Dvacet deka lásky

Dvacet deka lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47472/bmid_dvacet-deka-lasky-Mzz-47472.jpg 4 327 46

Soubor povídek o lásce a jejím nedostatku. Zdá se, že všichni toužíme po hoře lásky, ale jak čas běží, mnohdy zjišťujeme, že musíme vystačit s pouhými dvaceti deky …

Monike
30.07.2023 5 z 5

Vtipné psané,na dovolené přečteno jedním dechem. Ale zažít bych to nechtěla.

L.Helena
27.07.2022 4 z 5

Úsměvné, dokud to můžete vnímat jako nadsázku. Tragické, pokud to musíte žít...

Pavlina50
01.04.2022 5 z 5

Sedm depresivních, ale zároveň hodně pravdivých příběhů ze života. Autorka vztahy mezi muži a ženami nijak neidealizuje, ukazuje je bez jakéhokoliv přikrášlení, se sarkasmem, s ironií, s patřičnou dávkou cynismu, ale i s občasným humorem.
Povídky jsou hodně krátké a stručné s výjimkou poslední „Itálií k rozvodu“, která se mi současně líbila i nejvíc. Klidně bych ji snesla ještě delší a ještě daleko rozpracovanější, možná mohla být námětem i na samostatnou knihu.
Myslím, že hodně lidí v těchto trefných povídkách dokáže najít aspoň kousek sebe.
Taková nenáročná, i když dost smutná jednohubka ze života, kterou zvládnete přečíst, než vypijete kafé.

Dobruš
29.03.2022

Přiznám se, že mám z knihy rozporuplné pocity. Příběhy byly krátké, rychle přečtené, bohužel musím říct, že mi z nich bylo hodně smutno.

Alexxxka
14.03.2022 3 z 5

Četlo se to dobře - ne že ne.... Každopádně jsem si říkala, že bych nechtěla dopadnout jako nikdo z té knihy... Všichni máme své mouchy ale tady bylo všechno jen negativní....

Anavi8912
13.03.2022 3 z 5

Smutné, až depresivní povídky o lidských vztazích. Reálný pohled na život. Autorka čerpá často z vlastní zkušenosti. Je to její způsob volání o pomoc.

jitka3027
29.12.2021 3 z 5

Zatím nejslabší z knížek této autorky, co jsem četla. Nejzajímavější je poslední z povídej, nicméně všechny povídky jsou dost depresivní a s nádechem "hořkovtipnosti".
Přečteno za 2hodinky ...

cukrovka
12.05.2021 4 z 5

Čtivé krátké povídky o vztazích. Stručné, místy vtipné a pravdivé.

Aleh
09.05.2021 4 z 5

Povídky ze života o životě. Monyová zvolila opravdu výstižný název. Někdy to je prostě jenom těch dvacet deka lásky. Život s sebou nese různé podoby lásky. A že jsou moc pesimistické? Někdy tomu prostě tak je. Autorka měla z čeho čerpat. A chápu, že se pro ni psaní stalo jistou formou terapie.

lucie.dc
27.02.2021 3 z 5

Z tohoto dila je mi smutno... neni to vtipne, ale smutne, alespon vetsina, nejaka mala vyjimka se najde - tahle predstava muzu... Bohuzel je realna a ja se desim predstavy, ze by mela nastat doba hledani noveho partnera...

Povidka Italii k rozvodu je nejdelsi a pro me nejzajimavejsi, 3 naprosto nepovedena manzelstvi a ponekud drsne reseni na zaver.

Vetsina povidek mi nic nerika, pokud bych si z toho mela neco odnest, tak doufat, ze se stanu lesbou, starou zapšklou babou nebo se nechala radeji zavrit do klastera, nez to s chlapem vubec zkouset. Muzum toto dilo nejspis pochrouma ego a zenam se rozplyne predstava pozorneho muze z romanu, jako para nad hrncem. :D

Jesteze uz jsem dost stara, abych vse nevidela jen cerne nebo bile. ;)

Ale ted si budu muset jit spravit naladu nejakou romantikou :D

Miretti
21.01.2020 5 z 5

Další skvělá kniha z díla paní Monyové. Skvěle jsem se bavila, jako vždy. A čím víc jejích knih čtu, tím větší mám dojem, že psaní bylo její terapií. A nepochybuji o tom, že ty příběhy z knih mají reálný základ.

Surikata369
02.01.2020 4 z 5

Já mám prostě knihy této autorky moc ráda, až vždycky při čtení zalituju, že nejsou tak dvakrát tlustší :) Příště se v knihovně kouknu po nějaký delší, protože mám strašně moc ráda styl psaní p. Monyové

Ishir
12.12.2019 4 z 5

Tato kniha vás uvrhne do reálného života.

Páájinka
11.07.2019 3 z 5

Na zamyšlení je knížka fajn...od smrti paní Monyové vidím ve všech příbězích jí. Chudáka.

JancaMia
27.03.2019 4 z 5

prima povídky ze života ..

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Doporučuji si přečíst.

PetiJelinkova
14.10.2018 5 z 5

Super knížka na odreagování :)

prochajda
24.02.2018 3 z 5

Nevyhledávám soubory povídek, ale rozhodla jsem se přečíst všechny knihy od paní autorky. Tato je opravdu jedna z nejslabších, snad jedině poslední povídka "Itálií k rozvodu" mě dostala ;-)

Ivis01
07.01.2018 1 z 5

Knihou jsem nadšená nebyla.

laura
31.10.2017 1 z 5

Povídky celkově moc nemusím. A tahle kniha mi tento názor nevyvrátila, spíše potvrdila. Nemastné, neslané, nic moc... Kdybych ji nečetla, o nic bych nepřišla... Zaujal mě název - a pak následovalo těžké zklamání.