Za zamčenými dveřmi

Za zamčenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521936/bmid_za-zamcenymi-dvermi-65784d6d43a7e.jpg 4 378 114

Když si Nora Davisová dělala jako malá v pokojíčku úkoly, netušila, že její otec zatím ve sklepě vraždí ženy. Až do dne, kdy se jim u dveří objevila policie. O desítky let později je Nořin otec stále za mřížemi a ona je úspěšná chirurgyně s poklidným a osamělým životem. Nikdo netuší, že její otec byl sériový vrah. Pak však Nora zjistí, že jedna z jejích pacientek byla zavražděna – a to stejně děsivým a jedinečným způsobem, jakým vraždil i její otec. Někdo ví, kdo Nora je, a chce, aby za ten hrůzný zločin nesla zodpovědnost. Jenže ona není vrah. Policie jí nemůže nic přišít. Pokud se jí tedy někdo nepodívá do sklepa.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The Locked Door , 2021


více info...

Přidat komentář

Barča92
dnes 4 z 5

Druhá kniha od této autorky. Opět se krásně čte, příběh je zajímavý a bavil mě. Kniha vás nutí pokračovat další a další kapitolou. Na konci velké překvapení. Musím, ale říct, že pomocnice byla možná o trošičku lepší.

eva3992
včera 5 z 5

Nora Davisová prožívala své dětství jako každý jiný, ale jen do té doby, než policie zjistila, že její otec ve sklepě vraždil nevinné ženy. Nyní, po více jak dvaceti letech, je Nora úspěšnou lékařkou, nikdo nezná její minulost a otec je stále ve vězení. Jednoho dne Nora zjistí, že byla zavražděna její pacientka, a to stejným způsobem, jakým vraždil její otec. Je zřejmé, že se někdo snaží dostat Noru za mříže, ale ona přeci není vrah a policie na ní nic nemá. Pokud se ovšem nepodívá do sklepa.

Jakmile si přečtete prolog, je vám jasné, že tuto knihu si prostě chcete přečíst. Autorka vás naláká na samotný příběh takovým způsobem, že knihu nebudete moci odložit. Navíc mě zaujalo lékařské prostředí, které mám v knihách ráda. Je před vámi příběh, který vás strhne a pohltí.

Střídá se tu současnost s minulostí, poznáváme to, jak se Nora dokázala vyrovnat s tím, že má otce vraha a zároveň se dozvídáme, jak vypadá její současný život. Ač se může ze začátku jevit příběh málo akční, věřte, že je tu skvěle vytvořeno napětí i z naprosto banální situace. Autorka v textu komunikuje přímo se čtenářem, a to mám ráda. Díky tomu nás opravdu vtáhne do příběhu, máme pocit, že jsme jeho součástí a můžeme ho více prožívat.

V knize nejsou žádné zdlouhavé popisy, je to jednoduchý příběh bez zbytečných komplikací. Text doslova mizí před očima, máte pocit, že nemůžete přestat číst. Zhruba v polovině jsem začala tipovat kdo je vrah. Je tu spousta možností, každý podezřelý je možný, ale až do posledních stránek nebudeme vědět, kdo jím nakonec bude a rozuzlení vás tak překvapí.

Kniha má optimální délku, thriller kolem 300 stran je pro mě ideální. Ale musím se přiznat, že konec byl velmi rychlý, skoro až uspěchaný. Byla jsem do příběhu tak ponořená, že bych klidně ještě chvíli četla. Ani bych se nedivila, kdyby autorka připravila pokračování.

Za mě výborná kniha plná napětí, která má spád a u které se nebudete nudit. Jen tedy nevím, zda budu mít po dočtení ještě někdy ráda vůni levandule


zelda7
včera 5 z 5

Jsem ráda, že jsem po knize Pomocnice, kterou hodnotím spíše průměrně, dala autorce "druhou šanci". Tato kniha byla úplně jiná než Pomocnice, začnu tím, že žánrově je to také trochu jinde. Pomocnice byla více psychologický thriller, taková ta vztahovka. Zde se ale jedná o poměrně zajímavý příběh lékařky, jejíž otec je usvědčený sériový vrah. Nyní ale někdo začne napodobovat jeho styl vražd, které se staly před mnoha lety. Na knize se mi líbilo, že nebyla oproti Pomocnici předvídatelná, jako čtenář jsem viděla nějaké indicie, ale autorka vás nechá hádat co za tím vězí, ale já třeba takový závěr netipovala. Kniha se mi moc líbila, byla napínavá, čtivá a měla pár mrazivých/strašidelných momentů.

