James Alfred Wight

James Herriot · pseudonym

britská, 1916 - 1995

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 26 knih

Komentáře (32)

Mrňous1
Mrňous1
21.06.2022

První knihu jsem četla někdy na střední škole. Od těch dob jsou knihy Jamese Herriota jedny z mých nejoblíbenějších a stále je všem doporučuji:-)

Štěpinambura
Štěpinambura
01.02.2022

Vystupuje z davu díky svému dokonalému humoru - je to můj nejoblíbenější autor! Miluji od něj knihu To bys e zvěrolekáři stát nemělo, jakou máte nejraději vy?


Cinik
Cinik
25.06.2021

Zatím jediný autor,který mne rozesmál tak, že jsem spadl z postele (klobásy a šťouchané brambory).

pavčape
pavčape
29.01.2021

Herriot stejně tak jako Durrel jsou mými oblíbenci už jen pro tu lásku ke zvířatům i lidem, která z jejich knížek přímo sálá...

palka452
palka452
02.01.2021

Kouzelný člověk

Sariega
Sariega
01.12.2020

Dokonalý autor, jednu dobu (za karantény) jsem to četla tak že jsem se dočetla až do poloviny zvěrolékař mezi nebem a zemí ale to jsme se toho fakt přečetla po půl roce jsem to znovu rozečetla a nyní jsme v polovině zvěrolékař opět v jednom kole

jprst
jprst
30.05.2019

Herriot? Tento autor svými příběhy snad nemůže odradit žádného čtenáře.

MonikaMa
MonikaMa
25.02.2019

Tak toto je Pán spisovatel. Mam prečítané od neho všetky knihy a u mna je každá jedna jeho kniha na prvom mieste! Nadherne popísané prostredie, kde sa dej odohráva a tá jeho nekonečná láska k zvieratám z kníh priamo srší. Moja prvá kniha od pana Herriota bola poviedky o mačičkách a v momente som sa zamilovala do jeho písania, že som musela objednať z antikvariátov všetky knihy, ktoré sa už inak zohnať nedajú... Je to môj poklad..

syskas
syskas
31.01.2018

Mám veľmi rada tohto autora, jeho štýl rozprávania. Čo kniha, to dobrý pocit pri jej čítaní aj po ňom.

Lessana
Lessana
29.05.2017

J. Herriot je ďalším autorom, ktorého som objavila prostredníctvom tejto stránky. Za čo ďakujem. Jeho poviedky zo života, zo zverolekárskej praxe, vždy s krásne uzavretým oblúkom, popretkávané humorom, občas iróniou, no vždy hrejivé, láskavé, pozitívne a s všadeprítomným poznaním človeka, zvierat (samozrejme), s obdivom a úctou k prírode a jej rozmanitým výtvorom sú nádherným čítaním! Veľmi rada si kedykoľvek prečítam akúkoľvek knihu od Herriota, čo ho zaslúžene radí medzi mojich obľúbených spisovateľov!

Godžaver
Godžaver
14.01.2017

Můj nejoblíbenější autor, mám od něj všechny knížky.

kvetuse3368
kvetuse3368
16.11.2016

Mám již několik knih od tohoto spisovatele, a vždy mne pobaví. Když je člověku ouvej, tak mi dokáže náladu pozvednout. Čte se lehce a každá povídka i kniha vas chytí už od prvních řádků.

JanaK0312
JanaK0312
07.10.2016

Upřímně mě knihy Jamese Herriota nadchly. Dýchá z nich neuvěřitelná pohoda, svěží humor a lidskost. Řekněme, že to není náročná četba. Na druhou stanu nenacházím v kategorii odpočinkové četby konkurenta. Humor je lehce štiplavý, každá příhoda skýtá vtipnou pointu. Popisy krajiny, které obyčejně nesnáším kvůli zpomalování děje, mi zde připadaly naprosto nezbytné a jako milovník severu Anglie jsem se v nich doslova rochnila. Každá postava byla z mého pohledu individuální, především kontrast mezi Tristanem a Siegfriedem mě velmi bavil. Z dějového hlediska nejvíc oceňuji právě minulost, kdy veterináři neměli tolika moderního vybavení, museli tvrdě dřít a zároveň obyvatelé vesnic žili poklidným životem bez přehnaného spěchu. Summa summarum, když mám splín nebo prostě potřebuji vypustit, okamžitě sáhnu po Herriotovi.

Mercatino
Mercatino
18.07.2016

Zatím v každé knize Herriot dokáže upoutat čtenáře od první stránky knihy tak, že se do ní okamžitě zamilujete. Umí člověka rozesmát i když čtu nějakou kapitolu pokaždé znovu. Umí Vám dát pocit, že být skromným člověkem je ta nejkrásnější a nejzábavnější věc pod sluncem.
Je zvláštní jak Herriot po celou tu dobu co léčil zvířata a pečoval o ně, nepochopil, jak zvířata tím, že je konzumujeme - trpí.

pavkaj47810
pavkaj47810
18.06.2016

Nedávno jsen byla na terapii a překvapením pro mě bylo, že si vybavuji Herriotem popsané krajiny a ty mě nejvíce uklidňují... Byl to můj autor No.1 už od maturity, kde jsem i jeho dílo a knihy popsala. Dodnes je mým Top autorem a znovu jsem po letech sáhla po jeho knihách, které jsou plné lásky a pochopení. Jeho humor a popis událostí je nadčasový.

