Útěk z Treblinky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Otřesné svědectví jednoho z mála vězňů, kteří přežili vyhlazovací tábor v Treblince, kde bylo zavražděno několik set tisíc polských Židů. Svědectví o tom, co se dělo v této továrně na smrt zveřejnila rodina až po smrti autora. Rajchman přežil v Treblince deset měsíců. Když propukla v r. 1943 v táboře vzpoura, podařilo se mu uprchnout. Dožil se konce války a vystoupil jako svědek v několika procesech s válečnými zločinci. V táboře pracoval jako třídič šatstva, nosič mrtvol, "holič" či "zubař". Jeho výpověď je otřesná. Je to svědectví a obžaloba. Autor popisuje skutečnosti, které neměly být nikdy zveřejněny, tak jako se ani on neměl nikdy vrátit mezi živé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60957/utek-z-treblinky-60957.jpg 4.6105
Orig. název:

Je suis le dernier Juif (2009)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Víkend
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Útěk z Treblinky

Přidat komentář
davas
24. března

určitě stojí za přečtení ...a hodnotit to jako nějaké romány se nehodí ...za svědectví 5*

claudiecarmen
04. února

Není nutno komentovat. Nutno číst.

Macias
19.12.2018

Povinná četba

medlovice
25.08.2018

Knížka tenká, natištěná velkým písmem , teoreticky se dá přečíst za pár hodin, ale ve skutečnosti je to čtení tak smutné , syrové a drastické , že jsem potřebovala hodně pauz. Nikdy nepochopím, že tohle mohl dělat člověk člověku , že v takové situaci ještě zůstane pud sebezáchovy. Autentické , opravdové, nechutné popisy událostí ale velmi čtivé. Pár fotografií ještě víc umocnilo moji lítost nad tím co se stalo.

onRock
16.04.2018

Povinné čítanie. Najmä pre voličov otvorene antisemitskej a rasistickej ĽSNS (resp. paradoxne - radikálnych západoeurópskych moslimských strán), ktorých vlhkým snom je znovu zaviesť podobný režim aký viedol k holokaustu. ĽSNS sa na jar 2018 napríklad vyjadrila, že najväčším zločinom Slovenského štátu bolo to, že vojaci tohto štátu bojovali proti Rusku. O tom, že Židov chcú znovu vyhladiť tak sunnitské ako aj šííitske radikálne moslimské strany ani nehovoriac.

Mammoth
12.03.2018

Natvrdo popsané situace, které vynikají brutální syrovostí. Člověku se dělá nevolno při pomyšlení, že toto je popsaná skutečnost, kterou někdo opravdu zažil a přežil...

Evžen82
28.01.2018

Úžasná kniha, která se čte jedním dechem. Je plná drastických popisů, které čtenáři přibližují každodenní život v koncentračním táboře, kde denně končilo svůj život několik tisíc židů.

XenasChakram
25.02.2017

přečteno asi za tři hodiny. Líbilo se mi, že je to stručné, výstižné. Dozvěděla jsem se vše podstatné. Určitě stojí za to si ji přečíst.