čef
11.04.2024 5 z 5

Tento styl vyprávění mám rád. Bez sáhodlouhých dialogů a jiných okolků je v první osobě vyprávěn děsivý příběh sériových vrahů. Vše je napsáno tak, že se napětí stále stupňuje. Závěr je překvapivý, ale podle mne trochu násilný a ne docela košer. Nicméně to lze asi očekávat, jinak by to asi byla nuda, pravda většinou nevypadá zas až tak atraktivně.

Pazďa
10.04.2024 4 z 5

Kratičký, ale uspokojivý příběh, ze startu to už už vypadá,že vyvrcholení může skončit velkým klišé průserem, a i když se klišé nevyhneme, je to lepší, než jsem odhadoval okolo strany 100. A celé knize pomáhá, že není problém ji bez většího úsilí přečíst za den, takže nemáte ani čas rozbíhat bohatší teorie.

Ivuska.09
09.04.2024 5 z 5

Pomocnice asi byla o fous lepší, ale i tak mohu knihu doporučit. Závěr jsem neodhadla, takže opět mě autorka dostala!

KerrKnock
08.04.2024 5 z 5

Přečteno za dvě a půl hodiny na balkoně. Nemohla jsem se odtrhnout, autorka píše opravdu skvěle, velmi poutavě. O trochu slabší, než Pomocnice, ale i tak naprosto výborná, doporučuju.

Jane2016
08.04.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi, kniha, na kterou jsem v posledních pár dnech vídala samé pozitivní a nadšené ohlasy. Proto, když jsem na knihu narazila u nás v knihovně, potichu jsem zajásala a hned se doma pustila do čtení.

Co je potřeba říct, v životě jsem přečetla již spousty thrillerů. Jsou takové, které přelouskáte během jednoho dne, ale v paměti Vám dlouho nezůstanou. A pak jsou ty, které čtete, neustále říkáte „Wau“, tak tohle je boží a děj nezapomenete. A přesně taková je tahle kniha. Čtivá, dechberoucí a se skvělou zápletkou. Samozřejmě jsem se během čtení snažila uhádnout pachatele, ale byla jsem vedle. Konec knihy mě naprosto odrovnal!

Boží! Skvělé! Doporučuji všema deseti! Tahle kniha si opravdu zaslouží ten boom, který kolem sebe má.

1bublina
06.04.2024 5 z 5

Tak to byla naprostá bomba. Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se otrhnout. Prolínání současnosti a minulosti dělalo příběh ještě napínavější. Autorka perfektně dávkovala informace z minulosti, abych si nebyla jistá, jak moc je Nora temná. Moc jsem jí fandila. Kniha se mi líbila dokonce víc než Pomocnice.
ČV 2024 - Kniha poprvé vydaná v roce 2024 (nová kniha).

Tereza0107
05.04.2024 5 z 5

Po Pomocnici, kterou jsem zhltla za pár večerů, jsem si od autorky samozřejmě musela pořídit i tuto. A opět to bylo super počtení. Kniha extrémně rychle ubíhá, krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál, postavy jsou uvěřitelně a barvitě popsané (až tak dobře, že jsem postupem času podezřívala úplně každou postavu a to včetně té toulavé kočky :D ). Jediný můj problém s knížkami od Freidy jsou její závěry - moc na sílu, krkolomné a pro mě celkem neuvěřitelné. Ale i tak dávám plný počet vězdiček.

leniska6373
02.04.2024 5 z 5

Po pomocnici sem si řekla ze přečtu tuto jestli bude stejně dobra a byla. Kniha se četla dobre a nutilo vas to cist dal a dalZa vraha sem považovala někoho jiného takže překvapení kdyz to byl nakonec nekdo jinyurcite stoji za precteni

Luccinda
02.04.2024 4 z 5

Pomocnice byla perfektní, té se asi už žádná kniha od autorky nevyrovná. Vlastně jsem jenom doufala, že Za zamčenými dveřmi bude alespoň stejně čtivé jako Pomocnice, a bylo! Pro mě opět čtení na jedno odpoledne, už od první strany jsem byla napnutá, co se v té minulosti asi stalo a jak bude příběh hlavní hrdinky pokračovat.

