Dívka v sedle

Hřebčíny, výběhy pro koně, zelená plocha závodiště, dostihy - to je prostředí, v němž se odehrává příběh mladé dívky Gerlindy. Gerlinda má odmalička ráda koně a chtěla by se stát žokejem. Je však hrdá, ráda se předvádí, a kvůli jedinému hloupému nápadu se octne ve vážném nebezpečí. Jednou ztracená důvěra se však těžko získává zpátky; Gerlindu to stojí hodně námahy a sebezapření, ale nakonec přeci jen vyhrává - stává se z ní sympatický dospělý člověk. Ale to už se koně připravují k závodu, za chvíli třeskne výstřel startovní pistole a Gerlinda pojede svůj první velký dostih......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30690/divka-v-sedle-30690.jpg 4.583

Gerlinde der Jockei (1974)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Lidové nakladatelství

SSTknihy

Svižně a pěkně napsaný příběh o dívce, která si dokázala jít navzdory všem za svým snem a stala se žokejkou. Bohužel nejsem milovnicí koní, takže téma samotné mě až tak moc nebralo, jinak bych tu hvězdičku navíc určitě přidala. Příběh je to opravdu čtivý.

soukroma

Přečteno v minulém tisíciletí, moc si nepamatuji, ale komu by se představa sama sebe v sedle nelíbila.

laura

Opět jedna ze srdcovek mého dětství, ke které se však ráda vracím i po letech... Knížka, která mě snad nikdy nepřestane bavit - a to je co říct... Četla jsem ji tolikrát, že už bych to nespočítala, přesto pro mě příběh Gerlindy a jejích přátel nepřestal být krásný, napínavý a nostalgicky neopakovatelný...

vivienna

Kniha mého dospívání... milovala jsem ji a hlavně ty představy...vždy jsem chtěla jezdit na koni..splnila jsem si to téměř v ...letech a po třetí vyjížďce jsem měla pád s následky...ale ani přesto jsem na koně nezanevřela...Kniha krásná...

gabra03
30.07.2017

Jako malá holčina jsem si ji poprvé přečetla v nemocnici, kde jsem dlouhodobě byla jako ležák po úrazu, a přečetla jsem ji jedním dechem. Později jsem si ji v knihovně znovu opakovaně vypůjčovala a jako dospělá jsem si "splnila svůj sen" a na bazaru si ji koupila:-)

01.03.2017

dospívání u koní je krásné,kruté a stojí spoustu sil a odříkání..... a Gerlinda byla pro mne tak trochu vzor vzdoru...a moje první hříbě,které jsem mohla pojmenovat,se jmenovalo po ní.

Aileena
27.02.2017

Tak tahle knížka je moje nejvíckrát čtená kniha - kolikrát, to už bych vážně nespočítala, ale jelikož už je přes patnáct let, co jsem ji četla naposledy - klidně si ji dám znovu. Chtělo by se mi říci - povinná četba pro mladé milovnice koní.

evelýny
12.05.2016

Kniha mého dětství. Dávno, dávno již tomu, co jsem ji četla :-).
I dnes po tolika letech vidím, jak jsem si ji přinesla z knihovny a dala se okamžitě do čtení. Příběh mě tak upoutal, že jsem četla i při baterce pod peřinou, navzdory mému přísnému otci a jeho příkazům: ,,Zhasnout a spát!" Četla jsem navzdory pokročilé hodině. A když mi otec sebral baterku, četla jsem za světla pouliční svítilny. Bezstarostné mládí!
Nyní mám šest dioptrií a vlastním několikery brýle. A raduji se, že k vyvolání šťastných vzpomínek ani jedny nepotřebuji.

No uznejte, mohu dát méně než 5 hvězd? :-)))

Zajímavost: Koní jsem se bála, bojím a již na tom nic nezměním. Přesto jsem tenkrát při čtení této knihy snila o tom, jak se stanu žokejem :-))

Jessica007
22.11.2015

Četla jsem ji jako -náctiletá, tehdy se mi moc líbila.

TaLu
11.08.2015

Jeden z dívčích románků z doby, kdy jsem byla dívka :o)

bai.Cerna
31.08.2013

Vzpomínka na mládí :) Pamatuji si, že jsem ji fakt milovala, ale je to už tak strašně dávno :)

KacHii
01.10.2012

V mládí moje oblíbená, četla jsem ji několikrát :)

JaninkaF
13.03.2012

Když mi bylo asi 12 let, našla jsem ji v knihovničce. Přečetla jsem ji jedním dechem. Krásná knížka. Všem doporučuji

Pajinka200
07.02.2012

je to moc hezká knížka četlajsem ji 3x :)

knihovnice
02.02.2011

Četla jsem ji jako náctiletá,Gerlinda mě hrozně rozčilovala tím jak se chovala,než dostala trochu rozum.Jinak hezká knížka.

Autor knihy

Sieglinde Dick