Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Tři knihy v jedné. Před hodně lety jsem četla knihu "Vejce a já" a moc se mi líbila. Tuto jsem ale odkládala. A mám pocit, že to bylo docela správné načasování. Nejvíce se mi asi líbila kniha Dusím se ve vlastní šťávě - dům a radosti a strasti s bydlením, odrůstající dcery a puberta atd... Bylo mi to dost blízké, našla jsem si tam často to svoje, zasmála jsem se a konec byl také pěkný. Morová rána - pěkně napsané, ale tuberkulóza je tak vážná nemoc, pobyt v sanatoriu.. Takové smutné - i když někdy psáno s nadhledem.. A první Kdokoli může dělat cokoli - taky docela pěkné, ale z celé trojknihy je u mě tato na třetím místě. Celkově se mi kniha líbila hodně a jsem ráda, že teď už ji mám přečtenou a že jsem si ji koupila a budu ji mít v knihovně vedle (nebo poblíž) knihy "Vejce a já".

13.01.2017 5 z 5

Příběh Jary Šamborové Příběh Jary Šamborové Vlasta Javořická

Moc hezký příběh od mojí oblíbené autorky. Knížka se hezky četla. Romantika, láska, nástrahy, pletichy... A jak to dopadne? To si přečtěte... :)

12.01.2017 5 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Jedna z knih mého dětství. Knížka se mi moc líbila. Prostě Ferda.. :)

09.01.2017 5 z 5

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Prvotina Valji Stýblové. Knížka je krátká, o to je však hutnější. Docela drsná, určitě zajímavá, no, taková dost smutná. Velké a závažné téma.

05.01.2017 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Zajímavá kniha, určitě k zamyšlení.

04.01.2017 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Moc se mi líbila povídka "Přivedla žebráka na mizinu." Hodně smutná, ale moc hezká. Také se mi líbí, že se děj povídek odehrává v Praze na Malé Straně, v konkrétních ulicích.. Postavy i místa jsou pěkně prokresleny. Některé povídky mě ale moc nebavily. Takže něco bych ohodnotila pěti hvězdičkami, něco třemi, něco čtyřmi, takže celkově čtyři hvězdičky.

02.01.2017 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Knihy Arthura Haileyho jsem začala číst, když jsem byl mladá a dospělá. Knihu Hotel jsem si tehdy koupila ve slovenštině, zrovna tehdy byla k sehnání, tak jsem měla velkou radost a hned jsem se pustila do čtení. Bavila mě hodně. Navíc důkladná znalost prostředí, je v ní toho hodně, ale takové ucelené. Dobře se mi četla, zajímala mě, bavila mě.

31.12.2016

Adamův deník Adamův deník Knut Faldbakken

Četla jsem jako mladá, zajímavá kniha, líbila se mi.

31.12.2016 5 z 5

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Knihu jsem četla jako mladá - a bavila mě. Je dobře, čtivě napsaná. Neměla jsem problém pochopit hlavního hrdinu, i když jsem se s ním samozřejmě nemohla ztotožnit. Něco jako krize středního věku - to jsem jako mladá osobně nemohla prožívat. Někdy ráda čtu knihy, kde se s hlavní hrdinkou mohu do větší či menší míry ztotožnit - ale ráda čtu i knihy, kde toto vlastně třeba ani nejde - a vůbec to nevadí - někdy je to i dobře, může to rozšířit obzory.

30.12.2016 5 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Četla jsem jako povinnou četbu. Poetická kniha, jsem ráda, že jsem si ji přečetla, už je to docela dávno.. Jedno přečtení mi přijde tak akorát.

29.12.2016

Zuzanka u strejdy Fandy Zuzanka u strejdy Fandy Joëlle Barnabé-Dauvister

Krásná knížka pro děti s nádhernými obrázky. Předčítala jsem ji dceři, když byla malá. Moc se jí líbila - a mě to také bavilo. Doporučuji především pro malé holčičky.

19.12.2016 5 z 5

Maltézáček Maltézáček Juliette Cunliffe

Mám maltézáčka - fenku. Není to můj první maltézáček, zkušeností mám docela dost. Knížka je pěkná a maltézáčci jsou opravdu krásní a s takovou svojí milou povahou. :) Knížek o maltézáčcích jsem četla a mám více, tato je také pěkná a obsahuje rady, fotky.