Koka
Koka
02.12.2015

Kterákoliv jeho kniha na mě působí jako literární detoxikační kúra. Po všech těch různých knižních vraždách, znásilněních, pletichách, válkách, podrazech, úchylkách atd. stačí vzít si do rukou knihu pana Herriota, otevřít kdekoliv a začíst se. Začíst se do príběhů, které nepopisují žádný snadný život a neodehrávají se v luxusním prostředí, a přesto vyznívají optimisticky, povzbudivě, přinášejí napětí i vybízejí k čtenářovu fandění postavám, které jsou veskrze lidské, a tvorům veskrze zvířecím, tedy bez jakýchkoliv vtíravých "přísad" typických pro současnou literaturu. Stačí i jen pár epizod, a očista mysle se určitě dostaví.
Byl to obdivuhodný pán.

TaLu
TaLu
28.09.2015

Z jeho knih dýchá humor a určitá životní laskavost.
Člověk uprostřed lidí, zvířat a přírody. Jeho zvěrolékař je především člověk.
Člověk, který těžce pracuje a přesto svou práci miluje.
A nejen práci, ale život v celé jeho rozmanitosti.
Knihy se zvěrolékařem v hlavní roli jsem četla jedním dechem.
Možná i proto, že jsem měla podobnou práci, a tak jsem věděla, že to popisované je skutečné.

Misan1993
Misan1993
06.06.2015

Kvůli tomuhle sympatickému chlapíkovi a především jeho úžasně napsaným knihám jsem chtěl být po většinu svého dětství veterinářem. Bohužel mě život zavedl jinou cestou, ale k J. Harriotovi se budu vždy rád vracet.

Kulhavá
Kulhavá
01.06.2015

James Herriot tohoto autora prostě miluj :-) a to již více než 30 let :-). V jeho knihách rozhodně najdete velmi milý a laskavý humor. James Herriot je PAN SPISOVATEL

bosorkalesni
bosorkalesni
30.04.2015

Jestli někoho upřímně miluju, pak je to James Herriot. Jeho láska ke zvířatům je nevtíravá, ale totálně nakažlivá. Jeho knížky se čtou sami, jsou hrozně vtipné a sem tam i dojemné, no prostě úžasné !!!
Jedna historka k dobru. Jeli jsme autem s naším známým a já koukala na stádo krav na louce. Vzpomněla jsem si na Herriota a do ticha řekla : "já bych chtěla porodit telátko... ". Přítel na to "vždyť už jsi porodila dvě... :-D

Alienor
Alienor
11.04.2015

Psov sa panicky bojím a väčšinu iných zvierat tiež nijako nezbožňujem, ale pán Herriot dokázal, že jeho knihy čítam s veľkým potešením. Pripomínajú mi prázdniny u starých rodičov na dedine, keď ešte chovali hospodárske zvieratá. Najviac ma ale dostalo, že knihy sú napísané s veľmi láskavým pochopením pre ľudské aj zvieracie slabosti, a to všetko je ešte podčiarknuté jemným humorom. Som očarená.

Jančislava
Jančislava
27.11.2014

Jeho krásné příběhy mě provázejí téměř celý život. Když nevím co číst nebo jsem nemocná sáhnu po jeho povídkách a nechám se přenést na místa jeho působení ať je to do chlívku či k zámožné paní.

Naias
Naias
15.10.2014

Opísať realitu tak, že vyznieva ako utópia, to je umenie. A James Herriot bol úžasný umelec.

Ramira
Ramira
07.10.2014

Můj zachránce při smutných dnech. Jeho knížky jsou pohlazení pro duši. Laskavé vyprávění, s milým humorem a zajímavostmi z veterinární praxe. Z jeho vypravování vyzařuje klid a optimismus.

Betka175
Betka175
11.08.2014

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Jeho knížky mají "čestnou poličku" v mé knihovně :-)

DejnaDee
DejnaDee
18.03.2014

Naprosto famozně psané přiběhy z veterinárního prostředí, které mě dostaly. Humorné, procítěné a velmi chytlavé vyprávění vyjadřuje jeho lásku ke svému povolání a hlavně ke zvířatům. Co dodat: úžasné knihy, které úžasně potěší.

Kristys
Kristys
05.11.2012

S knihami Jamese Herriota jsem se poprvé setkala již před mnoha lety, ale mohu se k nim vracet stále znova, aniž by se mi jakkoliv omrzely. Důvod je prostý. Herriot nemusí do děje násilně zakomponovat samoúčelné akční pasáže, aby byl čtivý, nemá zapotřebí prokládat dialogy mezi postavami lacinými sexuálními narážkami, aby byl vtipný a nepotřebuje ani rozprostírat kolem čtenáře rozsáhlé sítě špinavých intrik, aby ho udržel v napětí. To mu však ani v nejmenším neubírá na přitažlivosti - právě naopak, jeho vyprávění je čisté a nevinné, zároveň však chytlavé a plné humoru. Se svými precizními vypravěčskými schopnostmi může popisovat sebeběžnější věci, aniž by měl čtenář chuť přeskočit na pasáž, kde se "konečně začne něco dít". Naopak je čtenář do knihy ponořen a vychutnává si ten klid, pohodu a hlavně nekonečnou dávku optimismu, jimiž na něj působí. Proto bude James Herriot vždy jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů, na něž nedám dopustit.

Froola
Froola
22.07.2012

Ať otevřu jakoukoliv kapitolu, můžu hned začít číst. Na každou dovolenou, jede Herriot se mnou. MŮJ NEJMILOVANĚJŠÍ SPISOVATEL

Lili
Lili
27.05.2012

Herriot prostě umí!

VictimOfChanges
VictimOfChanges
27.10.2011

Vždycky, když někam jedu a rozhoduju se jakou si s sebou vzít knížku, jako jistotu sáhnu po některém díle "zvěrolékaře". Všechny díly jsou příklady milovaných knih, které se dají číst pořád dokola a jejich příběhy nikdy nezevšední. Prvního Herriota (Zvěrolékař a psí historky) jsem zdědila po babičce a byla to láska po první stránce...