Zvěrolékař a kočičí historky

Deset veselých i dojemných povídek o kočkách, které vybral autor ze svých dříve vydaných knih.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45424/zverolekar-a-kocici--45424.jpg 4.7281

Zvěrolékař 9.

Literatura světová, Povídky, Příroda, zvířata

Vydáno: , Svoboda

James Herriot´s cat stories, 1973

Kniha Zvěrolékař a kočičí historky

pablito

Herriot nikdy nezklame :)

Han-nah

Po knize "Moje nejlepší psí historky" pokračuji u kočiček a kocourků. Tak, jako pejska, tak i kocourka Muráška jsme dostali na hlídání a už u nás dožil. Tak, ač jsme před tím v bytě neměli zvířátko, najednou byly dvě. Každý jiný a přesto oba skvělí parťáci.
J.H. ve svých povídkách vyjadřuje vše. Tak, jako lidé, i naši zvířecí mazlíčci mají své povahy, nálady apod. Důležité ale je, že jsou tu pro naše potěšení, pomazlení i lumpačení.
Za vše cituji z knihy :
Naše milovaná zvířata nežijí pro nás dost dlouho.

Martiiiik
22.12.2021

Miluji kočky, jednoho rošťáka mám doma, takže mě to moc bavilo.. jako vždy byly někdy příběhy smutné, někdy veselé a jindy dokonce velmi povznášející .. :-) ale autor je ve vyprávění prostě špice a bavilo mě to od první minuty do poslední, kde mi to bylo moc líto, že je konec :-) Ale už se nemohu dočkat další knihy :-)

Štěpinambura
17.11.2021

Nejlepší knížka jakou jsem kdy četla! I když všechny knihy od pana Herriota jsou planetárně úchvatné!

Ladis777
12.11.2021

Herriota jsem hltal, když mi bylo asi jedenáct, teď jsem sáhl po jediné nepřečtené knížce, a to kvůli výzvě. No, styl mi nesedí, připadá mi to moc jako slohové cvičení, ale jinak jako oddechovka dobré, přečteno za chvíli.

Hebrey
14.09.2021

MIlé příběhy.

JezinkaJ
28.07.2021

S radostí jsem si po letech přečetla jednu z knih pana Herriota. Protože mám ráda kočky a doma dvě nalezenkyně (ony si nalezly mě), vyhrály kočičí historky.
Užila jsem si skvěle dovolenkovy den, blahořečila svému výběru, usmívala jsem se i dojimala. I na slzu došlo. Chudinka Debbinka.
Odpočinku bylo třeba, chystám se, inspirovana jedním z čtenářů, na "Chceli bysme Vám oznámiť...."

Corso
29.04.2021

Knihu som si uzil pri mojej vakcinacii. :) Konecne som sa po 14 mesiacoch od zaciatku pandemie dockal ockovania a o par hodin som ako reakciu dostal horucku a zimnicu. Tak som rano nahlasil dovolenku zalahol nazad do postele a tych 24 hodin som preckal s touto knihou. (A Junji Itom. Aky to kontrast, ze?) Prijemne pribehy o mackach a kocuroch. Vzdy som mal macky rad a som presvedceny ze su to tvory plne lasky. Nie ako niektori ludia tvrdia ze su to vychcane vypocitave mrchy ktore sa daju pohladit len ked daco chcu. Nie... su to velmi citlive tvory a Herriot o nich pise s laskou ktora im prinalezi. Upokojive pohodove citanie.
Cim to je ze lekari vedia tak dobre pisat? A lesnici tiez.