Země žen

Kniha českého spisovatele Vladimíra Párala Země žen vychází v roce 1987. V kostce řečeno se jedná o antiutopistický román, který zachycuje mechanismus a rozpad nepřirozeného sociálního systému, kde jsou muži drženi v převýchovných táborech a za pomoci represivních prostředků policejního státu od základů tvrdě vedeni k lásce k domácím pracím a k úctě k ženám, kterým mají oddaně sloužit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33258/big_zeme-zen-3On-33258.jpg 4.1258

Kniha Země žen

Lukyn96

Velmi se mě líbil námět nápad rozpadu sociálního řádu na mužský a ženský svět, kde muži jsou vlastně političtí vězni na převýchově. Samotný příběh hodnotím jako slabší a kromě několika zajímavých pasáží jako celkem nudný. Knize by prospělo výrazně ubrat počet stran a děj podat trochu přímočařeji.

Boby17
02.11.2022

Tak toto bylo tedy husté čtení a taky hodně smutné (co je člověk druhému schopen zlého udělat pro kus žvance nebo jiné výhody). Na systému Maximus byla docela trefně popsána davová psychóza, která postupně vedla až ke vzniku totality. Myslím, že dílo obsahuje mnoho momentů, které nutí čtenáře k zamyšlení. A to i po desítkách let od pádu komunismu v našich zemích. Dávám všechny hvězdy.

MrKrahujec
29.07.2022

To, že je tahle kniha dost mizerná, možná není až tak úplně Páralova vina, protože byla vydána za sice už slábnoucí, ale stále ještě funkční totality, takže Páral zjevně musel kritiku komunistického řádu obléknout do něčeho jiného, a (asi jen náhodou) si zvolil vztahy mezi pohlavími. Kniha tedy rozhodně není o vztahu mezi muži a ženami a tento rozpor z toho opravdu velmi rušivě leze. Asi vážně je to Páralova smůla, že už za pár měsíců klidně mohl toto téma podat "na rovinu", ale takhle mu (vlastně nevědomky) vznikl vylhaný text. Dnešní čtenář už samozřejmě nechce (protože nemusí) "číst mezi řádky" a smysl celé této knihy právě na tomhle stojí a padá. Co naděláme, asi je to všechno sakum pikum už strašně pasé a dodejme, že je to vlastně dobře...

LittleRebelle6
12.01.2022

Kniha mē moc bavila . Zajímavé čtení . A určitē by si mēl přečíst každý .

Elea
15.12.2020

Celkem zábavné, oddechové čtení, prostě lehce ironický Páral.

Gracian1964
03.12.2020

Párala som čítal naposledy v mladosti. Páčilo sa mi to, boli to aktuálne príbehy zo súčasnosti, zo socialistickej súčasnosti. Na túto knihu som narazil v antikvariáte, bola mi neznáma, nuž som ju kúpil a prečítal. Trochu iná, než tie predchádzajúce, iný žáner...sci-fi, dystopia? Alebo metafora, štúdia totality, diktatúry? Dá sa to brať aj tak. Keby to chcel spisovateľ vydať o pár rokov skôr, asi by narazil. Súdruhovia by mu to isto rázne zatrhli. Ale v roku 1988 už bola Perestrojka v plnom prúde a mohlo sa. Nuž, pekné, pobavil som sa.

Jack Bauer
29.09.2020

Vzpomínám si, když jsem tuhle knihu četl poprvé jak jsem z ní byl nadšený. Po druhé po letech už mě tak nechytla, ale z nostalgie nechávám plný počet.

Kuffenbach
07.07.2020

U pisálků me zajímá, zda "umí psát". Je to značně subjektivní věc a schopnost ji poznat jsem brousil mnoho let, na mnoha knihách.

Páral psát umí, jako jeden z mála českých autorů. A tato kniha není výjimka.