James Alfred Wight

James Herriot (pseudonym)

britská, 1916 - 1995, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
To by se zvěrolékaři stát neměloKdyž se zvěrolékař oženíZvěrolékař a kočičí historkyZvěrolékař mezi nebem a zemíTo by se zvěrolékaři stát nemělo - 1. díl

Komentáře (25)

Přidat komentář
syskas
31. ledna

Mám veľmi rada tohto autora, jeho štýl rozprávania. Čo kniha, to dobrý pocit pri jej čítaní aj po ňom.

Lessana
29.05.2017

J. Herriot je ďalším autorom, ktorého som objavila prostredníctvom tejto stránky. Za čo ďakujem. Jeho poviedky zo života, zo zverolekárskej praxe, vždy s krásne uzavretým oblúkom, popretkávané humorom, občas iróniou, no vždy hrejivé, láskavé, pozitívne a s všadeprítomným poznaním človeka, zvierat (samozrejme), s obdivom a úctou k prírode a jej rozmanitým výtvorom sú nádherným čítaním! Veľmi rada si kedykoľvek prečítam akúkoľvek knihu od Herriota, čo ho zaslúžene radí medzi mojich obľúbených spisovateľov!

Godžaver
14.01.2017

Můj nejoblíbenější autor, mám od něj všechny knížky.

kvetuse3368
16.11.2016

Mám již několik knih od tohoto spisovatele, a vždy mne pobaví. Když je člověku ouvej, tak mi dokáže náladu pozvednout. Čte se lehce a každá povídka i kniha vas chytí už od prvních řádků.

JanaK0312
07.10.2016

Upřímně mě knihy Jamese Herriota nadchly. Dýchá z nich neuvěřitelná pohoda, svěží humor a lidskost. Řekněme, že to není náročná četba. Na druhou stanu nenacházím v kategorii odpočinkové četby konkurenta. Humor je lehce štiplavý, každá příhoda skýtá vtipnou pointu. Popisy krajiny, které obyčejně nesnáším kvůli zpomalování děje, mi zde připadaly naprosto nezbytné a jako milovník severu Anglie jsem se v nich doslova rochnila. Každá postava byla z mého pohledu individuální, především kontrast mezi Tristanem a Siegfriedem mě velmi bavil. Z dějového hlediska nejvíc oceňuji právě minulost, kdy veterináři neměli tolika moderního vybavení, museli tvrdě dřít a zároveň obyvatelé vesnic žili poklidným životem bez přehnaného spěchu. Summa summarum, když mám splín nebo prostě potřebuji vypustit, okamžitě sáhnu po Herriotovi.

Mercatino
18.07.2016

Zatím v každé knize Herriot dokáže upoutat čtenáře od první stránky knihy tak, že se do ní okamžitě zamilujete. Umí člověka rozesmát i když čtu nějakou kapitolu pokaždé znovu. Umí Vám dát pocit, že být skromným člověkem je ta nejkrásnější a nejzábavnější věc pod sluncem.
Je zvláštní jak Herriot po celou tu dobu co léčil zvířata a pečoval o ně, nepochopil, jak zvířata tím, že je konzumujeme - trpí.

pavkaj47810
18.06.2016

Nedávno jsen byla na terapii a překvapením pro mě bylo, že si vybavuji Herriotem popsané krajiny a ty mě nejvíce uklidňují... Byl to můj autor No.1 už od maturity, kde jsem i jeho dílo a knihy popsala. Dodnes je mým Top autorem a znovu jsem po letech sáhla po jeho knihách, které jsou plné lásky a pochopení. Jeho humor a popis událostí je nadčasový.

Koka
02.12.2015

Kterákoliv jeho kniha na mě působí jako literární detoxikační kúra. Po všech těch různých knižních vraždách, znásilněních, pletichách, válkách, podrazech, úchylkách atd. stačí vzít si do rukou knihu pana Herriota, otevřít kdekoliv a začíst se. Začíst se do príběhů, které nepopisují žádný snadný život a neodehrávají se v luxusním prostředí, a přesto vyznívají optimisticky, povzbudivě, přinášejí napětí i vybízejí k čtenářovu fandění postavám, které jsou veskrze lidské, a tvorům veskrze zvířecím, tedy bez jakýchkoliv vtíravých "přísad" typických pro současnou literaturu. Stačí i jen pár epizod, a očista mysle se určitě dostaví.
Byl to obdivuhodný pán.

TaLu
28.09.2015

Z jeho knih dýchá humor a určitá životní laskavost.
Člověk uprostřed lidí, zvířat a přírody. Jeho zvěrolékař je především člověk.
Člověk, který těžce pracuje a přesto svou práci miluje.
A nejen práci, ale život v celé jeho rozmanitosti.
Knihy se zvěrolékařem v hlavní roli jsem četla jedním dechem.
Možná i proto, že jsem měla podobnou práci, a tak jsem věděla, že to popisované je skutečné.

Misan1993
06.06.2015

Kvůli tomuhle sympatickému chlapíkovi a především jeho úžasně napsaným knihám jsem chtěl být po většinu svého dětství veterinářem. Bohužel mě život zavedl jinou cestou, ale k J. Harriotovi se budu vždy rád vracet.

