Dalajlamova kočka

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/big_dalajlamova-kocka-KJb-169700.jpg 4.41116

Dalajlamova kočka 1.

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat, 2012

Kniha Dalajlamova kočka

Clea3112
18. listopadu

AUDIOKNIHA : Příběhy Dlajlámovy kočky jsem si zamilovala od prvního poslechu. Je to hlazení po duši, refresh sprcha po těžkém dni i příjemné kolébání ve dny, kdy potřebujete jen rozjímat a odpočívat. Prostě skvělé ! Kapitoly můžete poslouchat opakovaně i náhodně, vždy povzbudí.

Sarriii
16. listopadu

Velmi čtivá, milá a laskavá kniha. Dílo je plné zajímavých myšlenek a úsměvných situací. Je tam obsaženo hodně moudra a rad, jak by se měl člověk snažit chovat a celkově se po duševní stránce rozvíjet.

Hobitka

Tohle je tak pěkná knížka. Laskavé, povzbuzující a přitom do příběhu vtahující čtení :)
Náhled do buddhismu i kočičího světa.

radimch

Rinpočhin laskavý průvodce úvodem do tibetského budhismu.

Carl

Série knih Její svátosti, Dalajlámovy kočky mi neskutečně přirostly k srdci. Všechny jsou napsány úžasně čtivou formou a zároveň nabízí vynikající myšlenky, moudrost a popisují základy buddhismu. U těchto knih reálně cítím, že ovlivnily moje každodenní myšlení a pohled na svět. Cítím se díky nim sebevědomější a moudřejší než kdy dřív. Ani vteřinu bych neváhal tuhle knihu doporučit každému, kdo má zájem se někam posunout na mentální úrovni a ve smýšlení o životě, ale zároveň si oddechnout a užít si příjemně strávený čas u této knížky. Ať vám přinese radost!

Mr.Moldau

Roztomilá kniha, po jejímž přečtení bych chtěl být Dalajlamovou kočkou. Příjemné čtení.

Nisshoku

Veľmi príjemná a jednoduchá knižôčka, úžasná oddychovka :) Splnila to, čo som od nej očakávala, takže dávam 5 hviezd.

Adelaide777

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla, mohu jen doporučit! :-)

Alchymista
Alchymista