18.12.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherná kniha. Dnes jsem ji dočetla a taky si pobrečela. Ale při čtení jsem se i zasmála, usmívala - a taky brečela. Nejsem ráda, že už jsem knihu dočetla. Ove mi bude chybět - a nejen on. Ale knížku mám ve své knihovně - a jsem moc ráda. Je to moje druhá kniha od autora - a taky se mi moc líbila. Britt-Marii jsem četla jako první - nádherná. Muž jménem Ove je též kniha dojemná, cituplná.. Backman prostě píše krásně.

17.12.2016 5 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Na knížku jsem se dost těšila (po přečtených Bylo nás pět, Edudant a Francimor - a prostě Poláček), ale do určité míry mě zklamala. Spíše je mi z ní smutno. Určitě obsahuje vtipné satirické postřehy, ale.. Jakoby všechno je špatně - i všichni.. Chybí mi tam nějaká pozitiva (nebo možná by se tam nějaká našla - takže pozitiva, kterých si člověk všimne). Nějaké hořké..
A v Rychnově nad Kněžnou jsem byla kdysi na prázdninách a líbilo se mi tam. Ani se mi moc nelíbí, že K. Poláček takto píše o svém rodném městě.

08.12.2016 3 z 5

Jitřenka Jitřenka Vlasta Javořická

Dnes jsem dočetla. Nádherná knížka. Není to první knížka od Vlasty Javořické, co jsem četla, ani poslední, neboť je to moje oblíbená autorka. Líbí se mi všechny její knížky. A tato opravdu moc a moc. Moc krásná. Je i smutná, ale i romantická, je o lásce, ale nejen o ní... Určitě souhlasím s tím, jak je psáno v anotaci, že je to jeden z nejčtivějších románů Vlasty Javořické. Moc krásně se četla.

07.12.2016 5 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Knížku jsem četla jako hodně mladá dospělá - už je to dávno. Tehdy jsem byla svobodná a bezdětná - a dost jsem "kroutila hlavou", jaké starosti má ta manželka - třeba sháněla opraváře na opravu myčky a byla z toho celá špatná, tehdy jsem neměla ani automatickou pračku.. Četla jsem knížku se zájmem, jen jsem nějak neměla úplně pochopení hlavně pro takové starosti s úklidem.

02.12.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho jsem tuto knihu odkládala - a nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tedy je velice depresivní - a ač poprvé vydaná v r. 1949, tak spousta z toho je aktuální i dnes. A současné kamery, chytré televize, chytré mobily, internet, kde se dá vše možné dohledat a dohledat, co člověk hledal.. Je to opravdu kniha depresivní.. Co vše se v ní děje, hrozné. A nemusí se to dít jen v té knize. Prostě hrozné.. Knize dávám 5 hvězdiček. A doporučuji.

01.12.2016 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Nádherná kniha.
Přečetla jsem ji dnes - během mrazivé soboty. Viděla jsem už dostkrát film a hodně se mi líbil a kniha - ta se mi líbila ještě více. Romantická, o velké Lásce, dojemná.
Nádherné, prostě nádherné...

12.11.2016 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Velice silná kniha. Vzbuzovala ve mně pocity - hrozné, otřesné... Je dobře, že autor knihu napsal, vše to prožil, toto se opravdu dělo. Knihu by si mělo přečíst co nejvíce lidí, aby se nezapomínalo, jaká zvěrstva se děla za 2. světové války, není to zase až tak dávno. Velmi smutné - a to je velmi slabé slovo.

12.11.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nádherná kniha. Je plná laskavosti, moudrosti, pohlazení.. Její čtení ve mně navozovalo pocit klidu a míru, prostě moc pěkné a příjemné čtení, které jsem si vychutnávala. Pohled z pohledu kočky je pěkný, knížka příjemnou a zajímavou formou zprostředkuje buddhistické učení. Tuto knížku jsem si koupila a jsem ráda, že už zůstane v mojí knihovně. :)

11.11.2016 5 z 5