Adamův deník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychologický román o vztahu tří mužů k jedné ženě je v podstatě netradičním zobrazením vlivu emancipace na lidskou mentalitu. V samostatných kapitolách vyprávějí muži o svém vztahu k ženě, ke společnosti i k životu. Protože jde o úplně jiný typ, jsou kapitoly nazvány jejich přezdívkami vystihujícími jejich charakter a vlastnosti, spojuje je však vztah k jedné ženě. Žádný z nich se nedokáže vyrovnat s její vnitřní svobodou, nedokáže si udržet své tradiční postavení, a proto se ženě mstí. Všichni končí tragicky, ale i ženino vítězství je problematické, získá sice majetek i své dítě, ale zůstává otázka, jestli vše zvládne citově a jestli o všechno vůbec stojí. Doslov napsala Helena Kadečková....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41341/big_adamuv-denik-I0j-41341.jpg 4.132
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Adams dagbok, 1978


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Adamův deník

joachim36
08.12.2021

Když jsem dočetl první část knihy a pochopil, že se musím rozloučit s prvním protagonistou, dolehla na mne lítost nad tím, že se nebude příběh dále rozvýjet již načatým směrem. Pochvíli jsem byl ale stržen vyprávěním druhé, naprosto rozdílné postavy, a už jsem jen napjatě čekal, kdo bude ta třetí. Závěr knihy mě pak naprosto překvapil. Jedno z nejsvěžějších čtení, které jsem četl a ocenit mohu i doslov, který není jen směsicí prázdných slov.

IvaKo
01.09.2020

Poutavě napsaný psychologický příběh zaměřený na tři typy mužů, jednu ženu a jejich komplikované vztahy, to vše vylíčeno neobyčejně plasticky. Vyprávění se odvíjí postupně z pohledu jednotlivých mužských postav, takže již dříve popsané situace se dostávají do nového světla. Rozhodně zajímavý čtenářský zážitek.


MOu598
25.08.2017

Četla jsem v červnu 2009. Podle mých poznámek:
Zajímavé, čtivé. Ich forma.
Vyprávění tří různých mužů o tom, co s nimiudělala ve stejné době jedna žena.

Jessica007
31.12.2016

Četla jsem jako mladá, zajímavá kniha, líbila se mi.