Dívka v sedle

od:


KoupitKoupit eknihu

Hřebčíny, výběhy pro koně, zelená plocha závodiště, dostihy - to je prostředí, v němž se odehrává příběh mladé dívky Gerlindy. Gerlinda má odmalička ráda koně a chtěla by se stát žokejem. Je však hrdá, ráda se předvádí, a kvůli jedinému hloupému nápadu se octne ve vážném nebezpečí. Jednou ztracená důvěra se však těžko získává zpátky; Gerlindu to stojí hodně námahy a sebezapření, ale nakonec přeci jen vyhrává - stává se z ní sympatický dospělý člověk. Ale to už se koně připravují k závodu, za chvíli třeskne výstřel startovní pistole a Gerlinda pojede svůj první velký dostih......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30690/divka-v-sedle-30690.jpg 4.583

Orig. název:

Gerlinde der Jockei (1974)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Lidové nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Přidat komentář
SSTknihy
14. srpna

Svižně a pěkně napsaný příběh o dívce, která si dokázala jít navzdory všem za svým snem a stala se žokejkou. Bohužel nejsem milovnicí koní, takže téma samotné mě až tak moc nebralo, jinak bych tu hvězdičku navíc určitě přidala. Příběh je to opravdu čtivý.

soukroma
07. dubna

Přečteno v minulém tisíciletí, moc si nepamatuji, ale komu by se představa sama sebe v sedle nelíbila.

laura
07. dubna

Opět jedna ze srdcovek mého dětství, ke které se však ráda vracím i po letech... Knížka, která mě snad nikdy nepřestane bavit - a to je co říct... Četla jsem ji tolikrát, že už bych to nespočítala, přesto pro mě příběh Gerlindy a jejích přátel nepřestal být krásný, napínavý a nostalgicky neopakovatelný...

vivienna
05. ledna

Kniha mého dospívání... milovala jsem ji a hlavně ty představy...vždy jsem chtěla jezdit na koni..splnila jsem si to téměř v ...letech a po třetí vyjížďce jsem měla pád s následky...ale ani přesto jsem na koně nezanevřela...Kniha krásná...

gabra03
30.07.2017

Jako malá holčina jsem si ji poprvé přečetla v nemocnici, kde jsem dlouhodobě byla jako ležák po úrazu, a přečetla jsem ji jedním dechem. Později jsem si ji v knihovně znovu opakovaně vypůjčovala a jako dospělá jsem si "splnila svůj sen" a na bazaru si ji koupila:-)

8130
01.03.2017

dospívání u koní je krásné,kruté a stojí spoustu sil a odříkání..... a Gerlinda byla pro mne tak trochu vzor vzdoru...a moje první hříbě,které jsem mohla pojmenovat,se jmenovalo po ní.

Aileena
27.02.2017

Tak tahle knížka je moje nejvíckrát čtená kniha - kolikrát, to už bych vážně nespočítala, ale jelikož už je přes patnáct let, co jsem ji četla naposledy - klidně si ji dám znovu. Chtělo by se mi říci - povinná četba pro mladé milovnice koní.

evelýny
12.05.2016

Kniha mého dětství. Dávno, dávno již tomu, co jsem ji četla :-).
I dnes po tolika letech vidím, jak jsem si ji přinesla z knihovny a dala se okamžitě do čtení. Příběh mě tak upoutal, že jsem četla i při baterce pod peřinou, navzdory mému přísnému otci a jeho příkazům: ,,Zhasnout a spát!" Četla jsem navzdory pokročilé hodině. A když mi otec sebral baterku, četla jsem za světla pouliční svítilny. Bezstarostné mládí!
Nyní mám šest dioptrií a vlastním několikery brýle. A raduji se, že k vyvolání šťastných vzpomínek ani jedny nepotřebuji.

No uznejte, mohu dát méně než 5 hvězd? :-)))

Zajímavost: Koní jsem se bála, bojím a již na tom nic nezměním. Přesto jsem tenkrát při čtení této knihy snila o tom, jak se stanu žokejem :-))

Jessica007
22.11.2015

Četla jsem ji jako -náctiletá, tehdy se mi moc líbila.

TaLu
11.08.2015

Jeden z dívčích románků z doby, kdy jsem byla dívka :o)

bai.Cerna
31.08.2013

Vzpomínka na mládí :) Pamatuji si, že jsem ji fakt milovala, ale je to už tak strašně dávno :)

KacHii
01.10.2012

V mládí moje oblíbená, četla jsem ji několikrát :)

JaninkaF
13.03.2012

Když mi bylo asi 12 let, našla jsem ji v knihovničce. Přečetla jsem ji jedním dechem. Krásná knížka. Všem doporučuji

Pajinka200
07.02.2012

je to moc hezká knížka četlajsem ji 3x :)

knihovnice
02.02.2011

Četla jsem ji jako náctiletá,Gerlinda mě hrozně rozčilovala tím jak se chovala,než dostala trochu rozum.Jinak hezká knížka.

Autor knihy

Sieglinde Dick

Sieglinde Dick
německá, 1943 - 2003

Uživatelé mají knihu

v Přečtených136x
v Čtenářské výzvě6x
v Doporučených6x
v Knihotéce52x
v Chystám se číst5x