Manželkou matčina milence

Manželkou matčina milence

Román líčí tragedii a bezvýchodnou situaci ženy z vysoké švýcarské společnosti. Mladá žena se provdá za syna bankéře a brzy po svatbě zjistí, že její muž je milencem její dosud atraktivní matky, která sňatek vlastně zinscenovala. Rodina je natolik svázána konvencemi, že nechce připustit jakýkoliv skandál, situaci všemožně bagatelizuje a z mladé ženy se pokouší udělat duševně nemocnou. Rodina nechce svolit ani k rozvodu a když k němu nakonec dojde, hrdinku finančně zcela zničí a úplatky a intrikami odlákají i její děti. Teprve po smrti své matky vysoudí hrdinka rentu, která ukončí její chudobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25659/manzelkou-matcina-milence-GyD-25659.jpg 3.920

Die Frau des Geliebten der Mutter (1990)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Zlatinka.Emilly

Kniha se mi moc líbila, ne tak život, který Diane žila. Přemýšlím o tom, jestli je to autentický příběh samotné pisatelky, jejíž kratičký životopis na obálce knihy tomu nasvědčuje. Tuto knihu doporučuji, pěkně se četla a má co do sebe.

ElliMuffin

Velmi zajímavá kniha, která vypráví o tom jak špatné lidské jednání, může zničit člověka psychicky i fyzicky. Za přečtení to za mne rozhodně stojí :)

Jessica007
30.06.2016

Koupila jsem si ji, když vyšla. Tehdy jsem byla mladá a měla hodně malou dceru. Román pro ženy, bavila mě.

Alseri
16.04.2016

Ani neviem, prečo som si kedysi dávno požičala v knižnici práve túto knihu, keďže obal a názov pôsobí ako zo zlej červenej knižnice. Ide pritom o príbeh založený na skutočnej udalosti. O tom, ako vám ego jedného človeka dokáže nielen zlomiť srdce, ale v podstate zničiť celý život. Biografia, ktorej depresívnu pachuť pridáva fakt, že tým človekom je vaša vlastná matka a že sled traumatických udalostí vôbec nebol nevyhnutný. Je to už vyše desať rokov dozadu, ale mnohé detaily z knihy si pamätám dodnes.

modranka
06.05.2013

Anotácia knihy je vcelku výstižná, no v žiadnom prípade nenahradí skutočný príbeh. Len treba pripomenúť, že novela je vlastne autobiografickým príbehom. Už dávno som nečítala niečo také dramatické a priam neuveriteľné. Príbeh je písaný v prítomnom čase, čo trochu uškodilo, ale určite neznížilo kvalitu deja. Zrejme ide o výňatok z denníkov autorky. Vôbec si neviem predstaviť manželstvo v trojici a navyše ak ide o vlastnú matku.
Podarilo sa mi vygooglovať pravé mená príbehu. Skutočné meno hlavnej hrdinky je Maria Staehelin, jej manžel (v príbehu ako Sam Falkenberg) bol Nicolas Schlumberger a matkou hlavnej hrdinky, teda milenkou Sama bola Elisabeth Vonder Muhll. Tu je celá genealógia: http://www.gen-gen.ch/STAEHELIN-VONDER+MUHLL/Elisabeth/1146718
Kniha nemá ani dvesto strán, tak ju ľahko prečítate jedným dychom. Tak trochu mi to pripomínalo obdobie a atmosféru A. Christie, len vražda chýbala.

Vlastula.P
01.04.2013

Na to, že jsem knížku četla uplnou náhodou a spíš ze zoufalství, protože byla jediná po ruce, nemůžu říct nic špatného. Klidně bych si ji přečetla znovu.

kika 13
20.01.2013

Moc se mi ta knížka nezdála.

p.stranska
19.11.2012

knížku jsem četla v roce 95 a dodnes si pamatuji, o čem to bylo...zvláštní, protože u spousty knih, které mají zde vysoká procenta oblíbenosti, si nepamatuji už po pár měsících ani název...proto dávám 5*

Val
21.02.2012

Kniha není špatná...ale ten příběh je totálně šílený.....

mumin63
01.02.2011

depresivnější věc jsem snad ještě nečetla

Autor knihy

Diane D´Henri