Vlastně mám jen jedinou výtku. To rozuzlení celé zápletky mi přišlo hodně neoriginální a také teda absolutně nereálné. Ale s tím u thrillerů tak nějak počítáme. Knížka byla jinak ve všech ohledech skvělá. A nejvíc se mi líbilo, jak jsem vlastně celou dobu nevěděla, jestli mám té hlavní hrdince věřit, nebo ne. Protože ta byla teda fakt divná. A po zkušenostech s Pomocnicí už mám tendence v autorčiných knihách nevěřit nikomu a ničemu.

krevetka79
01.04.2024 5 z 5

I tahle knížka se autorce povedla.
Už jen z textu na zadní obálce mi přeběhl mráz po zádech.
Bavilo mě střídání současnosti a návratu do minulosti.
Byla jsem napnutá od začátku do konce. Opět každou chvíli podezřívala někoho jiného:-), ale rozuzlení mě dostalo.
Budu netrpělivě vyhlížet další dílo.

Šárušinka
31.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Jakože wtf? To bylo boží! Zhltala jsem ji za dva dny a posledních 30 stran jsem ani nedýchala. Všechny podezíráte, začínáte být paranoidní jako hlavní hrdinka, no a nakonecpřečtěte si ji a uvidíte sami. Doporučuji!

Jen otázka. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak je možné, že i když se Nořina matka oběsila v cele a byla v pátém měsíci těhotenství, že její dítě (Nořina sestra) přežilo?

Šárka88
31.03.2024 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem a vzhledem k tomu, že Nora mi nebyla nijak sympatická, můj obdiv si nakonec a na konci našla. Sice část s číčou byla malinko přitažená za vlasy, tak i onak hodnotím pěti hvězdami. Super detektivní oddechovka. Těším se na další knížky, ale proč ve slovenštině???? :(

ArwenAragorn
31.03.2024 5 z 5

81%

...Takže pokračuju v přehrabávání svých věcí a hledán zdroj toho zápachu.
Po další minutě usilovného pátrání ho najdu.
Uskočím od kufru a málem se skácím v mdlobách k zemi. Odvrátím hlavu a začnu nasucho dávit, až mi slzí oči. Ne. Ne. Tohle nemůže být pravda. Prostě nemůže.
Je to useknutá ruka.
________________________________________________________________________________
Perfektní thriller! Je tak čtivý a napínavý, že se nedá odložit z ruky, ke konci už jsem nevěděla, komu můžu věřit a pak přišel zásadní zvrat, který mě rozložil. Zároveň jsem zjistila, k čemu je dobrý takový domácí mazlíček.
Knížka za přečtení určitě stojí.

Lkomrska
30.03.2024 5 z 5

Kniha se četla sama, baví mě krátké kapitoly, které mě držely v ději. Je to první kniha od této spisovatelky a jsem spokojená. Taková odddchovka.

Nessie72
29.03.2024 3 z 5

Pomocnice to nebyla. Pro mě příliš mnoho věcí nedávalo příliš smysl, o náhody tady opravdu není nouze a kromě kočky mi postavy k srdci nepřirostly.

Pitbullka
29.03.2024 4 z 5

Jestli knize něco nelze upřít, je to čtivost. Krátké kapitoly drží čtenářovu pozornost. Bavilo mě, že byl příběh svižný. Vzhledem k rozsahu však nebyl nějak extra propracovaný. Na jedno čtení mě knížka bavila, ale asi to není záležitost, kterou bych potřebovala číst znovu.

Jirinamac
28.03.2024 4 z 5

Při čtení jsem opět čekala nějaký zvrat v ději jako to bylo u Pomocnice a bylo to tak. V závěru už je podezřelý každý, jen pachatel je mimo hru. Moc pěkně se čte a knížka má spád.

Štítky knihy

vraždy thrillery sérioví vrazi prolínání minulosti a současnosti

Autorovy další knížky

2023  89%Pomocnice
2024  87%Za zamčenými dveřmi
2023  90%Anatómia lži
2024  88%Tajomstvo pomocníčky
2024  0%Profesorka

Kniha Za zamčenými dveřmi je v

Právě čtených24x
Přečtených450x
Čtenářské výzvě96x
Doporučených20x
Knihotéce189x
Chystám se číst506x
Chci si koupit163x
dalších seznamech7x