Esterčini otcové

Esterčini otcové https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479182/bmid_estercini-otcove-Swd-479182.png 5 443 110

Dva otcové. Jedna dcera. Tajemství, které převrátí život všech naruby. Charlotte vyrůstá v rodině nacistického soudce Wilhelma Lange. Život jí připadá naprosto idylický – až do chvíle, kdy po válce zjistí, že jejím skutečným otcem je muž jménem Josef Goldenberg. Opravdu ji jako malou s falešnými doklady ukryl u cizí rodiny v Lidicích? Jak je ale možné, že ji vychovali němečtí rodiče? Jak Charlotte zjišťuje fakta o svém původu, její svět se otřásá v základech. A dívku zasáhne morální dilema, které si nikdy nedokázala představit.... celý text

Literatura světová , Válečné , Historické romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Esterini očevi

daja51
včera 5 z 5

Silný a velmi emotivní příběh - doporučuji.

sidonka
18.04.2024 5 z 5

Miluji knížky o osudech lidí za války, smutné čtené, ale krásné, čtivé, úžasně popisované pocity, kdy se dokážete vcítit do jednotlivých postav, oba otcové byli opravdu otcové

Luca86
12.04.2024 5 z 5

Tahle knížka mě dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Tak intenzivní a emotivní příběh jsem už dlouho nečetla, dokonce jsem si i trošku pobrečela. A ta atmosféra! Nemá cenu se tady víc rozepisovat, vše bylo řečeno v předchozích komentářích.

Vatram
06.04.2024 5 z 5

Moc krásný, silný a dojemný příběh.

Jessica007
08.03.2024 5 z 5

Silný, dojemný příběh. Kniha je krásná, emotivní, i když nevím, zda se to dá napsat o knize, která popisuje hrůzy války, bylo to hrozné, co se dělo. Myslím, že dá, kniha za to nemůže, takže opravdu krásná kniha. Má vysoké hodnocení a kdyby to šlo, dala bych i více než 5 hvězdiček. Láska obou otců k dceři - prostě krásné.

Ivana11
18.02.2024 5 z 5

Nádherný, silný, dojemný příběh.

jitka7326
12.01.2024 5 z 5

Bolavý příběh o otcovské lásce, válce, zkreslování pravdy.Konec mi přisel uspěchaný.

gabriela8704
07.12.2023 5 z 5

Jsem vděčná za tuto knihu. Kniha která mluví o lásce otce k dítěti, o tom že někdy přece jen můžete jít proti systému a udělat dobrou věc. A že dobré srdce by mělo rozhodovat častěji nad tou lepší volbou i za cenu jít proti systému. To je mé přání, aby bylo více těch dobrých skutků než těch špatných, protože, hlášky typu:přece jen posloucháme rozkazy, tím mi neublizujeme, my to nevymysleli. Je někdy výmluva a omluva pro špatné skutky. Ne každý rozkaz a pokyn je dobrý.

A milovat dítě či člověka není otázkou krve, ale velikostí srdce, které nehledá a nevidí překážky pro to, aby nemilovalo..

Vladísek
09.11.2023 5 z 5

Krásná kniha plná smutného čtení. Takhle silný příběh jsem dlouho nečetla. Příběh, který mnou bude ještě nějakou dobu rezonovat.

evask
30.10.2023 4 z 5

Nejdřív mě ta knížka dost štvala. Popis reálií v Praze, příliv jmen příbuzných, samozřejmě vždy židovských, jakoby Židé ani jiná jména nedávali, nadbytečné poučování. Později zas byly názvy ulic v Izraeli. To přece čtenáře zas tak nezajímá, jen tím autorka upozorňuje, jak to tam zná. Aspoň já to tak vnímám. Ale zase na druhou stranu problém dvou milujících otců, navíc s tak rozdílným osudem, to je zajímavé téma a docela dobře zpracované. Dávám čtyři *.

myšpa
20.10.2023 5 z 5

Moc krásná kniha.

Alisa1980
03.10.2023 5 z 5

Krásné čtení. Moc se mi líbil popis, jak prožívali válku, poválečné období a jaké informace měli němečtí občané. Nevěřili vlastním uším.

1Booklover
15.09.2023 5 z 5

(SPOILER) To je tak DOKONALÁ kniha.
Ke konci jsem se vlastně na soudce nemohla ani zlobit, protože Ester skutečně miloval jako by byla jeho vlastní dcera.
Zároveň jsem zbožňovala s jakou urputností Josef tak dlouho hledal Ester a nevzdal se ani poté co zjistil, že jeho dceru vychoval německý soudce.
Ester jsem zbožňovala od začátku a vlastně jsem ji neskutečně obdivovala za to, jak se se svým osudem (a minulostí) dokázala poprat.

Lucissia
01.08.2023 5 z 5

No tedy, pět hvězd je málo. Jedna z nejemotivnějších knih, co jsem kdy četla, pro mne hlavně v první polovině. Na můj vkus možná malinko dost postav, někdy jsem se nemohla rychle v těch nezvyklých jménech zorientovat, ale jinak tomu nemohu nic vytknout. Autorka umí velice dobře popisovat atmosféru, a ta byla tedy dost hutná... Vyrazila mi chvílemi dech i slzy.... Ale je pravda i v komentáři níže, že konec knihy je opravdu jakoby zrychlený, kniha mohla být klidně o sto stran delší.

Aleen
12.07.2023 3 z 5

Kniha je celkem poutavá, ale psaná zvláštně, jakoby plytce. Možná je to tím, kolik témat je v v ní obsaženo. Tolik jsem jich v jednom titulu na téma židovské genocidy během II. světové války ještě nepotkala a to jsem jich přečetla řadu. Možná i tím je způsobené mé nižší hodnocení. Jako by autorka chtěla hlavně těžit z oblíbenosti tohoto tématu a navíc "narvala" do jedné knihy tolik různých věcí. Nicméně na toto téma jde o poměrně dobrý román. Poslouchala jsem audio knihu - velmi pěkné provedení.

Mudry
25.06.2023 4 z 5

Mám trochu rozpačité pocity. Měla jsem dojem, že celý příběh postupně zrychloval a do cíle přímo doletěl. Kdyby se celá kniha nesla v tempu první poloviny , šest set stran by nestačilo a mně by to vzhledem k tak citlivému tématu asi vůbec nevadilo.

Atara16
09.06.2023 5 z 5

Silný příběh, kniha ve které se setkávají dva světy a láska k jedné holčičce. Jak těžké muselo být vzdát se vlastního dítěte aniž by věděli co se s ním stane a čekat a držet se naděje.

Lka
09.06.2023 5 z 5

Audiokniha .
Velmi silný příběh o záchraně jednoho děvčátka z období války. Kniha se mi moc líbila, úplně mě vtáhla a nepustila. Líbilo se mi, že i v závěru knihy bylo napsáno, co se se všema stalo. Kniha výborně načtena Luckou Vondráčkovou.

ber
05.06.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o lidském neštěstí, bezradnosti, smrti ........ ale i nových nadějích, odpuštění a lásce, hlavně té otcovské .....

lenka9250
22.05.2023 4 z 5

Příběh vlastně o obrovském štěstí v neštěstí. Čtivé, svým způsobem napínavé, i když člověk ví...