i.stefany i.stefany komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

K severským thrillerům přistupuji s vědomím, že to není lehká četba. Všechny se vyznačují brutalitou a násilím a nejinak tomu bylo i zde. A přitom kniha nese tak něžný název - Kaštánek. Každopádně vyšetřování mě baví v každém příběhu, jen těch morbidností by nemuselo být tolik.

04.11.2021 4 z 5

Pěstitelka růží Pěstitelka růží Charlotte Link

Charlotte Link je má velmi oblíbená autorka psychologických románů. Jen málokdo dokáže vylíčit postavy tak dokonale plasticky jako Charlotte. I v tomto románu z období okupace, se jí povedlo vytvořit právě díky postavám napínavý příběh, líčící spletité životní osudy dvou žen. Malé anglické dívenky Beatrice a Heleny, mladé manželky německého důstojníka.

01.11.2021 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Těžko se hledají slova k tak silné a dojemné knize jako je Slavík. Je to další z knih s válečnou tematikou, tentokrát líčící období druhé světové války ve Francii, ale také je to příběh obyčejných a statečných lidí, především dvou sester, z nichž každá bojuje s hrůzami války odlišným způsobem. Příběh vyvolává řadu emocí a konec je opravdu tak dojemný, že se slzám jen těžko bráníte...

01.11.2021 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Také souhlasím s komentáři, že je kniha velmi rozvleklá a stačila by tak polovina stran. Pak by to byl příjemný dobrodružný román s trochou módy, exotiky, politiky, špionáže a to vše obalené druhou světovou válkou ve Španělsku. Četlo se to moc pěkně, ale ta zdlouhavost děje mi ubírala na trpělivosti.

04.10.2021 3 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Skvělá práce. Povídky moc nevyhledávám, mám raději knihy s jedním silným příběhem. Tady jich bylo rovnou šest a jeden děsivější než druhý. Drsná realita nebo bujná fantazie autorky, svalená na klienty psycholožky Vandy? Doporučuji. Originální a čtivé povídky.

01.10.2021 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak tohle tedy byla šílená jednodenní jízda! Výborně promyšlené, zpracováno tak, že od začátku víte, že to nebude jen tak, jak se píše. Pod povrchem bublá zlo, i když to tak vůbec nevypadá.. Parádní zápletka, zvraty a to finále? Opravdu nečekané, i když...? Milovníci psycha určitě si přečtěte. :-)

01.10.2021 5 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Moc pěkně zkombinovaná porce historických faktů a fantazie autorky. Příběh je napsán velmi pěkným jazykem a je zasazen do atraktivního prostředí berlínské nemocnice Charité. Výborně se čte, ale léčebné metody této doby mě opravdu děsily. Važme si toho, že žijeme v současné době! :-)

21.09.2021 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Přidávám se ke čtenářům, kterým se tato útlá knížečka líbila. Chvílemi mi příběh připadal skoro jako pohádka, snad proto, že ho vyprávěla svým pohledem osmiletá Klárka. Ale i přes jemný styl vyprávění, jsem si zase připomněla hrůzy, které se při vysidlování a odsunu Němců děly a jen stěží hledám slova pro to, čeho všeho jsme my lidé schopni !!!

16.09.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Velmi originální téma si vybral pro první díl série Brian Freeman. Manipulace se vzpomínkami a vědomím, sugesce, hypnóza... Dost mě to děsí. Neumím si představit, nakolik by něco takového mohlo být reálné a jsem ráda, že už o tom nemusím přemýšlet. Postavy se vcelku povedly, nejvíc mě bavil Schack. :-))) Nicméně, příběh je napínavý a těžko se odkládá a já se těším na druhý a třetí díl.

11.09.2021 4 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Čtivá romance říznutá napětím. Autorka píše knihy především z prostředí vyšších kruhů a ani u této neudělala výjimku. Pravdou je, že se kniha těžko odkládá, protože se pěkně čte o všech těch luxusních večírcích, exotických dovolených, drahých autech a jachtách, ale zápletka je na můj vkus až moc překombinovaná. Pokud se chcete jen pobavit a oddychnout si u dobré knížky, je tohle dobrá volba. Pokud hledáte opravdový psychologický thriller, něco tomu prostě chybí. Já zvolila první variantu a jsem vcelku spokojená.

