Andělé v mých vlasech

Podtitul: Skutečný příběh moderní irské mystičky. Lorna Byrne, moderní irská mystička, od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Nyní poklidně žije na irském venkově. V knize Andělé v mých vlasech, která je strhující kronikou jejího neuvěřitelného životního příběhu, poprvé otevřeně hovoří o svých zážitcích. Autorka živě líčí své dětství v Irsku, hledání práce v Dublinu i manželství s mužem svých snů. Lornin příběh se okamžitě stal bestsellerem. Poskytuje čtenáři jedinečný pohled na andělské pomocníky, kteří nás neustále obklopují a pouze čekají na naši prosbu o pomoc. Jak sama Lorna říká: Stačí jen je požádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41601/big_andele-v-mych-vlasech-ilX-41601.jpg 4.1596
Literatura světová, Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Knižní klub

Angels in my Hair, 2008

Kniha Andělé v mých vlasech

sleepydreamer09

Hmm. Jak knihu ohodnotit? Sám z ní mám velmi smíšené pocity.

Myslím, že asi ponechám bez hvězdiček a zdržím se tak oficiálního hodnocení. Jednak se domnívám, že u této knihy je hodnocení opravdu obtížné objektivně provádět, a jednak si nejsem zcela jistý, zdali jsem vůbec „cílenou skupinou“, která byla obohacena láskou, klidem, mírem v duši a věří všemu, co se v obsahu nachází. Přišlo mi, že jsem byl příliš „pod palbou“ tradičního a současně individuálního teologického pojetí, řekne-li se Bůh, andělé, modlitby. Tahle tři slova vystihují značnou část knihy.

Andělé a duchové, je samo o sobě určitě zajímavé a mystické téma, proto jsem po knize zvídavě sáhl, neboť vnitřně věřím, že něco nadpřirozeného, transcendentního mezi nebem a zemí nepochybně je. Ovšem i já, který věří, že po smrti není jenom věčná tma, jsem měl problém knihu dočíst a zachovat si vlastní ‚racionální střízlivost‘, přestože jsem otevřený snílek a nijak rigidně skeptický. Vzhledem k situacím, které se ji dennodenně odehrávaly před očima a najednou přišlo brzy něco, co bylo tuplem neuvěřitelné.

Rozhodně kniha není pro každého a hodně záleží, jak se k tomu člověk obecně postaví – zdali bude věřit autorčiným zázrakům a jejímu daru, či jen ‚na půli cesty‘, nebo nikoliv. A myslím, že je na každém z nás, čemu bude věřit. Ať už v sebe, anděly, Boha, v ufony, v osud, v naději nebo něco úplně jiného.

Po celou dobu čtení jsem si říkal – je to skutečně pravda, nebo není? Opravdu se ji něco takového stalo? Mám ji v této situaci věřit, nebo si zachovávat zdravý selský rozum? Například, že viděla Boha, spousty andělů v místnosti a mnoho dalšího, co je silně za hranicí našeho chápání. Otázek je nespočet. Patrně ve vás budou bojovat dva vzájemně se odporující elementy – víra ve smyslu touhy „chtít věřit, že tomu tak možná je“ a racionalita, která vás drží při zemi a polévá chladnou vodou. Zdálo se mi, že jsem někde napůl a občas jsem ani sám nevěděl a byl zmatený.

Upřímně, nemohl jsem se ubránit vnitřnímu přesvědčení, že mi obsah připomínal v určitých situacích spíše fantasy než přesvědčující realitu. Něco ve vás uvnitř chce jistým způsobem něčemu věřit, ale je to pro vás až moc fantastické.

Myslím, že asi leckdo by chtěl vidět to, co pravděpodobně vidí ona. Vidět u sebe a u ostatních anděly, naslouchat jim, a že se cítíte v bezpečí jejich křídel. Chvílemi mi to přišlo, jako dar, podruhé jako prokletí a zase naopak. Kdo chce vědět dopředu osud okolo jeho života? Koho si konkrétně vezme, že se o něj bude muset starat, protože bude mít závažné zdravotní problémy? Apod. A zvlášť u ní, když už měla tak komplikovaný život.

Uff, těžko říct. Názor si musí udělat každý sám. Můj je vehementně neutrální. Přesto jsem si odnesl nějaké podněty k zamyšlení, ale blahodárný účinek, jako na některé komentující zde či ostatní čtenáře, na mě bohužel neměla. K tomu, aby ji uměl člověk „uchopit, pochopit a dokonale vstřebat“ je snad potřeba nesmírně pevná víra a reálná duchovní otevřenost. Nebo pro někoho je prostou a určitou formou duševního pohlazení v náročných časech.

A bohužel, co je opravdu po smrti, a jaké hluboké tajemství před námi žijícími ukrývá, zjistíme, až když přijde náš pravý čas.

PS: I přes mou osobní recenzi má autorka můj upřímný respekt a místy se pozastavím s úsměvem nad tím, že nějak jsem se ke knize přece jenom stejně musel dostat. Jak kdyby mi někdo něco šeptal do ucha, abych si ji přečetl a já ho poslechl? :-)

werick

Krásný příběh, velice čtivá knížka k zamyšlení

Jasmine111
13.11.2021

Tato kniha je tak boží, že mi skoro přijde, že spadla z knihovny Boží! Miluji příběhy, které jdou až na dřeň srdce, duše a dokážou překonat všechny hranice logiky. Energie vesmíru jsou všudypřítomné. Kéž by bylo více takových knih! Tématika andělů je fascinující. Lidé chtějí důkazy a pak až věří jejich existenci. Ale když věříte, důkazy se vám objeví samy od sebe. Andělé jsou našimi průvodci i ochránci a zmínky o nich jsou tisíce let hluboké... a dodnes tak dokonale obestřené tajemstvím...

