Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26230/z-deniku-kocoura-modroocka-26230.jpg 5 1087 197

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize.... celý text

Komentáře (197)


archivářka115
archivářka115
26.02.2024 3 z 5

Knížku mám schovanou v knihovně. Doufám, že se bude líbit vnučce, až jí budu číst

jiri77
jiri77
15.02.2024 2 z 5

Asi budu jeden z mála, ale tuhle pohádku jsem nikdy moc nemusel, už v dětství mi nesedla ,jak kniha, tak animovaná pohádka z vlny. Dal jsem tomu šanci v dospělosti ,díky čtenářské výzvě, ale ono ne a ne. Jediným plusem jsou krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové. S přivřeným okem dávám dvě hvězdy.


Macope
Macope
01.02.2024 5 z 5

Knížku jsem milovala v dětství, měli jsme ji u babičky. Dodnes si vybavuji krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové, hlavně kočičí koncert na střeše. Nyní jsem četla svým dětem a byly nadšené. Největší úspěch měly kapitoly Stonal jsem a závěrečná Veliká událost. Pro mě jedna z nejlepších knížek pro děti!

Janis060
Janis060
29.01.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, krásné příběhy načtené panem Preissem. Mnohdy mi kocourek připomínal dnešní opečovávané děti...

Parwana
Parwana
26.01.2024 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knížku myslím nečetla, jako dospěláka mě naprosto uchvátila a už se těším, jak ji jednou budu číst svým dětem. Ještě k tomu ty krásné obrázky Heleny Zmatlíkové.

evasmem
evasmem
21.01.2024 5 z 5

Miloučká knížka o kocourkovi a jeho dvojnožci. Modroočko potkává ostatní kočky i jiná zvířátka, postupně poznává okolní svět a učí se důležité schopnosti pro život. Veškerá vydání této knihy jsou provázena krásnými ilustracemi paní Zmatlíkové. Nostalgie; a pokud máte kočku, nejspíše si, stejně jako já, trochu pouvažujete, jestli ona o vás smýšlí podobně jako Modroočko o svém dvojnožci.

mazlak
mazlak
17.01.2024 5 z 5

Teda kočky, to vám byl zase jednou fantastický návrat do let plný jen radostí a her. Při čtení jsem si i živě vybavoval filmovou podobu. Prostě tohle byla taková opravdu super oddechová knížka ne jen pro děti.

marcela3655
marcela3655
28.09.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství ..Četla jsem stále do kola a milovala ilastaci ,obkreslovala jsem obrazky z knížky.

Netopyr07
Netopyr07
17.09.2023 5 z 5

Nesmrtelný Modroočko! Matně si pamatuji, že snad byl večerníček... postavičky byly háčkované??? Knížka je krásná, famózní... vhled do kočičího života :-))

Zemlja
Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Milá knížka, hezky graficky vyvedená. Někam se ilustrace paní Zmatlíkové nehodí (třeba do Bylo nás pět), ale do téhle knížky ano.

Janizoun
Janizoun
18.07.2023 5 z 5

Krásné vyprávění, které nadchlo v dětství mě a teď i mé děti (6 a 8 let). Kocourka a jeho kamarády všem doporučujeme. Tato knížka se opravdu povedla a je pro všechny generace dětí. Dnes jsou také pěkné knížky, ale dřív aspoň pro mě, byly tak nějak v těch sedmdesátých, osmdesátých letech hezčí. Ale já už budu brzy nejen mamina, ale i babička, tak jsem starší dinosauří generace, která se musí přizpůsobit dnešním pohádkovým příběhům a celé dnešní době :-)

Kabuky
Kabuky
13.05.2023 5 z 5

Nádherná vzpomínka na dětství.

adabraz
adabraz
26.04.2023 5 z 5

Milovaná knížka z dětství :). Mám na ni jenom skvělé vzpomínky, když mi ji mamka četla před spaním.

LukasB.453
LukasB.453
21.04.2023 5 z 5

jaké bylo moje dospělé překvapení, když jsem zjistil, že "nebezpečné vyhrožování" se skutečně vyskytuje v zákonech jako trestný čin - pod vlivem této knížky jsem to považoval za vtipnou absurditu.

Vendyorit
Vendyorit
22.03.2023 5 z 5

Ctu nyni 2letemu synovi a zatim se mu moc libi a mne se teda take velmi moc libi. Kocky miluji a pribeh kocoura Modroocka je vypraven vazne moc hezky, svizne a mile.

