koupit knihy

Vladimír Páral

Jan Laban pseudonym

česká, 1932

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 25 knih

Komentáře (5)

Pajina68
29.05.2015

Já Páralovo knihy miluji od střední školy, kdy jsme ho měli jako povinnou četbu. Román "Profesionální žena" mne v té době úplně dostal svou odlišností od ostatní četby, že jsem si postupně v knihovně vypůjčila všechny jeho ostatní knihy, část během let postupně dokoupila a přečetla jsem úplně vše kromě jeho prvotiny pod pseudonymem "Šest pekelných nocí" - to nemůžu sehnat. Bohužel velikým zklamáním byla jeho poslední kniha - "Kniha o biči", která je jeho nejslabším dílem. Ale všechny předešlé - hlavně ty, které psal ještě před revolucí - jsou prostě úžasné.

zoew
21.01.2015

Četla jsem jen jeden Páralův román a stačilo mi to. Dalšími veledíly tohoto vilného staříka rozhodně nemíním ztrácet čas.

von Bahnhof
31.08.2014

Na české Wikipedii se lze o Páralovi dočíst mimo jiné i tuto perlu: "Svým dílem i životem šířil promiskuitu a nepřímo či přímo přispěl k rozpadu mnoha rodin." Tahle zhovadilost snad ani nepotřebuje komentář:-)

WEIL
11.11.2011

Osobně jsem k němu změnil postoj, když jsem si s ním přečetl dlouhý rozhovor v časopisu "Ogar".

Mluvil tam o svém strachu, až zde zůstane sám, protože jeho žena umírala na rakovinu. A taky o životě tak, jak bych od člověka co píše knihy jaké píše nečekal.

jana3599

Vladimír Páral je jediným českým autorem, kterého díla jsem přečetla všechna, a některá ne jednou. Mojí oblíbenou knihou je Profesionální žena, hned za ní se drží Země žen a třetí místo patří Dekameronu. Škoda jen, že Pan Spisovatel již nepíše...
Jana