yaja8823
16.10.2021

Zajímavé téma, na zamyšlenou. Každý si může udělat svůj vlastní obrázek a názor na existenci andělů. Já rozhodně věřím v matku přírodu, energii vesmíru a další zajímavé věci v našem světě. Ale chvílemi jsem si také říkala, kolik je autorce let??? Píše jako dospělá, ale občas se chovala jako malé děcko, tak nevím, co si z toho vzít. Moc ráda jsem knihu přečetla, a mám na to také svůj názor, záleží na každém, jak knihu pojme :)

sylvator
29.05.2021

Čtu jen kvůli čtenářské výzvě. Příliš mnoho andělů, příliš mnoho zbytečných detailů na úkor pointy, zápletky. V kolikati letech to autorka píše? V deseti?? Bohužel tento styl mě rozhodně o existenci andělů ani něčeho vyššího nepřesvědčil.

Ivetinka
17.01.2021

Neuvěřitelný, zajímavý a čtivý příběh. Proč by to nebylo možné... Andělé můžou být a jsou všude kolem nás a v nás... stačí jen věřit.

Hanulka25
24.10.2020

Tuhle knížku jsem zkoušela číst 2x a stejně se mi jí nepodařilo dočíst. Styl slohové práce žákyně základní školy mi dost vadí a andělé mě prostě o své existenci nepřesvědčili.

Marekh

Tuto knihu jsem četl na doporučení Dany (profil v DK: Danago). Kniha se mi líbila, dalo by se říci, že mě příběh pohltil, a navíc je podle skutečné události. Příběh ženy, která od mládí viděla Anděly a také duchy. Tato žena také pomáhala lidem, neměla jednoduchý život. O všem se dočtete v této knize. Kniha je rozdělena do 28 kapitol. Kniha je čtivá.

Tato kniha se nebude líbit všem čtenářům, ale myslím si, že pokud člověk alespoň trochu věří, že existuje něco mezi nebem a zemí, neuzavírá se tomu a ponechává otevřenou mysl, tak se mu kniha bude líbit. Myslím si, že je také důležité, jestli čtenář uvěří plně tomuto příběhu a podle toho také bude hodnotit tuto knihu. Určitě to nebude četba pro každého.

V minulosti jsem četl některé knihy z duchovní literatury, ale podobný příběh jsem snad ještě nečetl a zase jsem si rozšířil obzory, poněvadž o Andělech jsem toho příliš nevěděl. Autorčin život a její zážitky s Anděly a dalšími bytostmi z duchovního světa jsou pozoruhodné, až se zatajuje dech, co všechno autorka prožila.

Vzpomínám si na babiččin obraz, na němž se vyskytovali Andělé. Byl to nádherný obraz, který se nacházel v obývacím pokoji.

V knize se vyskytuje řada pěkných myšlenek. Některé z nich jsem si vypsal. Kniha má pěkný přebal. V knize se nachází také modlitba, kterou můžou použít lidé, když budou potřebovat pomoc.

Osobně budu prosit o pomoc Anděly, ať mi pomůžou s mými současnými zdravotními problémy a děkuji všem, kteří na mě svými modlitbami a pozitivními myšlenkami myslí. :)

Citáty:

Bůh si přeje, abychom byli šťastní a radovali se ze života, a proto nám poslal anděly na pomoc.

Když se nám přihodí něco, co nás bolí, cítíme jenom zlomek bolesti, zbytek vezme na sebe Pán Bůh.

Někdy se lidem musí napřed stát něco zlého, aby se změnili nebo aby změnili něco ve svém životě. Zázraky se dějí dnes a denně. To jenom lidé si jich nevšímají.

A stejné je to u lidí, kteří stůňou a trpí; v okamžiku smrti necítí žádnou bolest.

Modlitba má nesmírnou sílu: kdykoli se modlíme, nemodlíme se sami, protože se současně s námi modlí náš strážný anděl i všichni další andělé, kteří jsou nám v té chvíli nablízku. I naši drazí zesnulí, kteří už jsou v nebi, se k nám připojí, kdykoli se modlíme.

Tolik máme strach připustit, že Bůh je v našich životech; bojíme se Boha otevřeně uznat; otevřeně promluvit.

Je úžasné připustit existenci andělů. Mnohokrát to neděláme. Mnohokrát si tyto věci přiznáme, teprve když přijdeme o někoho blízkého, když těžce onemocníme nebo propadneme zoufalství. Teprve tehdy se obracíme k Bohu s modlitbou.

Všichni máme sílu, abychom s Boží pomocí satana zapudili. To je něco, na co bychom nikdy neměli zapomínat. Jestli ho odstrčíme, udělá krok zpět, to musí.

Na jednu věc nesmíme zapomenout: že andělé, které nám posílá Bůh z nebes, nám mohou skutečně pomoc, když jim to dovolíme, když otevřeme srdce a vpustíme je do svého života. Nemusíme se bát; ke strachu není žádný důvod. Strach pociťujeme, protože nerozumíme andělům; strach pociťujeme, protože nerozumíme Bohu. Pamatujte si, že žádný anděl vám nikdy neublíží; mně žádný anděl nikdy neublížil a můžu vás ujistit, že neublíží ani vám.

Lidé, kteří vědí, že umírají, se někdy chtějí více dozvědět o cestě své duše, protože jim to napomůže lépe pochopit smrt.

Můj Bože, já opravdu potřebuju pomoc od Tebe i od andělů. Jestli mi nepomůžete, vážně nevím, jestli dokážu pokračovat.