Irčák Finn

Cesta irského vlkodava zpět domů a jeho dobrodružství, poté co jej jeho pán nemohl uživit, a prodal jej.
Ilustroval Jiří Krásl, edice Klub mladých čtenářů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40967/ircak-finn-Esi-40967.jpg 4.633
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Finn the Wolfhound, 1908

Kniha Irčák Finn

Mr.Fox
21.10.2019

Krásný příběh. Veselý, smutný, napínavý, dobrodružný i tragický zároveň. Líbily se mi jednotlivé přechody mezi dobrem a zlem, zobrazení odlišných pohledů psa a člověka a rozdíl v chápání konkrétních situací (leč o reálnosti psího pohledu by se dalo polemizovat) a Finnův postupný vývoj. Byť je příběh částečně předvídatelný, nereálný a je určen primárně mladším čtenářům, velmi mě zaujal a nenechal v klidu do samotného závěru. Rozhodně jsem jej nečetl naposledy. :-)

Kamcatak
10.11.2018

Kdysi jsem četla v dětství a bylo to úžasné dobrodružství! :)

kristynka8396
26.07.2016

V dětství jsem moc nečetla, ale byla mi doporučena na téma čtenářské výzvy. Ti mi dali! Nejednou jsem plakala, když jsem se vžila do pocitů páníčka a vlastně i Finna. Je to moc hezký příběh.

Jessica007
16.11.2015

Moc hezká knížka, četla jsem v dětství, moc se mi líbila.

Dandy1
18.10.2014

Četla jsem v dětství a dodnes mi utkvěla v paměti.

Ječmínek
08.10.2013

Když jsem četl tuhle knihu, patřil jsem ještě do kategorie "děti a mládež", měl jsem rád kategorii "dobrodružné". A tak jsem si Irčáka Finna prostě musel zamilovat.

Nyxi
29.03.2012

Moje milovaná kniha v dětství...

kalache
22.07.2011

Můj kamarád, po přečtení této knihy ,propadl chovu irských vlkodavů.Pozor,ať se to nestane i vám!