Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26230/z-deniku-kocoura-modroocka-26230.jpg 5 1108 206

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize.... celý text

verka5083
02.09.2020 3 z 5

Už jako malá jsem četla pár kapitol z této knížky. I když se mnoha lidem tato knížka líbí, tak já jsem ani jako malá, ani teď jako velká ke knize nepřilnula. Tohle asi není druh dětské knihy, kterou bych si ráda přečetla. Jsem mnohem víc na klasiku. Ale to je čistě jen má chyba. Kniha je krásně ilustrovaná a věřím, že mnoha dětem se knížka určitě bude líbit.

Zuzka12627
31.08.2020 5 z 5

Krásná kniha z mého dětství. Měla jsem ji moc ráda. Pro děti velmi pěkná a určitě doporučuji všem rodičům na čtení pro své děti, nebudou litovat.

janina66
09.08.2020 5 z 5

Moc ráda na ní vzpomínám. Četla jsem z ní dcerám, když byly malé, před spaním. A sama jsem se na četbu už těšila.

vlkodlaq
01.07.2020 5 z 5

Klasika. Pěkně zpracované a ilustrované a i dnes to s klidem můžete předložit svým ratolestem. Kdo má kočku, spíš bude mít pro Modroočko zvláštní místo.

Zdeniczka
12.06.2020 4 z 5

Jsem ráda, že některá díla, která jsme četli jako děti, zůstávají "v kurzu" i dnes. Jedním z nich je i Modroočko, který se dodnes čte ve školách při hodinách čtení. Díky tomu jsem si tak jeho příhody nedávno zase připomněla. :)

VeraPaci
08.06.2020 5 z 5

Kniha je kouzelná, nadčasová, jazyk občas už archaicky, o to víc jsou kočičí příběhy autentické.

Andrée
22.05.2020 5 z 5

Dodnes si pamatuji ta velká modrá očka.
Krásná kniha, kterou jsem v dětství nejedou listovala.

lucie9998
14.05.2020 5 z 5

Tak to je knížka mého dětství. Babička mi z ní předčítala pořád a pořád dokola. Já ji také četla své dceři. Je báječná!

Monika1717
11.04.2020 5 z 5

Knihu považuji za nejlepší dětskou knihu. A nejen já. Čteme ji pravidelně s třeťáčky.

PéťaH.
09.03.2020 5 z 5

Knížku jsme četli opakovaně se všemi dětmi. Teď jsme si ji opět osvěžili s tou nejmladší. Moc ráda se k ní vracím. Pohodové čtení , nádherné ilustrace. U nás je na špici oblíbených dětských knížek.

mekkinka
04.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla synovi a má ji moc rád. Je to příjemné vyprávění

Abukšákul
02.03.2020 5 z 5

Kniha se nám moc líbí, proto jsme ji četli už po několikáté =) A samozřejmě ilustrace, bez těch by to nebylo ono =)

Aknel26
05.02.2020 5 z 5

Knížka, o jejíž existenci jsem sice věděla, ale v dětství mě záhadně minula. Jsem spíš pejskařka, takže jsem vždycky tíhla k Nepilovu Barykovi.
Je to ale první delší knížka, kterou jsem s tříletým synem četla na pokračování - asi týden, každý den dvě tři kapitoly (máme nezkrácenou verzi). A slavila úspěch! Kuba mi ji sám od sebe nosil, poslouchal, odpovídal na mé "kontrolní" otázky, děj si dobře pamatoval a dokonce vyprávěl ostatním - jen škoda, že informaci, kterak Zelenoočka a Natrhouško zůstali na střeše, i když po nich hodili koště, nikdo kromě mě neocenil.
Do svého deníku si Modroočko nepíše jen to, co snědl a s kým si hrál. Malí čtenáři se mnohé dozvědí nejen o kočkách (třeba že nemají rády vodu, umí padat na všechny čtyři a v noci se scházejí a zpívají), ale seznámí se také s jinými zvířátky a zjistí, že existuje i spousta nebezpečí – zmije, auta, zlé děti a kolikrát i to, co najdou na zemi. A že není nad to, když vás má někdo rád.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Jo to bylo krásné čtení o kocourkovi ,a ty obrázky ty neměli chybu...

SousedovicTon
09.01.2020 5 z 5

Nádherné ilustrace, nádherná kniha. Pro děti tak od pěti let, tříletého to taky bavilo, ale ještě nedocenil všechno a hodně jsme museli vysvětlovat.

hi24nd
17.12.2019 5 z 5

Přečteno se synem Matějem. Kniha je velice oblíbená a velice zdařilá, příběhy délkou přesně odpovídají trpělivosti dětí a jejich pozornosti při čtení před spaním. Důkazem oblíbenosti je její neustálý dotisk.
Ke knížce koupeno cd "KOCOUREK MODROOČKO" s texty a hudbou od Marka Ebena. Doporučuji jak knihu tak cd.

moni3409
04.12.2019 5 z 5

Čtu dětem opakovaně... :)))

terimila
13.11.2019 4 z 5

Nádherná, hladivá knížka. Krásné i dobrodružné vyprávění pro děti, které to učí rozumět a milovat svět zvířat, a snad i trošku chápat vztah mezi zvířaty a lidmi... Moc pěkná knížka, jako malé se mi dost líbila a někdy se snad zavřu na pár hodin do knihovny, abych si ji znovu proletěla... :-)

Litocha
10.11.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem jako malá měla moc ráda – a ani v další generaci to není jinak. Kocourkova dobrodružství jsou dobrodružná, živě a srozumitelně napsaná, krásně zachycují kočičí podstatu a zvyky a pohled na svět kočičíma očima je zajímavý. Kapitoly zároveň nejsou moc dlouhé a složité, takže dítě krásně udrží pozornost po celou dobu předčítání. Syna moc bavilo hádat, o čem právě Modroočko vlastně píše a většinou to podle jeho popisu dokázal krásně odhadnout (měsíc, žába, autobus, auto...). Mě zaujalo, jak přirozeně je v knížce zachycena proměna z kotěte v dospělého kocoura. (Jen ta scéna s koupajícími se kočkami mě moc nepřesvědčila.) I když autor je postava ideologicky sporná, Modroočko se mu opravdu povedl.

Macik74
31.08.2019 4 z 5

Miluji kočky a tohle je psané parádně