Bohumil Říha

česká, 1907 - 1987 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 53 knih

Komentáře (7)

Přidat komentář
Pavelpi
14. srpna

Já mám nejraději autorovy knihy pro děti a ze všeho nejvíc O letadélku Káněti.Pamatuji se,jak jsem jí jako kluk poslouchal v sobotu v rozhlase a pak mě jí k vánocům koupil otec a to byl tehdy nejkrásnější můj dárek.A myslím,že dnes malé děti také čtou jeho knihy,alespoň moje vnučka ano.

Luccy78
15.01.2016

Za jeho nejkvalitnější tvorbu můžeme považovat historické romány z období českých dějin. Některé jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků. Byl a je považován za předního představitele socialistického realismu po roce 1945.

Pracoval také na několika publikacích, určených pro výuku, např. čítankách a učebnicích nebo ceněné populárně naučné Dětské encyklopedii.

orbis pictus
03.10.2014

Výborný autor, jeho knihy jsou psány velmi čtivě, dokáže čtenáře zaujmout, vtáhnout do děje a rozhodně jej donutí přemýšlet. Jeho tvorba pro děti "vychovala" mnoho generací. A že některé jeho věci byly poplatné době? No a co, dokázal to napsat tak, že "vlk se nažral a koza zůstala celá" a aspoň na mne to při čtení nepůsobí nijak rušivě.

Marčullkas
01.02.2014

pro mě autor, který napsal moc pěkné a povedené knížky pro děti! Dodnes děti čtou jeho díla.

tyzik.cejka
12.04.2013

znám jenom pár Honzíková cesta je pro dnešní děti už zapomenutá kniha a už nikdo netouží tak po tom aby věděl něco o družstev a Letadlo káně je nadprůměr velmi slabý autor

maryzka
01.10.2012

Bohumil Říha a děti - něco úžasného

WEIL
16.08.2011

Bohumil Říha psal úspěšné knihy pro nejmenší.

Věnoval se i tvorbě pro dospělé - psychologický román a historický román.

Mě sedí jeho styl.