Irčák Finn

Irčák Finn https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40967/bmid_ircak-finn-Esi-40967.jpg 5 47 12

Cesta irského vlkodava zpět domů a jeho dobrodružství, poté co jej jeho pán nemohl uživit, a prodal jej. Ilustroval Jiří Krásl, edice Klub mladých čtenářů.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Finn the Wolfhound , 1908

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

NÁDHERNÁ, SMUTNÁ KNIHA NAPÍNAVÁ AŽ DO KONCE.

gab72
05.08.2021 4 z 5

Jako dítě jsem bohužel knihu nečetla, ale určitě by mě vzala za srdce daleko více než teď. Nicméně příběh je velice poutavě napsán, povaha vznešeného Finna vykreslena do nejmenších podrobností. To stejné se dá říci i o lidském zlu. Velmi pěkně jsou vykresleny pohnutky Finna při rozhodování či co cítil v dané situaci. Je v nich vidět velikost ducha irského vlkodava. Pocity jeho pána, když ho musel prodat jsou ještě hlubší než je popsáno, protože popsat takovou zkušenost asi ani nejde. I to když se shledal s Finnovou matkou a zjistil, že jí nemůže zpět koupit. A pak ta radost, když mu byla darována ..... Nádhera.

Zojka
21.06.2021 4 z 5

chudák finn. věčně ho někdo týrá a má skoro samou smůlu. sice všechno dobře dopadne a také má pěkné chvíle al tohle se na příběhu docela podepsalo.

Mr.Fox
21.10.2019 4 z 5

Krásný příběh. Veselý, smutný, napínavý, dobrodružný i tragický zároveň. Líbily se mi jednotlivé přechody mezi dobrem a zlem, zobrazení odlišných pohledů psa a člověka a rozdíl v chápání konkrétních situací (leč o reálnosti psího pohledu by se dalo polemizovat) a Finnův postupný vývoj. Byť je příběh částečně předvídatelný, nereálný a je určen primárně mladším čtenářům, velmi mě zaujal a nenechal v klidu do samotného závěru. Rozhodně jsem jej nečetl naposledy. :-)

Kamcatak
10.11.2018 5 z 5

Kdysi jsem četla v dětství a bylo to úžasné dobrodružství! :)

kristynka8396
26.07.2016

V dětství jsem moc nečetla, ale byla mi doporučena na téma čtenářské výzvy. Ti mi dali! Nejednou jsem plakala, když jsem se vžila do pocitů páníčka a vlastně i Finna. Je to moc hezký příběh.

Jessica007
16.11.2015 5 z 5

Moc hezká knížka, četla jsem v dětství, moc se mi líbila.

Dandy1
18.10.2014 5 z 5

Četla jsem v dětství a dodnes mi utkvěla v paměti.

Ječmínek
08.10.2013

Když jsem četl tuhle knihu, patřil jsem ještě do kategorie "děti a mládež", měl jsem rád kategorii "dobrodružné". A tak jsem si Irčáka Finna prostě musel zamilovat.

Nyxi
29.03.2012 5 z 5

Moje milovaná kniha v dětství...

kalache
22.07.2011 4 z 5

Můj kamarád, po přečtení této knihy ,propadl chovu irských vlkodavů.Pozor,ať se to nestane i vám!

Yamona
10.06.2011 4 z 5

Byť v reálu velmi nepravděpodobné, ale i tak velmi poutavé vyprávění, kdy Finnovi držíte palce a očekáváte vývoj v příštích kapitolách. Velmi čtivá. :)

psi irská literatura

Autorovy knížky