Z deníku kocoura Modroočka

od:


KoupitKoupit eknihu

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26230/z-deniku-kocoura-modroocka-26230.jpg 4.7574
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (92)

Přidat komentář
heliiinka
10. listopadu

Milé, dětské, odpočinkové. Na čtení pro malé děti naprosto ideální.

Pythonissam
03. října

Tato kniha byla dárek od mé mámy, když jsem byla malá. Četla jsem si ji často milovala jsem ji. Stále ji mám doma schovanou a nehodlám se ji vzdát.

Gweny
17. září

I tuhle knihu jsem měla jako dítko často v rukou. V mé knihovničce je neustále a vždy mě potěší už jen pohled na její obal. Člověk se tak nějak v myšlenkách vrátí do těch bezproblémových dětských let.

anamor.avonoz
12. srpna

Naprosto úžasná knížka, četla jsem ji jak synovi, tak pak znova dceři (a syn opět poslouchal, i když už byl větší). Tuhle knížku znám zpaměti, nikdy mě ale neomrzí ten jazyk, ta přirovnání a nádherné obrázky paní Zmatlíkové.

viviann
12. srpna

Miloučká knížka pro milovníky koček. Četla jsem dětem před spaním...

Nočnípták
03. července

Kniha mého dětství. Měla jsem ji ráda, ale nebyla moje. Půjčovala jsem si ji ze školní knihovny stále dokola určitě tři roky. Moc jsem si ji přála mít v knihovničce, ale asi jsem o tom málo mluvila, protože ji dostal k narozkám bráška. No aspoň byla doma. Potom, už jako vdaná, jsem ji dostala k narozeninám já. Od brášky. Novou, ne tu jeho salátovou. Tak byla knihou dětství našich dětí. Syn se stěhoval i s Modroočkem. A já koupila další. Už je knihou dětství vnoučat. Teď jsme ji dočetli s vnučkou. Pomalu se poohlížím po další, protože tahle se bude také stěhovat a já přece bez ní být nemůžu.

Janadvorackova
02. července

To je nostalgie, tohleto. Malá Jája - jako já - se naučila mít ráda kočky asi právě díky téhle knize, (tedy ne, že bych je předtím likvidovala kamenem v praku, jenom mě tolik nebraly).
Kočky mi totiž údajně způsobily zrakové postižení, s nímž jsem se narodila, protože máma byla v těhotenství nějaká nachcípaná, či co.
No a když jsem dospívala, obklopena množstvím tlapek a ocásků (kočičích, vy čuňata), kožíšků a oček zelených, předly mi čičiny do uší spoustu svých příběhů. A já jim taky.

Akorát tedy nevím, jestli knihu oceňují i dnešní děcka. Řekla bych, že pryč jsou ty časy, kdy mrňatům stačily příběhy, v nichž se minimálně nestřílí. Jejich škoda.

Ishir
29. června

Pěkné pohádky.

Atanone
29. června

První kniha,která mi už v raném dětství objasnila,že každý,kdo si myslí,že vlastní kočku,je na omylu,protože faktem je,že kočka vlastní jeho.

Petass
29. června

Stálice mezi dětskými knihami. Krásný a současně i poučný příběh o malém koťátku, které vyroste až v "tátu" kocoura. Můj bratr ji miloval a babička mu ji četla pořád dokola. Ilustrace Heleny Zmatlíkové už netřeba chválit. Kdyby se mi dostala do ruky kniha jiného ilustrátora, byla bych zklamaná. Moje děti do ní zatím nedorostly, ale už se to blíží. Byla jsem s dcerou na dětském představení dle této knihy s písničkami Marka Ebena a bylo to úžasné. Doporučuji jak knihu, tak divadlo.

Medunkavera
29. června

Tahle kniha je úplně úžasná.
Milovala ji má dcera.
Pak - když vyšla na LP desce, tak neustále chtěla, abych jí desku pouštěla.
To si sedla a poslouchala příběhy kocoura Modroočka s takovým zájmem..
Kdybyste se na ní podívali, viděli byste, že každé - každičké slovo - tak vnímá..

SSTknihy
19. června

Vtipné a zábavné příběhy ze života jednoho kocourka, vyprávěné z jeho vlastního pohledu. Nejvíc mi utkvěly v paměti krásné obrázky Heleny Zmatlíkové a to, jak si Modroočko myslel, že autobus je velké divné zvíře, které každou chvilku spolkne hromadu lidí, aby je o kus dál zase vyplivlo ven.

p.pavlina
25. března

Další z krásných knih mého dětství, která na mě zanechala následky v podobě kočkomilství :D

Margie94
19. března

Knížka mého dětství, kterou jsem přečetla několikrát. Neznám krásnější českou knihu pro děti :)

DancerJaneBooks
01. března

Tenhle příběh jsem vždycky znala jenom z televize nebo z cd. Když jsem si však přečetla tuhle knížku, tak jsem si to oblíbila ještě víc.

jewarix
04. února

Jedna z mých prvních knih, které jsem četla. Je naprosto úžasná :)

2ndFebruary
31. ledna

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejčtenějších pohádek.

Colletka
11. ledna

Krásná vzpomínka na dětství :)

Eva88
07. ledna

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti i dospělé. Vtipné, napínavé, milé. Autor se úžasně věrohodně vžil do myšlení kocourka. :-)

stanza
07. ledna

Krásna kniha pro malé i velké čtenáře.

ElenaM
20.12.2017

Moje nejmilejší kniha z dětství :-)

sněženka
12.12.2017

Nadčasová! Děti si procvičí čtení a pobaví se.

ddkk
08.12.2017

Stále mám doma tu původní (a kompletní!), z níž jsem předčítala dětem...jako všechny podobné čeká na vnoučka. Prověřená časem, dodnes si pamatujeme příběhy Modroočka i Zelenoočky a Bělovousa Zrzundy...a samozřejmě Dvojnožce :-)

omgjako
26.11.2017

Klasika :)

jeřabina
20.11.2017

Kniha je krásná a ráda ji s dětmi čtu. Bohužel je "albertí " vydání neúplné. Z obálky to nepoznáte, jen vzadu je informace, že se jedná o výbor z knihy. Takže některé kapitoly chybí. Překvapuje mě, že je tohle možné.

Tapeworm
16.11.2017

V dětství jsem ji milovala, takže teď, když jsem ji mohla přečíst svojí dceři (a věřím, že ji ještě mockrát přečteme), mi udělala zase velkou radost a hezky na duši :)

Jessybelle
14.11.2017

Pěkná knížka, krátké kapitoly i mě samotnou sváděly k tomu říkat: "ještě jednu kapitolu."

Jana283
09.11.2017

Josef Kolář uměl velmi dobře sledovat a následně popsat kočičí svět. Ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou kouzelné. Je to milovaná knížka mého dětství a jedna z těch, které mají rády i mé děti.

vterinka
27.09.2017

Krásná kniha, skvěle se četla a byla i humorná. Ilustrace nádherné. Jen za co strhávám jednu hvězdičku je na mě až extrémně dětinský způsob vyprávění. To na mě bylo příliš, ale jinak je to nádherná kniha. :-)

Samira
18.09.2017

Půvabná, milá a prostě krásná klasika pro všechny milovníky koček. Originální způsob vyprávění pomocí kočičího deníku nemůže zklamat. Pravda dětský čtenář se bude muset mnohokrát zamyslet, jak vlastně to ten šibalský kocourek myslel. Ale i v tom spočívá její kouzlo, které ještě umocní úžasné ilustrace.
Vždy výborná, doporučuji!