Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26230/z-deniku-kocoura-modroocka-26230.jpg 4.7535
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

SSTknihy
dnes

Vtipné a zábavné příběhy ze života jednoho kocourka, vyprávěné z jeho vlastního pohledu. Nejvíc mi utkvěly v paměti krásné obrázky Heleny Zmatlíkové a to, jak si Modroočko myslel, že autobus je velké divné zvíře, které každou chvilku spolkne hromadu lidí, aby je o kus dál zase vyplivlo ven.

p.pavlina

Další z krásných knih mého dětství, která na mě zanechala následky v podobě kočkomilství :D

Margie94

Knížka mého dětství, kterou jsem přečetla několikrát. Neznám krásnější českou knihu pro děti :)

DancerJaneBooks

Tenhle příběh jsem vždycky znala jenom z televize nebo z cd. Když jsem si však přečetla tuhle knížku, tak jsem si to oblíbila ještě víc.

jewarix

Jedna z mých prvních knih, které jsem četla. Je naprosto úžasná :)

2ndFebruary

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejčtenějších pohádek.

Colletka

Krásná vzpomínka na dětství :)

Eva88

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti i dospělé. Vtipné, napínavé, milé. Autor se úžasně věrohodně vžil do myšlení kocourka. :-)

stanza

Krásna kniha pro malé i velké čtenáře.

ElenaM
20.12.2017

Moje nejmilejší kniha z dětství :-)

sněženka
12.12.2017

Nadčasová! Děti si procvičí čtení a pobaví se.

ddkk
08.12.2017

Stále mám doma tu původní (a kompletní!), z níž jsem předčítala dětem...jako všechny podobné čeká na vnoučka. Prověřená časem, dodnes si pamatujeme příběhy Modroočka i Zelenoočky a Bělovousa Zrzundy...a samozřejmě Dvojnožce :-)

omgjako
26.11.2017

Klasika :)

jeřabina
20.11.2017

Kniha je krásná a ráda ji s dětmi čtu. Bohužel je "albertí " vydání neúplné. Z obálky to nepoznáte, jen vzadu je informace, že se jedná o výbor z knihy. Takže některé kapitoly chybí. Překvapuje mě, že je tohle možné.

Tapeworm
16.11.2017

V dětství jsem ji milovala, takže teď, když jsem ji mohla přečíst svojí dceři (a věřím, že ji ještě mockrát přečteme), mi udělala zase velkou radost a hezky na duši :)

Jessybelle
14.11.2017

Pěkná knížka, krátké kapitoly i mě samotnou sváděly k tomu říkat: "ještě jednu kapitolu."

Jana283
09.11.2017

Josef Kolář uměl velmi dobře sledovat a následně popsat kočičí svět. Ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou kouzelné. Je to milovaná knížka mého dětství a jedna z těch, které mají rády i mé děti.

vterinka
27.09.2017

Krásná kniha, skvěle se četla a byla i humorná. Ilustrace nádherné. Jen za co strhávám jednu hvězdičku je na mě až extrémně dětinský způsob vyprávění. To na mě bylo příliš, ale jinak je to nádherná kniha. :-)

Samira
18.09.2017

Půvabná, milá a prostě krásná klasika pro všechny milovníky koček. Originální způsob vyprávění pomocí kočičího deníku nemůže zklamat. Pravda dětský čtenář se bude muset mnohokrát zamyslet, jak vlastně to ten šibalský kocourek myslel. Ale i v tom spočívá její kouzlo, které ještě umocní úžasné ilustrace.
Vždy výborná, doporučuji!

HDosoudilová
09.09.2017

Také jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek, i když možná víc si pamatuji, že mi ji babička pouště před spaním namluvenou na CD.

Pav
07.09.2017

V rámci čtenářské výzvy jsem si knížku po mnoha letech (1. vydání) přečetla s dcerou. I v dospělém věku mi připadá moc hezká a vtipná. Jsem ráda, že se dceři také líbí, protože většinu knížek mého dětství považuje za nezajímavou a nudnou. Ono je docela náročné najít starší dětskou knížku, kde se to nehemží soudružkami a soudruhy učiteli :-)

Bleskovýčtenář
02.09.2017

Nejoblíbenější kniha mého dětství! Dokonce i teď na ni moc ráda vzpomínám, zasměju se nad ní nebo mi vyhrknou slzy, jako vždy u dílu Jak jsem stonal :) Tenhle díl byl můj nejoblíbenější :D Někdy během mého sedmého roku jsem knížku bohužel ztratila, jak jsem ji všude tahala s sebou - ke kamarádce, na dovolený, na povinnou četbu mé druhé třídy...... I přesto, že jsem teenager, bych si knížku někdy v budoucnu znovu ráda koupila :)

azertaaz
05.07.2017

Jako malá jsem jí četla u babičky, doma jsme jí nikdy neměli. Teď jsem si jí přečetla znovu. Protože dřív jsem neměla kočku a ani nikdo z příbuzných, tak jsem až teď ocenila, jak je tam hezky popsán kočičí svět.

rarášek
05.06.2017

Když jsem vyrůstala, byla to moje nejoblíbenější knížka. Teď je to hlavně kniha, která ve mě vzbuzuje nostalgii. :)

Chika
01.06.2017

Srdcová záležitost, kdy jsem tuto knihu četla s babičkou a dědečkem, s kterým jsme pak následně kreslili obrázky z této knížky. Pro mě TOP kniha. Vzpomínky na pohodové dětství.

Greengrass
20.05.2017

Děkujeme za tip zdejším knihomilům, díky kterým jsme objevili se synem tuto nádhernou knížku! Jen doufám, že syn nezmění své narozeninové přání a zůstane u andulky. Kocourka bychom mu pořídit nemohli.

Elulilinka1
05.05.2017

NÁDHERNÁ knížka. Moc hezký děj a navíc skvěle popsaný. Tento příběh o kocourovi mě po přečtení úplně očaroval. Každá kapitola byla lepší než ta předchozí a byla bych blázen, kdybych tuto knihu nepřečetla ještě milionkrát!!! Vřele doporučuji každému z vás. Skvělé čtení pro děti. Pět hvězdiček a pochvala.

medlovice
20.04.2017

Nádherné ilustrace. Pro děti dobré i slohově.

KnihomolkD
15.04.2017

Tuhle knížku mi vždycky četla babička před spaním.Nedávno jsem si to přečetla,jednoznačně tuhle knížku jsem milovala a vždycky budu.

Tereza.K91
15.04.2017

Moc krásná kniha, pěkné příběhy. Jsem ráda, že jsem jí četla synovi a vím, že mu jí přečtu zas až bude starší.