, které jsou hezké, vtipné a výstižné. Člověk se u čtení knihy baví a přitom se dozvídá užitečné rady pro život. Je to třetí kniha, kterou jsem od něj četla a určitě si chci koupit a přečíst knihu Buďte šťastní i v těžkých dobách. Kniha Následujte své srdce mi v poslední době udělala velikou radost a její čtení je opravdu příjemné, milé a poučné. Je dobré si odnést něco - i docela dost - z knihy prostě do života. Za mě tedy opravdu super kniha. :) A moc doporučuji.

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Četla jsem ji v dětství a líbila se mi.

22.11.2015 4 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Četla jsem ji jako -náctiletá, tehdy se mi moc líbila.

Neználek na cestách Neználek na cestách Nikolaj Nikolajevič Nosov

Četla mi ji babička, když jsem ještě neuměla číst. Jsou to dvě knihy v jedné. Moc se mi líbily oba díly, jeden hezčí než druhý, každý trochu jiný, líbil se mi Neználek a jiné postavičky se svými jmény, byla jsem prostě z této knížky nadšená. A nezapomněla jsem na ni dodnes. Neználek ve Slunečním městě - tam jsem koukala na všechny možné technické vymoženosti, hodně mě to zajímalo a bavilo. Neználkovy příhody, které se odehrávaly v Kvítečkově, byly zase takové lidštější. Líbily se mi oba díly, babičce více ten první. Když jsem se naučila číst, přečetla jsem si vše znovu sama a ještě pak také knihu Neználek na Měsíci, to jsem měla radost, když vyšla. Ale ta už se mi líbila trochu méně než tyto dvě.

Pes pro život Pes pro život Claire Bessant

Opravdu krásná kniha, taky doporučuji.

21.11.2015 5 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Soubor povídek, knížka se moc dobře četla. Dost mi vyhovovalo, že jsou to právě povídky.

21.11.2015 5 z 5

Bubáci z Pampelic Bubáci z Pampelic Olga Hejná

V dětství se mi moc líbila, jsou v ní i krásné obrázky s popisky. Byla to pro mě v dětství kouzelná a zábavná knížka, plná různých bubáků - třeba Zezelice - a legrace. Moc se mi líbila a vzpomínám na ni dodnes.

16.11.2015 5 z 5

Irčák Finn Irčák Finn Alec John. Dawson

Moc hezká knížka, četla jsem v dětství, moc se mi líbila.

16.11.2015 5 z 5

Moje velká přítelkyně Moje velká přítelkyně Vera Ferra-Mikura

Tuto knížku jsem četla ve svých dívčích letech a moc se mi líbila. Tehdy jsem četla hodně dívčích románů, ale na tento mi hodně utkvěl v mysli. Tehdy jsem také neměla pejska a moc jsem si ho přála. Ten vztah dvou kamarádek, jak jsou každá jiná a jak to vlastně všechno dopadne. Je to i docela poučné. Prostě pěkná knížka.

15.11.2015 5 z 5