Tracyho tygr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání americké kultovní novely čtenářům znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, na něhož mladík už od dětství čeká, aby v něm probudil lásku k dívce Lauře a naučil ho dalším důležitým věcem, jež potřebuje mladík ke své proměně v muže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429135/big_tracyho-tygr-sf1-429135.jpg 4.22123
Žánr:
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Argo
Originální název:

Tracy's Tiger, 1952


více info...
Nahrávám...

Komentáře (297)

Kniha Tracyho tygr

Stázka007
25. července

Skvělá knížka, za den jsem jí měla přečtenou. a řeknu vám po přečtení tehle knížky budete mít tygra taky. Vím to z vlastní zkušenosti.

kopeceli
22. července

Čiré potěšení. Dlouho jsem si takhle neužila.


Laféeverte
07. června

Každý člověk je svým způsobem tak trochu blázen, kdyby to tak nebylo "nebyl by o nic lepší než medúza, nebo bankovní úředník." (Red Dwarf). Jo a pro toho mého blázna byl Tracyho tygr naprosto kouzelný, vtipný, pohádkový. Chtěla bych ho nosit s sebou v kapse.

Pítrs85
04. května

Ke knížce jsem se dostal skrz zpěváka Márdiho z Vypsaný fiXy, kterej jí bere jako svojí oblíbenou. A já už chápu, kde Márdi bere inspiraci pro svoje surrealistické texty, když čte takovouto literaturu. Saroyan na prostoru sotva sto stran popisuje a našeptává, co že je v životě nejdůležitější. Já jsem to podle jeho metaforického tygra, co byl ve skutečnosti černý panter, poznal hned na prvních stranách- nejsem na tom, se svým cynismem, až tak špatně :-) Krásná knížka, která vás prostě pohladí po duši, pokud nějakou máte.

Elea
19. února

Dalo se to přečíst, ale žádné nadšení se nekonalo.

Arsi
14. února

Příjemná kniha, vtipná.

Štěpinambura
31. ledna

Násherná knížká o vtipně popsaném dospívání. Doporučuji!

101evca
25. ledna

Kdo nebo co je Tracyho tygr? Otázka, kterou si nutně musí klást každý čtenář této magické novely. Pro mě byl tento černý panter symbolem všeho, co člověka činí jedinečným: Jeho vlastní vnímání světa, jeho sny, jeho láska i samota, neuchopitelná fantazie a prostě to "něco", co klidně může být tygrem s kůží pantera.

"Lidi jsou těžký. Lidi jsou lidi. Lidi jsou zábava, hra, fantazie, kouzla a čárymáry. Aha! Lidi jsou bolest a nemoc, šílenství a ublížení, lidí zraňujou lidi, zabíjejí lidi, zabíjejí sebe. Kde je zábavy, kde je hra, kde fantazie a čárymáry?"

1 ...