i.stefany i.stefany komentáře u knih

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Takový milý románek pro ženy s lehkou kriminální zápletkou. Odpočinkové čtení, žádná krev, žádné vraždy. Dobře se čte, postavy jsou reálné a příběh poukazuje na témata dnešní doby.

01.06.2021 4 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Martin Goffa mě vždycky potěší. I tentokrát poskládal zajímavý příběh, jehož hlavní linkou je sektářství. V každém díle mě fascinuje, jak autor v rámci příběhu nečekaně odhaluje kauzy a případy, které vlastně známe, nebo si pamatujeme z televize, jak se pohybuje na místech, která známe a často navštěvujeme a v tomto příběhu se dokonce objevil i COVID. Mám pocit, jako bych mohla Terence nebo Mika kdykoliv potkat... :-) A to mě prostě baví.

27.05.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Tak je mi toho Terence tak nějak líto. Vždycky se nachomýtne k nějakému průšvihu, který má pro něho nedozírné psychické následky. I tentokrát je konfrontován s případem, který se ho dotýká osobně. Ale co s ním má vlastně společného přepadení banky s dvaceti rukojmími? Přečtěte si další zajímavý díl, který jistě vychází ze skutečné události. A já jdu na Sektu. :-)

25.05.2021 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

...a zase ty sestřičky!!! Helen, Dora i Millie se tentokráte dostávají do víru svých osudů. Každá z nich prožívá více či méně dramatické okamžiky, chvíle štěstí, radosti, strachu i bolesti. I přesto všechno je tento třetí díl opět velmi povedeným a příjemným čtením a moc se těším na další díly. Škoda, že jsou mezi nimi tak dlouhé časové úseky, nejraději bych je četla všechny najednou. :-)

24.05.2021 5 z 5

Retro ČS 3 Retro ČS 3 Michal Petrov

I třetí díl Retra se mi velmi líbil. Tentokráte se zaměřuje na trávení volného času, dovolených a cestování. Kniha je opět plná dobových obrázků a popisů, při nichž se mi vybavovaly vzpomínky na letní tábory ROH, podnikové zájezdy do Rumunska, dovolené pod stanem v NDR, nákupy benzinu za talony a nutná celní prohlášení při návratu domů. Když se rodičům podařilo vyjet za známými do západního Německa, jak sháněli výjezdní doložky, devizový příslib a nutný zvací dopis... Tenkrát jsme jako děti byly pyšné, že jedeme na dovolenou do ciziny a ne jen k českému rybníku. To už si dnes ani neumíme představit.

21.05.2021 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Knihu jsem si vybrala spíše ze zvědavosti kvůli názvu. O čem by mohly být Kyselé třešně a ještě tak vysoko hodnocené?... Ještě teď hledám slova. Je to krásný, hluboce dojemný a přesto nesmírně krutý příběh, odehrávající se v době druhé světové války. Je plný milých venkovských lidí, vztahů, lásky, naděje, víry v krásnou budoucnost, ale jen do závěrečných kapitol. Na ty jsem nebyla připravená a nejraději bych je vymazala z povrchu zemského. Postavy tohoto románu jsem si moc oblíbila a vy si je určitě oblíbíte také. Doporučuji.

18.05.2021 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Napínavé, řádně zamotané, velmi čtivé. Začátek příběhu je poměrně pomalý a vyžaduje soustředění na postavy, kdo je kdo a kdo ke komu patří. Postupně se ale příběh rozjíždí správným směrem, roztáčí napětí a otáčí jednu stránku za druhou. Závěr je opravdu nečekaný a překvapivý. Stylem mi připomínala knihy Michele Campbell.

15.05.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha! Silný a dojemný příběh o těžkém životě na venkově, o nesmělé dívce, z které se vlastní vírou stala rozhodná a statečná žena. Život mladé Aničce nachystal více problémů a starostí než komukoliv jinému, a přesto neztratila naději, nezdolnou víru v lepší časy, a ještě dokázala pomáhat všude kolem sebe. Klobouk dolů. Moc jsem si knížku užila a doporučuji. Kdo má rád silné příběhy, nebude se moci odtrhnout.

07.05.2021 5 z 5

Retro ČS 2 Retro ČS 2 Michal Petrov

Tenhle druhý díl Retra jsem spíše jen tak prolistovala. Souhlasím s ostatními, že i mně byl bližší první díl, ale i zde jsem zavzpomínala na nákupy v Tuzexu, přeplněné sobotní burzy a vybavení domácnosti, které jsme třeba doma neměli my, ale sousedi ano. :-) Tahle edice Retra se mi moc líbí a palec nahoru autorovi, že přišel s tak skvělým nápadem.

02.05.2021 4 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Anděla Šťastná Brůmová je hlavní postavou a vypravěčkou svého vlastního životního příběhu. Vzpomíná na dětství, které ovlivnilo nedostatek mateřského citu a chladná výchova matky, jež se v dospělosti promítla i do jejího vztahu ke svým vlastním dcerám. Ačkoliv sobecká a sebestředná Anděla před láskou k dcerám upřednostnila své vlastní sny a tužby, šťastná přesto nebyla. Snad pouze příjmením.

