Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Plemena psů Plemena psů Tracy Morgan

Výborná kniha o plemenech psů. Anotace je velmi výstižná, kniha je opravdu jedinečně vypravená.

09.11.2015 5 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

V dětství jsem měla tuto knížku moc a moc ráda. Byla krásně ilustrovaná a pěkně uspořádaná, co jsem potřebovala vědět, to jsem tam našla (nebo skoro vše - samozřejmě).

26.10.2015

Feng-Šuej v 10 lekcích Feng-Šuej v 10 lekcích Jane Butler-Biggs

Mám více knih o feng-šuej - a tato patří k těm lepším z nich. Jsem moc ráda, že ji mám. Je napsaná přehledně, zajímavě, obsahuje i názorné příklady, je v ní hodně informací, ale zároveň se v ní člověk "neztratí". Je vhodná jako první kniha o feng-šuej - pro začátečníka a zrovna tak je vhodná i pro člověka, který se feng-šuej zabývá již delší dobu. Pokrývá snad všechny oblasti života a místa, kde člověk žije. Zabývá se nejen domem, bydlením, ale také zahradou a dalšími širšími souvislostmi. Tuto knihu rozhodně doporučuji všem zájemcům o feng-šuej.

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Knížka ze života, u které se člověk zasměje.
Dost kutilů, chalupářů i lidí bydlících hlavně ve starších domcích se v ní najde.
Příjemné čtení.
Tuto knížku jsem si nejdříve půjčila v knihovně a zalíbila se mi natolik, že jsem si ji posléze i koupila. Mám ráda chalupy a staré domky, rozhodně mi starosti, které se popisují v knížce nejsou cizí, je to opravdu ze života, přitom se knížka dobře čte, je vtipná, mám ráda toto téma, člověk si také řekne, že není jediný, kdo má podobné starosti - i radosti. Četla jsem také už dřív knížku "Všechny mé domovy" od Ivanky Deváté, to je taky o bydlení, hodně o stěhování atd., taky je to vtipně psané a ze života, ta je - řekla bych více pro ženy. "Jak se dělá chalupa" je určitě pro muže a pro ženy také. Knížku doporučuji všem chalupářům, kutilům, majitelům starých domků a taky všem, co mají rádi humor a knížky Františka Nepila. Osobně se mi tato knížka hodně líbí a obecně ji mohu doporučit každému.

23.10.2015 5 z 5

Divy světové architektury Divy světové architektury kolektiv autorů

Mám ráda architekturu a tato kniha mě velice zaujala. Je opravdu krásně a profesionálně zpracovaná, je v ní mnoho krásných barevných fotografií. Z knihy jsem nadšená. Určitě doporučuji všem zájemcům o architekturu, ale též o cestování a poznávání - jedná se opravdu o architekturu z celého světa - zajímavosti a známé stavby - a nechybí ani architektura z České republiky. Též bych knihu doporučila lidem, kteří mají rádi různé encyklopedické knihy.

Niečo o psoch Niečo o psoch Karel Trojan

Jedna z mých prvních knížek o psech. Koupila jsem si ji v dětském věku, už odmalička mám ráda psy. Knížka se mi už tehdy moc líbila a občas se do ní podívám i dnes. Ani tehdy, ani dnes mi nevadí, že je psaná slovensky. Hezká, zajímavá i poučná. Pěkné fotografie.

21.10.2015 5 z 5

Pro peníze Pro peníze Vlasta Javořická

Kniha od mojí oblíbené autorky. Anotace knihy je hodně výstižná. Kniha se mi moc líbila. Pěkně psaná, hezký příběh, moc pěkně jsem si početla.

20.10.2015 5 z 5

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

První kniha od Eduarda Štorcha, kterou jsem četla. Moc se mi líbila a opravdu mě nadchla (bylo to zase něco jiného než třeba dívčí romány), že jsem "štorchovek" přečetla víc. Samozřejmě povinnou četbu "Lovci mamutů", ale to už jsem měla od Štorcha přečtených více knih a četla jsem pak další. Prostě "štorchovky patřily k oblíbeným knihám mého dětství a mládí. Tato se mi asi líbila nejvíce, nebo patřila určitě k těm, co se mi od Štorcha nejvíce líbily.

15.10.2015 5 z 5

Labradorský retrívr Labradorský retrívr Esther Verhoef Verhallen

Výborná kniha o labradorských retrívrech, spousta rad a krásných barevných fotografií.