Kocicakmartinek
Kocicakmartinek
29.01.2023 5 z 5

Čtu ji dcerce, již poněkolikáté. Miluje ji stejně jako jsem ji milovala já v jejím věku. Víc takových knih pro děti!

knihomolka_jaja
knihomolka_jaja
20.01.2023 4 z 5

Přiznám se, tuhle knihu jsem si přečetla celou až teprve nyní se svými dětmi (4 a 6). Líbil se mi jednoduchý sloh a vtip, s nímž kocourek popisuje svět kolem sebe. Děti se velice nasmály a mohla jsem je vždy nechat hádat, co bude asi ta hlučná příšera, co žere lidi a jinde je zase vyplivne, anebo co bude asi ten ocásek, co leze v trávě. Měly z toho opravdu legraci a neustále nad Modroočkem kroutili hlavou, jak to všechno popletl.
V knize ale nejsou jen ty pěkné a veselé věci, ale i ty nepěkné a smutné. Např. kapitola o tom, proč má kůň smutné oči a jiné okamžiky, kdy se dítě jemně seznamuje s realitou života. Nic drsného to není, spíš jakési vedení dětí k uvědomění si, že nic není vždy růžové. Což je vlastně správně. Určitě se nad některými řádky dá chvíli sedět, vysvětlovat a vyprávět.
Pozor! I moje Lucinka (4) si všimla, že se kocourek často opakuje a při jednom čtení se smíchem prohlásila: „Vždyť to už říkal!“ Tak zde máte jeden nešvar. A když už si všimne i dítě, tak to je co říct. :-D
Předností jsou určitě krásné ilustrace paní Zmatlíkové. Kniha se čte snadno a děti chtějí další a další pohádku. Přečetli jsme ji před spaním na čtyřikrát a určitě doporučuji. Je to milý příběh, který určitě malé čtenáře potěší. A se svými velikými písmeny se určitě hodí i jako knížka pro děti, které se učí číst.
Děti by daly 5* z 5*, já dávám 4*z 5*.

alef
alef
18.01.2023 5 z 5

„Jsem kocour Modroočko. Narodil jsem se, když všechno bylo zelené a plné květů. Když bylo všechno už jenom zelené a květů bylo málo, dala mě maminka sem, co teď žiju. Se mnou tu žije dvojnožec. Je veliký a chodí jen po zadních – zkrátka dvojnožec. Po čtyřech běhá, jen když mi pomáhá najít nějakou hračku nebo když chce, abych si s ním hrál.“

Kdo by neznal příběhy kocourka Modroočka? Jeho příběhy s obrázky paní Zmatlíkové provázely mé dětství i dětství mých dětí, mám je totiž moc ráda, a tak je předávám dál /teď už čekají na vnoučátka :-)/.

Kocourkovy příběhy jsou napsané milým, poetickým jazykem, pro děti lehce srozumitelným, a samozřejmě, děti jednoduše přimějí přemýšlet o domácích zvířátkách, jak se k nim chovat, jak se o ně starat – zjistí, co všechno takové kočičky doma potřebují – hrát si s nimi, hladit je, ale taky krmit, vytvořit jim pelíšek, místečko k bydlení, bezpečný prostor pro všechny členy domácnosti …

No vidíte, někdy to nemusí být vůbec jednoduché, přivést čtyřnožce do rodiny plné dvounožců … výsledkem pak může být mj. i plno zábavných příběhů na toto téma … a knížka o jednom takovém kocourkovi je pak na světě …

„Dvojnožec je vůbec nešikovný. Nedovede chodit tiše ani skákat po výškách. A psát umí jen jednou tlapkou. A to ještě divným černým drápkem, který vůbec nedrápe, jenom šustí a skřípe po tom bílém, na co on píše.
Jednou jsem chtěl vědět, jak vlastně dvojnožec tím černým drápkem píše. Když jsem to chtěl vyzkoumat, vypadl dvojnožci drápek z tlapky a skutálel se na zem. Já hups za ním, aby neutekl. Celou tlapku jsem si začernil, a když jsem si ji pak umyl, začernil jsem si také jazyk.“

Tůčomil1234
Tůčomil1234
07.12.2022 3 z 5

Četla mi to babička když mi bylo asi 4 roky a je to skvělá kniha doporučuji ️

666Jitka
666Jitka
05.12.2022 5 z 5

Návrat do dětství s touto knihou byl místy překvapivý, protože jsem jednoduše některé zážitky malého kocourka zapomněla. Pamatuji si však velmi dobře, že když jsem byla malá, kniha se mi opravdu moc líbila nejenom pro příběh, ale také díky krásným ilustracím Heleny Zmatlíkové. Teď doufám, že někde dokážu sehnat také úžasnou pletenou verzi z dílny první dámy českého animovaného filmu Hermíny Týrlové.