Koupit knihy

Josef Lada

česká, 1887 - 1957


Nahrávám...

Nová kniha

Malované písničky

Malované písničky - Josef Lada

Zazpívejte si společně s Vašimi dětmi Pásla ovečky, Tluče bubeníček, Halí belí, Když jsem husy pásala, a Běží liška k Táboru. Pět oblíbených lidových písniček pro nejmenš... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 94 knih

Komentáře (13)

Monika1717
09.08.2020

Každý rok si moje téměř 80 letá maminka přeje velký nástěnný kalendář s Ladovými obrázky. A každý rok ho dostane.

Péťa1950
26.08.2019

Lada a tvorba pro děti- jedna strana, ilustrace ke Švejkovi, kreslené vtipy, ilustrace dalších knih pro dospělé,druhá strana Ladovy tvorby. Obojí je charakteristické pro tohoto malíře. Dvě strany jedné mince, které nelze oddělit. Oboje velice lidské, vtipné a vlastně geniální.

Nočnípták
14.04.2019

Ladova leporela byla určitě těmi prvními, která jsem jako malá držela v ruce. A pak šla jedna jeho kniha za druhou. Moc se mě líbily všechny. Mikeše a Dětem mám v knihovně dodnes. Nejvíc mne však ovlivnilo spojení Lada - Seifert. Chlapec a hvězdy má v naší knihovně jedno z předních míst. Tehdy jsem objevila krásu veršů. A když vidím tyto verše bez Ladových obrázků, je mě nevýslovně smutno. Patří k sobě.

AdamGranet
01.05.2018

Když se řekne VÁNOCE, člověk vidí pohlednice od Lady. Jako dítě jsem viděl jeho pohlednice jaro-léto-podzim-zima, četl mnoho knížek s jeho obrázky a začal jsem malovat. Maluji již půl století.

SaraL
19.08.2017

Knížky pana Lady jsou tak uklidňující a krásné. Rozhodně by měly být součástí každého dětského pokojíčku. Ta okouzlující atmosféra ....nádhera!

Briv
20.07.2016

Jméno Josef Lada nese asteroid 17625 (1996 AY1) který 14. ledna 1996 objevili P. Pravec a L. Šarounová ve hvězdárně Ondřejov.

IYv
02.03.2016

budete se smát, ale já Mikeše miluju i dnes a to mám vnouče.
Pan Lada by měl mít místo v každém dětském srdíčku.

Damato
27.04.2015

Vánoční pohlednice tohoto úžasného malíře posíláme mezi sebou už léta, jeho betlém zdobí každé naše Vánoce, knihu Josef Lada Dětem vydanou kolem roku 1970 jsme se sestrou tak úspěšně schovaly- aby ji ta druhá nemohla číst první, když jsme ji dostali v Vánocům společně,- že se do dneška nenašla...ale obrázek pekaře a pekařky, jak pečou housky a uždibují kousky mně vyvstane vždycky, když peču cukroví a vidím své syny , jak mi kradou těsto a v noci brečíme nad bolavým bříškem....Kdysi jsem četla knihu - a nevím už jaká kniha to byla , vím jen že tam pan Lada vzpomíná na Haška a na nějaké dvě sestry- pravděpodobně naše spisovatelky, které s nimi- s panem Ladou a s jeho manželkou a s Haškem bydleli v nějakém pronájmu- byla jsem malá a nepamatuji si , co to bylo za knihu, protože jsem ji po odpolednách četla tajně, než se rodiče vrátili z práce, mamka ji měla půjčenou z knihovny- poud se najde někdo, kdo mi poradí o jakou knihu se jedná, děkuji- knihu jsem díky Databázi našla a děkuji všem, kteří mi pomohli ji najít a koupit.

1