13.10.2015 5 z 5

Maltézský psík Maltézský psík Diana Van Houten

Výborná kniha o maltézáčcích. Spousta dobrých rad, krásné barevné fotografie, opravdu velký pomocník po chovatele a majitele maltézáčků.

13.10.2015 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Moc krásná knížka, v dětství mi ji četla maminka, pak jsem si ji ještě četla sama. Moc pěkná a poučná. Na tuto knížku se nedá zapomenout.

03.10.2015 5 z 5

Boloňský a maltézský psík Boloňský a maltézský psík Hilda Kuběnová

Hodně informací, rad, fotek pro majitele a chovatele boloňských a maltézských psíků, knížka se pěkně čte, rady se mi hodily, měla jsem fenku maltézáčka, v té době jsem si knížku koupila a rozhodně nezklamala - naopak. Moje fenka se dožila vysokého věku, nedávno odešla do psího nebíčka... Knížku doporučuji všem, kdo mají či se chystají pořídit si maltézského nebo boloňského psíka, nebo o tom uvažují a též všem, kteří je mají rádi. Knížka se dobře čte a jsou v ní opravdu užitečné rady.

22.09.2015 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Mile a krásně napsaná knížka s krásnými obrázky Heleny Zmatlíkové. Knížka z mého dětství, měla jsem ji moc ráda a nezapomněla na ni, pak jsem ji ještě četla dceři. Moc pěkná knížka pro děti.

22.09.2015 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

První knížka, kterou jsem četla od této autorky. Ze života, dobře se četla, líbila se mi. O ženách - pro ženy.

15.09.2015 4 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Knížka mého dětství, moc jsem ji milovala. Míša Kulička...

12.09.2015 5 z 5

Četla jsem ji jako povinnou školní četbu na střední škole - a proto, i když mě nebavila, jsem ji dočetla.

11.09.2015 2 z 5

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Knížku jsem četla jako -náctiletá a moc se mi líbila. Hodně legrace, hodně jsem se u ní nasmála.

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Tuto knížku mi koupila máma jako dítěti. Přečetla jsem ji několikrát a viděla jsem i víckrát film, podle které byl natočen. Autor knihy, jenž je zároveň hlavním hrdinou - knížka je podle pravdy - prožíval své dětství v Austrálii, ale jeho knihu zfilmovali čeští filmaři. Hlavní hrdina knihy dostane infekční obrnu (proti které v době, kdy se děj odehrává, se neočkovalo) a dostane se do nemocnice, je ochrnutý, nemůže chodit, v knize je popisováno jeho prožívání nemoci, léčení i to, že nakonec začne chodit o berlích a hlavně touží opět skákat přes kaluže a jako jeho otec jezdit na koni. A vše to zvládne. Knížka člověka vtáhne do děje, je psaná velmi autenticky, ale mně z ní bylo kolikrát velmi smutno, i když nakonec relativně dobře dopadne, vždy jsem při její četbě vše hodně prožívala. Četla jsem ji, ale veselá četba to není, spíš naopak, i když je příkladná houževnatost chlapce, který se nevzdává a vlastně nakonec vyhraje. Rozhodně je to knížka o hrdinství a pevné vůli.

09.09.2015 4 z 5

Robinzoni z And Robinzoni z And Václav Šolc

Četla jsem knížku jako dítě, je dobrodružná, hodně mě čtení bavilo.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Toto je jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství a mám ji moc ráda dodnes. Četla jsem ji moc ráda a líbilo se mi, že jsou v ní příběhy dětí, které se skutečně mohly a mohou stát, že to nejsou nějaké fantazie. Knížka je psaná moc hezky. Je vhodná pro začínající čtenáře, má větší písmenka. Je vhodná jak pro dívky, tak pro kluky. Doporučuji, aby si ji přečetly všechny děti - a nemusí to být jen začínající čtenáři, mohou být i větší. Nádherná, skvostná knížka, kterou opravdu mohu jen a jen doporučit. Neměla by chybět v žádné dětské knihovně - a je to knížka, kterou si člověk většinou ponechá i v dospělosti a pak ji zase mohou číst jeho děti, moje dcera si ji taky přečetla a moc se jí líbila. Naprosto skvělá knížka, mám pro ni jen samou chválu