Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Krátké povídky napsané úsporným, přesným (a silně pařížským) jazykem s krutým humorem rozebírají mezilidské vztahy, které může definitivně zničit zdánlivě bezvýznamný detail jako zazvonění mobilního telefonu. Vztahy mezi Gavaldinými hrdiny, ať jsou to sourozenci, manželé, milenci, rodiče s dětmi či kolegové, charakterizuje přesně odpozorovaná a přiléhavě zachycená směšnost, zbabělost, záludnost a žárlivost, ale i loajalita a spojenectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51591/kdyby-tak-na-me-nekdo-nekde-cekal-51591.jpg 3.9108

Je voudrais que quelq´un m´attende quelque part (2008)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Mladá fronta

Ivetaa
16. červenceodpad!

Odlišná kultura se asi podepsala na mém hodnocení, ale za mě fakt nuda - po cca třiceti stranách jsem knihu odložila a už se k ní nikdy asi nevrátím (respektive ji vymažu ze čtečky). Nic neříkající povídky? Fejetony? Glosy?

reader11

Z povídek přímo čiší francouzský styl a přístup k životu, který mám osobně moc ráda, takový hořkosladký pohled na život, ve kterém je vždy místo pro citová hnutí a svébytnou autenticitu každého člověka a jeho osobnosti... čte se samo a velmi rychle, za večer máte přečtené...střípky ze životů různých lidí, které spojuje introspekce postav a snaha poradit si s vlastními emocemi v nedokonalém světě...myslím, že se by se mohlo líbit všem, komu se líbily Bábovky od Radky Třeštíkové, jen se zde postavy z jednotlivých příběhů nijak nepropojují...

IvetB

Působivá a čtivá kniha. Některé povídky mě nadchly více, některé méně. Nicméně mi to vrtá hlavou a vtírá se otázka: "Co se k čertu dělo dál..?!" Jakmile se do příběhu začtete a s postavami se sžijete, je konec. A možná to tak má být. Ostatně je to tak i v životě.

nefernefer
08.09.2016

Krátké povídky, co neurazí, ale ani nenadchnou. Některé lepší, jiné horší. Kupodivu mi byly bližší ty, které autorka psala z pohledu muže. Její ženské hrdinky mi k srdci nepřirostly. A musím říct, že ačkoli rozhodně nejsem žádná puritánka a nějaké to ostřejší slovo mi vůbec nevadí, tak co se týče téhle knížky, mi užití vulgarismů ve většině případů přišlo úplně zbytečné a působilo na mě spíš rušivě.

kadgam
09.07.2016

Poviedková kniha, niektoré ma veľmi zaujali, prijala by som aj dlhší príbeh. Celkove hodnotím ako zaujímavé a dobré čítanie.

Jessica007
14.04.2016

Moje první knížka od autorky. Dnes jsem ji dočetla. Moc hezký název, dost mě nalákal. Hezká obálka, mám vydání z roku 2010. Očekávání bylo dost velké. Když jsem začala číst, tak jsem byla trochu překvapená. Hodně krátké, stručné, ale to mi nevadilo. Některé povídky opravdu pěkné, jiné se mi líbily o něco méně. Trochu mi vadily vulgarismy. Ovšem po počátečních trochu rozpacích jsem byla moc ráda, že jsem knížku číst začala, četla se dobře - a prostě mě to nakonec vše dost bavilo. Mám v úmyslu si od autorky přečíst i jiné knížky. U těchto povídek mi trochu u některých vadily konce - otevřené - nebo takové utnuté. Nakonec ale knihu hodnotím pěti hvězdičkami, protože mě prostě zaujala a dobře se mi četla a ten název a už se vlastně vracím na začátek komentáře... :)

Sourire
04.04.2016

Z tejto zbierky poviedok mám trochu zmiešané pocity. Autorka má svojský štýl, ktorý sa mi v niektorých poviedkach páčil viac, v niektorých menej. Celkovo je knižka napísaná čítavo, s ľahkosťou, sviežo. Skúsim však radšej od Anny Gavaldy ešte niečo iné, možno mi to sadne viac :)

janasim
02.04.2016

Název knihy mě tak zlákal, že má očekávání byla vysoká. Bohužel jsem ze čtení těchto povídek nadšená nebyla, moc mě kniha nezaujala, ale přesto je ve mně stále ještě nutkání přečíst si jí za nějakou dobu znovu. Takže zase tak špatná opravdu nebyla, jen je třeba mít na ní správnou náladu.

Mermaida
09.03.2016

Docela oddechové čtení. U mě asi půl na půl - některé povídky byly zajímavé, hezké, vtipné, dojemné, jiné mne naopak vůbec nezaujaly.

Monika1984
02.01.2016

Moje první knížka od Gavaldy a hned výborné dílo.
Čteno na dovolené, kde jsem se přistihla, jak se nahlas směju a v některých povídkách jsem se viděla a nebo sdílela stejný názor jako autorka. Fakt mi to neskutečně pobavilo. Sice nic složitého, ale o to víc mi to překvapilo.

Yunnan
20.01.2015

Výborné to bylo, moc mě to bavilo, škoda jen, že některé povídky byly tak krátké, zasluhovaly by si i delší rozsah.

hlina
17.07.2014

Bavilo mě to. Bylo to svižné, čtivé...U některých povídek mi to bylo až líto, jak rychle skončily.

niknikita
24.04.2014

Líbí se mi stručný, až skoro úsporný jazykový styl, jakým jsou povídky napsané.Většina příběhů má trochu otevřené a smutné konce, stejné jako mívá život sám...

jasmína
02.03.2014

Pořád jsem do této knihy neměla odvahu, ale moc se mi povídky líbily, už chápu, proč je Anna Gavalda tak oblíbená..

Zuzaa
04.09.2012

Svižné, čtivé, vtipně napsané i když některé příběhy jsou velmi smutné.
Přesně typická ukázka toho proč nemám ráda povídky. Sotva se do příběhu dostanete, oblíbíte si postavy a vcítíte do děje... je konec. Většinou navíc velmi otevřený konec. Jsou to opravdu jen takové desetiminutovky, i když každý z námětů by vydal na pořádný a povedený román.

bai.Cerna
13.08.2011

Povídky nejsou mým nejoblíbenějším žánrem. Tuto povídkovou knížku však doporučuji. Vyjádřila bych to asi takto: milé, smysluplné, svižné, čtivé, zajímavé....

zuzulique
06.06.2011

Páčilo sa :-) Gavaldu môžem :-)

misssicccka

Po přečtení Báječného úniku a A taková to byla láska je tohle slabý odvar. Je vidět, že autorka se vyvíjí správným směrem. I tak výborná záležitost, kterou zhltnete, u povídek se usmějete, rozesmějete i zamyslíte a možná vám bude i úzko.
Gavalda je prostě mistr postřehu.
Stojí za přečtení. To rozhodopádně.