Dalajlamova kočka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/dalajlamova-kocka-KJb-169700.jpg 4.41046
Série

Dalajlamova kočka 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura
Vydáno, Synergie
Orig. název

The Dalai Lama’s Cat, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (322)

Kniha Dalajlamova kočka

Přidat komentář
Eliška680
předevčírem

Po celou dobu čtení jsem se bavila. Krásná knížka. Doporučuji

Karmína
08. května

Nádherná kniha :)


padola
26. dubna

Roztomilá knížka, autor úžasně rozumí kočičí duši. Jako majitelku 3 koček mě pohled z kočičí perspektivy často dost pobavil.
Hezky ukázáno, jak Buddhismus pomáhá Indům a Číňanům přijmout ty příšerné podmínky, v nichž mnozí žijí. Chybí mi tam příběhy, které ukazují negativní resp omezující dopady této víry.

Kaikido
24. dubna

Nemám ráda kočky. Ale jelikož jsem knihu dostala darem, navíc se skvělým doporučením a od někoho, kdo mě zná a má rád, otevřela jsem ji. A stránku po stránce jsem si ji zamilovala. Jeska poznává svět i sama sebe a tak její příběhy s krásným ponaučení na konci moc hezky ukazují věci z nové perspektivy. Knížka je napsána mile, ukazuje vlídně trable dnešní doby, které mnoho lidí už ani nevnímá, ale jsou stěžejními pro spokojený život. Život, který skutečně žijeme. Mužů vřele doporučit. I jako oddechovou beletrii i jako literaturu pro osobní rozvoj, krásně totiž spojuje obojí.

nicoolka25
17. dubna

zaslouží všechny hvězdičky, skvělá :)

Ada-Volarova
14. dubna

Knížka mě bavila, ale na můj vkus to bylo trochu pomalejší tempo, proto jen 4 hvězdy

kallisto
05. dubna

Něžné, laskavé vyprávění, které je nenásilným úvodem do základů buddhismu.

Itchy
30. března

Takové velmi jemné přijemné čtení o naprostých základech buddhismu. Je to podané velmi jednoduše, až naivně, přesto se to hodně dobře čte, takže než se nadějete, máte ji za sebou. I přesto ale raději sáhnu po náročnějších knížkách, co se buddhismu týče, protože na mě to bylo dětské trochu moc a další díl by mě asi nebavil. Nicméně doporučuji.

1 ...