Dívka v sedle

Dívka v sedle https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30690/mid_divka-v-sedle-5xz-30690.jpg 5 130 29

Hřebčíny, výběhy pro koně, zelená plocha závodiště, dostihy - to je prostředí, v němž se odehrává příběh mladé dívky Gerlindy. Gerlinda má odmalička ráda koně a chtěla by se stát žokejem. Je však hrdá, ráda se předvádí, a kvůli jedinému hloupému nápadu se octne ve vážném nebezpečí. Jednou ztracená důvěra se však těžko získává zpátky; Gerlindu to stojí hodně námahy a sebezapření, ale nakonec přeci jen vyhrává - stává se z ní sympatický dospělý člověk. Ale to už se koně připravují k závodu, za chvíli třeskne výstřel startovní pistole a Gerlinda pojede svůj první velký dostih...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Gerlinde der Jockei , 1974

Zemlja
25.08.2023 4 z 5

Tuhle knihu jsem asi jako jedenáctiletá milovala. Toužila jsem se stát žokejem...

JancaMia
23.06.2023 5 z 5

Knihu jsem četla na začátku 90. let, objevila jsem jí v městské knihovně, přečetla jsem jí jedním dechem několikrát, Gerlindu jsem tehdy obdivovala. Kniha na mě mrkla v antikvariátu a já jí konečně mám svou vlastní.

BlaV.
28.05.2023 5 z 5

Rodiče mi kupovali mnoho knih - byl to pro mne ten nejlepší dárek, i tuto ještě někde v knihovně mám.

Petra-Nela
07.05.2023 5 z 5

Nadherna knížka, mám ráda koně a moc se mi líbil tenhle příběh.

Bimbo6
21.12.2022 5 z 5

Knihu jsem četla tak ve 14 letech a musím říct, že tenkrát jsem knihy nijak nečetla. Protože miluji koně, a tato kniha mi byla doporučena, tak jsem se do ní začetla a (světe div se) přečetla ji jedním dechem (několikrát). Pro dívky které mají blízko ke koním, je to jedna z TOP knih. Dodnes si ji z velké části pamatuji a jak teď na ni myslím - asi si ji opět po letech přečtu :-)

absa2611
18.11.2021 5 z 5

Jejda, to už je dávno... Ale není dávno doba, kdy jsem si na ni vzpomněla. Vzpomínám totiž pravidelně, s nostalgií a láskou a přemýšlím, kolikrát jsem ji vlastně četla.
Je to jedna z prvních knih, co jsem jako malá holka četla a vzpomínám i na to, jak jsem jásala, když se mi ji, coby vyřazenou z knihovny, povedlo získat.
Slečnám, které milují koně a očekávají v knížce i nějakou tu romantiku, vřele doporučuji.

EvikU.
30.09.2021 5 z 5

Úplně bych na ní zapomněla, že jsem ji jako dívka četla. Koukala jsem na knihy jiné uživatelky databáze a praštilo mě to do očí. Úžasná kniha, velmi dojemná a jestli se k ní někdy dostanu, půjde ještě někde zapůjčit, tak si ji přečtu ještě jednou. Třeba se mi poštěstí.

Anna05
19.11.2020 5 z 5

Milovala jsem jí ❤️

Kitty
27.10.2020 5 z 5

Kniha mého dětství

martineden
26.10.2020 5 z 5

Holky od koní, přiznejte se! Koho v osmdesátkách tato kniha chytla za srdce?

Dalia
03.05.2020 5 z 5

Dnes už jen vzpomínka ... milovala jsem tu knihu.

Radka1911
24.04.2020 5 z 5

Jeden z mých nezapomenutelných dívčích románků. Do dneška si vzpomínám, jak strašně moc jsem Gerlindě fandila.

terimila
13.11.2019 4 z 5

Jedna z fajn knih, na které ráda vzpomínám. Vždycky jsem měla ráda hrdinky, které se dokážou vydat vlastní cestou, neholčičí a netypickou, a nedejbože když v tom jsou ještě dobré a uznávané... no to je odjakživa moje. :) Gerlinda se tou cestou vydala, lehký to neměla, ale prosadila se, získala si respekt, prošla si průšvihem, porvala se s ním a vyšla jako vítězka, samozřejmě. :) Dost scén si vybavuju i dneska, což znamená, že se mi knížka celkem zaryla. Když to ale srovnám s Létem jako když vyšije, to se mi líbilo víc. Bylo o trošku míň dospělé a bylo tam míň prvních lásek, přičemž nepřítomnost lovestory já vždycky oceňuju. Takže tady čtyři hvězdy za fajn čtivej příběh s celkem sympatickými hrdiny, ale občas to na mě bylo až moc naslazený a dívčí.

CLAIRE139
16.03.2019 5 z 5

Nejlepší kniha o koních a dostihovém sportu, jakou jsem kdy četla! Hltala jsem doslova každou stránku a v napínavých scénách jsem byla jako na trní. Hlavní hrdinka je velká milovnice koní a zároveň velká bojovnice! Při čtení jsem si i pobrečela. Doporučuji!

SSTknihy
14.08.2018 3 z 5

Svižně a pěkně napsaný příběh o dívce, která si dokázala jít navzdory všem za svým snem a stala se žokejkou. Bohužel nejsem milovnicí koní, takže téma samotné mě až tak moc nebralo, jinak bych tu hvězdičku navíc určitě přidala. Příběh je to opravdu čtivý.

soukroma
07.04.2018 5 z 5

Přečteno v minulém tisíciletí, moc si nepamatuji, ale komu by se představa sama sebe v sedle nelíbila.

laura
07.04.2018 5 z 5

Opět jedna ze srdcovek mého dětství, ke které se však ráda vracím i po letech... Knížka, která mě snad nikdy nepřestane bavit - a to je co říct... Četla jsem ji tolikrát, že už bych to nespočítala, přesto pro mě příběh Gerlindy a jejích přátel nepřestal být krásný, napínavý a nostalgicky neopakovatelný...

vivienna
05.01.2018 5 z 5

Kniha mého dospívání... milovala jsem ji a hlavně ty představy...vždy jsem chtěla jezdit na koni..splnila jsem si to téměř v ...letech a po třetí vyjížďce jsem měla pád s následky...ale ani přesto jsem na koně nezanevřela...Kniha krásná...

gabra03
30.07.2017 4 z 5

Jako malá holčina jsem si ji poprvé přečetla v nemocnici, kde jsem dlouhodobě byla jako ležák po úrazu, a přečetla jsem ji jedním dechem. Později jsem si ji v knihovně znovu opakovaně vypůjčovala a jako dospělá jsem si "splnila svůj sen" a na bazaru si ji koupila:-)

8130
01.03.2017 5 z 5

dospívání u koní je krásné,kruté a stojí spoustu sil a odříkání..... a Gerlinda byla pro mne tak trochu vzor vzdoru...a moje první hříbě,které jsem mohla pojmenovat,se jmenovalo po ní.

koně sport jezdectví dívčí romány dívčí hrdinka

Autorovy knížky

Sieglinde Dick
německá, 1943 - 2003
1980  90%Dívka v sedle

Kniha Dívka v sedle je v