Služební a pracovní plemena psů

Služební a pracovní plemena psů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206689/bmid_sluzebni-a-pracovni-plemena-psu-UWx-206689.jpg 4 4 2

Jednotlivá plemena služebních a pracovních psů (pes novofundlandský, landzér, rotvajler, pes svatobernardský, boxer, německý ovčák, dobrman, velký knírač, akita-inu) sleduje autor především z hlediska jejich historického vývoje. Nevěnuje tedy pozornost technice chovu, výcviku a metodice výuky, ale přináší množství zajímavých poznatků o původu plemen, rozdílech v tělesné stavbě, počátcích chovu o charakteristických vlastnostech a povahových rysech těchto psů a jejich užitečnosti pro člověka.... celý text

Jessica007
14.06.2016 4 z 5

Tuto knížku jsem si také koupila sama - z kapesného - jako dítě. Moc jsem si přála psa - taky jakéhokoliv, tak jsem si kupovala knížky, co tehdy o psech vyšly (a odebírala časopis " Pes - přítel člověka"). Prvního psa jsem měla až v 17 letech, kdy jsem mámu konečně přemluvila - či přesvědčila - i s poukazem na to, že budu brzy dospělá a brzy budu mít maturitu atd. Od té doby mám už psy pořád, jen s pauzami, když nějaký odejde (což je moc smutné), než přijde další. Moje malá - osmiměsíční fenka maltézáčka by teď asi koukala, že toto jsem snad kvůli ní číst nemusela. :))

magnolia
15.03.2016 4 z 5

První knížka, kterou jsem si sama koupila v okresním městě za kamarádkou půjčené peníze (po školení dětských hlídek První pomoci). Četla jsem si ji pořád dokola - a přála si psa (jakéhokoli:)

encyklopedie psích plemen

Karel Štěpánský
česká, 1910
1974  85%Služební a pracovní plemena psů
1973  93%Psi společenských plemen

Kniha Služební a pracovní plemena psů je v