Nádherná oblaka

Nádherná oblaka https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145156/mid_nadherna-oblaka-VCZ-145156.jpg 3 29 5

Nádherná oblaka série

Bohatý Američan Alan majetnicky miluje svou francouzskou manželku Josée a jeho chorobná žárlivost ji spoutává tak, že už nemůže vůbec dýchat. Nakonec to Josée nevydrží a rozhodne se utéct od něj zpátky do Paříže. Alan však přiletí za ní, za žádnou cenu se jí nechce vzdát. Josée se zmítá mezi touhou opustit ho a neschopností to udělat, neboť jeho závislost na ní jí lichotí a odpuzuje zároveň. Existuje z takového vztahu východisko?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto

Les Merveilleux Nuages , 1961

Lessana
Lessana
05.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Pre mňa tretia kniha od autorky a jednoznačne najslabšia. Myslím posolstvom (hoci, áno - proti čomu bojujeme, proti čomu sa búrime, to vlastne priťahujeme - dá sa to takto pochopiť), no vlastne najmä pocitom, čo zostane po vyústení... bezútešnosť a zacyklenosť v blude, neschopnosť odísť z patologického vzťahu (častý to autorkin knižný motív) atď.
Štýl je perfektný ako v ostatných dvoch - preto som aj čítala a napokon dočítala, hoci dej sa nikam neposúval. Chcel to byť zrejme psychologický pohľad na dve rozdielne bytosti, resp. dve bytosti, z ktorých každá chce žiť inak, spolu im to nejde, no nemajú silu si to priznať nahlas a zariadiť sa podľa toho. Na môj vkus to však bolo príliš ploché, plytké. Knižka teda poputuje naspäť do knihobúdky, kde som ju našla.

dr.horrible
dr.horrible
23.11.2022 3 z 5

“On hľadí iba na vás, moja žena iba na neho a vy do vzduchu.”
Dosť ťažká vec pre mňa na hodnotenie. Niekde na pol cesty medzi červenou knižnicou a serióznou psychológiou.
Začiatok s tými dialógmi mi prišiel strašný, ale tak Francúzsko 60’s, beriem. Je to písané návodne, takže fandíte ženskej postave. Tá sa veľmi často chová jak sviňa a je vám to proti srsti. A potom, niekde začiatkom poslednej štvrtiny, ju autorka nazve deckom. Sily sa vyrovnajú. Svine sú všetci. Cez to všetko má pravdu skôr tá žena.
Rozhodne to je pokleslá literatúra, ale má niekoľko výstižných point.

Pei525
Pei525
05.07.2016 4 z 5

Kniha přečtena za den ... Dobrá oddechovka, když se zrovna nudíte.... Kniha se mi líbila.. :))

Jessica007
Jessica007
12.03.2016 4 z 5

Právě jsem dočetla.. Anotace knihy je docela výstižná. Kniha se mi více líbila na začátku.. Kladně hodnotím obálku. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, je to moje první kniha od F. Saganové.

Sisi11
Sisi11
25.04.2013 5 z 5

Dva neslučitelné životy dvou rozdílných lidí. Chorobná žárlivost a sarkasmus se smyslem především zraňujícím mohou definitivně změnit druhého člověka v bestii. Toto je většině lidí známo, teď už je to známo i Alanovi. Někdy je lepší pozdě než-li později, v tomto případě to došlo až k Nejpozději. Byl to velice krásný příběh a s čistým svědomím mohu říci, že Alana mi vůbec není líto, zasloužil si to.