Zvěrolékař a kočičí historky

Deset veselých i dojemných povídek o kočkách, které vybral autor ze svých dříve vydaných knih.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45424/zverolekar-a-kocici--45424.jpg 4.7244

Zvěrolékař 9.

Literatura světová, Povídky, Příroda, zvířata
Vydáno, Svoboda

James Herriot´s cat stories, 1973

Kniha Zvěrolékař a kočičí historky

Corso

Knihu som si uzil pri mojej vakcinacii. :) Konecne som sa po 14 mesiacoch od zaciatku pandemie dockal ockovania a o par hodin som ako reakciu dostal horucku a zimnicu. Tak som rano nahlasil dovolenku zalahol nazad do postele a tych 24 hodin som preckal s touto knihou. (A Junji Itom. Aky to kontrast, ze?) Prijemne pribehy o mackach a kocuroch. Vzdy som mal macky rad a som presvedceny ze su to tvory plne lasky. Nie ako niektori ludia tvrdia ze su to vychcane vypocitave mrchy ktore sa daju pohladit len ked daco chcu. Nie... su to velmi citlive tvory a Herriot o nich pise s laskou ktora im prinalezi. Upokojive pohodove citanie.
Cim to je ze lekari vedia tak dobre pisat? A lesnici tiez.

medlovice

Věděla jsem, že pro mě bude těžší číst o kočkách a obrečela jsem některé příběhy, ale jiné pohladily. Typ knížky, který se dá číst pořád dokola.

Hanina61

Když ležíte na gauči, čtete si tuhle skvělou kočičí knížku a z jedné Vaší strany leží stulená do klubíčka jedna černá kočka a z druhé pak spokojeně přede druhá, tak je to skoro jako malý ráj na Zemi... :-)

Zojka

Super knížka. Jediné mínus je že se příhody opakují z předchozích knih.

Littlemonday

Precteno jen kvuli ctenarske vyzve a byla to teda vyzva velka... Bohuzel tento typ knizek rada nemam a cekala jsem, kdy uslysim mnoukani, otravne a zdlouhave pribehy, ve kterych se dozvite, ze kocka onemocnela, dostala injekci a je zase ok. Jako oddychovka mozna dobre, protoze se u tohoto premyslet ani neda, leda co budu vecer varit.

icezero

ač nejsem veterinář v mnohém se s autorem ztotožňuji. Kočky jsou milá zvířátka, které většinou nemají pány. prostě se občas rozhodnou a někoho si najdou... aspoň mě o tom přesvědčuje ta naše. Když má náladu je to neuvěřitelný mazlík a když ji nemá, nejde ji přesvědčit prostě ničím.
tahle sbírka povídek je pro mě rozhodně milé a oddychové čtení a myslím, že se k autorovi ještě někdy vrátím

Kory98

Příběhy kočičích pacientů z pera venkovského veterináře čtenáře nejen pobaví, poučí, ale především přiblíží pouto, které je mezi kočkami a jejich majiteli vytvořeno. I sám autor kočky považuje za velice milá a inteligentní zvířata, kterými nepohrdá na úkor jiných hospodářských zvířat anglického venkova. I když kromě chytání myší nepřinášely svým majitelům jinou "materiální" hodnotu, tak hodnotu emocionální určitě. Vždyť kočičí společnost a pohlazení hebkého kožichu oceňuje jistě i spousta současných čtenářů nejen Herriotových knih. Takže pokud toužíte poznat osudy Debinky či Emily, společenského Oscara, oddaného Alfréda nebo Friska, divokého Borise a Bleska, nezávislých Ollyho a Ginny, s chutí se pusťte do čtení.

Johana
26.12.2020

Pěkné vypravování, dost vtipné, o běžných i zvláštních kočkách. Nejvíc mne bavil příběh kocoura, pověstného chozením na schůze.
Ačkoli pan Herriot není můj oblíbený autor, tady s chutí dávám pět hvězdiček, za mne, možná i kvůli mé lásce ke kočkám, je to nejlepší kniha tohoto autora.