Kulhavá
01.06.2015

James Herriot tohoto autora prostě miluj :-) a to již více než 30 let :-). V jeho knihách rozhodně najdete velmi milý a laskavý humor. James Herriot je PAN SPISOVATEL

bosorkalesni
30.04.2015

Jestli někoho upřímně miluju, pak je to James Herriot. Jeho láska ke zvířatům je nevtíravá, ale totálně nakažlivá. Jeho knížky se čtou sami, jsou hrozně vtipné a sem tam i dojemné, no prostě úžasné !!!
Jedna historka k dobru. Jeli jsme autem s naším známým a já koukala na stádo krav na louce. Vzpomněla jsem si na Herriota a do ticha řekla : "já bych chtěla porodit telátko... ". Přítel na to "vždyť už jsi porodila dvě... :-D

Alienor
11.04.2015

Psov sa panicky bojím a väčšinu iných zvierat tiež nijako nezbožňujem, ale pán Herriot dokázal, že jeho knihy čítam s veľkým potešením. Pripomínajú mi prázdniny u starých rodičov na dedine, keď ešte chovali hospodárske zvieratá. Najviac ma ale dostalo, že knihy sú napísané s veľmi láskavým pochopením pre ľudské aj zvieracie slabosti, a to všetko je ešte podčiarknuté jemným humorom. Som očarená.

Balumba
04.02.2015

Doufám, že se s panem Herriotem jednou setkám "tam nahoře", abych mu poděkovala za všechny ty krásné chvilky, které jsem strávila nad jeho knihami, a za vrásky od smíchu kolem očí:-). Vracím se k němu pravidelně a myslím, že se mi nikdy neomrzí. A to ani ne tak kvůli tomu, o čem píše, ale spíš JAK píše. Herriotův laskavý, hřejivý a humorný pohled na svět, umění vystihnout pointu a podat ji tak, že se válíte smíchy div ne po zemi, to je umění.

Jančislava
27.11.2014

Jeho krásné příběhy mě provázejí téměř celý život. Když nevím co číst nebo jsem nemocná sáhnu po jeho povídkách a nechám se přenést na místa jeho působení ať je to do chlívku či k zámožné paní.

Naias
15.10.2014

Opísať realitu tak, že vyznieva ako utópia, to je umenie. A James Herriot bol úžasný umelec.

Ramira
07.10.2014

Můj zachránce při smutných dnech. Jeho knížky jsou pohlazení pro duši. Laskavé vyprávění, s milým humorem a zajímavostmi z veterinární praxe. Z jeho vypravování vyzařuje klid a optimismus.

Betka175
11.08.2014

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Jeho knížky mají "čestnou poličku" v mé knihovně :-)

DejnaDee
18.03.2014

Naprosto famozně psané přiběhy z veterinárního prostředí, které mě dostaly. Humorné, procítěné a velmi chytlavé vyprávění vyjadřuje jeho lásku ke svému povolání a hlavně ke zvířatům. Co dodat: úžasné knihy, které úžasně potěší.

Kristys
05.11.2012

S knihami Jamese Herriota jsem se poprvé setkala již před mnoha lety, ale mohu se k nim vracet stále znova, aniž by se mi jakkoliv omrzely. Důvod je prostý. Herriot nemusí do děje násilně zakomponovat samoúčelné akční pasáže, aby byl čtivý, nemá zapotřebí prokládat dialogy mezi postavami lacinými sexuálními narážkami, aby byl vtipný a nepotřebuje ani rozprostírat kolem čtenáře rozsáhlé sítě špinavých intrik, aby ho udržel v napětí. To mu však ani v nejmenším neubírá na přitažlivosti - právě naopak, jeho vyprávění je čisté a nevinné, zároveň však chytlavé a plné humoru. Se svými precizními vypravěčskými schopnostmi může popisovat sebeběžnější věci, aniž by měl čtenář chuť přeskočit na pasáž, kde se "konečně začne něco dít". Naopak je čtenář do knihy ponořen a vychutnává si ten klid, pohodu a hlavně nekonečnou dávku optimismu, jimiž na něj působí. Proto bude James Herriot vždy jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů, na něž nedám dopustit.

Froola
22.07.2012

Ať otevřu jakoukoliv kapitolu, můžu hned začít číst. Na každou dovolenou, jede Herriot se mnou. MŮJ NEJMILOVANĚJŠÍ SPISOVATEL

Lili
27.05.2012

Herriot prostě umí!

VictimOfChanges
27.10.2011

Vždycky, když někam jedu a rozhoduju se jakou si s sebou vzít knížku, jako jistotu sáhnu po některém díle "zvěrolékaře". Všechny díly jsou příklady milovaných knih, které se dají číst pořád dokola a jejich příběhy nikdy nezevšední. Prvního Herriota (Zvěrolékař a psí historky) jsem zdědila po babičce a byla to láska po první stránce...

Ellis
02.05.2011

Poprvé jsem četla Herriota ve 12 letech a od té doby se k němu stále ráda vracím, když mám chuť na příjemné počtení, zvířátka i zábavu. Úžasně se bavím při popisu paní Pumphreyové a její nadměrné péče o pekinéze Tricki Woo, to jsou úžasné kapitoly. Pro mě jsou nejlepší právě příběhy se psy a případně kočkami, ale i příběhy hospodářských zvířat jsou zajímavé a čtivé. Pár knih mám v knihovně.

mumin63
01.02.2011

Přečetla jsem snad všechny jeho knížky a jako autor patří k mým nejoblíbenějším