Dalajlamova kočka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce její autor David Michie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169700/dalajlamova-kocka-KJb-169700.jpg 4.41069
Série:

Dalajlamova kočka 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Synergie
Originální název:

The Dalai Lama’s Cat, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (323)

Kniha Dalajlamova kočka

Petrasuvicka
předevčírem

Milovníci koček si to jistě užijí naplno. Nicméně je milou formou podané několik základních pravd a stavebních kamenů nejen buddhismus, ale celkově života obecně. Kdyby se podle toho lidstvo řídilo, patrně bychom se ocitli v nirvaně mnohem dřív.

pichova.veru
14. června

Kniha mě bavila od začátku do konce. Rada si ji přečtu znovu.


Eliška680
09. května

Po celou dobu čtení jsem se bavila. Krásná knížka. Doporučuji

Karmína
08. května

Nádherná kniha :)

padola
26. dubna

Roztomilá knížka, autor úžasně rozumí kočičí duši. Jako majitelku 3 koček mě pohled z kočičí perspektivy často dost pobavil.
Hezky ukázáno, jak Buddhismus pomáhá Indům a Číňanům přijmout ty příšerné podmínky, v nichž mnozí žijí. Chybí mi tam příběhy, které ukazují negativní resp omezující dopady této víry.

Kaikido
24. dubna

Nemám ráda kočky. Ale jelikož jsem knihu dostala darem, navíc se skvělým doporučením a od někoho, kdo mě zná a má rád, otevřela jsem ji. A stránku po stránce jsem si ji zamilovala. Jeska poznává svět i sama sebe a tak její příběhy s krásným ponaučení na konci moc hezky ukazují věci z nové perspektivy. Knížka je napsána mile, ukazuje vlídně trable dnešní doby, které mnoho lidí už ani nevnímá, ale jsou stěžejními pro spokojený život. Život, který skutečně žijeme. Mužů vřele doporučit. I jako oddechovou beletrii i jako literaturu pro osobní rozvoj, krásně totiž spojuje obojí.

nicoolka25
17. dubna

zaslouží všechny hvězdičky, skvělá :)

Ada-Volarova
14. dubna

Knížka mě bavila, ale na můj vkus to bylo trochu pomalejší tempo, proto jen 4 hvězdy

1 ...

Doporučujeme

Alchymista
Alchymista