Dalajlamova kočka

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/dalajlamova-kocka-KJb-169700.jpg 4.41046

Dalajlamova kočka 1.

Po celou dobu čtení jsem se bavila. Krásná knížka. Doporučuji

Karmína

Nádherná kniha :)

padola

Roztomilá knížka, autor úžasně rozumí kočičí duši. Jako majitelku 3 koček mě pohled z kočičí perspektivy často dost pobavil.
Hezky ukázáno, jak Buddhismus pomáhá Indům a Číňanům přijmout ty příšerné podmínky, v nichž mnozí žijí. Chybí mi tam příběhy, které ukazují negativní resp omezující dopady této víry.

Kaikido

Nemám ráda kočky. Ale jelikož jsem knihu dostala darem, navíc se skvělým doporučením a od někoho, kdo mě zná a má rád, otevřela jsem ji. A stránku po stránce jsem si ji zamilovala. Jeska poznává svět i sama sebe a tak její příběhy s krásným ponaučení na konci moc hezky ukazují věci z nové perspektivy. Knížka je napsána mile, ukazuje vlídně trable dnešní doby, které mnoho lidí už ani nevnímá, ale jsou stěžejními pro spokojený život. Život, který skutečně žijeme. Mužů vřele doporučit. I jako oddechovou beletrii i jako literaturu pro osobní rozvoj, krásně totiž spojuje obojí.

nicoolka25

zaslouží všechny hvězdičky, skvělá :)

Ada-Volarova

Knížka mě bavila, ale na můj vkus to bylo trochu pomalejší tempo, proto jen 4 hvězdy

kallisto

Něžné, laskavé vyprávění, které je nenásilným úvodem do základů buddhismu.

Itchy

Takové velmi jemné přijemné čtení o naprostých základech buddhismu. Je to podané velmi jednoduše, až naivně, přesto se to hodně dobře čte, takže než se nadějete, máte ji za sebou. I přesto ale raději sáhnu po náročnějších knížkách, co se buddhismu týče, protože na mě to bylo dětské trochu moc a další díl by mě asi nebavil. Nicméně doporučuji.