Český rok Josefa Lady přehled

Český rok Josefa Lady https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279844/cesky-rok-josefa-lady-6Ob-279844.jpg 5 23 23

Půvabné, nadčasové ilustrace Josefa Lady doprovodil svými verši Michal Černík. Nové vydání v originální grafické úpravě přináší známé texty Josefa Lady, v nichž vzpomíná na své dětství v Hrusicích (Jak jsem zvonil poledne, jak jsme pekli brambory, Pohádka o narození Jezulátka), jak jej zažíval po celý rok. Atmosféra české idyly je prohloubena citlivými verši našeho předního básníka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Český rok Josefa Lady. Přihlašte se a napište ho.

amejzlík
15.04.2023 5 z 5

Krásná poetická kniha s kouzelnými texty a specifickými obrázky Josefa Lady. Čtení jsem si opravdu užívala. Byla to pastva pro oči i duši. Líbí se mi, že se prostřednictvím obrázků a textů mohu vrátit do doby, která by se mi jistě moc líbila, kdybych ji mohla zažít.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Kresby pana Lady jsou nezapomenutelné, překrásné a jeho vykreslení všech ročních období je prostě požitek, kterými okouzluje mnoho generací.

Filatov
29.11.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem zakoupil, protože z ní budu číst mé dceři. Český rok Josefa Lady je plný básniček Michala Černíka, který píše jednoduše a srozumitelně tak aby texty pochopily malé děti. Kniha je bohatě ilustrovaná Josefem Ladou, jehož obrázky jsou překrásné a samotné Ladovo vyprávění o dětství v rodných Hrusicích je kouzelné, protože z něj dýchne kouzlo starých krásných časů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Český rok Josefa Lady v seznamech

Josef Lada