Dalajlamova kočka

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/big_dalajlamova-kocka-Yzg-169700.png 4.41174

Dalajlamova kočka 1.

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat, 2012

Kniha Dalajlamova kočka

TomTomis

Moje druhá kniha od autora. Tuhle beletrizovanou část jeho tvorby asi nebudu vůbec dál číst. Příběh jednoduchý, takový zábavný, občas nějaká ta moudrá myšlenka, ale pár týdnů po dočtení, kdy vždy píši zápisky sem, si nevybavuji, jak kniha dopadla, jen střípky obrazů mi zůstaly v hlavě- kavárna, kocour, hledání cesty.... jo a dalajláma...:)
Jeho knihy o buddhismu mi přijdou lepší ( i když jsem zatím přečetl jen jednu).

Marhulka14

Tak si ke mě konečně našla cestu!
Moc milé čtení..... přečteno jedním dechem.
Doporučuji!

Manifest blech

Na to, že nemusím kočky, tak tohle bylo miloučké moudré čtení, ke kterému je fajn se vracet.

MarVo86

Tohle se čte jedním dechem! Je to milé, nábožensky nevtíravé, vtipné.... a majitelé koček v tom určitě najdou i tu svoji :)

Lili

Příběh vyprávěný očima kočky by se mohl zdát dětinský a směšný. Za mě tahle knížka ale má všechno, co měla mít. Hromadu rad a ponaučení, něžnou dávku vtipu a lásku na každém kroku. Po jejím přečtění vidíme cesty i tam, kde existovat ani nemohly.

***
„Je to podivuhodný paradox, ale tím nejlepším způsobem, jak sám získat štěstí, je, rozdávat ho ostatním.“

„Z myšlenky se stává slovo, ze slova skutek, ze skutků se stává zvyk a zvyk utváří charakter. Proto bdi nad svými myšlenkami a nad cestami, kudy se ubírají, nech je vyrůstat z lásky, jež se rodí ze zájmu o druhé... Tak jako stín nerozlučně provází tělo, i my se ubíráme tam, kam nás vedou naše myšlenky.“

„Je zajímavé, že když se pro něco rozhodnete, okolnosti se často poskládají ve váš prospěch. Není to ovšem pokaždé zřejmé, neuděje se to hned a někdy to probíhá způsobem, jaký byste rozhodně nečekali.“

capricorn__

Rozmýšlel jsem se mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami, a nakonec dávám čtyři, protože mi ničím výrazně kniha nevadila a já si čtení užil. Anotace knihy mě přilákala okamžitě: jsem typ člověka, co vždycky upřednostní kočku před psem a co se zajímá o filozofii. Kniha je velmi zajímavá a jedinečná, s čím jsem trochu bojoval, byl styl psaní autora, který mi něčím zkrátka neseděl. K tomu mi určité části připadaly příliš infantilní a autor se uchyloval k takovému efektu čarodějnického proutku, kdy rázem všechno dopadne skvěle. A to příliš nemusím. I přesto dávám vysoké hodnocení, protože kniha má svoje kouzlo, hezkou atmosféru. Je to taková pohádka pro dospělé. Filozofie a moudra jsem v ní sice tolik nenalezl (jsem zhýčkaný "Citadelou" od Exupéryho), ale přesto jsem se u ní odreagoval.

Allys

Veľmi milá kniha písaná prevažne z pohľadu mačičky JSK, ktorá v kláštore skutočne žila. V knihe môžeme nájsť viac múdrostí a poučení, ktoré sú podané príjemným a vtipným spôsobom.
Čitateľ môže nahliadnuť do života v kláštore, k Dalajlámovi do kancelárie, môže byť súčasťou života a diania okolo kláštora. Autor nenásilne občas pridá myšlienku týkajúcu sa budhizmu v súvislosti s príbehom. Nečakajte žiadne zložité zdĺhavé a únavné vetné konštrukcie na čisto teoretickej rovine.
Veľmi dobre boli spracované aj postavy v blízkom okolí mačičky, okrem samotného Dalajlámu napríklad kuchárka, jeho asistenti, alebo majiteľ kaviarne. Na základe situácií v príbehu sa čitateľ môže zamyslieť nad svojím životom, smerovaním a svojimi hodnotami.
Dej je podaný nenásilnou a pozitívnou formou, vďaka čomu každý, nie len milovník mačiek, sa môže vďaka príbehu inšpirovať a objaviť v ňom niečo prínosné pre svoju vlastnú cestu životom.

BookLover69

krásná kniha, nešlo se od toho odtrhnout. V audioverzi je Jirešová taky jako kočka, takže pocit kočky při čtení ještě umocňuje. Díky!

Alchymista
Alchymista