Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26230/z-deniku-kocoura-modroocka-26230.jpg 4.7484
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

jeřabina
předevčírem

Kniha je krásná a ráda ji s dětmi čtu. Bohužel je "albertí " vydání neúplné. Z obálky to nepoznáte, jen vzadu je informace, že se jedná o výbor z knihy. Takže některé kapitoly chybí. Překvapuje mě, že je tohle možné.

Tapeworm
16. listopadu

V dětství jsem ji milovala, takže teď, když jsem ji mohla přečíst svojí dceři (a věřím, že ji ještě mockrát přečteme), mi udělala zase velkou radost a hezky na duši :)

Jessybelle
14. listopadu

Pěkná knížka, krátké kapitoly i mě samotnou sváděly k tomu říkat: "ještě jednu kapitolu."

Jana283
09. listopadu

Josef Kolář uměl velmi dobře sledovat a následně popsat kočičí svět. Ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou kouzelné. Je to milovaná knížka mého dětství a jedna z těch, které mají rády i mé děti.

vterinka

Krásná kniha, skvěle se četla a byla i humorná. Ilustrace nádherné. Jen za co strhávám jednu hvězdičku je na mě až extrémně dětinský způsob vyprávění. To na mě bylo příliš, ale jinak je to nádherná kniha. :-)

Samira

Půvabná, milá a prostě krásná klasika pro všechny milovníky koček. Originální způsob vyprávění pomocí kočičího deníku nemůže zklamat. Pravda dětský čtenář se bude muset mnohokrát zamyslet, jak vlastně to ten šibalský kocourek myslel. Ale i v tom spočívá její kouzlo, které ještě umocní úžasné ilustrace.
Vždy výborná, doporučuji!

HDosoudilová

Také jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek, i když možná víc si pamatuji, že mi ji babička pouště před spaním namluvenou na CD.

Pav

V rámci čtenářské výzvy jsem si knížku po mnoha letech (1. vydání) přečetla s dcerou. I v dospělém věku mi připadá moc hezká a vtipná. Jsem ráda, že se dceři také líbí, protože většinu knížek mého dětství považuje za nezajímavou a nudnou. Ono je docela náročné najít starší dětskou knížku, kde se to nehemží soudružkami a soudruhy učiteli :-)

Bleskovýčtenář

Nejoblíbenější kniha mého dětství! Dokonce i teď na ni moc ráda vzpomínám, zasměju se nad ní nebo mi vyhrknou slzy, jako vždy u dílu Jak jsem stonal :) Tenhle díl byl můj nejoblíbenější :D Někdy během mého sedmého roku jsem knížku bohužel ztratila, jak jsem ji všude tahala s sebou - ke kamarádce, na dovolený, na povinnou četbu mé druhé třídy...... I přesto, že jsem teenager, bych si knížku někdy v budoucnu znovu ráda koupila :)

azertaaz

Jako malá jsem jí četla u babičky, doma jsme jí nikdy neměli. Teď jsem si jí přečetla znovu. Protože dřív jsem neměla kočku a ani nikdo z příbuzných, tak jsem až teď ocenila, jak je tam hezky popsán kočičí svět.

rarášek

Když jsem vyrůstala, byla to moje nejoblíbenější knížka. Teď je to hlavně kniha, která ve mě vzbuzuje nostalgii. :)

Chika

Srdcová záležitost, kdy jsem tuto knihu četla s babičkou a dědečkem, s kterým jsme pak následně kreslili obrázky z této knížky. Pro mě TOP kniha. Vzpomínky na pohodové dětství.

Greengrass

Děkujeme za tip zdejším knihomilům, díky kterým jsme objevili se synem tuto nádhernou knížku! Jen doufám, že syn nezmění své narozeninové přání a zůstane u andulky. Kocourka bychom mu pořídit nemohli.

