Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Také jsem četla knížku pomalu a vychutnávala si ji. Potřebovala jsem si odpočinout... Moc pěkná knížka, pohlazení na duši, podněty k zamyšlení, moc se mi líbila. Laskavá a milá a příjemná - jako její autor. Pouť byla opravdu výborná. Též se mi hodně líbil Školní sraz a Čtyři miniatury. Ovšem líbilo se mi všechno. A vyhovuje mi i formát knihy a ilustrace se mi také líbí. Knížku jsem četla v takovém těžším období a dost mi pomohla. Takže děkuji, pane Fulghume.

"Šťastné konce neexistují.
Existuje jakési štěstí a pak taky známe konce, ale nenastává to současně."
(Čtyři miniatury)

14.08.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná knížka mého dětství, moc hezky ilustrovaná. Moje hodně oblíbená.

12.08.2016

U maminky U maminky Karel Plicka

Moc krásná knížka s nádhernými a milými obrázky Josefa Lady. Koupila jsem ji a předčítala jsem ji dceři, když byla malá.

10.08.2016 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Knihu jsem četla už hodně dávno a moc se mi líbila. Byla napínavá a opravdu i trochu poučná v tom, že šetření na nesprávných místech se nejenže nevyplatí, ale může být i osudné.

10.08.2016 5 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Tuto knihu jsem si koupila, hned jak u nás poprvé vyšla. Líbila se mi hodně a hodně se mě tak nějak dotkla, šla až na dřeň.

04.08.2016

Český rok Josefa Lady Český rok Josefa Lady Josef Lada

Moc krásná knížka, nádherné obrázky, četla jsem ji dceři, když byla malá.

Flétna milosti Flétna milosti Jana Moravcová

Krásná a jemná, něžná milostná poezie.

Duha Duha Vlasta Javořická

Mám také velice ráda knihy Vlasty Javořické, radus napsala komentář naprosto přesný.

Zpěvy od Žluté řeky Zpěvy od Žluté řeky neznámý - neuveden

Krásné básně..

Úryvek z básně Zadul vítr
"Což je nutné, když nať zvadne,
celou ředkev vyhodit?"

Křehké zboží Křehké zboží Zdeněk Zapletal

Knížku jsem četla krátce po jejím 1. vydání.

"Když skončí něco, co bylo krásné nebo třeba i obyčejné, zůstává v člověku bolestné prázdno, to prázdno se musí znovu něčím zaplnit."

03.08.2016 4 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Před pár lety jsem tuto knihu koupila a dala jako dárek bratranci a ten ji přečetl a opravdu moc se mu líbila. Dodnes o ní občas se mnou mluví. A samé superlativy. Takže takto.

28.07.2016 5 z 5

Louis de Funés Louis de Funés Jiří Žák

Louis de Funés je můj velice oblíbený herec. Jakmile tato kniha vyšla, hned jsem si ji koupila. Je moc pěkně psaná a zajímavá. Taky na ni nedám dopustit.

28.07.2016 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Četla jsem jako -náctiletá, líbila se mi. Líbil se mi i film, knížku jsem ale četla dřív a líbila se mi o něco víc. Tehdy jsem četla hodně dívčích románů, ale i jiné žánry, S. Rudolf patřil k mým hodně oblíbeným autorům.

21.07.2016 4 z 5

Dar Dar Danielle Steel

Krásný, dojemný příběh. Stejně jako u Mandalky74 patří tato kniha mezi mé nejoblíbenější knihy od Danielly Steelové.

18.07.2016 5 z 5

Dvě Andulky Dvě Andulky Vlasta Javořická

Kniha od mojí oblíbené autorky. Obsahuje sedm povídek, které jsou psány krásným jazykem, každá má děj. Moc hezky se četly. Knížka se mi moc líbila a hodnotím pěti hvězdičkami.

15.07.2016 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Nádherná kniha, poetická. Skvělé popisy a postřehy. Krásně napsáno. Nechybí ani příjemný humor. Moc se mi tato kniha líbí.

"Hovornější lidé se dávají na politiku... nebo na spisovatelství, anglická kniha totiž musí mít aspoň 400 stránek."

14.07.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Příjemná humoristická knížka. Laskavý humor. Film jsem viděla už několikrát, ke knížce jsem se dostala až teď. Jsem ráda. Pohlazení na duši. :)
Mám tu s ilustracemi Michala Hrdého, líbí se mi.

"Knihy jsou krásná věc. Ale víte, co to váží?"

08.07.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nádherná kniha. Laskavá. Dnes jsem ji dočetla. Britt-Marii jsem si zamilovala. Na dost místech jsem se smála, více na začátku, dost mě knížka dojímala a závěr... To si přečtěte... Tady byla Britt-Marie - a ať je, kde je, tady byla určitě taky. Bude se mi po ní stýskat.
A jinak - jeden z mých nejkrásnějších čtenářských zážitků z poslední doby. Britt-Marie se mi dostala "pod kůži" a určitě tam zůstane. Určitě je to víc než jen čtenářský zážitek.
Jsem ráda, že jsem si knížku koupila, líbí se mi moc i obálka, tak teď - po přečtení - se mnou stejně zůstane. A to jsem ráda. :)

05.07.2016 5 z 5

Karla a jiné povídky (6 povídek) Karla a jiné povídky (6 povídek) Božena Němcová

Mám vydání z r. 1974, měli jsme ve škole přečíst Divou Báru jako povinnou četbu, pamatuji si, jak jsme šly s mamkou do knihkupectví a Divou Báru samostatně neměli, tak jsme koupily tuto knížku. Už tehdy jsem si přečetla všechny povídky a moc se mi líbily - nejvíce asi Karla a Divá Bára. Četla jsem tehdy více než povinnou četbu od Boženy Němcové, měla jsem ji moc ráda - a mám dodnes.

01.07.2016 5 z 5

Manželkou matčina milence Manželkou matčina milence Diane D´Henri

Koupila jsem si ji, když vyšla. Tehdy jsem byla mladá a měla hodně malou dceru. Román pro ženy, bavila mě.

30.06.2016 4 z 5