Slepá bába

Slepá bába https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380576/mid_slepa-baba-iTs-380576.jpg 4 61 30

Zkušená advokátka Tereza Horynová má za sebou více než dvacetiletou praxi a zdá se jí, že lidé ji už nemají čím překvapit. Má dobrou pověst, žije klidný život, její soukromí je spořádané, nemá s nikým problémy, žádné konflikty. Až do jednoho obyčejného pátečního dne… Kdosi ji začne sledovat, časem přibydou i výhrůžky a tlak se stupňuje. Tereza se začíná bát. O co jde, komu vadí natolik, že vynakládá úsilí, aby ji zastrašil? A proč? Váhá, jestli se má obrátit na policii, nechce se jí do toho. Začne být podezíravá vůči lidem ve svém okolí a její dosavadní pevný svět je rozleptáván strachem a nedůvěrou...... celý text

genduna
10.01.2024 2 z 5

První kniha od autorky co jsem četla. Taková oddychovka. Nenadchne ani neurazí. Na svou další knihu už mě ale nejspíš nenaláká..

simca9342
27.02.2023 5 z 5

Sledování a výhrůžky mohou mít někdy překvapivý dopad.
Tereza je zkušená osoba pracující v soudním prostředí. Několik let je ale rozvedená a s bývalým mužem řeší mimo jiné svůj osobní vztah s dcerou, který se vlivem rodinné tragédie a vážného onemocnění rozpadl. Po vážné autonehodě , kdy dcera Simona naštěstí není viníkem, ale odskákala si to, to vypadá s budováním vztahů matky a dcery opět po letech nadějně.
Další rána do Terezinina už tak nabitého života v oblasti plánování schůzek a soudních jednání přijde v docela obyčejný den. Den, který ji změní život, protože ji někdo sleduje...

viweb
04.04.2022 4 z 5

Pěkný příběh, do 3/4 dobře gradující a pak asi 15 stran do konce nějaký zlom, opakované připomínání predešlého děje jakoby autorka potřebovala knihu ještě o 15-20 stran něčím natáhnout. Rušivý element pro mě. Proto 4/5 hvězd.

zdenaR
30.09.2021 3 z 5

Z mého pohledu nejslabší kniha autorky.
Dějově nic moc, vše se pohybuje kolem několika osob a výsledně závěr poněkud odbytý, nepříliš uvěřitelný.

i.stefany
01.06.2021 4 z 5

Takový milý románek pro ženy s lehkou kriminální zápletkou. Odpočinkové čtení, žádná krev, žádné vraždy. Dobře se čte, postavy jsou reálné a příběh poukazuje na témata dnešní doby.

1alena1
01.06.2021 5 z 5

Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Určitě to není žádná "velká" literatura do učebnic, ale mě to prostě moc bavilo. Takové české problémy, české povahy, dovedu si představit, že to proběhlo v mém okolí. Ač nejsem detektivně nadaná, tak jsem tušila "pachatele", ale to mi nevadí, bezva kniha na dovolenou.

RADOST
20.04.2021 3 z 5

Jednoduchý detektivní příběh. Situace, do které, nebo jí podobné, se může dostat každý z nás. Čtivé poučení o myšlení a činech lidí, cítících se "nespravedlivě" zahnaní do nové životní situace.

knihomolka1197
16.03.2021 5 z 5

Další ze skvělých knih paní Pospíšilové! Radost ze čtení mi poněkud zkalil fakt, že jsem pachatele uhodla v podstatě hned na začátku...jinak super čtení a už se těším na další.

Týna79
08.01.2021 2 z 5

Do knihy jsem se občas musela nutit a nakonec jsem ani tolik překvapená nebyla, ale jinak se mi vlastně kniha docela líbila, takže hodnotím spíše jako průměrnou knihu. Ale myslím si, že by někoho určitě mohla bavit!

Doubravka1975
06.09.2020 4 z 5

Knížku vracela v knihovně známá a zaujalo mě jméno autorky. Tak se totiž úplně přesně jmenuje moje kamarádka. Příběh zajímavý a čtivý. Pachatele jsem samozřejmě nehodla i mě trochu naštvalo , že to nebyl někdo jiný....
Určitě zkusím její další knížky

Kerberos
23.07.2020 4 z 5

Nestává se mi často abych během týdne četla dvě podobné knihy.Vyhrožování,sledování,tentokrát žádné podceňování a nakonec všechno dobře dopadne.

Lejdus
17.11.2019 3 z 5

Vcelku povedený příběh. Napětí a zajímavé osobnostní rysy některých postav mne zaujaly. Také se mi líbí v podstatě happy end. Věřím, že kniha je vcelku ze života a někteří lidé mohou zažívat podobné situace.

sabca
08.11.2019 4 z 5

Tak jsem zase sáhla po knize od české autorky a zklamaná nejsem. Četlo se to dobře a pachatele jsem taky neodhadla. Knihu doporučuji

Aneleh
22.10.2019 4 z 5

Příběh advokátky, kterou někdo sleduje, se snaží vyznívat napínavě, ale příliš mi takový nepřišel. Jednotlivé postavy jsou dobře psychologicky vykresleny, přesto mě celá kniha nezaujala tak, jak bych si představovala. Pachatel byl pro mě překvapením, podle toho jak byl celou dobu před tím popisován jako charakterní a obětavý člověk, mi to nějak nesedělo. Při všech jeho povinnostech a starostech jsem moc nepochopila, kde sebral čas na stalking.

Lenoulinka
19.10.2019 4 z 5

Abych nečetla pořád zahraniční autory detektivek a thrillerů, tak jsem zabrousila do našich vod. Stalking po česku se četl poměrně dobře. Nechtěla bych být v Terezině kůži. Knížka tak akorát stran na jeden den, aby tam nebylo nic zbytečného a mělo to spád. A tradičně jsem neodhadla podezřelého...

Monni
18.10.2019 3 z 5

Kniha byla zajímavá a čtivá. Taky napínavá, ale pachatele jsem věděla už od začátku a konec mi přišel hrozně uspěchaný. Za mě takový průměr. Neurazí a ani nenadchne.

Radka1911
08.10.2019 4 z 5

Velmi příjemná a napínavá kniha na pomezí detektivky a psychologického románu.

janina66
20.09.2019 2 z 5

Tak bohužel se musím přiklonit k záporným hodnocení. Kniha se četla celkem fajn, ale nebavila mě. Teprve posledních 20stran se dalo číst.

Aleh
03.09.2019 4 z 5

Slepá bába je další z knih Jarmily Pospíšilové, která píše nejen detektivky, ale také literaturu především pro ženy. Co mají její knihy společného? Velmi dobře a lehce čtou. Autorka se věnuje podrobnému vykreslení povah jednotlivých postav. A tak můžeme mít mnohdy dojem, že víme, jak všechno dopadne a skončí. I tak je závěr pro mě často překvapivý. A tak se nechte unášet tentokrát životem advokátky Terezy Horynové. Do jejího poklidného života však vstoupí někdo, kdo ji začíná sledovat a zastrašovat. Proč a kdo?

Sarance
25.08.2019 2 z 5

Kniha se četla dobře, ale celou dobu mě strašně tušili ve čtení to, jak je jako detektivka strašně předvídatelná. Stále jsem doufala, že pachatel nakonec bude někdo jiný, bohužel. Proto jen tři hvězdičky.