Honzíkova cesta

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9458/big_honzikova-cesta-abt-9458.jpg 4.31680

Kniha Honzíkova cesta

heavy66
20. listopadu

Je to tak dávno, co jsem Honzíkovu cestu četl, že jsem si ji musel trochu připomenout. Kniha je zalitá sluncem a klidem venkova, konflikty jsou drobné, odpovídající věku malého čtenáře. Takhle nějak si pamatuju svoje dětství u babiček a dědečků. Něco navíc se ale tehdejší děti naučit musely, rozdíl mezi „naše“ a „družstevní“. I Honzík to pochopí na příkladu vlastního a družstevního vajíčka. V chuti byl rozdíl veliký!

Sberatelbananu

Dávám jednu hvězdičku za družstevní vajíčka, jinak to bylo hrozné.

regulax

Milá vzpomínka na "družstevní" dětství.

rafan65

Moc pěkné čtení jako dítě jsem ji četl několikrát. Teď jsem ji četl vnoučatům a bavila je také. Při dnešní masáží která se valí z televize je četba těchto pokladů důležitější než kdykoliv dříve.

jan.para

Vzpomínka na dětství. Milá knížka pro mladší čtenáře.

marcela3655

Kniha mého dětství

lenkaabooks

Ach, ta nostalgie. Vrátila jsem se do dávných dětských let s Honzíkem a jeho barevnou kuličkou. Svým holkám jsem ji nečetla, raději si vybíraly Disneyovky v knihovně, nad nimiž jsem protáčela oči zase já. Samé ilustrace, čtení minimální. Honzíkova cesta - je se svými družstevníky, kdy všechno patřilo všem, poplatna té době, kdy mě to jak malou míjelo a teď už je to jen historie. Přesto Honzík do mé knihovny prostě patří.

Hakate

Další skvělá vzpomínková kniha z mého dětství.