Manželky na odpis

Manželky na odpis https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4685/bmid_manzelky-na-odpis-mTw-4685.jpg 4 310 38

„S cizími ženami nemáme spát. Správně! Ale ženy, s nimiž spíme, nejsou přece tak docela cizí“ tak zní citát G. Lauba, který je zároveň mottem knihy Manželky na odpis. Je to sarkastický příběh o manželkách nahrazovaných manželkami mladšími, méně opotřebovanými a méně okoukanými, je to příběh o opuštěnosti, kompromisech, žárlivosti, nevěře, rodičovství a strachu ze stárnutí. Celý děj je vyprávěn třemi ženami, které spojuje podobný osud a názor, že věrný, milující manžel je na seznamu vyhynulých druhů.... celý text

janadibelkova
14.12.2021 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení, které vás ujistí, že s vašimi problémy nejste sama..

kudrdlinka
02.07.2019 4 z 5

Knížky Simony Monyové jsem vždycky četla ráda a v létě se k některé z nich ráda vracím. Letos jsem si vybrala Manželky na odpis. Je to klasická "Monyovka", čtivý příběh ze života, kde se prolínají osudy Ingrid, Lenky a Moniky. Zase jsem si hezky početla.

Jessie26
14.06.2019 4 z 5

Lehké čtení - příběhy psané osudem. Dítě, které je z rozvedené rodiny,jehož otec považuje za ,,výchovné" trávit s ním 2xvíkend v měsíci, aniž by se muvlastně věnoval a navíc to kompenzuje penězi, asistentka bez seběvědomí, která mi byla nejvíc sympatická, protože najít v sobě sílu a říct všem dost není lehké, psycholožka na níž je vidět, že všechno chce svůj čas a právnička, která odevzdá sebe samu napospas ,,bláznovi. Obyčejně děsivé, když se člověk zamyslí do hloubky.

JancaMia
26.03.2019 4 z 5

Když se vyměněné manželky a manželé střídají jako páry ponožek a kam až to může vést , ironické a sarkastické zároveň ..

Janisss
02.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih autorky - jen je až trochu moc ze života...

Ála41
23.12.2018 2 z 5

No dobrý... Ušlo to... Ale jak už jsem psala u jiné knihy této autorky, četla jsem 4 knihy Monyove a fakt pěkná mi přišla pouze,, Tchyně a uzený,,... Ale tahle zlatej střed... Jednou stačí. Litovala jsem novou ženu hlavní mužské postavy, ted si nevzpomenu na jména, ale ta mi byla sympatická, i když někdy jsem ji nechápala, jak to s ním může vydržet...

Aleh
18.12.2018 4 z 5

A jsou manželky na odpis? Doufejme, že ne. I když v tomto případě šlo hned o tři případy manželek na odpis, které spojil podobný osud. Aby manželky nebyly jen na odpis musí se snažit obě strany a kromě lásky je třeba také vrchovatě tolerance na obou stranách. I když někdy ani to nestačí. Ale já stále věřím, že milující manžel není na seznamu vyhynulých druhů. Čtivá kniha o manželských trablech a životních kotrmelcích. Možná, že mnohé ženy v ní najdou i kus sebe samé a mnohé zase poučení nebo zábavu pro chvíle odpočinku.

PetiJelinkova
15.10.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení. Její knihy čtu jedním dechem :)

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Vtipné,sarkastické,pobavilo.

EvikU.
09.04.2017 3 z 5

Celkem povedená kniha.

Mruskulka
02.01.2017 4 z 5

Jak jsme my ženské blbé, když se zamilujeme :-D Opět parádní knížka skvělé autorky :)

Jaruce
18.12.2016 4 z 5

Co všechno jsou ženy pro lásku k mužům udělat a podstoupit? Tak to se dočtete v této knize. Líbilo se se mi autorčino podání.

Alaglesia
14.12.2016 3 z 5

Opravdu povedený příběh tří žen, jejichž osud se navzájem proplétá. Líbilo se mi, že to bylo opravdu ze života. Přes tragikomický osud jednotlivých hrdinek, jsem se nad některými komickými scénami opravdu zasmála.

Evišťátko
08.08.2016 5 z 5

Monyová opět nezklamala!

radus
28.01.2016 4 z 5

Docela obyčejný ale zajímavý příběh o třech ženách a jejich nesnázích v partnerském životě. Knížka mě bavila, dobře se četla.

Klára90
11.01.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Během čtení se mi všechny 3 hlavní představitelky staly sympatické, i když zezačátku na mě tak všechny nepůsobily. Děj mě bavil a knížka se četla dobře.

Jessica007
09.09.2015 5 z 5

Mám ráda knížky od Simony Monyové. V knížce se člověk v některých situacích "najde". Knížka ze života. Knížka od ženy pro ženy. Knížka je zajímavá a čtivá. Opravdu knížka o manželkách - současných, bývalých i budoucích. Knížka třeba i tom, že není vše tak krásné a skvělé, jak se to může okolí zdát a jevit. Taky o tom, že vnějšímu pozorovateli se může zdát, jak se ona manželka má krásně, jak se třeba dobře vdala a ona to zase třeba tak necítí a proč. Dobře psychologicky propracované. Také je zajímavé číst o pocitech bývalých manželek, nejdříve třeba z této situace nešťastných a pak jsou třeba rády, že to tak dopadlo. Mají pak třeba novou lásku, s kterou jsou šťastné - a která je zase třeba pak opustí - a nebo neopustí. Prostě je to o tom, že nic není černé ani bílé a každá žena - manželka - i nemanželka - má svoje starosti, ať to tak vypadá nebo ne.

Jajulle
25.06.2015 3 z 5

Knížka byla čtivá, mám přečtených už pár kousků od Monyové, ale přijde mi už, že je to všechno na jedno brdo

mishulda
08.03.2015 5 z 5

Roman je zajimave delen a i to dela pribeh velice ctivym. Samozrejme provazanost jednotlivych postav a pointa je jako vzdy u Simony skvela. Mimochodem obdivuji jeji slovni zasobu a skvela prirovnani, ironii a sarkasmus. Ale to uz tu taky padlo.

martas006
06.03.2015 4 z 5

Moje první knížka od Monyové a nezklamala. Knížka se mi líbila, byla hodně čtivá. Těším se na další knihy od této spisovatelky.