Elulilinka1

NÁDHERNÁ knížka. Moc hezký děj a navíc skvěle popsaný. Tento příběh o kocourovi mě po přečtení úplně očaroval. Každá kapitola byla lepší než ta předchozí a byla bych blázen, kdybych tuto knihu nepřečetla ještě milionkrát!!! Vřele doporučuji každému z vás. Skvělé čtení pro děti. Pět hvězdiček a pochvala.

medlovice

Nádherné ilustrace. Pro děti dobré i slohově.

KnihomolkD

Tuhle knížku mi vždycky četla babička před spaním.Nedávno jsem si to přečetla,jednoznačně tuhle knížku jsem milovala a vždycky budu.

Tereza.K91

Moc krásná kniha, pěkné příběhy. Jsem ráda, že jsem jí četla synovi a vím, že mu jí přečtu zas až bude starší.

jarabr

Krásná. Pro děti roztomiloučká, dospěláka pohladí po duši a hned by chtěl mít doma takového kocourka :-)

dancadragneel

Rozhodně jedna z těch dětských povedených knížek...

Richelle

Děti předškolního věku kniha už dokáže zaujmout. Přesně tou dobou zaujala mě. Minulý měsíc jsem si knihu vzala po těch několika letech do ruky a přečetla. Krásné čtení. Už se těším, až budu jednou číst svým dětem.

kristeen
05.11.2016

Skvělé...jako vždycky:)

teer.h
01.08.2016

Moje nejoblíbenější kniha z dětství :-) Až budu mít chvíli čas, tak si ji po těch letech ráda přečtu, stále ji mam doma :-)

Lucissia
19.07.2016

Tak jsme ji se synem dnes dorazili. Asi jsem ji měla začít číst později, některé pasáže ho ještě v jeho čtyřapůl letech nebavily a dost toho nepochopil, takže se pořád ptal... Což je sice na jednu stranu fajn, ale na druhou jsme ji četli opravdu dlouho, takže jsme trošku zapomněli začátek. Jinak knížku můžu doporučit a určitě se k ní za pár let vrátíme. :-)

Jeanie
24.06.2016

Moje nejoblíbenější knížka z dětství :-)

Damato
09.06.2016

Četla mi ji mamka , když jsem byla malá a já s oblibou používala větu: ...ještě nespím, ještě jednu kapitolu, prosím....", po letech jsem ji před spaním četla svým dětem a taky jsem ve spěchu často schválně+ přeslechla větu..." ještě jednu kapitolu....." po dalších letech jsem se dopracovala k vděčné roli babičky, která bez jakéhokoli spěchu a stresu sedí v křesle, brýle na očích a čte vnučkám před spaním A vůbec mě neudivuje a nerozčiluje - tak jak kdysi, když jsem ji četla svým dětem -věta: " ještě jednu kapitolu, prosím, pak už budeme spát..."Krásná, milá knížka, děti u ní v klidu a v pohodě usínají

Briv
06.06.2016

Moc krásná, mám ji ráda - pohladí po duši. názvy kapitol jsou pěkně originální. Hlášky kocoura Modroočka taky stojí za to. A až teď po letech, když vlastníme kocourka (zrzavého), vidím, jak pěkně popisuje pohled kocoura na život:)

Milla
16.05.2016

Cetla jsem dceri a knizka je proste nadherna.

Ali71
30.03.2016

Krásná knížka, kterou jsem měla ráda jako malá. Teď ji čtu svým dětem, ´které ji poslouchají se zaujetím a těší se na další kapitolu. Pěkné povídání o tom, jak se mohou cítit zvířátka ve vztahu k lidem i k jiným zvířatům a jak pro nás běžné věci - autobus, auto, může u nich vyvolávat různé nápady. Pěkné ilustrace. Doporučuji přečíst nejen kvůli dětem.

JAnD
23.02.2016

Krásné čtení dětem před spaním. A ne, že budete usínat bečky! :-)

Totojsemja
04.02.2016

Dětská klasika. Každé dítě by mělo znát. Máme doma i kazetu. Jsou na ní k tomu náké písničky, když mi bylo pet tak sem na ně velice zvesela tančil. :-)