02.05.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Míša Klevisová je pro mě sázkou na jistotu. Po dlouhé době jsem se dostala k její další detektivce, ale bohužel musím říct, že se mi zatím líbila nejméně. Začátek příběhu byl poměrně vleklý, dalo mi dost práce se orientovat v postavách a jako milovníka zvířat mě některé pasáže přímo mučily. Na druhou stranu se mi líbilo vykreslení mezilidských vztahů mezi starousedlíky a náplavami, ale i ty krásné popisy syrové beskydské přírody. Tentokrát za mě průměr. Snad mi to Drak vynahradí. :-)

29.04.2021 3 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Mám ráda retro, jak už jsem tu kdysi psala. Sledovala jsem všechny pořady Retro v televizi a konečně jsem měla možnost nahlédnout i do této povedené knihy. S každým popisem i obrázkem se mi vybavovaly střípky a chutě dětství... Všimli jste si, že se čím dál více v obchodech rojí akce "Retro týden" a prodávají se lahůdky s názvem "retro" šunka, pochoutkový salát, šunkový salám podle normy ČSN77... Něco na tom retru je. :-)

17.04.2021 4 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Lenku Pastorčákovou si pamatuji ještě jako televizní reportérku, proto jsem byla překvapená, že se dala do psaní knihy. Musím ale říci, že se jí velice dobře podařilo popsat pohnutou psychiku a stav mysli ženy, která trpí chorobnou žárlivostí. Přemýšlím, kde čerpala inspiraci, protože to bylo tak věrohodné popsané, že to prostě jen tak nevymyslíte... Na prvotinu velmi povedené a čtivé.

16.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dechberoucí a ohromující druhý díl Šikmého kostela mě dostal skoro do kolen. Jsem fascinována autorčinou znalostí kraje, nářečím i studiem historie, které přenesla na papír v tak strhujícím podání. Osudy všech postav jsou natolik reálné a uvěřitelné, že ve vás vyvolávají všechny možné emoce, nejvíce však bolest a žal. Je mi moc líto, že jsem se již musela se všemi hrdiny rozloučit, několik dní byli mými nejbližšími, ale jsem šťastná, že mi zvědavost nedala a oba díly jsem přečetla. A také jsem šťastná, že tuto skvostnou kroniku mám doma a ne jen zapůjčenou z knihovny. Dávám 10* a doporučuji jako nejlepší ságu současnosti :-)

11.04.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Opět naprostá spokojenost. Tentokrát Terence rozplétá příběh mrtvého muže z okraje společnosti, který ho postupně zavádí zpět do devadesátých let ke kauze s LTO. Děkuji za osvětlení této obludné skutečnosti, i když ve výsledku by to člověk raději snad ani vědět nechtěl. Je to další velice čtivý a napínavý příběh.

07.04.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Výborně vykreslená temná a ponurá krajina švédského venkova, stejně jako jeho podivínští obyvatelé. Každý z nich tu žije tak, jak nejlíp umí, všichni se znají, každý ví o druhém téměř vše a přesto někdo z nich provedl něco děsivého... I když to byl příběh zvláštní, skrz naskrz depresivní, bavil mě a nemohla jsem se od něj utrhnout. Skvělé.

05.04.2021 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Robin! :-)
Psí rošťák a lump k pohledání. Ráda čtu knihy paní Frýbové a tak jsem si řekla, že od ní zkusím i jiný žánr. Velice mě potěšila, pobavila i rozesmála. Robin mi přirostl k srdci, i když to s ním panička neměla zrovna lehké. Já ale poťouchlá zvířátka miluji, a proto jsem mu tajně fandila. :-) Myslím, že knížka má šanci pobavit všechny milovníky zvířat, nejen pejsků.

05.04.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zase si Robert Bryndza připravil originální námět, vystupňoval napětí a přidal trochu ze soukromí hlavních postav. Příběh mě zaujal, ale tentokrát jsem si neuměla moc dobře představit ty technické záležitosti... Proto o jednu hvězdičku míň.

02.04.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Námětem se autorka moc neliší od ostatních, zato stylem vyprávění svých příběhů je jedinečná. Zpočátku si musíte na ty krátké úderné věty a spojení zvyknout, ale o to více je pak člověk překvapen, jaký rozměr a hloubku příběhu dávají. Zuzanin příběh mě okamžitě vdechl, bezmezně semlel, aby mě na konci vyplivl totálně zničenou a emocionálně rozervanou. Takový příběh rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

29.03.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

I já měla dilema. Nízké hodnocení na DK, ale vysoké od mých oblíbených uživatelů rozhodlo. Nezdálo se mi, že je kniha o ničem, jak se tu v některých komentářích píše. Naopak je to velmi složitý a silný vztahový příběh a jde do obrovské hloubky v cítění a snaze uchránit své nejbližší. Pospojovat jednání, pocity a myšlenky Adama i Livie, odvyprávět je očima obou postav a nevynechat ani jedinou, to zaslouží metál. Já byla nadšená, nechtěla jsem knihu ani na chvíli pustit z ruky a k hodnocení mi ani 5 hvězdiček nestačí. Přála bych si více takových příběhů.

20.03.2021 5 z 5