Zvěrolékař a kočičí historky

Zvěrolékař a kočičí historky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45424/zverolekar-a-kocici--45424.jpg 5 323 56

Zvěrolékař série

< 9. díl >

Deset veselých i dojemných povídek o kočkách, které vybral autor ze svých dříve vydaných knih.

Literatura světová , Povídky , Příroda, zvířata

Vydáno: , Svoboda

James Herriot´s cat stories , 1973

ivoiro
ivoiro
předevčírem 5 z 5

Parádní knížečka na rychlé přečtení. Je z ní cítit láska k těm úžasným a hrdým tvorečkům, kteří si nás všechny tvrdě podmaňují.

Renatka11
Renatka11
16.02.2024 5 z 5

Milé, něžné a hebké jak kočičí kožíšek. Při čtení jsem vzpomínala, jak rádi a často jsme tyhle kočičí historky poslouchavali s dětmi při cestách na dovolenou a jak měla Herriota ráda moje babička.

Jessica007
Jessica007
30.01.2024 5 z 5

Milá knížka, stejně jako ostatní od autora. Vybrala jsem si ji do čtenářské výzvy. Jsem sice člověk tzv. psí, ale to nevadilo. Ostatně knížku Zvěrolékař a psí historky už jsem četla dříve. Knížka je prostě příjemná.

Sova15
Sova15
20.01.2024 5 z 5

Mezi dvě knihy s náročnou tématikou jsem si vložila Herriota. A to kočičí příběhy, aby to šlo do výzvy. Podle očekávání to bylo pohlazení a a potěšení.

Mabie
Mabie
15.01.2024 4 z 5

Kratičká kniha, kterou jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a tak jako i jiné knihy od J. Herriota, pohladila po duši.
Jsem sice podle základního členění na "psí a kočičí lidi" jednoznačně člověk psí, ale zvířata mám ráda obecně (většinou raději než lidi). Autor dokázal svým laskavým vyprávěním přinést ke mě domů pohodu a harmonii, stejně jako když vedle vás spokojeně přede kočka.

Renike
Renike
01.11.2023 5 z 5

Ano, taky super historky. A tentokrát kočičí :)

Hoblinka
Hoblinka
19.10.2023 5 z 5

Něžná knížka.

uzivatel6305
uzivatel6305
15.10.2023 4 z 5

Pana Herriota jsem četla poprvé, resp. poslouchala a musím říct, že to byly opravdu krásné příběhy, některé mě opravdu vzaly. Je milé poslouchat i o ostatních ještě posedlejších milovnících zvířat než jste vy a tak se ujistit, že jste vlastně úplně normální. Moc pěkné, už se těším na další. Doporučuji.

1bublina
1bublina
20.08.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - čte moc pěkně Michal Pavlata. Sice už jsem všechny tyto kočičí historky znala z knih o Zvěrolékaři, ale i tak to bylo pohlazení po duši. Herriot nikdy nezklame.

pablito
pablito
17.06.2022 5 z 5

Herriot nikdy nezklame :)

Han-nah
Han-nah
01.05.2022 5 z 5

Po knize "Moje nejlepší psí historky" pokračuji u kočiček a kocourků. Tak, jako pejska, tak i kocourka Muráška jsme dostali na hlídání a už u nás dožil. Tak, ač jsme před tím v bytě neměli zvířátko, najednou byly dvě. Každý jiný a přesto oba skvělí parťáci.
J.H. ve svých povídkách vyjadřuje vše. Tak, jako lidé, i naši zvířecí mazlíčci mají své povahy, nálady apod. Důležité ale je, že jsou tu pro naše potěšení, pomazlení i lumpačení.
Za vše cituji z knihy :
Naše milovaná zvířata nežijí pro nás dost dlouho.

Martiiiik
Martiiiik
22.12.2021 5 z 5

Miluji kočky, jednoho rošťáka mám doma, takže mě to moc bavilo.. jako vždy byly někdy příběhy smutné, někdy veselé a jindy dokonce velmi povznášející .. :-) ale autor je ve vyprávění prostě špice a bavilo mě to od první minuty do poslední, kde mi to bylo moc líto, že je konec :-) Ale už se nemohu dočkat další knihy :-)

Štěpinambura
Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Nejlepší knížka jakou jsem kdy četla! I když všechny knihy od pana Herriota jsou planetárně úchvatné!

Ladis777
Ladis777
12.11.2021 4 z 5

Herriota jsem hltal, když mi bylo asi jedenáct, teď jsem sáhl po jediné nepřečtené knížce, a to kvůli výzvě. No, styl mi nesedí, připadá mi to moc jako slohové cvičení, ale jinak jako oddechovka dobré, přečteno za chvíli.

Hebrey
Hebrey
14.09.2021 5 z 5

MIlé příběhy.

JezinkaJ
JezinkaJ
28.07.2021 4 z 5

S radostí jsem si po letech přečetla jednu z knih pana Herriota. Protože mám ráda kočky a doma dvě nalezenkyně (ony si nalezly mě), vyhrály kočičí historky.
Užila jsem si skvěle dovolenkovy den, blahořečila svému výběru, usmívala jsem se i dojimala. I na slzu došlo. Chudinka Debbinka.
Odpočinku bylo třeba, chystám se, inspirovana jedním z čtenářů, na "Chceli bysme Vám oznámiť...."

Corso
Corso
29.04.2021 4 z 5

Knihu som si uzil pri mojej vakcinacii. :) Konecne som sa po 14 mesiacoch od zaciatku pandemie dockal ockovania a o par hodin som ako reakciu dostal horucku a zimnicu. Tak som rano nahlasil dovolenku zalahol nazad do postele a tych 24 hodin som preckal s touto knihou. (A Junji Itom. Aky to kontrast, ze?) Prijemne pribehy o mackach a kocuroch. Vzdy som mal macky rad a som presvedceny ze su to tvory plne lasky. Nie ako niektori ludia tvrdia ze su to vychcane vypocitave mrchy ktore sa daju pohladit len ked daco chcu. Nie... su to velmi citlive tvory a Herriot o nich pise s laskou ktora im prinalezi. Upokojive pohodove citanie.
Cim to je ze lekari vedia tak dobre pisat? A lesnici tiez.

medlovice
medlovice
19.03.2021 5 z 5

Věděla jsem, že pro mě bude těžší číst o kočkách a obrečela jsem některé příběhy, ale jiné pohladily. Typ knížky, který se dá číst pořád dokola.

Hanina61
Hanina61
15.03.2021 5 z 5

Když ležíte na gauči, čtete si tuhle skvělou kočičí knížku a z jedné Vaší strany leží stulená do klubíčka jedna černá kočka a z druhé pak spokojeně přede druhá, tak je to skoro jako malý ráj na Zemi... :-)

Zojka
Zojka
14.03.2021 5 z 5

Super knížka. Jediné mínus je že se příhody opakují z předchozích knih.