06.09.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Jak se říká "historie se opakuje". Poutavě a velmi čtivě odvyprávěný příběh jedné generace žen. Je to ale smutný vesnický příběh, o těžké době odehrávající se v minulém století, nelehkých lidských osudech a hlavně vztazích. Kniha je napsána velmi realisticky, syrově a bez příkras, tak, jak to doopravdy bývalo. Z příběhu mě chvílemi opravdu mrazilo, bylo smutno, cítila jsem ten strach, tu vnitřní rozervanost Emilky i Jany. A co Johanka, dokázala se vzepřít rodové předurčenosti?

30.08.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Dvě ženy, dva lety, jediná šance zmizet. Poslední let je spíše než thriller poctivé psychodrama. Osudy dvou nešťastných žen, které se neznají, a přesto mají tolik společného. Obě plánují zmizet ze svého života, začít znovu a jinde. Nikdy se neviděly, a přesto se jejich cesty protnou a právě v tom okamžiku oběma svítá naděje na nový život... Příběh je od začátku napínavý, nepostrádá dramatické okamžiky a je nejen o strachu, naději, odvaze a odhodlání, ale i o síle ženského přátelství.

26.08.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Velká spokojenost. Autorka své příběhy staví především na hutné psychologii postav, výborně rozpracovává jejich charakterové a povahové rysy a tuhle směsici mezilidských vztahů usazuje do venkovského prostředí. Je v tom tak dobrá, že si umím takovou vesničku plnou "milých sousedů a dobrých přátel" živě představit.

21.08.2021 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Další díl sestřiček je opět neméně čtivý a napínavý. I když je to již pátý díl série, stále je na co se těšit. Tento díl je nejvíce zaměřen na Helen, ale i ostatní postavy zde mají velký prostor. Bohužel se do příběhu vkrádá všudy přítomná hrozba války, a jak napovídá název prozatím posledního dílu, válka nás nemine.

14.08.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Příběh jedné obyčejné rodiny, která prožívá radosti a starosti, které jim život přichystal. Líbí se mi, že autorka opět nabídla pocity a vnitřní hlasy Richarda i Alice na stejné situace. Postavy příběhu byly docela reálné, uměla bych si takovou rodinku v pohodě představit a vlastně i to, co se jim přihodilo, a jak příběh skončil. Je to naprosto dnešní a reálné téma. Velmi povedené, dobře se mi četlo.

05.08.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Po strašně dlouhé době má druhá Angela a moc mě potěšila. Mám ráda příběhy ze studentského prostředí a tenhle je obzvláště vydařený. Kniha je svižná, napínavá se zajímavou zápletkou a musím říct, že se ve mně střídalo mnoho emocí. No a ten závěr? Šokující. Škoda, že jsem nečetla předchozí díly.

20.07.2021 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Opravdu moc podařená série o sestřičkách. V tomto díle potkáváme nové mladičké posily nemocnice Nightingale, Jess Jagovou a Effie O´Harovou. Obě dívky jsou velmi sympatické a tuším, že ani s nimi se nebudeme nudit a bude ještě hodně veselo. Prosím, jen tak dál! Pátý díl si šetřím na dovolenou. :-)

13.07.2021 5 z 5

V náruči nepřítele V náruči nepřítele Mary Higgins Clark

V náruči nepřítele je napínavé psychodrama. I když jsem si tuto knihu spletla s jinou, nelituji, že jsem ji četla. Autorce se podařilo velmi sugestivně rozepsat citlivé téma psychické poruchy, kterou trpí hlavní postava po prožitém traumatu v dětství. Krátké kapitolky jen umocňují napětí a stupňují dramatické situace. Určitě stojí za přečtení.

24.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

I já se připojuji k těm, kterým nová kniha Aleny Mornštajnové tak moc nesedla. A to jsem se na ni tolik těšila... Možná jsem ovlivněna jejími minulými skvělými díly, tady jsem se prostě do čtení musela hodně nutit. Přestože jsem toto období zažila jako školou povinná a určité věci si pamatuji, nebavilo mě to...

24.06.2021 3 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Velmi povedený vztahový příběh. Tři nerozlučné kamarádky na život a na smrt. Vyprávění jejich příběhu začíná seznámením na vysoké škole a pokračuje spletitými osudy i po dvaceti letech. Autorce se opravdu podařilo proplést osudy všech dívek tak šikovně, že do poslední stránky není jisté, kdo zločin spáchal. Užívala jsem si popisy studentských let na koleji, rozdílnost povah všech tří dívek, i tu jejich vzájemnou lásku hraničící s nenávistí... Divím se, že kniha má docela nízké hodnocení.

11.06.2021 5 z 5