James Alfred Wight

James Herriot pseudonym

britská, 1916 - 1995 statistiky · web

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 27 knih

Komentáře (27)

Přidat komentář
jprst
30.05.2019

Herriot? Tento autor svými příběhy snad nemůže odradit žádného čtenáře.

MonikaMa
25.02.2019

Tak toto je Pán spisovatel. Mam prečítané od neho všetky knihy a u mna je každá jedna jeho kniha na prvom mieste! Nadherne popísané prostredie, kde sa dej odohráva a tá jeho nekonečná láska k zvieratám z kníh priamo srší. Moja prvá kniha od pana Herriota bola poviedky o mačičkách a v momente som sa zamilovala do jeho písania, že som musela objednať z antikvariátov všetky knihy, ktoré sa už inak zohnať nedajú... Je to môj poklad..

syskas
31.01.2018

Mám veľmi rada tohto autora, jeho štýl rozprávania. Čo kniha, to dobrý pocit pri jej čítaní aj po ňom.

Lessana
29.05.2017

J. Herriot je ďalším autorom, ktorého som objavila prostredníctvom tejto stránky. Za čo ďakujem. Jeho poviedky zo života, zo zverolekárskej praxe, vždy s krásne uzavretým oblúkom, popretkávané humorom, občas iróniou, no vždy hrejivé, láskavé, pozitívne a s všadeprítomným poznaním človeka, zvierat (samozrejme), s obdivom a úctou k prírode a jej rozmanitým výtvorom sú nádherným čítaním! Veľmi rada si kedykoľvek prečítam akúkoľvek knihu od Herriota, čo ho zaslúžene radí medzi mojich obľúbených spisovateľov!

Godžaver
14.01.2017

Můj nejoblíbenější autor, mám od něj všechny knížky.

kvetuse3368
16.11.2016

Mám již několik knih od tohoto spisovatele, a vždy mne pobaví. Když je člověku ouvej, tak mi dokáže náladu pozvednout. Čte se lehce a každá povídka i kniha vas chytí už od prvních řádků.

JanaK0312
07.10.2016

Upřímně mě knihy Jamese Herriota nadchly. Dýchá z nich neuvěřitelná pohoda, svěží humor a lidskost. Řekněme, že to není náročná četba. Na druhou stanu nenacházím v kategorii odpočinkové četby konkurenta. Humor je lehce štiplavý, každá příhoda skýtá vtipnou pointu. Popisy krajiny, které obyčejně nesnáším kvůli zpomalování děje, mi zde připadaly naprosto nezbytné a jako milovník severu Anglie jsem se v nich doslova rochnila. Každá postava byla z mého pohledu individuální, především kontrast mezi Tristanem a Siegfriedem mě velmi bavil. Z dějového hlediska nejvíc oceňuji právě minulost, kdy veterináři neměli tolika moderního vybavení, museli tvrdě dřít a zároveň obyvatelé vesnic žili poklidným životem bez přehnaného spěchu. Summa summarum, když mám splín nebo prostě potřebuji vypustit, okamžitě sáhnu po Herriotovi.

Mercatino
18.07.2016

Zatím v každé knize Herriot dokáže upoutat čtenáře od první stránky knihy tak, že se do ní okamžitě zamilujete. Umí člověka rozesmát i když čtu nějakou kapitolu pokaždé znovu. Umí Vám dát pocit, že být skromným člověkem je ta nejkrásnější a nejzábavnější věc pod sluncem.
Je zvláštní jak Herriot po celou tu dobu co léčil zvířata a pečoval o ně, nepochopil, jak zvířata tím, že je konzumujeme - trpí.

1