Míša Kulička v rodném lese

Míša Kulička v rodném lese https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17159/misa-kulicka-v-rodnem-lese-17159.jpg 5 74 32

Nermal
17.02.2024 4 z 5

Skvělá vzpomínka na dětství, spolu s bráškou se nám moc líbilo i televizní ztvárnění Vasila s jeho štětinatou hlavou. Dnešním dětem už to asi moc neřekne...

Sitting-Bull
11.02.2024 5 z 5

Dnes dočteno mladšímu synkovi (7 let). Pamatuji, jak jsem si v ní ráda četla jako dítě u své babičky, když mě hlídala (byla maminčina, z dětství). A jak mi bylo Barbory líto a štval mě ten zrzek protivný... Teď na knihu hledím s nostalgií a jsem ráda, že příběh zaujal už třetí generaci. Byť je příběh jednoduchý, ilustrace mu propůjčují zvláštní kouzlo...

RonnieSmithx
11.12.2023 4 z 5

Příběh utrápeného muže, kterého šikanuje vlastní kohout. To všechno ho dovede k halucinování medvědů, což ho dostane do léčebny pro psychicky nemocné, ale v jeho hlavě se jedná o cirkus.

Naďa2411
08.12.2023 5 z 5

Seznámila jsem se díky aknize s Míšou Kuličkou v jeho lesním světě. Děti se těmito pohádky seznamují s dalšími zvířátky a lesními kamarády. Pěkné, roztomilé.

jan.para
29.06.2023 5 z 5

Počátky mé čtenářské kariéry.

Mlikova
05.06.2023 3 z 5

Opravdu jen retro vzpomínka. Děti to nečtou...

princesse
16.03.2023 5 z 5

Perfektní retro vzpomínka.

mia.com
30.01.2023 4 z 5

Pamatuju si, že jsme knížku opakovaně četli u babičky. Takže taková vzpomínka na dětství.

Janizoun
12.08.2022 5 z 5

Tato knížka je poklad. Míša Kulička, maminka - medvědice Barbora a chalupník Vasil...., nikdy nikoho nemůžou prostě zklamat :-)

Len2očka
18.04.2021 5 z 5

Tato krásná knížka,moje dětství,a jako ty ostatni se mi vryla do srdce a do paměti napořád.

JAnD
17.03.2021 5 z 5

Klasika našeho mládí, i když kniha byla po rodičích.
Nádherné ilustrace Jiřího Trnky.
A krásná audioverze v podání Heleny Štáchové.

Majkler
05.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Existencialistická pohádka protknutá utrpením. Míša Kulička se dostává z problému do problému, jeho maminka neustále žije pod hrozbou, že z ní bude kožešina a Vasil žije nuzným a osamělým životem, navíc mu medvědi berou oves a přišel i o svůj jediný talíř.

Worbitka89
29.05.2020 5 z 5

Jedno slovo stačí: dětství.... :-)

jasmína
28.09.2019 5 z 5

Krásná kniha, přiběh i ilustrace mého oblíbeného malíře, čteno pětileté dceři.

A byla to snad první kniha, kdy chtěla druhý den číst, co předešlý večer zaspala, a jsem za to moc ráda..

Taralcielle
04.09.2019 5 z 5

Klasika z dětství, četla jsem si s babičkou a později sama, rozhodně víckrát :)

Avinea
31.08.2019 3 z 5

Knížka se mi líbila i televizní zpracování. Jen jsem si z dětství odnesla určité trauma - když Vasil přiskřípne Barboře tlapky do té klády. Příběh jsem pak viděla po mnoha letech v dospělosti a ta scéna je velice kratičká a vše dopadne dobře... Ale dětské vnímání je zkrátka jiné. Nyní jsem knížku četla svému dítěti. Příběh je vcelku pěkný (i když asi medvědi nebudou šťastnější v cirkusu než v lese), ale na čtení menším dětem není příliš vhodný kvůli tomu, že jsou v něm dlouhé pasáže bez přímé řeči nebo zvuků, které by čtení mohlo ozvláštnit.

Hani77
13.01.2019 4 z 5

Míšu Kuličku nám četla paní vychovatelka v 1.třídě v družině. Podruhé jsem ji četla dcerám před spaním,ale to už mě moc nenadchla-a dcery taky ne. Ty 4* jsou za mé dojmy z dětství ☺.

lifeoptimist
25.12.2018 5 z 5

V dětství jsem četla snad......ani nevím, moje srdcovka :-)

surikata246
28.10.2018 5 z 5

Zamilovaná knížka mého dětství o kterou jsme se prali se sourozenci kdo si ji bude prohlížet první a trápili rodinu ať nám z ní pořád čtou. Bratr vymyslel,že by jsme doma měli mít medvídka,ale bohužel s tímto nápadem neuspěl k našemu smutku.

Efča59
06.10.2018 4 z 5

Když jsme u mých rodičů (často ????) vytahuji pro čtení před spaním knížky z mojí dětské knihovničky. Včera jsme dočetly Míšu Kuličku v rodném lese. Pamatuji se, že to byla nejoblíbenější kniha mého bráchy a mamka nám ji musela číst pořád dokola. Asi nikdy nebude patřit mezi moje oblíbence, protože postava Vasila mě děsně štve ????, ale jinak jsou ilustrace na tu dobu moc pěkné, v příběhu lze najít poučení a je to taková milá pohádka.